Jump to content
Dogomania

Gryzienie po nagłym wybudzeniu-prośba do fachowców


aga1215

Recommended Posts

Mam pytanie do fachowców: od pewnego czasu Wektor (pies po przejściach) nagle wybudzony z głębokiego snu gryzie, po czym jest bardzo zawstydzony i super posłuszny. Tak jakby się czegoś bał, przestraszał tym nagłym wybudzeniem. Jest to problem, bo włazi w nocy do łóżka, choć wieczorem grzecznie zasypia na swoim posłanku. Póki co trzeba uważać i szanować psim sen, ale chyba można go tego oduczyć (cfo bardzo chciałabym zrobić)?

Link to comment
Share on other sites

no tak, jak podejrzewałam - czytających wielu ale pewnie nikt nie spotkał się z takim problemem

Próbuję więc sama - wymyśliłam metodę, napiszę za jakiś czas, jaki przynosi skutek :niewiem: -to mój własny pomysł więc trudno przewidzieć

Póki co - zastanowiłam się, jaka może być przyczyna takiej agresji - pies po przejściach więc coś złego musiało się zdarzyć kiedyś, kiedy spał smacznie.... :evil:

raz dziennie, kiedy zaśnie głęboko celowo budzę go ale mam przy sobie przygotowany kawałek kiełbachy lub inny frykas (ale nie byle jaki i go sporo) - aby pies kojarzył przebudzenie z przyjemnością i początkowa złość zostaje złagodzona. Zobaczymy, kiedy zbudzi się bez złości

Ale wciąż liczę, że może jednak ktoś się odezwie :D

Link to comment
Share on other sites

Cześć - fachowcem nie jestem ale miałam podobną przygodę z Ciapkiem. On też jest po przejściach i na początku pobytu u nas zdarzyło się, że mnie w nocy ugryzł. Chodzę w nocy do łazienki. Pies się obudził i stanął przede mną. Ja się schyliłam, żeby go pogłaskać a on mnie chapnął. Potem specjalinie hałasowałam idąc do łazienki, żeby go nie zaskakiwać bo jestem pewna, że ugryzienie było ze strachu. Z czasem gdy poczuł się pewnie u nas i bezpiecznie to mogę milion razy snuć się w nocy po domu i nie ma problemu. Niestety przyzwyczajał się długo - ponad pół roku.

Może twój piesio będzie szybszy?

Link to comment
Share on other sites

To normalne - pies nagle przebudzony , może się po prostu przestraszyć , a objawem strachu w takim wypadku zazwyczaj jest agresja , nawet wobec ludzi mu znanych.Każdy szkoleniowiec radzi aby w stytuacji kiedy budzimy psa z głębokiego snu robić na początku trochę hałasu zanim wejdzie się do pomieszczenia w którym jest pies. Daje mu to czas na przebudzenie i ocenę sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

dzięki :P

- pies jest u mnie już 2 lata, na kiwnięcie palca wszystko robi, jak mu zniknę na moment (prócz wyraźnego wyjścia z domu z czym łatwo sie godzi) szuka mnie po wszystkicj możliwych kątach domu i ogrodu. A tu takie coś - skoro jednak twierdzicie, że to normalne po przebudzeniu z mocnego snu to chyba przestanę się martwić. Ale i tak będę dalej próbowała przekupiać go aby przebudzenie kojarzył z przyjemnością - zobaczymy, co z tego wyjdzie

Link to comment
Share on other sites

A może mu się coś śni? Wiem, że sama, kiedy się budzę z głębokego snu, to przez jakiś czas nie do końca wiem, gdzie jestem - czasem na pól we śnie, a na pół na jawie. Podejrzewam, z obserwacji moich, że psy mają podobnie... On pewnie na pół śpi i w ogóle nie poznaje jeszcze, że to Ty...

Link to comment
Share on other sites

A może mu się coś śni? Wiem, że sama, kiedy się budzę z głębokego snu, to przez jakiś czas nie do końca wiem, gdzie jestem - czasem na pól we śnie, a na pół na jawie

popieram. na dodatek, czasem jak mnie ktos gwaltownie budzi, to tez bywam agresywna :evilbat:

i jak Aga, wybudzasz pieska zanim podejdziesz? jak wam idzie?

Link to comment
Share on other sites

A może mu się coś śni? Wiem, że sama, kiedy się budzę z głębokego snu, to przez jakiś czas nie do końca wiem, gdzie jestem - czasem na pól we śnie, a na pół na jawie

popieram. na dodatek, czasem jak mnie ktos gwaltownie budzi, to tez bywam agresywna :evilbat:

dobrze, że ostrzegasz :P :wink:

i jak Aga, wybudzasz pieska zanim podejdziesz? jak wam idzie?

przekupuję go psimi łakociami - celowo go budzę, a w zanadrzu swińskie wędzone uszko :P

W dzień nie ma problemu z wybudzaniem, problem jest w nocy. Wektor wieczorem ślicznie zasypia na swoim posłaniu, ale rano budzę się z psem w nogach łóżka :o na szczęście przynajmniej ja nie jestem wtedy agresywna :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...