Jump to content
Dogomania

nostryfikacja rodowodu


Dzidtka_Gl

Recommended Posts

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak napisałam, pytam o nostryfikację rodowodu w dwóch różnych związak kynologicznych - Polskim oraz zagranicznym. Nie jestem tylko pewna, czy nie muszę być uprzednio członkiem ZKwP, żeby zarejestować psa i złożyć rodowód do nostryfikacji. W statucie ZKwP jest określone, że osoba, która chce zostać członkiem związku, nie może mieć założonej hodowli w innym związku kynologicznym - krajowym lub zagranicznym.

[I]"Członkiem zwyczajnym Związku może być osoba mająca obywatelstwo RP lub miejsce zamieszkania na terytorum RP, która ukończyła 16 lat, nie jest pozbawiona praw publicznych i nie nalezy do żadnej innej organizacji krajowej [B]oraz nie prowadzi hodowli w ramach zagranicznej organizacji kynologicznej [/B](...)"
[/I]
...ale co, jeżeli dana osoba nie prowadzi hodowli, a jedynie jest w niej zarejestrowana?Pokrętne, wiem, ale interesuje mnie ten temat.[I] ;-)
[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Gdyby ktoś nie wiedział. Nastąpiły zmiany w regulaminie. W trakcje nostryfikacji zagranicznego rodowodu można wystawiać psa. Należy tylko wnieść stosowne opłaty za rejestrację i nostryfikacje.

W zgłoszeniu wpisać - rodowód w przygotowaniu.[/QUOTE] Można wystawiać psa mając przyznany nr rejestracyjny, a ten (w większości przypadków, prawidłowo) jest nadawany po nostryfikacji, o ile to się nie zmieniło, to zmiany w regulaminie nadal nie umożliwiają nam zgłoszenia importowanego psa. Czy wiesz coś więcej?

Dokładny cytat za regulaminem:
[QUOTE]Psy/suki w klasach: młodszych szczeniąt i szczeniąt, importowane do Polski, mogą być przyjmowane na wystawy na podstawie oryginalnego numeru rodowodu eksportowego, wystawionego przez organizacje kynologiczne uznane przez FCI przed jego nostryfikacją lecz po rejestracji oddziałowej[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']Można wystawiać psa mając przyznany nr rejestracyjny, a ten (w większości przypadków, prawidłowo) jest nadawany po nostryfikacji, o ile to się nie zmieniło, to zmiany w regulaminie nadal nie umożliwiają nam zgłoszenia importowanego psa. Czy wiesz coś więcej?

Dokładny cytat za regulaminem:[/QUOTE]

Zapomniałam dodać że musi być również oryginalny numer rodowodu.

Zaraz jak otrzymałam numer rejestracyjny zgłosiłam suczkę do klasy szczeniąt. Zaznaczyłam że rodowód jest w przygotowaniu. Wpisałam numer rejestracyjny i oryginalny numer rodowodu. I to wszystko.

Wystawy. net przyjęły zgłoszenie jak krajowe. Jutro jadę z moim brzdącem na wystawę :)

Edited by andromeda
Link to comment
Share on other sites

[quote name='andromeda']Zapomniałam dodać że musi być również oryginalny numer rodowodu.

Zaraz jak otrzymałam numer rejestracyjny zgłosiłam suczkę do klasy szczeniąt. Zaznaczyłam że rodowód jest w przygotowaniu. Wpisałam numer rejestracyjny i oryginalny numer rodowodu. I to wszystko.

Wystawy. net przyjęły zgłoszenie jak krajowe. Jutro jadę z moim brzdącem na wystawę :)[/QUOTE] Czyli nr rejestracyjny otrzymujemy przy oddaniu rodowodu eksportowego do nostryfikacji? Jak tak, to fajnie :) Dzięki za wiadomość, dobrze wiedzieć na przyszłość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']Czyli nr rejestracyjny otrzymujemy przy oddaniu rodowodu eksportowego do nostryfikacji? Jak tak, to fajnie :) Dzięki za wiadomość, dobrze wiedzieć na przyszłość.[/QUOTE]

U mnie to chwilę trwało bo wszystkie sprawy załatwiałam korespondencyjnie.

W każdym razie, pani w oddziale poinformowała mnie, że w kilka dni od wysyłki mam dzwonić w sprawie numeru rejestracyjnego.

Ja jeszcze rodowodu nie odebrałam. W moim oddziale wysyłają niechętnie dokumenty. Pragną kontaktu osobistego :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skyy']To może inne pytanie: Aby zarejestrować psa w ZK i oddać rodowód do nostryfikacji, osoba musi być członkiem ZKwP?[/QUOTE] Tak, właściciel powinien być członkiem ZK, czyli opłacasz wpisowe, składkę za aktualny rok, rejestrację psa w księgach oddziału i nostryfikację.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

no to teraz posłuchajcie, w jak zakręconej jestem sytuacji:

węgierska hodowla miała miot - polka kupiła szczeniaka, wystawiono mu rodowód exportowy(z jej danymi na dokumencie). pani nie nostryfikowała rodowodu, w międzyczasie zlikwidowała hodowlę. ja kupiłam od niej tego psa (już młodzieżówka) i.... nie mogę go zarejestrować!!!!

dzwoniąc do zk w bydgoszczy nic się nie dowiedziałam, bo pani tam nie wie jak to rozwiązać.

W zk głównym pani powiedziała że chyba najlepiej odesłać rodowód do węgier, żeby wystawili nowy, na mnie jako właściciela (MOIM SKROMNYM ZDANIEM PORONIONY POMYSŁ bo jestem pewna że albo papiery by zaginęły, albo w ogóle by nie zakumali o co chodzi i coś by pokręcili).

Wymyśliłam, że opłacę pierwszemu właścicielowi składkę, tak aby znów stał się pełnoprawnym członkiem zk, niech zarejestruje psa na siebie i nostryfikuje rodowód i dopiero wtedy zmienimy w nostryfikowanym rodowodzie właściciela na mnie i zarejestruję go w swoim zk już na mnie. nie wiem tylko, czy tak się da i czy to wypali... macie jakieś inne pomysły??

Link to comment
Share on other sites

jesli nie chcesz pomocy wegrow, to moim zdniem najlepiej zrobic tak: osoba, ktorej nzwisko figuruje w dokumentch psa nostryfikuje rodowod, rejstruje psa na siebie a nastepnie idziecie do zwkp i zmieniacie wlasciciela psa i pies zostaje arejstrowany na ciebie.

znm jeden przypadek, kiedy pies z zagranicy zostal w pl odsprzedany i wszysto odbylo sie tak jak powyzej, bez problemow.

pies po nostryfikacji ma pkr i juz jest traktowany jak obywatel rp:)

Link to comment
Share on other sites

no mam nadzieję ze tak się da- największym problemem jest to, że ta osoba od której kupiłam suczkę NIE jest już członkiem zkwp bo zamknęła hodowlę. oby wystarczyło tylko opłacenie składki za ten rok. poza tym napisałam przed cwilką maila do węgierskiego klubu, zobaczymy co powiedzą.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...