Jump to content
Dogomania

Chwilowy niedowład


Cola

Recommended Posts

Mam dwuletniego amstafa. Kilka dni temu miał chwilowy niedowład tylnych łapek. Od rana cały czas leżał i wcale nie miał ochoty się podnieść. Jak go podniosłam to od razu siadał. Gdy chciał się przetransportować to robił to czołgając się. Po wyniesieniu na trawkę jakoś stał, ale o chodzeniu nie było mowy, od razu upadał mu zadek. W sumie badało go 3 lekarzy i nikt nic nie wie czym to jest spowodowane. Według nich układ kostny i nerwowy jest ok. Dostał zastrzyk przeciwzapalny i przeciwbólowy. Na drugi dzień jakoś chodził, a nawet już podbiegał kilka metrów bez upadków.

Może ktoś miał podobny przypadek lub wie czym to mogło być spowodowane??

Link to comment
Share on other sites

a czy te badania to byly tylko testy kontrolne czy cos wiecej. jezeli badania nic nie wykazaly a zakresy byly cale i wolne od bolu to taki stan mogl spowodowac mikrouraz ktory uciskal alebo na korzen nerwu albo gdzies na nerw obwodowy. po zniknieciu tego mikrourazu wszystko wrocilo do normy. taka jest moja teoria. wydaje mi sie ze rtg nic by tu nie wykazal a juz napewno nie wykazalby jezeli bylo tak jak ja sobie wymyslilam ;) zato usg dobrze zrobione i odczytane mogloby wtedy ew wskazac na jakies zmiany strukturalne.

musisz pilnowac pieska i bacznie obserwowac czy o sie nie powtorzy.

jezeli mialby nawroty to moja teoria legnie w gruz :D

ew na skutek urazu jak wywrotka czy spanie w jakiejs nie "wygodnej" pozycji moglo spowodowac krotkotrwale chroniczne napiecie miesni to tlumaczyloby obustronny niedowlad. tu tez rozchodziloby sie o utrudnione bodzcowanie na nerw.

ale to tylko moje gdybania;)

wlasnie tak sobie przeanalizowalam ze mogl to byc ucisniety nerw kulszowy i to nawet nie koniecznie u wyjscia. on wlasnie daje podobne objawy. tak dzieje sie przy naprzyklad blokadzie sterydowej na ten nerw.

z tym mialam doswiadczenie ;)

zapamietajcie nerw lubi cieplo pod jego dzialaniem szybciej dochodzi do siebie ;)

oczywiscie nie mowie tu o przecieciach i innych starsznych historiach

Link to comment
Share on other sites

Chyba twoja teoria legnie w gruzach ;) Rok temu też była podobna sytuacja, ale to mogło być wtedy spowodowane szybkim wzrostem psiaka. Wtedy trwało to dłużej i cały czas był grzany kocykiem elektrycznym. Bardzo mu to pasowało i po kilku godzinach było widać lekką poprawę.... Ale wtedy się namęczyłam z noszeniem go z 3 III. Dobrze, że teraz jest winda.

A może go przewiało po pleckach?? :>

Link to comment
Share on other sites

Czasami taki niedowład wystepuje przy silnych bólach żołądka. Nasz pies kiedyś dostał karmę z puszki. Rano nie mógł sie ruszyć takie miał boleści. Wet. stierdził, że czasami nagromadzenie gazow w jelitach daje takie objawy. Nie ma wtedy ani wymiotów ani biegunki tylko są boleści.

Po lekach przeciwbólowych i rozkurczowych wszystko przeszło.

Dodam jeszcze, że to samo wystapiło jeszcze raz kiedy ponownie dostał tę samą karmę.

Link to comment
Share on other sites

Raczej tą możliwość można wykluczyć. Jedzonko ma to samo i żadnych nowości mu nie serwuję....ale brzuszek miał napięty, raczej to wynikało z wygiętego kręgosłupa i kulawizny tylnej łapki. Chociaż...hmmmm.... mógł coś złapać w ząbki na spacerku i to go tak podtruło. hmmm

Link to comment
Share on other sites

Mialam taka samo sklonnosc z moim schipperke. Nie miala zmienianej karmy ani jakiegos przechlodzenia po prostu nagle przestala chodzic, wet powiedzial ze jest to najprawdopodobniej tak jak w przypdku DONYA spowodowane nagromadzeniem sie gazów w zoładku. Zrobilismy RTG tylnych lap i juz balismy sie czy to nie bedzie odmiana dysplazji tyle ze chora nie panewka a główka ale wszystko okazalo sie ok i szaleje:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Też mam taką nadzieję, że to tylko nagromadzenie gazów. Lekarze gdy usłyszeli, że pies leży na tzw. żabkę, to wykluczyli dysplazję :wink: i prześwietlenia mu nie robili. Jakiś czas temu znalazłam w necie opis dyskopatii, są podobne objawy... Lekarz zasugerował, że mogą to być też lamblie. Jest wiele teorii, ale :niewiem: Na szczęście teraz piesek szaleje i jest szczęśliwy... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...