Jump to content
Dogomania

Farmakologiczne leczenie ropomacicza


Aziza

Recommended Posts

Zachęcam do zapoznania się z artykułem, który ukazał się w Medycynie Weterynaryjnej a dotyczy farmakologicznego leczenia ropomacicza:
medycynawet.edu.pl/pdf2008/wrzesien/20080911461149.pdf

Proponuje "podsunąć" go do przeczytania swoim weterynarzom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irviers']Moja 3 letnia suczka była leczona właśnie tą metodą (alizine i antybiotyk.. + dodatkowo dostawała dinolytic ze względu na cystę na jajniku) w sierpniu/wrześniu ze 100% powodzeniem :) 10 dni temu urodziła zdrowego szczeniaczka![/quote]

Możesz podzielić się informacją kto leczył suczkę i jakie były koszty leczenia?
Mój weterynarz o takim sposobie dowiedział się ode mnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Alizin, jak każdy praparat, ma swoje plusy i minusy. Nadal najczęstrza metodą leczenia ropomacicza jest sterylizacja. Nie wynika to z ignorowania najświeższych doniesień naukowych przez wetów (co sugeruje Aziza swoim komentarzem). Alizin znalazł zastosowanie u suk o szczególnej wartości hodowlanej czy u suk, których z jakiś powodów nie można poddać znieczuleniu. Nie zabezpiecza przed ponownym ropomaciczem. Do taniej metody leczenia też jej daleko.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo za ten link. My od dzisiaj zaczynamy leczenie ropomacicza u naszej suki. Sterylizacja jest zbyt niebezpieczna ( jest to 11-letni pseudo-bernardyn). Postaram się opisac skutki leczenia może komuś się to przyda. Trzymajcie kciuki.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

[quote name='Irviers']Moja 3 letnia suczka była leczona właśnie tą metodą (alizine i antybiotyk.. + dodatkowo dostawała dinolytic ze względu na cystę na jajniku) w sierpniu/wrześniu ze 100% powodzeniem :) 10 dni temu urodziła zdrowego szczeniaczka![/QUOTE]

W jaki sposób zdiagnozowano ropomacicze ? Pytam , bo mogło to być młodzieńcze zapalenie pochwy. Wtedy leczenie jest proste.Ropomacicze nawet jeżeli uda się zaleczyć, to zawsze są nawroty.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witajcie. Czy ktoś jeszcze podjął się leczenia swoich suczek farmakologicznie ? U mojej suni podejrzewaja ropomacicze i lekarz nic nie wspomniała o leczeniu tylko odrazu sterylizacja. Sunia nie ma nawet 5 lat, nigdy nie chorowała, co prawda nie ma kondycji ale tak bylo od zawsze. Chciałam ja dopuścić bo ma doskonałe geny, poza tym chciałam zostawic po niej szczeniaczka ale w tym wypadku będzie to niemożliwe. Poza tym rok temu moja 5 letnia kotka odeszła po spartaczonej sterylce, więc az dreszcze mam na sama mśl. Wiem ze leczenie farmakologiczne pewnie kosztowalo by sporo więcej jak 100-200funtów za sterylizacje ale chyba wolalabym zaplacić nawet 500 czy 800funtów żeby tylko nie trzeba było ja kroić. Przez 4 lata czasem się wkurzalam że tyle czlowiek placi za ubezpieczenie psa ale teraz się cieszę, bo w inny wypadku poszlabym z torbami. Koszt leczenia wet w UK sa kolosalne. Żebym sie nie bala ozycie suni to bym do Polski pojechala ja leczyć ale liczy się kazdy dzien.

Link to comment
Share on other sites

Jak w spomniałam w zalozonym prze mnie poscie, dziekowac Bogu, okazało się, ze to nie ropomacicze. Teraz jak juz dojdzie zupełnie do siebie, bedzie nastepna cieczka, wreszcie ją dopuszcze i zaczynam rozważać sterylizacje, bo się strachu najadłam, a im starsza tym zabieg jest coraz bardziej ryzykowany.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Witam mam ogromną prośbę ,niestety podany  medycynawet.edu.pl/pdf2008/wrzesien/20080911461149.pdf nie działa ,czy wie ktoś gdzie mogę go znaleźć bardzo mi zależy.Moja sunia ma 12 lat,padaczkę pourazową , osłabione serduszko dlatego zabieg chirurgiczny odpada ,a niestety nie każdy weterynarz proponuje inną niż ta metodę .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Mam doga niemieckiego. Po pierwsze cieczce, bez krycia zaczęły odstawać cycuszki. Zrobiliśmy usg. Ropomacicze. Dostała alizine, synulox oraz witaminy. Po pierwszym dniu zaczął się wyciek z pochwy. Po dwóch dniach mamy powtórzyć alizine. Synulox przez 10 dni... Komuś się udało???

Link to comment
Share on other sites

Dnia 23.05.2018 o 14:46, dwbem napisał:

Raczej nie, moje suki kończyły operacją.

dzisiaj było usg... po ropomaciczu ani śladu :) sunia dostała trzy razy azilin i cały czas antybiotyk z witaminami :) weterynarz dawał nam tylko 20% szans ale się udało :) twierdzi, eę to taki drugi pozytywny przypadek u niego :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Dnia 30.05.2018 o 12:29, aska3007 napisał:

dzisiaj było usg... po ropomaciczu ani śladu :) sunia dostała trzy razy azilin i cały czas antybiotyk z witaminami :) weterynarz dawał nam tylko 20% szans ale się udało :) twierdzi, eę to taki drugi pozytywny przypadek u niego :)

jaki antybiotyk podawaliście? i jakie witaminy?

Link to comment
Share on other sites

alizine trzykrotnie (nie zapisałam dawki, ale to zależy od wagi) i antybiotyk symulox po 3 tabletki chyba przez dwa tygodnie,,, a po przerwie jeszcze enroxil po dwie tabletki przez 10 dni... witaminy nie pamiętam ale jakieś takie normalne - żeby pieska wzmocnić przy leczeniu... ale sunia miała nico ponad rok i nigdy nie była szczenna... to stało się po pierwszej cieczce i do tej pory wszystko w porządku

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...