Jump to content
Dogomania

Elkhound Norweski - Poznań 2004


takatuka

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

W Poznaniu byli ludzie/Polacy z przepięknymi łajkami zachodniosyberyjskimi, którzy hodują również elkhundy :o :D

Planują nawet w przyszłym roku miot po utytułowanym psie z Norwegii :angel: Niestety chwilowo nie mogę podać dokładniejszych danych, bo pożyczyłam znajomym katalog :(

Była tam duża rekalma ich hodowli wraz z powyższą informacją :)

Szczegóły podam wkrótce tutaj oraz specjalnie dla takatuki :wink: w e-mailu.

Link to comment
Share on other sites

WALHALLA (FCI)

=> hodowla psów ras elkhund szary i łajka zachodniosyberyjska :D

Ewa Zgrabczyńska & Rafał Adamczyk ; Kicin k/Poznania

Kontakt : 061/811 11 17 lub 694 15 96 16, 600 44 05 75

Przyjmują zamówiania na szczenięta, które przyjdą na świat w 2005 i 2006!!!

Link to comment
Share on other sites

no nie wiem :wink: 8)

maluchy będą gdzieś na początek jesieni (czyli za niecały rok), ojcem będzie champion Belgi (bodajże :roll: ), piechy nie tylko dla zapalonych myśliwych (choć chętniej) - najważniejsze aby przyszły właściciel zapewnił im odpowiednia dawkę ruchu :lol:

Cene napisze na pw (bo niewiem czy można tu) - w każdym razie nie stać mnie :(

Właściciele bardzo mili i chętni do wsółpracy :)

Może kiedyś :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

bedzie najprawdopodobnie na tej wystawie nasz importowany samiec. Cz Angli/Belgi/Luxembourgu/Int Camalot's Faithful Knight JW ShCM.

Mozesz go xobaczyc na mojej stronie internetowej pod Sir K. :D

Bedzie napewno jego wspol wlascicielka z jedna jego corka.

W 2005 roku wygral BIS na wystawie klubowej Szpicow w Holandi, i ma jusz Grupe, 2 i dwa czwarte miejsca w Grupie, i RBIS pierszego dnia miedzynarodowej wystawie.

Link to comment
Share on other sites

na allegro są dwa ELKHUNDY rodowodowe - DO ODDANIA. Oba są psami rasowymi i posiadają rodowody.

Hanna i Hoss są rodzeństwem, mają po 6 lat i jak do tej pory zawsze mieszkały razem. Byłoby cudownie jakby nadal mogły razem mieszkać, jednak nie jest to podstawowy warunek przekazania pieska nowemu właścicielowi.

Co należy wiedzieć przed podjęciem decyzji o wzięciu do siebie takiego pieska?

 Idealny wlaściciel elkhunda musi miec domek z ogródkiem!!! Są to pieski lubiące wolność – w mieszkaniu lub w klatce robią sie nieufne.
 Nasze elkhundy również są nieufne, ale zgodnie z opinią specjalistów bardzo szybko pokochają nowego właściciela. Należy poświęcić im tylko trochę czasu i dać dużo miłości.
 Hoss czasami ma problemy ze skórą. Co jakiś czas musi mieć wycięte kaszaki, jednak jest to nieskomplikowany zabieg i wymaga przeleczenia antybiotykiem. Haneczka nie ma żadnych problemów
[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=86206672[/url]

nie bardzo wiem gdzie to napisać więc wstawiam tutaj, w razie czego proszę moda o wycięcie

Link to comment
Share on other sites

Prosze zaznaczyc ze Elghund doskonale czuje sie w domu blisko swoich ludzi. Owszem lubi spacery (powinien miec co najmniej godzine dziennie) ale po za wyjsciem na podworko aby zrobic susiu moje leza w domu, mimmo to ze dzwi nadwor sa prawie caly rok na okraglo otwarte.

Nie ufne moga byc jedynie Elghundy ktorym brakowalo bliskiego kontaktu z ludzmi, i odpowiedniej socjalizacji z otoczeniem.

Sa to nie zalezne ale bardzo lubiace kontaktu z ludzmi psy.

Doswiadczenie pokazuje ze w kazdym wieku latwo sie przystosowuja do bliszego kontaktu z ludzmi i kwitna. Elghund jako pies podworkowy to cien prawdziwego :(
[IMG]http://www.barbelka.pwp.blueyonder.co.uk/16422.jpg[/IMG]
Oto moja Czampionka Barbelka Eliksyr 'Jozi' z kolega syna.
[IMG]http://www.barbelka.pwp.blueyonder.co.uk/16425.jpg[/IMG]
Ten mlody pies przebyl cale szeniactwo w scislej Kwarantanie prze 6 miesiecy.
[IMG]http://www.barbelka.pwp.blueyonder.co.uk/100_4755%20sm.jpg[/IMG]
Tu moja piatka rok temu z synem.
[IMG]http://www.barbelka.pwp.blueyonder.co.uk/11721.jpg[/IMG]
A tu jest dobrze wytresowany Barbelka Dziarski w konkursie posluszenstwa (Obedience), gdzie zawsze konczyl w gornej 10tce, pomimmo ze Border Collie to prawie jedyne ktore maja szanse w tej dzidzinie w Angli.

Niewiem ja to w Polsce wyglada, ale tutaj pierwszy kontakt jak pies potrzebuje nowy dom to powinien byc jego hodowca ktory ma doswiadczenie i czesto liste ludzi poszukujac dojrzalego pryjaciela.

Wyglad na to ze czas w Polskiej Kynologi na kola ratunkowe dla poszczegolnych ras ktorzy sie zajma zwoja rasa w potrebie, i gdzie zglaszaja sie osoby chcac ratowanego rasowego psa.

Schroniska powinny naprawde byc tylko dla psow o ktorych niema histori ani rasy.

Link to comment
Share on other sites

Patrzac na Angielskie tlumaczenia FCI wzorca 242
Pisze:
Behaviour/character, Fearless (nieustraszony), energetic (energiczny), brave (odwazny).

Angielski wrzozec wymaga:
Characteristics: A Hardy (silny) hunting (Mysliwy) Spitz with (z) a Bold (smialym) energetic (energicznym) disposition (sposobem bycia).

Temperament: Friendly (Przyjacielski), Inteligent (rozumny), and Independant (samodzielny) without any sign of nervousnes (bez znakow nerwowosci).

Psy tej rasy ktore znalam w Polsce mialy typowe cechy charakteru. Mieszkaly na odludziu tak ze mlode byly troche nie obyte z swiatem, ale w bardzo ktotkim czasie jak zaczelo ich sie brac w Ciwilizacje przemienialy sie w smiale wesole zrownowazone typowe Elghundy.

Jesli pies tej rasy jest nie smialy to tylko brak socjalizacji.

Przeciesz nasz samiec byl w Kwarantanie przez 6 mies od 9tego tygodnia zycia, a w trzy dni po wyjsciu byl na wystawie jak by nigdy nic.

Link to comment
Share on other sites

Wracajac do tych pieskow. Moj znajomy w Warszawie probowal sie z kontaktowac sie z wlascicielami, bo zna ludzi ktorzy by je wzieli ktorzy znaja ta rase.

Wydaje mi sie ze przyszedl jusz czas w Polsce na specificzne organizacje (moze prez kluby rasy jak najczesciej tu w Angli zaczeli) ktore sie zajmuja osobnikami rasy potrzebujac pomocy. Milosnicy dannej rasy (lup w Polskim przypadku grup ras) jest najlepszym zrodlem informacji, pomocy, i miejsce gdzie chectni nabycia sie doroslego psa moga sie zwrocic.

Oczywiscie na pierwszym miejscu jest obowiazek kazdego hodowcy godnego tej nazwy byc odpowiedzialny za kazde sczenie pochodzac z hodowli, i powinien w kazdym czasiwe pomoc znalesc im nowe miejsce lub wziasc ich do siebie lub oplacic koszta utrzymani do tego czasu co nie znajdzie sie nowy dom.

Inaczej sa psy ktore nie znajda miejsca bo nie wie nikt nic o nich, a z drugiej strony sa ludzie ktorzy znaja rase ale nie wiedza ze sa do nabycia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 6 months later...

[quote name='takatuka']no nie wiem :wink: 8)

maluchy będą gdzieś na początek jesieni (czyli za niecały rok), ojcem będzie champion Belgi (bodajże :roll: ), piechy nie tylko dla zapalonych myśliwych (choć chętniej) - najważniejsze aby przyszły właściciel zapewnił im odpowiednia dawkę ruchu :lol:
Cene napisze na pw (bo niewiem czy można tu) - w każdym razie nie stać mnie :(

Właściciele bardzo mili i chętni do wsółpracy :)

Może kiedyś :P[/QUOTE]

Pamietaj ze rodzice powinni miec biodra sprawdzone z winnikime A lub najwyzej B. Test DNA na prcd-PRA, trzeba wysylac do USA krew lub wymaz policzkowy, do Optigen [URL]http://www.optigen.com/opt9_test_prcd_pra.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...