Jump to content
Dogomania

Szczenię z Polski jedzie za granicę- pytanie do hodowców


Rybka.

Recommended Posts

Witam.
Chciałabym poradzić się hodowców, którzy sprzedawali swoje szczenięta za granicę do krajów UE. Ciekawi mnie jak technicznie rozwiązujecie kwestię szczepienia p/wściekliźnie.
Szcznięta z hodowli "wyfruwają" około 7-8 tygonia życia, czyli jeszcze za wcześnie aby je zaszczepić przeciwko wścielkiźnie. W niedalekiej przyszłości planuję zakup szczenięcia i wyjazd z nim za granicę, gdzie będę mieszkać. I tu pojawia się problem. Nie mam prawa wwozu szczenięcia poniżej 3go miesiąca życia i niezaszczepionego minimum miesiąc przed przyjazdem. Szczyla można szczepić najwcześniej jak ma 3 m-ce, potem miesiąc czekania... Mogę wziąć urlop około tygodniowy, więc nie mam jak przyjechać po 7 tygodniowego szczylka, poczekać aż skończy 3 miesiące, zaszczepić go i poczekać kolejny miesiąc :(
Dodam, że mom przypadku wchodzi w grę tylko transport lotniczy (wyspa), oraz kraj docelowy nie ma zaostrzonych przepisów (brak wymagania testu serologicznego na poziom przeciwciał przeciwko wirusowi wścieklizny).
Również nie chcę jechać po szczeniaka do innego kraju- chce psa z Polski.
Pytanie brzmi- czy poprosić hodowcę o to, żeby szczenię mi przetrzymał do wieku 4 miesięcy szczepiąc go w wieku 3 m-cy p/wściekliźnie? Czy są jakieś inne rozwiązania?
Bardzo proszę o podpowiedzi :)
P.S. Pozostałe przepisy dotyczące warunków wwozu i transportu znam i im bez problemu podołam, jedyne co mnie gryzie to nieszczęsne szczepienie p/wściekliźnie.

Link to comment
Share on other sites

Jaka kwarantanna? Jakie 21 dni?
Ja właśnie robię wszystko, żeby kwarantanny uniknąć, a po szczepieniu czeka się 30 dni wg przepisów obowiązujących na Cyprze :)
Moje pytanie dotyczy czegoś innego, czyli jak to robią hodowcy? Zatrzymują szczenie u siebie i oddają jak jest gotowe do drogi czy nowy właściicel ma sam to sobie zorganizować...

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wszystko zależy od hodowcy ;)
ja na twoim miejscu bym do niego zadzwoniła
opisała całą sytuację
i zaproponowała zadatek za psa
na pewno lepiej dla takiego szczenięcia jeżeli do 4 miesiąca będzie u hodowcy niż miałby pomieszkiwać u kogoś obcego
szczenięta bardzo się przywiązują do nowego właściciela a szkoda byłoby mu marnować Świat który stworzyłby sobie np. u twojej mamy czy znajomej przez ten miesiąc :shake:
my ostatnio tak przetrzymywałyśmy psa 6 miesięcy ponieważ pojechał do Szwecji
właściciele bardzo odpowiedzialnie podeszli do sprawy
tzn. przyjechali tutaj wcześniej i przez 3 dni przyjeżdżali do małego aby się do nich przekonał :cool1:
gdy przyszedł dzień wyjazdu mały poszedł z nimi i uważał ich już za swoich właścicieli ;)

[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Jest jedna droga przewiezienia 8 tygodnowego szczeniaka na legalu. Ja tak przewiozlam:

Otoz , hodowca musi napisac oswiadczenie, ze szczeniak przebywal tylko w domu, lub na ogrodku , nie mial kontaktu z innymi zwierzetami i ich odchodami.

Nastepnie musi podac Ci numer czipu psiaka. Z tym numerem i oswiadczeniem hodowcy wybierasz sie do urzedu w kraju do ktorego chesz przewiezc zwierze.
Oni wystawiaja Ci dokument, zezwolenie na przewizienie szczeniaka bez szczepionki na wscieklizne. Pies oczywsicie musi miec paszport.

I to cala robota ;). Hodowca moze przeslac Ci oswiadczenie scanem albo
faxem, przez telefon podaje Ci numer czipu i wszystko zalatwiasz sobie.

Ja przerwozilam psa do Dani .

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Poli :)
Faktycznie, ,nie pomyślałam, że można powalczyć z urzędami :) Mam tylko nadzieję, że to przejdzie na Cyprze ale jak znam Cypryjczyków to raczej tak :) Dziekuję jeszcze raz i serdecznie pozdrawiam. Jeżeli ktoś zna inne sposoby na wwóz szczeniaka do jakiegoś kraju UE zgodnie z przepisami i drogą lotniczą to proszę o rady :)

Link to comment
Share on other sites

Ja wysyłałam szczenię z mojej hodowli na Cypr i niestety nic się nie dało obejść, trzeba było klasycznie zachipować, następnie zaszczepić, odczekac 21 dni kwarantanny (u mnie w hodowli, nie gdzieś tam w klatce, jak to jest w niektórych krajach) i dopiero maluch poleciał.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

ojeju ja tyle szukalam tego tematu ! jamieszkam w szwecji wlasnie kupilismy buldoga angielskiego i kurcze musze czekac az bedzie mial 3 miechy czyli skonczy za miesiac 20 maja i potem wscieklizna i wirowanie krwi na przeciwciala i znow szczepionka i szczeniak ma 7 miechow naprawde da sie to zorbic bylabym najszczesliwszaaa!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[QUOTE]Co do przepisów w innych krajach to czasami się dziwię dlaczego są az takie restrykcje . [/QUOTE]Bo by mięli taki sam bałagan jak my w Polsce mamy. Mnie dziwi jeszcze to, ze jak puszczasz szcyla samolotem to moze być "zawrót" na lotnisku jak się dopatrzą niestosownego wieku, braku tych 3 tyg. po wściekliźnie itp, ale jak wieziesz malucha samochodem przez całą Europę i na miejscu idziesz do weta go potem szczepić- to wszystko jest ok. Tylko się wet dziwi, że pies z Polski a pcheł nie ma:razz: No ale może nie rozdmuchujmy więcej, bo i ta jedna opcja nam odpadnie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Też mam problem bo wyjeżdżam do UK(Wielkiej Brytanii) i chce psiaka z Polski zabrac szczeniaka ale problem w tym że musze zrobić badanie przeciw ciał a kwarantanna trwa 6 miesiecy.
Więc nie wiem co zrobić szukam w Anglii hodowli ale jakoś nie umie znaleść
szukam Goldena Retrivera lub bernardyna

Link to comment
Share on other sites

Niestety, legalnie można wywieźć do Anglii psa w wieku około 11 miesięcy a wszystko wygląda mniej więcej tak : szczepimy szczenię na wsciekliznę po ukonczeniu 3 mies / przed szczepieniem czipujemy / po miesiacu od daty szczepienia pobieramy krew na przeciwciała i wysyłamy do badania. Czekamy na wynik max 2 tyg. Od daty uzyskania pozytywnego wyniku odczekujemy dokładnie 6 miesięcy. 24-48 godz przed wyjazdem odrobaczamy i stosujemy srodek przeciw pchłom i kleszczom. Wszystkie czynności począwszy od szczepienia do końca muszą być potwierdzone przez weterynarza w paszporcie. Nic się nie da przeskoczyć i przyśpieszyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...