Jump to content
Dogomania

Skrzynia do szczeniaków ?? jaka?


Marcinex

Recommended Posts

Witam! Myślę zrobić dla mojej suni kiedy będzie się szczeniła skrzynie. Mam sunię nowofundlanda i labradora. Jakie wymiary muszą być tej skrzyni?? Przykład 1 metr x 0,7metra i wysokość 15 cm?? Ponieważ kiedyś szczeniaki mi się po całym pokoju rozeszły ;P

Link to comment
Share on other sites

No tak pomierzyłem więc myślę do labradora 130x85cm. Spód wiadomo z desek a na deski?? sianko ?? materac?? pościel?? Czy może wstawić warstwę styropianu ?? i na styropian materac lub pościel?? Pozdrawiam! PS: Może robić i sprzedawać takie skrzynie na allegro?? Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

na spód linoleum ,albo folia a na to prześcieradło/pościel.Szczenięta będą srać szczać i wszystko będzie kilka razy dziennie do zmiany więc koce czy materace mijają się z celem.
Szczeniąt nigdy nie miałem ,ale tak na chłopski rozum bym tak zrobił:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Materac, na nim folia/cerata, a na nia podkłady ( cos jak pielucha ale całkiem plaskie i to obciagasz przescieradłem. W 1 dniach gdy suka sie mocno oczyszcza mozna dołozyc na sam wierz tam gdzie suka lezy recznik który wymienia sie w razie potrzeby - najlepiej jasny/biały zeby obserwowac kolor suczych wydzielin. Podklady wymienia sie na poczatku raz na dobe, pozniej w razie potrzby - jak szczyle zaczynaja wiecej sikac to i tak juz nie siedzą w takiej skrzyni i kazdy ma na sikanie inne rozwiazanie.

ps. nie wiem tylko czy 130x85 to ok na labka, ja mam niewiele mniejsza skrzynie ( 120x80) na szczeniaki rasy miniaturowej która ma niewielkie mioty, a mamusia wazy 6 kg .

Link to comment
Share on other sites

Kojec mój jest wyłożony wykładziną PCV aby łatwiej utrzymać czystość, a na to w pierwszych tygodniach dry bed.koce, kołderki itp. - właśnie zastanawiam się teraz nad użyciem podkładów higienicznych pod posłanie. W późniejszym okresie grube trociny.

Link to comment
Share on other sites

Też wydaje mi się, że taki kojec będzie za mały.
Ja mam dla sznaucerki miniaturowej i 1 szczeniaczka 110x 90 cm i jest w sam raz! Suczka spędza w kojcu praktycznie całą dobę (nie licząc wymuszonych spacerów, nawet je i pije w kojcu) i musi mieć w takim kojcu komfort.
Powinna móc się w takim kojcu położyć w każdej pozycji. Najlepiej zmierz ile Twoja największa suczka zajmuje miejsca w najbardziej "rozciągniętej" pozycji i do tego dodaj jeszcze kilka cm. Masz chyba rasy które mają sporo szczeniąt wiec w wieku tych 5 tygodni w kojcu musi zmieścić się i matka i np 8 podrosnietych juz szczeniat.
Zobacz jak u nas to wygląda- chociaż rasa miniaturowa a kojec niewiele mniejszy od Twojego planowanego- to jednak nie ma w nim jakoś specjalnie dużo miejsca
[URL]http://img405.imageshack.us/img405/6024/dscf1581vx3ew9.jpg[/URL]

My mamy w kojcu położoną kołderkę to przykryte ceratką (tzn my akurat mamy zasłonkę prysznicową bo nie mogłam nigdzie znaleźć dużej ceratki) i na to koc. Przez pierwszy tydzień na to kładłam podkłady seni soft. Sprawdza się super :)

Link to comment
Share on other sites

No tylko u mnie szczeniaki jak będą większe to będą sobie spokojnie po pokoju latać. Chcę skrzynie po to żeby szczenięta jej się po całym pokoju nie porozchodziły jak jeszcze nie będą widziały. I kiedy zapalę grzejącą lampę to żeby grzała a nie porozchodzą mi się ;/ PS: a ty tą skrzynie sam zrobiłeś??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...