Jump to content
Dogomania

kundelek-suczka 27 lat


kazik111267

Recommended Posts

[quote name='olekg89']A ja dalej nie wierzę i nie uwierzę do póki nie zobaczę xero jej książeczki zdrowia i daty 1szczepienia i daty ostatniego szczepienia.;)[/quote]
Książeczkę zdrowia??? A może akt chrztu... . Na " wsi " nikt się w to nie bawi. Zapytam rodziców o szczegóły .może mają jakieś " DOWODY'

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

też tak myslałam i miałam za złe siostrze, że dziecko "skrzywdzili" i ze dzieci będa wołać - kaizik podejdź no do płota...

nic Z tych trzeczy. kazik jestkazik 100% idealnie pasuje... bo on jest kazikiem :loveu:, a czasem nawet kazkiem :razz:, to dobrze go nazwali... trzeba by zobaczyc ta roześmianą gębę i tyle..

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli udokumentowany wiek najstarszego psa to 28 lat, to nie widzę powodu dlaczego jakaś sunia z mogilna miałaby nie dożyć 27. Nie widzę również powodu dlaczego jakiś inny pies gdzieś z dorzecza nilu niemiałby dożyć 31! w końcu nie wszyscy udokumentowują swoje "rekordy" w księdze guinessa, nie wszyscy sprawdzają się na testach, nie wszyscy biorą udział w konkursach...

[B]olekg[/B], a może pokażesz, że dorosłeś do tych swoich cyferek i postarasz się używać sensownych argumentów? przy okazji udowodnisz, że imię ci rodzice dobrze dobrali ...nie wstydzisz się przedstawiać jako Aleksander - "odważny" ???

Link to comment
Share on other sites

Mnie zastanawia jeszcze jedna rzecz, która moim zdaniem przemawia na nie, oczywiście poza ciążą w wieku 22 lat. Jakoś nie wydaje mi się to możliwe. Ale nie znam się na rozrodzie psów i nie wiem do jakiego wieku mogą rodzić. Ale oczyma wyobraźni widzę babcię starowinkę i uganiających się za nią dziadków, a potem ciąża i poród ;)

Ale jak to jest,że ludzie, którzy nie przywiązują wagi do posiadania książeczki zdrowia i puszczają starą sukę samopas podczas cieczki tak dokładnie wiedzą ile ma lat? Do jej wieku przywiązują wagę, a do zdrowia nie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

suczka moich rodzicow zyla 20 lat, odeszla z powodu niewydolnosci nerek
pod koniec juz niedowidziala, bardzo slabo slyszala i prawie caly czas spala
byla mieszańcem jamnika
Sabinko - bądź szcześliwa za TM
wieku też nie było po niej widać, nie biegała tak szybko jak szczeniaki ale jeżeli chodzi o sierść to tylko siwa bródka ją zdradzała, że wiek młodzieńczy ma już za sobą

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, jak to się dzieje, ale na wsiach - mimo fatalnego żywienia (np. chleb moczony w wodzie, albo mleku, rybie głowy, kości), braku szczepień, czy jakiegoś "głupiego odrobaczywiania", mimo uwiązywania na miesiące czy lata na łańcuchu, bądź odwrotnie, puszczania samopas po wiosce, pod auta, pod ciągniki, pod strzelby myśliwych... mimo trucia przez sąsiadów, rzucania kamieniami przez bachory... mimo tego wszystkiego - niejednokrotnie trafiam na psy 16 letnie, 18 letnie... O dziwo w dobrej formie :crazyeye:

Podobnie z końmi. Dla przeciętnego "użytkownika" konia, koń 10 - 12 letni jest STARY. Dwudziestka to już nad grobem. A na wsiach konie dożywają 30 lat, do końca pracują i do końca są w niezłej kondycji. Świeże powietrze, czy co?

Link to comment
Share on other sites

Też się nad tym fenomenem zastanawiałam, kiedyś u mojej bardzo wiekowej już rodziny był pies - na łańcuchu, karmiony spleśniałym chelebm i pomyjami, nieodrobaczany, szczepiony na wścieklinę raz na kilka lat... Żył u nich 20 i pół roku (przybłąkał się jako młody ale już podrośnięty pies), serce mu najprawdopodobniej siadło, poza tym miał tylko zapalenie uszu.

A moja połowę młodsza wychuchana od szczeniaka suka już ma pokaźny katalog chorób za sobą i przewlekłych w trakcie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem może to być prawda że piesek ma tyle lat, dokładniej suczka x]
Ma chyba problemy z chodzeniem z tego co tu widać

Moja babcia ma psa, który nigdy nie był kąpany, szczepiony, odrobaczony , karmiony też jest tak jak jest .... Ma obecnie 15 lat , i w całym swoim życiu jego największą chorobą to były wymioty. Jeśli chodzi o zachowanie, jest w jak najlepszej kondycji itp.

Dziwne jest to że np. tak jak my weterynarze , super jedzenie , dobre warunki itp. i psiaki jakoś bardziej chorują .Czemu nie jest na odwrót ..?

Link to comment
Share on other sites

Pies na zdjęciach jest stary - to wszystko, co można powiedzieć.
Na podstawie zdjęć wieku nie da się ustalić.

[quote name='Berneska']
Dziwne jest to że np. tak jak my weterynarze , super jedzenie , dobre warunki itp. i psiaki jakoś bardziej chorują .Czemu nie jest na odwrót ..?[/quote]
Ponieważ na wsi z pokolenia na pokolenie przeżywają najsilniejsze, najlepsze genetycznie psy i tylko one mają szansę się rozmnożyć, natomiast w planowej hodowli mamy z jednej strony hodowców pasjonatów, którzy chuchają i dmuchają, żeby nawet najsłabsze szczenię z miotu przeżyło, a z drugiej nastawionych na kasę producentów, krzyżujących ze sobą osobniki wadliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...