Jump to content
Dogomania

WIELKA ;) prośba o rady


pearljam

Recommended Posts

Witam wszystkich zakochanych w Nowofundlandach :multi:


Od paru lat mam WIELKIE marzenie pt. „nowofundland” :). Ostatnio jako że polepszyło mi się finansowo uznałem, że czas najwyższy materializować swoje marzenia … I w związku z tym mam do Was – osób kochających te psiaki – parę pytań…



[LIST]
[*]Jeszcze przez ok. 2 lata (jak się poszczęści zawodowo to rok z hakiem) będę mógł poświecać psiakowi bardzo dużo czasu – przebywać z nim większość dnia w domu, chodzić bardzo często na spacery, uczyć etc… ale po ok. 2 latach „niestety” zacznę regularną pracę i mój Niufol będzie musiał spędzić 8h bez ludzi w mieszkaniu… Czy on to jakoś przeżyje, czy to już zakrawa na znęcanie się nad zwierzakami ???
[*]Mieszkam na II-gim piętrze w bloku bez windy – i oczywiście psiaka będę nosił tak długo jak dam radę, ale z 50 kilogramowym szczeniaczkiem mogę mieć już problem- czy przez częste chodzenie po schodach na taką wysokość (32 stopnie) psiak nie nabawi się problemów ze stawami :look3: ?
[*]Jak już o spacerach mowa to jeszcze jedno pytanie – mieszkam w W-wie 2 minuty od Szczęśliwic (ok. 30-to hektarowy park z dwoma jeziorkami) – czy wiecie może czy w tych jeziorkach Niuf może się kąpać nienabawiając się jakiś problemów skórnych??? Jeszcze nadmienię że mój piesek będzie cholernie szczęśliwym pływakiem jako że w każde wakacje spędzam ponad miesiąc na Mazurach więc będzie miał baardzo dużo okazji do pływania :).
[*]Kolejna kwestia – rodzinna 5-letnia bokserka „Tequilla” – ona mieszka z w domu z moimi rodzicami i z innymi psami nie ma raczej kontaktu, dla ludzi jest milusińska ale jest też cholernie rozpieszczona (do tej pory potrafi mi wchodzić na kolana :loveu: ). Czy da się naszą suczkę przekonać do polubienia młodego konkurenta o miłość w domu? (różnica płci .......)
[*]Kwestia temperatury : latem w mieszkaniu standardem jest 25 stopni, co pewnie będzie ciężkie do zniesienia dla takiego niedźwiadka? Czy może pośrednim rozwiązaniem jest np. brodzik z chłodną wodą do którego pies miałby dostęp czy muszę się już rozglądać za klimatyzacja? Z drugiej strony czy klima nie przeziębi włochacza?
[*]Jak wygląda transport dużych i kochanych miskowatych koleją albo PKS-em? Nie wiecie czy kierowcy/kolejarze nie robią z tego problemu?
[*]Możecie poradzić aktualne albo planowane na niedługo mioty? Czy trzeba robić rezerwacje na psiaka?
[*]z tego, co wyczytałem na forum to ta cena
[*][URL="http://www.allegro.pl/item527134743_nowofundland_nowofundlandy_szczenieta.html"]NOWOFUNDLAND / NOWOFUNDLANDY szczenięta (527134743) - Aukcje internetowe Allegro[/URL] jest dosyć niska jak na hodowlanego psiaka – czy wynika to tylko z kwestii braku rodowodu? Myślicie, ze te pieski byłoby godne polecenia czy jest to raczej pseudo-hodowla? Proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie :roll:…
[/LIST]

Jak będę miał jeszcze jakiś pytania to pozwolę sobie Was nękać, liczę na pomoc
Pozdrawiam
Łukasz

Link to comment
Share on other sites

Na Nowofynlandach się nie znam, ale Ci poradzić abyś nie kupował Psiaka u nieznanych źródeł, lepiej jest zapłacić więcej, niż martwić się co tak na prawdę z psiaka wyrośnie. Poza tym jeśli zabierzesz psiaka z cenionej hodowli, mniejsze jest prawdopodobieństwo chorób u psa, pies w dobrej hodowli jest zaszczepiony i odrobaczony i odpowiednio zsocjalizowany, w tzw pseudohodowlach nic tak na prawde nie wiadomo...

W dobrych chodowlach psiaka trzeba zarezerwować, dopiero kiedy planowane szczenięta opcjonalnie mają juz zapewniony dom, kryje się sunie i oczekuje na psiaki.

Co do transportu koleją :) Myślę że nie powinno być problemów :) Ważne żebyś miał przy sobie kaganiec, książeczke zdrowia z aktualnymi szczepieniami i ważny bilet :) Wtedy nie maja się do czego uczepić, chyba że pies będzie broił albo się załatwi ;P
Z racji tego że to duża rasa, radzę kiedy juz trochę podrośnie od razu jeździć z kagańcem, ni eczekać az będzie dorosły, trafiaja się tacy konduktorzy którzy tego wymagają i nie ma się co z takimi kłucić :)

Ja z psiakiem jeżdżę autobusami, koleją i nie miałam jeszcze żadnych problemów, bo kiedy doczepiali się że pies nie ma kagańca (chociaz jeszcze nie musiał go mieć) wyciągąłam go i miałam, a jeśli chcieli doczepić się czy ma aktualne szczepienia, to pokazywałam książeczke :) Przezorny zawsze ubezpieczony :) Chociaż z reguły trafiają się sympatyczni Panowie którzy jeszcze wypytają i porozmawiają :)

Co do reszty to juz ktoś od Nowofunlandków musi Ci poradzić :) Ja mam Huskiego, kiedy sa wysokie temperatury za dnia woli się chować w domu lub w cieniu, ale znosi to psiaki dawają sobię radę. Ważne żeby miały jakis luft :)
Mój psiak kocha pływać i potrafi wskoczyć do wody na środku jeziora z żaglówki =D

Link to comment
Share on other sites

Czytając to forum też się przekonuję do kupna psa prawdziwie rasowego... Mam ciągle jednak duże obawy co do temperatury panującej latem w mieszkaniu :sad: .

A propos psich kąpieli na Mazurach - nasza bokserka też kiedyś w przypływie radości skoczyła z jachtu do wody lekko przeszacowując swoje umiejętności pływackie ... nie obyło się bez meldunków "pies za burtą" i podejściem rufą do tonącego :lol:. Przynajmniej do końca dnia była dziwnie grzeczna, co jej się nigdy później niestety nie zdarzyło :p.

Zmartwiłaś mnie tą informacją o konieczności rezerwacji psa wcześniej ... miałem nadzieję na pieska już tej wiosny :placz:.

Dzięki za pomoc (tak swoją drogą to niuf w kagańcu będzie dziwacznie wyglądał ;) )

Pozdr
Łukasz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pearljam']nikt mi nie pomoże :placz: ????????[/quote]
Ja Ci pomogę ;) Kliknij na banerek w moim podpisie, i poczytaj o niufkach :)
Co do temperatury: jezeli w mieszkaniu jest 25 st.C to na dworze na bank więcej. Tym sie nie martw. Kup tylko żaluzje najlepiej zwykłe srebrne i zaciągaj je w pokoju południowym na calutki dzień. Zamykaj wtedy tez okna,. Latem wietrzymy tylko nocą.. Wtedy w mieszkaniu jest 20 st a nie 25 :) Wypróbowałam :)
A niufa kup z hodowli a nie od pseudohodowców....
Co do zostawania w domu, to my też pracujemy. Czy to w bloku czy teraz w domu moje psy nie są wypuszczane na podwórko na czas naszej nieobecności. Śpią sobie spokojnie w domu ;)
Kupuj niufa, i jeżeli nie przeraza Cię jesień i wiosna ( tony piachu w domu :diabloti:) i masz chęć i czas aby wychować malucha to nie martw się mieszkaniem w bloku. Nie o metraż chodzi tylko o mądrą miłość do psa :loveu:

Link to comment
Share on other sites

pysia juz wiekszosc powiedziala ale ja jeszcze dodam ze nie musisz rezerwowac szczeniaka duzo wczesniej jesli nie zalezy ci na super wystawowym psie, mozesz go kupic bez rezerwacji, mysle ze z boksia tez sie dogada jesli bedzie z nia od poczatku ale mam tu na mysli psa rasowego czyli z rodowodem a nie pseudo, z takim nigdy nic nie wiadomo..... jesli koniecznie nie chcesz psa hodowlanego to mozesz tez adoptowac jakiegos niufa zazwyczaj sa juz kastrowane/sterylizowane wiec z tym juz nie bedzie problemu i jeszcze co do tej fabryki szczeniat spod krakowa, znam jedna suke z tej rozmnazalni i ......... powiem ci tylko ze nawet za darmo ja bym jej nie chciala, wyglad pomine ale ma tak "zjechana" psychike w porownaniu do wszystkich niufkow ktore znam ze normalnie szok:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

dzięki za (p)odpowiedzi :p !!!!
Właśnie z tą temperaturą miałem największy problem ... i z moją czasami długą nieobecnością w mieszkaniu - więc baaardzo dziękuję za rozwianie tych wątpliwości :). będę miał jeszcze parę pytań co do żywienia ale do tego tematu muszę jeszcze trochę zagłębić się w forum :).
co do pseudohodowli to nie będę nic komentował bo na Forum zostało już chyba wystarczająco dużo powiedziane - a co do słuszności Waszych przekonań przekonałem się ostatnio jak znajomy pokazał mi super HODOWLĘ nowofundlandów... rzeczywiście - suka miała rodowód... i na tym się skojarzenia z hodowlą kończyły ... zabłocone budy, psy kompletnie zaniedbane, tylko szczeniaki względnie czyste - pewnie przyszykowane na sprzedaż :(. szkoda słów.

[B]Jeżeli macie jakieś namiary na godną polecenia hodowle, gdzie są aktualnie (albo będą niedługo) pieski do kupienia to dajcie znać na priv : pearljam[at]go2.pl .... byłbym [I]przewdzięczny[/I] ;). [/B]

Pozdrawiam i dziękuję !!!
Łukasz

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Myślę o zakupie takiego olbrzyma jakoś na przełomie sierpnia/września:) moglibyście mi polecić jakąś godną polecenia hodowlę?? jestem z woj.kuj-pom ale nie stanowi problemu pojechać kilka województw dalej:) moglibyście mi napisać ile taki rodowodowy piesek kosztuje... tak chociaż około??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cena szczeniąt z hodowli zaczyna się od 1000 zł za szczenię niewystawowe ( np. wada zgryzu) poprzez 1600-2000 zł za szczenię po "zwykłych" rodzicach ( mama hodowlana, tata Ch.PL ), potem ok. 2500 - za szczenię po wzorcowych rodzicach ( mama CH.Pl - tata Interchampion ) a następnie ok. 3000 - 3500 za szczenię z krycia zagranicznego po super wybitnych rodzicach.
Oczywiście są wyjątki i powyższe dane nie są regułą.

Link to comment
Share on other sites

Guest Megi97

Myślę, że trzymanie niufka w domu latem, kiedy temp. jest na pewno ponad 25 stopni to szaleństwo!!
Widzę to po moich psiurach mam 2 suczki (na dworzu) i już teraz się gotują.
A w grę wchodzi jeszcze to że niufki mają grubą sierść(więc jeszcze gorzej :lookarou:), co do schodzenia ze schodów:roll: jeśli nie są zbyt długie to OK, ale np. moja sunia nie potrafi wejść na I-piętro. Myślę, że powinieneś rozejrzeć się za mniejszym psiaczkiem. Mniej problemów, z upałem też sobie poradzi. Po schodkach można ew. znieść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Megi97']Myślę, że trzymanie niufka w domu latem, kiedy temp. jest na pewno ponad 25 stopni to szaleństwo!!
Widzę to po moich psiurach mam 2 suczki (na dworzu) i już teraz się gotują.
A w grę wchodzi jeszcze to że niufki mają grubą sierść(więc jeszcze gorzej :lookarou:), co do schodzenia ze schodów:roll: jeśli nie są zbyt długie to OK, ale np. moja sunia nie potrafi wejść na I-piętro. Myślę, że powinieneś rozejrzeć się za mniejszym psiaczkiem. Mniej problemów, z upałem też sobie poradzi. Po schodkach można ew. znieść.[/quote]
Czytam i ... ;)
Gdy na dworze jest 25 st, to za nic moich dwóch niufek na dwór sie nie wygoni. Uciekaja w te pędy w czuleści chłodniutkiego domu :loveu: Od 10 rano do 19-tej drzwi domu są otwarte i żadna nawet nie zechce się do nich zbliżyć. Siedzą jedna w łazience a druga w pokoju :diabloti:
W bloku jak mieszkałam to musiałam nieźle się napocić, aby zmusić niufke do wyjścia latem na spacer :evil_lol: Wolała chłodny pokój ;)
Co do wchodzenia na schody to moje ( obie starsze suki!!!!!) obie potrafią wbiegać w podskokach na schody :evil_lol:
A gruba sierść niufka chroni go też nieco przed upałem ;) Gorzej mają psy krótkowłose :) Je słoneczko potrafi nieźle przysmażyć ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Czytam i ... ;)
Gdy na dworze jest 25 st, to za nic moich dwóch niufek na dwór sie nie wygoni. Uciekaja w te pędy w czuleści chłodniutkiego domu :loveu: Od 10 rano do 19-tej drzwi domu są otwarte i żadna nawet nie zechce się do nich zbliżyć. Siedzą jedna w łazience a druga w pokoju :diabloti:
W bloku jak mieszkałam to musiałam nieźle się napocić, aby zmusić niufke do wyjścia latem na spacer :evil_lol: Wolała chłodny pokój ;)
Co do wchodzenia na schody to moje ( obie starsze suki!!!!!) obie potrafią wbiegać w podskokach na schody :evil_lol:
A gruba sierść niufka chroni go też nieco przed upałem ;) Gorzej mają psy krótkowłose :) Je słoneczko potrafi nieźle przysmażyć ;)[/quote]
[B][I][SIZE=3][COLOR=blue]Swieta prawda!!![/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Pysia ,dobrze ,ze trzymasz reke na pulsie i wylapujesz takie bzdury:crazyeye:.[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Ja tez Niufki w bloku trzymalam (2) i ze schodami nie mialy problemu i latem w upal to w domu w lazience lub chlodnym pokoju sie chowaly (same znajduja miejsce najchlodniejsze).[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Zabajka (Elka) tez kupe lat 2 niufy w bloku w Rzeszowie trzymala -teraz mieszka na wsi.[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Trzeba nie miec serca i wyganiac psy na podworko w upal :evil_lol:.[/COLOR][/SIZE][/I][/B]
[B][I][SIZE=3][COLOR=#0000ff]Anka[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...