Jump to content
Dogomania

podatek, a meldunek - co, gdzie i jak


owca

Recommended Posts

[SIZE=1]tematów "podatek od psa" trochę tu już jest, ten poświęcony jest temu gdzie i na jakich zasadach płaci się za psa podatek.[/SIZE]
[SIZE=1]_______________________________________________________________________________[/SIZE]


dowiedziałam się, że w Bydgoszczy zniesiono podatek za psa. Mój pies mieszka w Bydgoszczy, jest zarejestrowany w bydgoskim oddziale ZKwP, ale ja - właściciel jestem zameldowana na stałe w Poznaniu i rejestrując się u każdego weta podaję adres poznański.

Płacę podatek czy nie? a jeśli tak, to czy muszę jechać do Poznania, czy wystarczy, że opłacę go u weta w Bydgoszczy/prześlę na konto urzędu skarbowego w Poznaniu???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Podatek od psa zniesiono wogóle- nie tylko w Bydgoszczy ;)[/quote]
skąd ta informacja??

Podatek za psa w Poznaniu na rok 2009 wynosi 55zł.
Owca powinnaś spytać dla pewności w urzędzie. Jak na moje pies mieszka w Bydgoszczy i podatku za niego nie odprowadzasz.

Link to comment
Share on other sites

[B]Podatek [/B]od posiadania psa zostal zniesiony z dniem 1.01.2008, a w miejsce jego pojawila sie fakultatywna [B]oplata[/B]. Fakultatywna oczywiscie dla gminy :eviltong: Gmina moze ustalic brak oplaty, lub oplate w wysokosci max 100zl, wraz z terminem platnosci itp.

Link to comment
Share on other sites

[B]shin[/B] 2008r? w zeszłym roku dzwoniłam w sprawie podatków u nas i nazywali to nadal podatkiem

mam pytanie o taką sytuację. Mieszkam i jestem zameldowana w katowicach, płacę regularnie podatek od posiadania psa, ale wyjeżdżam gdzieś na pół roku (podatek można płacić raz na pół roku) i czy wtedy mam wpłacić podatek w katowicach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tina_p'][B]shin[/B] 2008r? w zeszłym roku dzwoniłam w sprawie podatków u nas i nazywali to nadal podatkiem[/quote]
Zapewniam, ze [B]podatek[/B] od posiadania psa zostal zniesiony, a ze nazywaja [B]oplate[/B] podatkiem, to juz przewinienie i niewiedza urzednikow. Jak nie wierzysz - sprawdz w ustawie o podatkach i oplatach lokalnych:
[quote]Art. 18a. 1. Rada gminy może wprowadzić opłatę od posiadania psów. Opłatę pobiera się od osób fizycznych posiadających psy.[/quote][I]Moze[/I] ale nie musi - wprowadzone to zostalo, poniewaz podatek jest obowiazkowy na terenie calego kraju, poprzednia ustawa pozwalala gminom tylko na ustalanie jego wysokosci, a ze niektorym gminom sie nie kalkulowalo bawienie w to, bo i tak malo kto placil, to wprowadzali smieszne kwoty typu 1 czy 2zl - teraz nie musza wcale.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[I][B]Akurat u mnie w miescie placi sie podatek w wysokosci 48zł w spoldzielni mieszkaniowej .Do 01.03 2009 roku nalezy uiścić opłate i jest tak odkad siegam pamiecią jedynie kwota rosnie co jakis czas .[/B][/I]
[I][B]Płace wiec i w zk i w spoldzielni....czy to aby nie przesada :cool3::cool3:[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzolandia'][I][B]Akurat u mnie w miescie placi sie podatek w wysokosci 48zł w spoldzielni mieszkaniowej .Do 01.03 2009 roku nalezy uiścić opłate i jest tak odkad siegam pamiecią jedynie kwota rosnie co jakis czas .[/B][/I]
[I][B]Płace wiec i w zk i w spoldzielni....czy to aby nie przesada :cool3::cool3:[/B][/I][/quote]
a jak nie uiścisz to co? sa jakies przepisy które o tym piszą?i jakies wykonawcze,że ktos Ci cos zrobi jak nie zapłacisz? bo zdaje sie nie ma chyba- to olać i nie płacic...te pieniadze i tak nie ida na żaden pozyteczny cel, tylko na pensje dla urzędników:diabloti:
w ZK to płacisz za przynależnośc do ZK - to troche co innego; ale jesli płacisz w US za prowadzenie hodowli to wystarczy i miasto niech sie odczepi:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']a jak nie uiścisz to co? sa jakies przepisy które o tym piszą?i jakies wykonawcze,że ktos Ci cos zrobi jak nie zapłacisz? bo zdaje sie nie ma chyba- to olać i nie płacic...te pieniadze i tak nie ida na żaden pozyteczny cel, tylko na pensje dla urzędników:diabloti:[/quote]Pewnie. A oplaty za parkowanie? Na co ta kasa idzie? Tez na pensje, wiec po co placic? Moze cie SM nie zlapie, wiec po co? Bilety w autobusach? Ha! A towar w sklepie? Co bedzie cie paskudny kapitalista wykorzystywal, nie plac, kradnij! :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Pewnie. A oplaty za parkowanie? Na co ta kasa idzie? Tez na pensje, wiec po co placic? Moze cie SM nie zlapie, wiec po co? Bilety w autobusach? Ha! A towar w sklepie? Co bedzie cie paskudny kapitalista wykorzystywal, nie plac, kradnij! :roll:[/quote]
Taaa- a co:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
ale czemu słuzy opłata od posiadania psa - hę? to jest jawna dyskryminacja :eviltong:
prosze więc wprowadzic opłaty od posiadania: kota, chomika , papug,myszy,szczurów itd itp - bo niby dlaczego nie ,skoro od psa miejscami pobierają:diabloti:

inne głupie opłaty-w niektórych rejonach "klimatyczna"- od wdychania cennego powietrza:diabloti: to jeszcze od wydychania tez powinno byc-a dla cierpiących na wzdęcia podwójne bo zatruwają środowisko dodatkowo:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Taaa- a co:evil_lol::evil_lol::evil_lol:
ale czemu słuzy opłata od posiadania psa - hę? to jest jawna dyskryminacja :eviltong:[/quote]Oplata jest dlatego, ze z podatkiem byly problemy. A podatek od psa sluzyl [a przynajmniej w teorii mial sluzyc :roll:] ograniczeniu ilosci psow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin'][U]Oplata jest dlatego, ze z podatkiem byly problemy.[/U] A podatek od psa sluzyl [a przynajmniej w teorii mial sluzyc :roll:] ograniczeniu ilosci psow.[/quote]
Skąd to wytrzasnąłeś?????? Podatek miał ograniczac ilość psów???? Kolejna sensacja. Jakie problemy???? Podatek nakładany jest z mocy ustawy. Nie ma mocniejszej podstawy. Chyba że myślisz o grypie:p I nie mąć plissss:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']Oplata jest dlatego, ze z podatkiem byly problemy. A podatek od psa sluzyl [a przynajmniej w teorii mial sluzyc :roll:] ograniczeniu ilosci psow.[/quote]
że słucham?:crazyeye:
ograniczeniu ilości psów to ma służyc sterylizacja, kastracja i odpowiednie uświadamianie społeczeństwa w tych wzgledach a nie opłata od posiadania psa :angryy::angryy::angryy:
inna sprawa,ze u nas uświadamianie niewiele zwykle daje- w Polsce przydało by sie dac odgórny przykaz kastracji/steryl. wszystkich niehodowlanych+ suk rasowych utrzymywanych pojednyńczo ( bo to zadna hodowla);
hodowla powinna być z prawdziwego zdarzenia, prowadzona fachowo ,z zamierzeniami i planami oraz poparta odpowiednia wiedzą i mozliwościami,warunkami, a nie " przy okazji" - bo mamy suczke - nawet jesli jest hodowlana, to ja sobie czasem wystawimy ,a co jakis czas rozmnozymy:cool3:
istniały by tylko hodowle prowadzone profesjonalnie ( nie mówię ze od razu kennel na 100szt), przez ludzi z pasja i odpowiednia wiedzą, którzy cały czas by na to poswiecali,robili wszystko "z zamysłem", ceny za szczenieta były by przyzwoite, porównywalne z tymi w reszcie swiata, a co za tym idzie każdy "zwykły" człowiek zastanowił by sie 5 razy, zanim by kupił np dziecku (:angryy:) słodkiego szczeniaczka- bo Polak to dziwny taki - zastanawia sie dopiero jak za cos ma sporo zapłacić, a tak to czesto "łatwo przyszło- łatwo poszło":razz:
sory za offa:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoreczka95']Skąd to wytrzasnąłeś?????? Podatek miał ograniczac ilość psów???? Kolejna sensacja. Jakie problemy???? Podatek nakładany jest z mocy ustawy. Nie ma mocniejszej podstawy. Chyba że myślisz o grypie:p I nie mąć plissss:roll:[/quote]Problemy w sciagalnosci, bo nikomu sie nie chcialo. Grypa to pewnie jakis zart, ktory bawi tylko i wylacznie ciebie? :roll:
W kazdym razie, jesli 95 w nicku to rok twojego urodzenia - poczytaj, doucz sie, porozmawiamy. W tej chwili mam wrazenie, ze myslisz, ze zjadlas wszystkie rozumy, a dojrzewanie ci sie daje we znaki ;)
[quote name='Tascha']że słucham?:crazyeye:
ograniczeniu ilości psów to ma służyc sterylizacja, kastracja i odpowiednie uświadamianie społeczeństwa w tych wzgledach a nie opłata od posiadania psa :angryy::angryy::angryy:[/quote]Dogomania dogomania, a panstwo panstwem. Panstwo na ilosc alkoholu, papierosow, sprowadzanych samochodow czy posiadanych psow stara sie wplywac przez polityke podatkowa.
[quote]w Polsce przydało by sie dac odgórny przykaz kastracji/steryl. wszystkich niehodowlanych+ suk rasowych utrzymywanych pojednyńczo ( bo to zadna hodowla);[/quote]Powinien byc tez nakaz obcinania kazdemu prawej dloni, bo wiekszosc zlodziei jest praworeczna, a zlodziejem moze byc kazdy :roll:
[quote]ceny za szczenieta były by przyzwoite, porównywalne z tymi w reszcie swiata[/quote]Tylko ze wyzywienie i utrzymanie psa w Polsce nie kosztuje tyle, co w Niemczech, i ceny sa na polska, nie niemiecka kieszen. Nawet najwiekszy pasjonat nie bedzie mial hodowli, jesli to, co wyhoduje, mu sie nie sprzeda w zaden sposob, a 5k ojro za szczeniaka to nikt ci nie zaplaci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shin']
Dogomania dogomania, a panstwo panstwem. Panstwo na ilosc alkoholu, papierosow, sprowadzanych samochodow czy posiadanych psow stara sie wplywac przez polityke podatkowa.
[/quote]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Aha, i teraz jak znieśli podatek to znaczy że państwo przestało wpływać na ilość psów? Kiedyś wpływało a teraz przestało? Dobre.:lol: Z papierosami i wódką tez nie jest tak prosto. Państwo kieruje według mnie maksymalizacją zysku z podatków. W duxxxie ma ludzi. Ale nie może dowalać podatku na maksa bo ludzie będą przemycać wódę albo pędzić w domku, sprzedaż spadnie i dochód spadnie. A jak podatek będzie za mały to zabraknie kasy w państwie na inne cele, i nie będzie też pieniędzy na leczenie nałogów. Tego się nie da przełożyć na psy i podatek od psów. To zupełnie inne bajki.:lol:[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='yoreczka95'][COLOR=black][FONT=Verdana]Aha, i teraz jak znieśli podatek to znaczy że państwo przestało wpływać na ilość psów? Kiedyś wpływało a teraz przestało?[/FONT][/COLOR][/quote][COLOR=black][FONT=Verdana]Jak pisalem - w teorii. W teorii nie zyjemy w panstwie wyznaniowym.
[quote]Ale nie może dowalać podatku na maksa bo ludzie będą przemycać wódę albo pędzić w domku, sprzedaż spadnie i dochód spadnie. A jak podatek będzie za mały to zabraknie kasy w państwie na inne cele, i nie będzie też pieniędzy na leczenie nałogów.[/quote]O, piatka z ekonomii :lol: opisalas wlasnie krzywa Laffera :lol:
[quote]Tego się nie da przełożyć na psy i podatek od psów. To zupełnie inne bajki.:lol:[/quote][/FONT][/COLOR]Podatek, gdyby dzialal, bylby na takiej samej zasadzie jak u naszych zachodnich sasiadow - w Niemczech np. za rasy 'bojowe' chyba 500 euro jest [ale glowy za to nie dam], wiec taki pies moze nie jest tam dobrem luksusowym typu kubanskie cygara czy Maybach, ale jest to juz jakis pieniadz, ktory co roku wydac trzeba.

W kazdym razie, podatek zostal zniesiony i zastapiony fakultatywna oplata, bo obowiazywal na terenie calego kraju, poprzednia ustawa pozwalala gminom tylko na ustalanie jego wysokosci, a ze niektorym gminom sie nie kalkulowalo bawienie w to, bo i tak malo kto placil, to wprowadzali smieszne kwoty typu 1 czy 2zl i bylo wielkie przymykanie oka na to, ze nikt nie placi, a teraz juz nie ma takiej szopki :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

a moja przyszła gmina (nazwę ją X)chce tę "opłatę" od posiadania psa.sołtys ma ją ściągać razem z innymi podatkami.
I co mam zrobić gdy pies "zameldowany" jest razem ze mną w innej gminie (gmina Y), która nie chce tej opłaty(pies ma chipa) ale przebywa stale w gminie X ? (nazwijmy to tak, że pilnuje budowy domu:cool1:)
To jest wieś, więc nie można mówić o zrekompensowaniu kosztów gminy za sprzątanie nieczystości , bo nikt tego nie robi (oprócz mnie:lol:) gmina nie ma też schroniska na swoim terenie a nawet chyba nie ma podpisanej umowy z żadnym schroniskiem z gmin ościennych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Wystarczy ZK:p[/quote]Do czego wystarczy? Do dostania mandatu za niezaplacenie? Tu sie zgodze jak najbardziej.

magdola - w Szczecinie jest oplata za psa, zdaje sie 50zl, o ile dobrze pamietam. Sprawdz na stronie TOZu i u nich zaplac, i po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma sprawy.
Przy okazji, moze od razu powiem, ze w nowym Przyjacielu Psie wypowiadajaca sie na temat 'podatkow' pani nie ma pojecia o czym mowi, i w tej sprawie mam zamiar zaraz zamejlowac do redakcji, jak tylko przeczytam ten artykul [przejrzalem pobieznie i oczywiscie co - podatek za psa :roll:].

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...