Jump to content
Dogomania

Zanim kupisz psa... Kampania!!!


NatiiMar

Recommended Posts

o, o! ja jestem młodzież szkolna :evil_lol:
Najlepiej, zeby byly jakieś przykłady, moze prezentacja mulimedialna? Ale nie same fotki i muzyczka, przy ktorej tylko się pociąć, ale fotki w tle i ktośtam sobie coś gada...
W sumie, to większość moich znajomych twierdzi, ze jestem... kynolofobikiem czy coś :eviltong:
Wszystko, co byloby o psach w szkole mnie zainteresuje, ale nie wiem jak z reszą...
Chociaż... kogo los biedych psiaków nie ruszy?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 585
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

PONAWIAM APEL O WSPARCIE KAMPANII!!!

Kochani,proszę o jakieś ciekawe pomysły co do ulotki. Mamy na to czas do przyszłego tygodnia...W środę musimy już drukować;/

Prosze także osoby,które potrafią stworzyć stronę internetową,o pomoc. Kochani czas ucieka,fundacje się nie odzywają...widocznie wychodzą z założenia,że już za dużo robią. Ale czy mozna robić za duzo dla zwierząt?

Pliss,help!

Link to comment
Share on other sites

Kisses,pomysł ulotki mam,ale za Chiny nie umiem tego przelac na papier. Zanim powstanie ulotka,musi być strona internetowa-gdzieś trzeba ludzi odsyłać. Lepiej strona www-więcej się zmieści,można uieszczać filmy,zdjęcia,opisy,informacje itp. Więc potrzebna duża strona.

Co do ulotki:
musi zawierać informację o kampanii,ale r.ównież krótki tekst o czym będziemy mówić. Musi miec informację jak te,które dostałam w schronie. Twoja jest dobra,ale ja bym nie wspominała o pseudohodowlach. Oczywiście kartka A4 cała zapełniona. Jedno lub dwa zdjęcia maksymalnie. Musi zawierać także:
-informację o tym ile lat zyje pies,
-informację o zniszczeniach jakich pies może dokonać w czasie wieku młodzieńczego,czyli nawet do 18 miesiąca zycia,
-krótkie przedstawienie kosztów utrzymania,
-oczywiście odsyłacz do strony www (która musi szybko powstać).

Zdjęcie psa w schronisku i krótki podpis (jakieś mądre zdanie)...

dobrze,postaram się to teraz ułozyć w całość i napisać. Może jutro dam radę wkleić razem z tekstem wykładów i ewentualnym planem


P.S. Napiszcie mi jeszcze jakie miasta włączają się do akcji.

Dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Rzeszów :lol:
Postaram się zrobić jakąś stronke, taką jako zarys tego wszystkiego. ew. ja póniej dopracujemy. Można wybrać którys z tych 2 portali co podalam poprzednio. Czyli ulotka format A4? Ok
To ty zrób ta ulotke, ja tez coś pomysle. Musimy się wyrobić, trzebaby zrobić szum w necie, moze ktoś coś zdziała....

P.s - masz już szczeniaki?

Co myślisz o tym: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f942/grafika-strony-www-dla-zwierzakow-w-potrzebie-nieodplatnie-oczywiscie-105775/index5.html"]www.dogomania.pl/forum/f942/grafika-strony-www-dla-zwierzakow-w-potrzebie-nieodplatnie-oczywiscie-105775/index5.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][CENTER][B][FONT=Times New Roman]ZANIM KUPISZ PSA…[/FONT][/B][/CENTER][/CENTER]
[B][FONT=Times New Roman] [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] [/FONT][/B]
[B][SIZE=3][FONT=Times New Roman] Decydując się na zakup szczeniaka, musisz pamiętać, że bierzesz na siebie ogromną odpowiedzialność. Będziesz musiał zajmować się żywą istotą przez co najmniej 12 lat! Czy jesteś na to gotów? Czy wiesz z czym wiąże się Twoja decyzja?[/FONT][/SIZE][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][FONT=Times New Roman][B][COLOR=red]Pies[/COLOR][/B][B] w wieku szczenięcym [COLOR=red]niszczy[/COLOR] wszystko, [/B][/FONT]
[B][FONT=Times New Roman]co napotka na swojej drodze. Będziesz miał[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]pogryzione [COLOR=red]buty[/COLOR], zniszczone [COLOR=red]drzwi[/COLOR], posikane [COLOR=red]dywany[/COLOR],[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] a nawet [COLOR=red]sprzęty domowe[/COLOR], jak dvd, pilot od telewizora,[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]czy kable internetowe. Psa nie wolno za takie rzeczy karcić.[/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][B][FONT=Times New Roman]Będziesz musiał [COLOR=red]uczyć go[/COLOR] posłuszeństwa lub [COLOR=red]zapisać na kurs[/COLOR],[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] który kosztuje. [/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][B][FONT=Times New Roman]Kolejnym [COLOR=red]wydatkiem są szczepienia[/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] powtarzane corocznie. [COLOR=red]Pies[/COLOR] również czasem [COLOR=red]choruje[/COLOR] i trzeba go leczyć. [/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][B][FONT=Times New Roman]Musisz [COLOR=red]wyprowadzać[/COLOR] go na spacer bez względu na porę dnia, [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]czy pogodę. W deszczu, w upale, w mroźnym śniegu, [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]a czasem nawet w środku zimowej nocy. [/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][B][FONT=Times New Roman]Od tej pory każde wakacje musisz planować z uwzględnieniem psa. [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]Może będziesz musiał [COLOR=red]zrezygnować[/COLOR] [COLOR=red]z[/COLOR] niektórych [COLOR=red]marzeń [/COLOR][/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]jak na przykład lot na Majorkę, czy safari… [/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][B][FONT=Times New Roman]Musisz także pamiętać, aby pies nie stwarzał zagrożenia[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman] dla otoczenia. Więc zapomnij o puszczaniu psa samopas - musisz wyprowadzać go [COLOR=red]na smyczy[/COLOR]. [/FONT][/B]
[FONT=Symbol]· [/FONT][B][FONT=Times New Roman]Jeśli chcesz uniknąć przykrych sytuacji podczas [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]cieczki suczki, będziesz musiał ją [COLOR=red]wysterylizować,[/COLOR] [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]a psa wykastrować. To jedyny bezpieczny sposób na [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]uniknięcie niechcianych miotów. Sterylizacja [COLOR=red]kosztuje,[/COLOR] [/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman]tak samo jak [COLOR=red]utrzymanie psa[/COLOR].[/FONT][/B]
[B][FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][/B]
[B][FONT=Arial]Czy jesteś na to gotów? Nie podejmuj pochopnych decyzji. Pies to [COLOR=red]żywa istota[/COLOR], odczuwa swoje naturalne potrzeby. A [COLOR=red]TY[/COLOR] jako jego [COLOR=red]właściciel[/COLOR], musisz mu zapewnić wszystko, czego będzie potrzebował![/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][/FONT] [/B]

[B][FONT=Arial][/FONT] [/B]

[B][FONT=Arial]Mi wpadło do głowy wyłącznie coś takiego...[/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

Jest chętna do wykonania strony!!!!!:multi::multi::multi::multi::multi:

Teraz tylko dopracować ulotkę i możemy drukować!

Kto włącza się do akcji?? Kochani,to nic nie kosztuje! Kwestia wydrukowania kilku kartek i powieszenia na słupach. No i co do niektórych wygłoszenie przemówienia w szkole (w przygotowaniu).

Więc kto się przyłącza?

Link to comment
Share on other sites

Kto?! Super!
Rzeszów się włacza jako miasto, Kisses, jako roznosicielka ulotek :evil_lol:
Kurcze, a czy ulotka nie za długa? Może tak takie najważniejsze wymienić, a reszta na strone?

To co, robić ta ulotke taka jak jest i tu wrzucic, czy coś dodać? Czy skracasz?

Link to comment
Share on other sites

Angelika,witaj w klubie:)
Jakie miasto reprezentujesz?

Kisses,jeśli masz pomysł jak zmienić ulotkę,to dawaj. Bo ja tak sobie pomyślałam,że nie każdy ma internet i może nie każdy zechce wejść na stronkę,która dopiero powstaje. Więc dobrze zawrzeć kilka istotnych szczegółów na ulotce. Ale jak masz jakiś pomysł,żeby było treściwie i wartościowo,to słucham:)

Wciąż czekamy na innych ochotników! :)

Link to comment
Share on other sites

Stalowa Wola również się przyłącza, poprosimy wzór ulotki, wzory ew. plakatów i plan wykładów (możliwe, że się wybierzemy z psiakami do szkół).
Pomysł z drastycznymi ( na tyle ile mogą to niepełnoletni oglądać) zdjęciami schroniskowych, porzuconych i wygłodzonych psów wg,. mnie jest dobry. Trzeba poruszyć sumienia i wyobraźnie najmłodszych, bo telewizja i gry komputerowe, niestety zmieniają światopogląd młodych ludzi nie na plus. Coraz mniej empatii i współczucia. Może to do nich dotrze??
A te media to ogólnopolskie macie na myśli, czy regionalne też?? Do regionalnych dotrę bez problemu.
Można też, każdy w swoim regionie zebrać listę np. władz, ludzi sportu i kultury, którzy popierają tą akcję. Ich młodzi ludzie też za coś cenią i podziwiają i mogą pozytywnie wpłynąć na wizerunek akcji....
Jak coś jeszcze wymyślę to dam znać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar']Mamy juz Rzeszów,Świdnik i Oświęcim. Świetnie!

[/quote]

A teraz już Iława i Stalowa Wola:)

Wspaniale:)


Monka,regionalne jak najbardziej pożądane. Uderzaj wszędzie gdzie możesz:)
Ulotkę podeślę dziś wieczorem lub jutro wczesnym rankiem. Oczywiście można ją wydrukowac tak jak jest lub coś przerobić do potrzeb otoczenia.
Plan wykładów również będzie jutro i także można go udoskonalić:)

Dzięki=)

Link to comment
Share on other sites

[quote]Można też, każdy w swoim regionie zebrać listę np. władz, ludzi sportu i kultury, którzy popierają tą akcję. Ich młodzi ludzie też za coś cenią i podziwiają i mogą pozytywnie wpłynąć na wizerunek akcji....[/quote]

I to jest naprawdę bardzo dobry pomysł! ;)
Chciałabym pomóc, ale nie wiem, czy będę w stanie wydrukować ulotki. Mogłabym plakat powiesić w szkole, ale prędzej udałoby mi się wydrukować czarno białe materiały niż kolorowe. Będą się nadawały do takiego druku?

Link to comment
Share on other sites

Wykładu i pogadanki nie poprowadziłabym, ale mogłabym z koleżanką za jakiś czas poprosić panią wychowawczynię o jedną lekcję wychowawczą na której możemy przedstawić fakty. :)

EDIT
Tym bardziej, że mam w klasie koleżankę, która gotowa jest zamienić królika na pitbulla, przy czym nie ma ona pojęcia o psach, boi się dużych psów i szacowany czas który jest gotowa poświęcić na spacery to może godzina dziennie, ponieważ zapewne chciałaby się pieskiem pochwalić przed znajomymi "dresami" :roll:.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...