Jump to content
Dogomania

Wymioty oraz biegunka


szymonsz

Recommended Posts

Cześć

Mam problem ze swoim pieskiem. Od dwóch dni (w sobotę pierwszy raz) mój pies po jedzeniu często wymiotuje. Raz wymioty są większe raz mniejsze. Ostatni raz wymiotował wczoraj koło godziny 17. Do tego gdy się załatwia, stolec jest bardzo rzadki i oddawany kilkakrotnie podczas jednego spaceru, co wcześniej się nie zdarzało.

Wczoraj piesek otrzymał węgiel i dzisiaj stolec był już prawie w normie, jednak zauważyłem drobne ślady krwi pod koniec procesu wydalania. Wymiotów na razie nie było.

Co robić w takiej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

krew ma zabarwienie jasne czy ciemne? jeśli jasne to od jelita grubego, ciemne od jelita cienkiego. obserwuj psa - jego stolec, czy nie wymiotuje. podawaj mu małe porcje lekko strawnego pokarmu; np. ryż, marchew, kurczak. Marchew ma właściwości antybiegunkowe;) jeśli pojawią się biegunka lub wymioty możesz podać smectę / do kupienia w aptece/-pamiętaj tylko żeby nie podawać z węglem, który hamuje działanie innych leków. jeżeli w ciągu 24 godzin sytuacja z psem się nie poprawi poszłabym do weterynarza. krwawa biegunka jest często przyczyną chorób zakaźnych albo uszkodzenia jelita / np. kością/. jaki jest ogólny stan zdrowia psa, czy jest apatyczny, czy ma temperaturą? czy zmieniany miał rodzaj pokarmu i czy dostawał kości w ostatnich dniach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']krew ma zabarwienie jasne czy ciemne? jeśli jasne to od jelita grubego, ciemne od jelita cienkiego. obserwuj psa - jego stolec, czy nie wymiotuje. podawaj mu małe porcje lekko strawnego pokarmu; np. ryż, marchew, kurczak. Marchew ma właściwości antybiegunkowe;) jeśli pojawią się biegunka lub wymioty możesz podać smectę / do kupienia w aptece/-pamiętaj tylko żeby nie podawać z węglem, który hamuje działanie innych leków. jeżeli w ciągu 24 godzin sytuacja z psem się nie poprawi poszłabym do weterynarza. krwawa biegunka jest często przyczyną chorób zakaźnych albo uszkodzenia jelita / np. kością/. jaki jest ogólny stan zdrowia psa, czy jest apatyczny, czy ma temperaturą? czy zmieniany miał rodzaj pokarmu i czy dostawał kości w ostatnich dniach?[/quote]

Krewa była raczej jasna chociaż ciężko stwierdzić na śniegu. Stole jest dzisiaj dużo "lepszy" niż przez ostatnie dwa dni, od wczoraj od 17 nie było wymiotów, zachowanie psa jest takie samo jak przed chorobą. Gryzie buty, biega za piłką, skacze itp itd. Zmian nie widzę. Wydaje mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Nie wiem jak będzie jak wrócię do domu czy pies czegoś nie zrobił.

Podam mu dzisiaj podam mu jakiś ryż z kurczakiem i marchewką i zobaczę.

Kości dostawał ostatnio chyba tydzień temu albo nawet z 10 dni temu a pokarm był zmieniony, ale na taki co już kiedyś jadł. Nie dostawał żadnego pokarmu, który byłby dla niego mega nowością.

Link to comment
Share on other sites

czyli prawdopodobnie zwykła niestrawność:cool3: obserwuj psa kilka dni a jesli biegunka lub wymioty się powtórzą podaj tą smectę-chociaż myślę że już będzie dobrze.
psy czasem tak mają-moje tez czasem nagle wymioty, biegunka a potem jak ręką odjął:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymonsz'] Gryzie buty, biega za piłką, skacze itp itd. Zmian nie widzę. Wydaje mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Nie wiem jak będzie jak wrócię do domu czy pies czegoś nie zrobił..[/quote]

To pewnie ten butek trawi :cool3:. Nic tak nie leczy jak jednodniowa głodówka.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie że głodówka. Pilnuj żeby pies pił ale ja bym nie dawała jedzenia.Problemy żołądkowe mogą wynikać z niedrożności układu pokarmowego(pies coś połknie).infekcii wirusowej albo bakteryjnej . W żadnej z tych sytuacji nie jest zalecane podawanie psu nawet lekkostrawnego jedzenia. Mój pies ma 12 rok i nie jest moim pierwszym pupilem w życiu i szczerze mówiąc jeszcze mi się nie zdarzyło żeby lekarz wet. bez względu na to jakie jest pochodzenie biegunki i wymiotów nie zalecił głodówki. Zyczę zdrówka dla psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aagaataa']Pewnie że głodówka. Pilnuj żeby pies pił ale ja bym nie dawała jedzenia.Problemy żołądkowe mogą wynikać z niedrożności układu pokarmowego(pies coś połknie).infekcii wirusowej albo bakteryjnej . W żadnej z tych sytuacji nie jest zalecane podawanie psu nawet lekkostrawnego jedzenia. Mój pies ma 12 rok i nie jest moim pierwszym pupilem w życiu i szczerze mówiąc jeszcze mi się nie zdażyło żeby lekarz wet. bez względu na to jakie jest pochodzenie biegunki i wymiotów nie zalecił głodówki. Zyczę zdrówka dla psiaka.[/quote]


Dziękuje wszystkim za pomoc.
Dzisiaj głodówka :)

Link to comment
Share on other sites

no mi wet zaleca smektę i jak przestaje wymiotować to małe porcje jedzenia ryż, marchew, chudy drób...moja najstarsza sunia ma 15 lat i mam jeszcze 3 młodsze..i ,,leczę,, biegunki i wymioty w ten właśnie sposób.

do wody możesz podać glukozę do kupienia w aptece aby pies się nie odwodnił;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='szymonsz']Dziękuje wszystkim za pomoc.
Dzisiaj głodówka :)[/quote]

[B]Jak zdrowie Twojego psiaka? Mam nadzieję,że już lepiej?[/B]
P.S.A i mam prośbę, mógłbyś poprawić tego byka ortograficznego którego walnęłam (w cytowanym przez Ciebie tekście tez jest) Jak dzis to przeczytałam to myślałam że się ze wstydu spalę.:angryy: Chyba za dużo Włatców Móch się naoglądałam.:lol::lol:
Pozrawiam A.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...