Jump to content
Dogomania

nostryfikacja rodowodu


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Co daje neostyfikacja rodowodu?
Chodzi mi tutaj o sytulacje gdy mam rodowod eksportowy psa-przeciez moge zapisywac na jego podstawie psa na wystawy-to po co tak naprawde przeprowadza neostyfikacje?
Czy mozna na podstawie rod eks dostac uprawnienia np suki hodowlanej czy reproduktora?

Link to comment
Share on other sites

[quote] Co daje neostyfikacja rodowodu?[/quote]Daje to że rodowód zostaje zakceptowany przez ZK w Polsce.Nadaje numer PKR a oddział numer rejestracji.

[quote]Chodzi mi tutaj o sytulacje gdy mam rodowod eksportowy psa-przeciez moge zapisywac na jego podstawie psa na wystawy-to po co tak naprawde przeprowadza neostyfikacje?[/quote]Z takim rodowodem owszem możesz zgłosić ale tylko do klasy szczeniąt i młodzieży(tam przyjmują z wpisem,R w nostryfikacji).
Wtedy zazwyczaj wpisuje się w pole"Imię i nazwisko"dane hodowcy + np:numer tatuażu(z Kendra tak zrobiłam)
Moja suka była na takiej podstawie wystawiana w Katowicach 2008 bo jej rodowód długo szedł.

[quote] Czy mozna na podstawie rod eks dostac uprawnienia np suki hodowlanej czy reproduktora? [/quote] __________________
Można bo rodowód z nostryfikacji wraca taki sam jak poszedł,tylko że ma odpowiednie pieczątki i podpisy :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mona']
Z takim rodowodem owszem możesz zgłosić ale tylko do klasy szczeniąt i młodzieży(tam przyjmują z wpisem,R w nostryfikacji).
Wtedy zazwyczaj wpisuje się w pole"Imię i nazwisko"dane hodowcy + np:numer tatuażu(z Kendra tak zrobiłam)
Moja suka była na takiej podstawie wystawiana w Katowicach 2008 bo jej rodowód długo szedł.
[/quote]

Z takim rodowodem można zgłosić psa do każdej klasy, ale bez nr rejestracji w ZKwP płaci się jak za psa zagranicznego :p

Link to comment
Share on other sites

[quote]ale bez nr rejestracji w ZKwP płaci się jak za psa zagranicznego :p[/quote]Fakt,zapomniałam :oops:

Chyba zbyt szybko wymazałam z pamięci konieczność zapłacenia stówki za klasę szczeniąt :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote] Ja na nostryfikację czekałam 1,5 miesiąca. [/quote]My krócej,ok.miesiąca.
Ale na sam rodowód to czekałam ok 5-6 miesięcy,bo ZK w Chorwacji błędnie wpisał kolor-zamiast śniady z białym dali żółty z czarną maską :p

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie,mam prosbe-powiedzcie mi czy dobrze chce zrobic,otoz chce pojsc do ZK po nr rodowodu (PKR) i wyslac zgloszenie na wystwe (sierpien)+kopia rod eks[zaznaczam,ze bede wystawiac psa w kl szczeniat]. W tym samym czasie dam oryginal do ZK do nostryfikacji. Da sie tak? :cool3:;)

Link to comment
Share on other sites

Nr PKR i Nr.Rej. oddziałowej otrzymuje się po powrocie rodowodu z nostryfikacji, czyli Zarządu Głównego. Do tego czasu można zgłaszać psa na wystawę na podstawie dotychczasowego nr rodowodu, ale w większości wypadków traktowane są jako psy zagraniczne w związku z czym opłata jest jak za psy nie z Polski.

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym ,ze jedyne nr ktore widze na tym rodowodzie to:
Reg.Nr: CMKU/SIP/[B]152[/B]/09 (liczba 152 jest na rodowodzie pogrubiona)
Tatoo/Chip: 152 (a nad ta liczba jest napisany normalnie nr chipa,sek w tym ,ze nie wiem czym jest ta liczba "152" bo suka ani zadne szczenie z tego miotu nie ma tatuazu)

W takim razie numerem rodowodu jest ta liczba 152 czy caly Reg.Nr?
[U]edit:na innym forum otrzymalam taka odp:[/U]
[U][QUOTE][U]Nr rejestracyjny dostaniesz jak pójdziesz z rodowodem do związku. nowy nr rodowodu po nostryfikacji.[/U][/QUOTE][/U]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][COLOR=#666666]02.06.2004 [/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#666666]ZG przypomina, że zgodnie z par. 21 Regulaminu Hodowli Psów Rasowych [B]rodowody eksportowe [/B]wystawione przez zagraniczną organizację kynologiczną, przesyłane są za pośrednictwem biura Oddziału do biura Zarządu Głównego w celu nostryfikacji. [U]Rejestracja psa/suki w Oddziale następuje po nostryfikacji rodowodu.[/U] [/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Problem w tym ,ze jedyne nr ktore widze na tym rodowodzie to:
Reg.Nr: CMKU/SIP/[B]152[/B]/09 (liczba 152 jest na rodowodzie pogrubiona)
Tatoo/Chip: 152 (a nad ta liczba jest napisany normalnie nr chipa,sek w tym ,ze nie wiem czym jest ta liczba "152" bo suka ani zadne szczenie z tego miotu nie ma tatuazu)

W takim razie numerem rodowodu jest ta liczba 152 czy caly Reg.Nr?
[/QUOTE]
To co mam w takim razie wpisac w zgloszeniu na wystwe? :)

Link to comment
Share on other sites

Wiska, idziesz do oddziału, rejestrujesz sukę, dostajesz numer rejestracji oddziałowej i ten wpisujesz na zgłoszeniu, a w rubryce nr PKR w przygotowaniu albo w nostryfikacji, spokojnie do klasy szczeniąt w ten sposób zgłaszasz już jako polskiego psa, bo jest zarejestrowany w oddziale.

Nostryfikacje rodowodu i tak musisz załatwiać przed oddział, tzn. zostawiasz u nich rodowód, oni wysyłają do ZG, potem jak rodowód przychodzi to razem z psem meldujesz się po odbiór w dniu dyżuru sekcji i po sprawie.

Zgłoszenie na wystawę nota bene też możesz od ręki załatwić w oddziale i wtedy nie ma w ogóle żadnego problemu, zgłosiłam w ten sposób dwie suki na pastuchy dopiero co, jedna ma rodowód w przygotowaniu, druga w nostryfikacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...