Jump to content
Dogomania

Dążenie do ideału kosztem zdrowia psów...


NatiiMar

Recommended Posts

  • Replies 963
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Afryka']Naprawdę szkoda, bo temat jest ważny i zasługuje na poważną dyskusję.[/QUOTE]
[LEFT][LEFT]To wszyscy wiemy jednak dyskurs uczonych trwa już od półtora roku ,zapisano prawie pół setki postów i jakie są konkretne wnioski w tym temacie ?

[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]1.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]2.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]3.[/LEFT]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][LEFT][LEFT]To wszyscy wiemy jednak dyskurs uczonych trwa już od półtora roku ,zapisano prawie pół setki postów i jakie są konkretne wnioski w tym temacie ?

[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]1.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]2.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]3.[/LEFT]
[/LEFT][/QUOTE]
Może wniosków konkretnych nie ma, bo każdy to czytający wyciągnie wnioski trochę inne, ale jeśli ktoś po przeczytaniu tego zastanowi się trochę kupując szczeniaka na co patrzeć przy wyborze to już będzie bardzo dużo.

Link to comment
Share on other sites

Tabaluga, to ze dyskusja trwa pol roku to bardzo dobrze. Oby trwala jeszcze duzo dluzej. Bo w tym wszystkim nie chodzi o wywnioskowanie, ze hodowcy sa zli/dobrzy, albo ze kundelki sa brzydkie/chore/zdrowe tylko z zmiane nastawienia zwyklych ludzi. I im wiecej ludzi bierze udzial w tej dyskusji, nawet p[owtarzajac argumenty ktore juz sie pojawily, tym lepiej, bo to znaczy ze wreszcie ktos zaczyna o tym MYSLEC. A to pierwszy krok na drodze do zmian.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][LEFT][LEFT]To wszyscy wiemy jednak dyskurs uczonych trwa już od półtora roku ,zapisano prawie pół setki postów i jakie są konkretne wnioski w tym temacie ?

[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]1.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]2.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]3.[/LEFT]
[/LEFT][/QUOTE]

nie da się ukryć, ze lubisz polemiki i wyciąganie wniosków.
skoro zostawiłaś wolne miejsca to mam nadzieję, że to chwilowe i wyciągniesz wnioski i wpiszesz je w zostawione wolne miejsca. Bo chyba już jakieś masz?

Link to comment
Share on other sites

[LEFT][LEFT]Panbazyl :lol:, nie miej nadziei . Czy ja wyglądam na taką ,którą można w łatwy sposób podpuścić? Każdy jako tako kumaty ,sam wyciąga wnioski i zapewnie dawno to zrobił .A kto nic nie pojmuje ten pisze apele do modów .Moje stanowisko pokazywałam tu wiele razy.Basta.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]Poza tym ...[/LEFT]
[/LEFT]
[quote name='nykea']... w tym wszystkim [B]nie chodzi o wywnioskowanie,[/B] ze hodowcy sa zli/dobrzy, albo ze kundelki sa brzydkie/chore/zdrowe tylko z zmiane nastawienia zwyklych ludzi. I im wiecej ludzi bierze udzial w tej dyskusji, nawet p[owtarzajac argumenty ktore juz sie pojawily, tym lepiej, bo to znaczy ze wreszcie [B]ktos zaczyna o tym MYSLEC.[/B]..[/QUOTE]
[LEFT][LEFT]Jak widzisz ,nie ma popytu na wnioski , bo nagle pojawił się ,wcale nie konkurencyjny do wnioskowania, postulat MYŚLENIA. To wyraźnie wskazuje na spór miejscowych uczonych co do paradygmatu przerasowienia i wszystko można zaczynać od nowa . ;)[/LEFT]
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][LEFT][LEFT]Panbazyl :lol:, nie miej nadziei . Czy ja wyglądam na taką ,którą można w łatwy sposób podpuścić?
Jak widzisz ,nie ma popytu na wnioski , bo nagle pojawił się ,wcale nie konkurencyjny do wnioskowania, postulat MYŚLENIA. To wyraźnie wskazuje na spór miejscowych uczonych co do paradygmatu przerasowienia i wszystko można zaczynać od nowa . ;)[/LEFT]
[/LEFT]

[/QUOTE]

No jak widac wyraznie, nie mozna Cie podpuscic do pisania konkretow. Osobiscie odbieram Twoj post jako obrazliwy. Co Ci sie dokladnie nie podoba w moim MYSLENIU? Wychodzimy z podobnych zalozen, nie jestem zwolennikiem kopiowania, przeraza mnie ilosc chorob i bezmyslnosc NIEKTORYCH hodowcow, jestem za testami zdrowotnymi i uzytkowymi/psychicznymi. Sprzeciwiam sie tylko obrzucaniu blotem ludzi, ktorych tak naprawde nie znasz i nie masz prawa sie wypowiadac nie majac dowodow. Jesli masz jakies, bardzo chetnie podpisze petycje do ZK anawet do Sadu. Bo glupota i okrucienstwo powinno byc karane. Ale ciekawi mnie Twoje podejscie neofity. To tak jak z organizacjami takimi jak Animal Liberation Front. Idee przednie i wzniosle, tylko banda dzieciakow zabrala sie za nie tak jak Ty za zmienianie hodowli. Produkcja zwierzat miesnych jest be? Wypuscmy wszystkie miliony swin i kurczakow z ferm, bo przeciez tam sie mecza. Efekt? Uratuja moze kilka, kilkaset zwierzakow, ktore i tak pozniej ktos zje, bo przepraszam, ale kto wyadoptuje swinie jako peta? Do dziczy sie nie nadaja. Do tego sami laduja w wiezieniach, albo maja przynajmniej sprawy sadowe, jesli ich zlapia. Sa generalnie posmiewiskiem. Z drugiej strony sa takie organizacje, jak RSPCA, ktore tez maja na sercu dobro zwierzat, ale podchodza do tego RACJONALNIE, probujac zmieniac ustawy, i przede wszystkim [SIZE=6][COLOR=red]nastawienie ludzi!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE]
[SIZE=6][COLOR=#ff0000][SIZE=2][COLOR=black]Nie wiem czy poswiecilas czas na obejrzenie tego drugiego filmu, Good Dog, Bad Dog. Wypowiada sie tam dokladnie ten sam przedstawiciel RSPCA co w PDE. I chwali zmiany jakie zaszly. Cieszy sie ze wspolpracy z KC i jakos nie twierdzi, ze wszyscy hodowcy to swinie i najlepiej ich pozbawic wszystkich psow, bo to przeciez nastepcy Hitlera w swiecie psow. [/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2]Twoje posty sa bardzo ironiczne i zachowujesz sie jakby kazdy argument uzyty w tej dyskusji byl smiechu warty. No ale w takim razie dlaczego nie podasz nam dobrego planu? [/SIZE]
[SIZE=2]I tak gwoli scislosci, myslenie jest procesem ktory zazwyczaj prowadzi do wyciagniecia wnioskow. Przeczytaj prosze moj post jeszcze raz. Nie napisalam, ze nie chodzi o wyciaganie wnioskow w ogole, tylko [COLOR=red]"[B]nie chodzi o wywnioskowanie,[/B] ze hodowcy sa zli/dobrzy, albo ze kundelki sa brzydkie/chore/zdrowe"[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][LEFT][LEFT]Panbazyl :lol:, nie miej nadziei . Czy ja wyglądam na taką ,którą można w łatwy sposób podpuścić? Każdy jako tako kumaty ,sam wyciąga wnioski i zapewnie dawno to zrobił .A kto nic nie pojmuje ten pisze apele do modów .Moje stanowisko pokazywałam tu wiele razy.Basta.[/LEFT]
[/LEFT]
[LEFT][LEFT]Poza tym ...[/LEFT]
[/LEFT]

[LEFT][LEFT]Jak widzisz ,nie ma popytu na wnioski , bo nagle pojawił się ,wcale nie konkurencyjny do wnioskowania, postulat MYŚLENIA. To wyraźnie wskazuje na spór miejscowych uczonych co do paradygmatu przerasowienia i wszystko można zaczynać od nowa . ;)[/LEFT]
[/LEFT][/QUOTE]

hm, jak wyglądasz to nie wiem, bo po tym kwiatku w awatarku można powiedzieć tylko, że żółty. Poza tym można tez przeszukać całą ikonografię i skojarzenia z żółtym kolorem itp. Ale to domysły.
ja nadal czekam na rozwinięcie tych "konkretnych wniosków w tym temacie." :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nykea']Z drugiej strony sa takie organizacje, jak RSPCA, ktore tez maja na sercu dobro zwierzat, ale podchodza do tego RACJONALNIE, probujac zmieniac ustawy, i przede wszystkim [SIZE=6][COLOR=red]nastawienie ludzi!!!!!!!!!!!!!!!![/COLOR][/SIZE][/QUOTE]

Oj dluuuugo jeszcze pocierpia zwierzeta , nie da sie tak latwo zmienic nastawienie ludzi.

Wystarczy przeczytac BARDZO LOGICZNA odpowiedz DRACZYN - Hodowla Buldozkow Francuskich, na moje pytanie- dlaczego Hodowcy nie przeswietlaja przed rozmnazaniem BF skoro zajmuja 17 pozycje na 157 ras ?

[quote name='"Draczyn"']
Według mnie robienie prześwietleń na dysplazje u buldozkow w hodowlach, gdzie nigdy jej objawy sie nie ujawnily, [B]jast w pelni nieodpowiedzialne[/B]. Suka buldozka, bardzo często , z uwagi na wielkogłowie, przechodzi niejednokrotnie kilka razy w zyciu cesarkę i to im ładniejszy egzemplarz [B](im większe, pożądane glowy)[/B] tym częście ten zabieg się przeprowadza, więc [B]dokladać tych narkoz na zapas, to chyba skrajna głupota i brak wyobrazni ze strony hodowcy.[/B][/quote]

I to pisze hodowca , ktory prowadzi hodowle od 81 roku CZYLI MUSI MIEC DUZA WYOBRAZNIE JAK SAMA PISZE :shake:
(Nie ujawnila sie dysplazja ,bo nie miala prawa, skoro nie badane psy , lub , kasuje sie posty wlascicieli ktore pisza nie to co sie chce slyszec a w koncu banuje ;))

TO NIE KONIEC ,CZYTAMY DALEJ CO[B] DRACZYN [/B]MI ODPISALA :

[quote name='"Draczyn"'] Niekorzy hodowcy chwalą sie porodami naturalnymi, [B]ale to zadna zaslugsa,[/B] bo im mniejsze glowy u szczeniąt tym mniej jest cesarek, a przecież u buldożka [B]wielka glowa to podstawa.[/B][/quote]

ILE TAKICH HODOWCOW wlaczylo sie do dyskusji o takim samym logicznym mysleniu :-o
Jak dla mnie takie wypowiedzi wiele mowia o podejsciach do hodowli.
Nie interesuje ich zdrowie-[B]tylko eksterier[/B]-czyli w tym przypadku wielka glowa u buldozka.
Dla takiego wygladu szczeniakow sa w stanie poddac psa nawet kilku narkozom-natomiast, dla zrobienia zdjęcia RTG [B]NIE [/B]
Nie obchodza ich genetyczne choroby , tylko jak widac daza do sukcesow kosztem zdrowia rasy :angryy:
Jzeli nie rusza hodowce przez 30 lat nienaturalne porody a do tego wlasnie tacy sa dzialaczami w ZKwP :shake:
Czyli walka z wiatrakami :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

hmmmm... narkoza do zdjęcia rtg bioder. Jeśli tylko to jest problemem, to takie zdjęcie MOZNA robić i bez narkozy. I się robi!!!!!! I to w Polsce. Ja moim labkom takie robiłam. Też bałam się narkozy, więc znalazłam takiego doktora który potrafi zrobić rtg bez narkozy. I to profesjonalnie!!!!
Jak się chce to wszystko można, trzeba tylko chcieć.

Link to comment
Share on other sites

Tak niefortunnie się złożyło, że dziś po ciężkiej chorobie zmarła Draczyn....
Kobieta o dużym sercu, zawsze gotowa nieść pomoc. Miewała skrajne pomysły i bardzo często nie zgadzałam się z nią, choćby w podejściu do kwestii zdrowia, ale jakoś dziś to wszystko wydaje się nieistotne...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystkim udzielającym sie w tym temacie polecam dzisiejszy odcinek wszystko o psach na Animal Planet. Można zobaczyć tam bassety u prawdziwych miłośników rasy i bardzo fajnie wyjaśnione jest tam czemu mają one właśnie taką budowę a nie inną.

Nie mówię że ze wszystkim się zgadzam, ale uważam że warto obejrzeć , żeby pogłębić horyzonty.

Link to comment
Share on other sites

A ja skończyłam czytać wątek (nocny marek ze mnie, a takie dyskusje tylko mi przedłużają bezsenność :))
Nie mam chyba nic do dodania... Nic czego bym tu już nie przeczytała.

Ale muszę się wypowiedzieć i pogratulować podejścia użytkowniczce [B]sodalis[/B]. Mam nadzieję, że jest dużo więcej takich hodowców!!
Zanim napisałaś, że hodujesz labki, to się zdążyłam rozmarzyć, że może akurat ONki... Ach, miałam wielką nadzieję. Bo za X lat takiego psa chcę kupić, jak kiedyś będę w stanie czasowo pozwolić sobie na szczenię i to takie chętne do pracy :)
Niestety to co się teraz dzieje u ONków wiąże się z tym, że strasznie boję się w przyszłości wyboru hodowli. Na szczęście mam masę czasu, żeby się na to przygotować.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

A ja właśnie obejrzałam programu o psach na TVP1 i dowiedziałam się że co czwarty!!! rasowy pies w USA cierpi na jakąś chorobę genetyczną!!! Chętnie dotarłabym do źródła tych info, bo jeśli to prawda to jestem w szoku, że hodowla rasowych psów poszła w tym kierunku... No i ciekwe jak jest w Europie...

Link to comment
Share on other sites

wiesz, pewnie podobnie, choć moze być inaczej. Moze to być też bląd tłumaczenia, nieznajomość tych co robili program i chęć do zdobycia jakiegoś niusa co by się sprzedawał publice żądnej taniej sensacji. Tylko teraz pomyślmy dlaczego jest takie info - bo się bada w hodowlach psy. W pseudo się tego nie robi.... Ciekawe jakby tam wyglądała statystyka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']wiesz, pewnie podobnie, choć moze być inaczej. Moze to być też bląd tłumaczenia, nieznajomość tych co robili program i chęć do zdobycia jakiegoś niusa co by się sprzedawał publice żądnej taniej sensacji. Tylko teraz pomyślmy dlaczego jest takie info - bo się bada w hodowlach psy. W pseudo się tego nie robi.... Ciekawe jakby tam wyglądała statystyka...[/QUOTE]
Może dlatego [URL]http://pies.onet.pl/18340,13,17,grzechy_i_grzeszki_w_hodowli_psow,2,artykul.html?drukuj=1[/URL]
Informacje z tego artykułu co nieco mogą wyjaśnić, czemu mimo badań tak może być :/ Szczerze mówiąc wiedziałam o tym wszystkim ale jak to opisuje sędzia to jeszcze bardziej włos się jeży na głowie, bo to oznacza, że to jednak nie są jednostkowe przypadki, które się przytrafiły. Przerażające:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...