Jump to content
Dogomania

Psy Policyjne do wykupienia


Mafi221

Recommended Posts

z tego co tu czytam, autorem wątku jest jakis napalony dzieciak, pewnie naoglądał się filmów albo kumple pseudokibole go namawiają...aż żal człowiekowi psa, który u niego kiedyś się znajdzie... ech... dobrze, że mu mama zabroniła ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Chciałabym mieć psa policyjnego. Głównym "powodem" jest ojciec mojej suczki, który podobno był właśnie psem policyjnym. Przywrócił mi on wiarę w Owczarki Niemieckie, dla mnie był niemal idealnym psem(ideałem jest jego córeczka).
Zastanawiam się z jaki problemami spotkają się osoby posiadające emerytowane psy policyjne, Larry co prawda potrafił odganiać ode mnie ludzi, ale nie był przy tym wyjątkowo agresywny. Jeżeli ktoś ma ex-policjanta, czy mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami, a także tym skąd wziął takiego psa.

Link to comment
Share on other sites

Psów policyjnych jest mało, w stosunku do tego, co było kiedyś... I poziom wyszkolenia nie jest bardzo wysoki.
Teraz raczej skupia sie psy, na pracy węchowej bo czasy sie zmieniły i przestępstwa wiążą się raczej z bronią, narkotykami etc.
Nie z bezpośrednim atakiem.
lexie - mówisz o psie obronnym, a to nijak ma sie do psa patrolowego, który musi być wszechstronny a nie bezwarunkowo atakować.

Link to comment
Share on other sites

Chodziło mi psa który jest opanowany, odważny i lubi pracować. Larry pozytywnie wpłyną na moją suczkę, dlatego chciałabym podobnego psa. Tequila szybciej uczy się naśladując innego psa, więc pies który potrafi tropić były ogromną pomocą.
Każdego psa można nauczyć atakować, ale ja nie chcę mieć psa-postrachu osiedla, tylko kompana do spacerów i szkolenia. Jeżeli jakiś pies policyjny szukałby domu, myślę że podołałabym obowiązkom związanym z zapewnieniem mu ruchu i ćwiczeń. W tym roku zdaję maturę i w czasie studiów chciałbym mieć psa co również jest powodem dla którego wolę mieć dorosłego psa, niż szczeniaka. Poza tym nie miałam doświadczenia ze szczeniakami, zawsze opiekowałam się dorosłymi psami.

Link to comment
Share on other sites

psy policyjne nie są dla osób z podstawową wiedzą,z takim psem trzeba dużo pracować.Pies musi się nauczyć ciebie a ty psa.Ja uczyłam się przez kilka miesięcy,były to codzienne treningi bez względu na pogodę czy inne sytuacje,trzeba zdawać sobie sprawę że takie psy mają już nabyte zachowania i nie da się pewnych rzeczy zmienić.Jest wiele psów które mogą być kompanem do szkolenia i spacerów i nie musi to być pies policyjny,jeśli twierdzisz że zapewnisz mu ruch i ćwiczenia,podołasz obowiązkom szkolenia to po co brać psa z policji????

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie nadawałby się niemal każdy pies, ale nie do mojej suczki np. nie mogę pozwolić sobie na psa który boi się ruchu czy hałasu, zbyt dużo czasu poświeciłam na to, aby moja suczka mogła swobodnie wychodzić na spacer nie bojąc się. Po prostu potrzebuję psa o określonych cechach, poza tym mam w pamięci jej ojca, który naprawdę bardzo pozytywnie wpłyną na jej zachowanie i po nim odziedziczyła charakter.
Moja gwiazda jest psem który nie boi się psów i lubi je sobie podporządkować, nie jest przy tym agresywna. Uczy się od innych psów i czuję pewniej w ich towarzystwie. Zanim ją zabrałam przez rok byłą na skupie złomu, miała ogromne braki w socjalizacji. Po roku zdecydowała się wejść do obcego budynku, do mojego domu zdecydowała się wejść po trzech godzinach. Musiałam ją niemal wszystkiego nauczyć, nawet jedzenia z miski, ale chodzenia na smyczy nauczyła się od ojca, podobnie niektórych zachowań względem innych psów. Jest jeszcze kilka rzeczy w których inny pies mógłby mi pomóc, stąd pomysł na wzięcie psa z policji.

Link to comment
Share on other sites

lexie - jest masa takich psów do adopcji. W domach tymczasowych, przytuliskach.
Ja mam u siebie wspaniałą, bardzo pewną siebie - Gamzę.
Jednak ona mogłaby pójść do osoby, która będzie z nią pracowała - zabierała ze sobą wszędzie, szkoliła.

Policja już nie prowadzi hodowli

Link to comment
Share on other sites

Mi chodziło właśnie o przygarnięcie psa który służył policji, ewentualnie wykupienie. Przeglądam strony adopcyjne, ale na razie nie mam możliwości wzięcia psa. Dlatego była, i jestem ciekawa jak żyje się z psem który służył w policji.

Do mojej Tequili pasowałby pewny siebie pies, suki odpadają. Moja suczka ma skomplikowany charakter i naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiedniego psa. Poza tym mam jeszcze podłą kotkę.

Link to comment
Share on other sites

Znam psa, który całe życie spędził w kojcu, a jest świetnym kompanem na spacerach. Nikt go niczego nie uczył, miał pilnować firmy i na tym kończyły się wymagania wobec niego. Byłam zaskoczona że zagryzł kiedyś psa, bo kiedy z nim wychodziłam nie zwracał uwagi na inne zwierzęta, przychodził na zawołanie. Niestety nie mogę go wziąć, bo odkąd sąsiad go poszczuł swoimi psami, omija mój dom.

Jeszcze raz podkreślę ze nie szukam na siłę psa policyjnego, żeby poszpanować że mam takiego psa, albo że mam drugiego Szarika czy Cywila. Uważam że taki pies ma duże wymaganie które będę potrafiła spełnić, niechałabym aby pies się zmarnował. Jeżeli znajdzie się odpowiedni pies dla mojej gwiazdy to nie będzie miało znaczenia czy służył w policji czy szwendał się po Warszawie, dla mnie najważniejszy jest charakter psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...