Jump to content
Dogomania

Podejrzane praktyki kupujących


@@@

Recommended Posts

Witam
Mam pytanie do hodowców . Od kilku ostatnich lat, kiedy ogłaszamy w zagranicznym necie ofertę z naszymi szczeniętami, przychodzą do nas dziwne propozycje . Są one zarówno mailowe, jak i telefoniczne . Osoby niby zainteresowane zakupem chcą nabyć szczenię, ale tylko za pomocą czeku, lub przez tzw PAYPel ( może źle to piszę ) . Mamy już nawet kolekcję czeków z różnych stron świata - niepotwierdzonych . Nie próbowaliśmy ich realizować . Dziwne jest to, że zainteresowanych zakupem nie interesują żadne szczegóły, typu info o rodzicach, szczepieniach, możliwości odbioru itd. Traktujemy takie zapytania więc jak spam, ale pozostaje pytanie . O co tu chodzi ? Może ktoś z forumowiczów miał podobne doświadczenia ?

Link to comment
Share on other sites

Trzeba uważać na takie postępki, ludzie często potem psiak wykorzystują do pseudohodowli, albo sprzedają pieski drożej...zdarza sie nawet że podrabiają papiery ;/

Tak na prawdę, to polskie ceny za pieski są znacznie mniejsze niż w przypadku zagranicznych hodowli, przynajmniej ceny psiaków o które ja się orientowałam...

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, ale koleżanka nie zrozumiała. Im tak naprawdę wcale nie chodzi o zakup . Ja myślę, że raczej o chęć zdobycia danych konta lub coś w tym stylu .
Ale ponawiam pytanie do doświadczonych w tej sprawie .

Link to comment
Share on other sites

Dostałam kiedyś takiego emila:

Szanowni Miłośnicy Psów,
W ostatnich dniach wielu hodowców otrzymało atrakcyjne oferty kupna szczeniąt z adresu emailowego [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] od rzekomego obywatela Dubaju nazywającego się Roch Grisjahilde.
Po wynegocjowaniu ceny za pośrednictwem firmy kurierskiej do hodowcy przesyłany jest czek, ale opiewający na wyższą kwotę, z tym, że potencjalny kupiec żąda, by część tej kwoty została natychmiast przekazana jego „handlerowi”, który występuje pod nazwiskiem Mark Elvis. Ta osoba ma zabezpieczyć przejęcie szczenięcia i jego przekazanie rzekomemu jubilerowi z Dubaju.
Z pewnością dla wielu hodowców taki sposób postępowania jest nietypowy i nie przesyłają „handlerowi” żadnych pieniędzy dopóki nie jest potwierdzone, że czek ma pokrycie. Niestety jednak wśród czeskich i słowackich hodowców znaleźli się tacy, którzy kwotę o wysokości do 3000 EUR przekazali na rachunek „handlera”. Po zaniesieniu czeku do swojego banku dowiadywali się co najmniej po 14 dniach albo nawet później, że czek nie ma pokrycia. W takiej sytuacji nie tylko nie może on być wtedy zrealizowany, niektóre banki pobierają także opłaty za sprawdzenie czeku fałszywego lub bez pokrycia.
Ze względu na to, że oszuści mogą zmieniać swoje dane osobowe i „miejsce pobytu”, zalecamy, w przypadku, że ktoś jest zainteresowany szczenięciem z Waszej hodowli, by przekazał Wam zaliczkę, ewentualnie całą kwotę za szczenię wraz z opłatami za transport na Wasz rachunek. Jest to w dzisiejszych czasach bardzo proste. Oczywiście osoba zainteresowana kupnem szczenięcia może wykorzystać do przesłania środków finansowych także western union. Jednak w żadnym przypadku nie należy wysyłać nikomu żadnych pieniędzy bez sprawdzenia, czy otrzymany czek ma pokrycie.
Redakcja czaospisma Kynologicka revue.

Link to comment
Share on other sites

Co do płacenia przez PayPal, to nie ma w tym chyba nic podejrzanego - płaci się na adres e-mail. Do tego niepotrzebny jest numer konta.

Ja tak byłam umówiona na zaplatę za mrożone nasienie, w sumie nie doszlo do transakcji, ale upewniałam się u ludzi, ktorzy często korzystają z tej formy płatności, i zapewniali mnie, że to bezpieczne, i podobno jest dużo taniej niż gdy wpłacamy na konto.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Były też próby wyłudzenia części kosztów przekazu (nie czeku). Powiedzmy, że opłata za przekaz miała być xxxxx to kupujący chciał aby hodowca pokrył połowę tej opłaty :crazyeye: I wcale nie były tu małe sumki :razz: Czego o ludzie nie wymyślą:shake: A naiwnych nie sieją tylko sami się rodzą

Link to comment
Share on other sites

co do pay pal to normalna popularna forma przeslania pieniedzy np gdy kupuje sie psa ze stanow a czek to tu gdzie mieszkam jest bardziej popularny niz zywa gotowka i wszystkie psy ktore kupowalam lub kupowano u mnie byly placone czekiem lecz transakcja musi opieracsie na zaufaniu poniewaz czas sprawdzenia czy czek ma pokrycie to 14 dni a mieskam w fr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...