Jump to content
Dogomania

błąd w rodowodzie


SZAMAN

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Dziś dostałem rodowód mojej młodszej suni i nie wiem co mam zrobić. Jej ojcem jest pies Sasquahanna SZYMON, gdzie - jak wszem i wobec wiadomo - "Sasquahanna" to nazwa hodowli - przydomek pisany [B]przed[/B] imieniem psa, zaś SZYMON to imię.
W rodowodzie zaś stoi tak : [B]SASQUAHANNA[/B] SZYMON przy czym słowo "SASQUAHANNA" jest [B]pogrubione[/B]. Czyli źle. Nie dość, że całość jest pisana wielkimi literami - i imię i przydomek, to nie wiedzieć czemu wytłuszczony jest przydomek (a u wszystkich pozostałych przodków - imię).

Po pierwsze - czy warto sobie w ogóle zawracać tym głowę? (Biorąc pod uwagę, że w każdym katalogu będzie źle).
Po drugie - jeśli warto, to czy mam to załatwiać przez oddział czy w Zarządzie Głównym (do którego dodajmy mam bliżej)?

No i refleksja natury ogólnej. Skoro jest możliwość przydomka przed imieniem psa, to dlaczego w wielu katalogach jest on traktowany jako imię, jeśli jest zasada, że imię psa pisze się WIELKIMI literami, a przydomek "normalnie" to dlaczego często w katalogach jest to zmieniane albo wręcz ignorowane i całość pisana WIELKIMI literami. Czy nie jest to robienie niepotrzebnego bajzlu??? Wkurza mnie to.

Link to comment
Share on other sites

Zgłosic oczywiscie do swojego oddziału, i nie popuscic.
I zycze powodzenia, bo w ZG pracują chyba niedowidzące panie. J juz 3 raz zgłosiłam błąd w dyplomie mł championatu. Raz był błąd w imieniu psa, potemjakis bzdurny i nie zgadzajacy sie z wzorcem nr rej oddziałowej , a teraz sedzia z włoch ma inne imie i nazwisko niz w rzeczywistosci ( na dodatek taki sedzia NIE ISTNIEJE WE WŁOSZECH).
Druga moja przygoda z ZG dotyczy nostryfikacji rod exportowego. Złozyłam jednego dnia ( poczatek lipca) do nostryfikacji 3 rodowody. Na dzis mam w reku dwa, bo 3 niewiadomo gdzie jest, ale prosze sie nie martwic w koncu sie znajdzie :angryy: .
Kocham nasz ZG.

Link to comment
Share on other sites

Ja oddawałam rodowód do poprawy 5 razy. I nadal jest źle . Poprostu się poddałam. Błędy dokładnie takie jak opisuje Mar. W końcu jakaś pani wytłumaczyła mi, że tak jest ustawione w systemi, że to co pierwsze to MUSI być wytłuszczone. Nieważne czy to jest imię czy przydomek :angryy: . Jedyne co wywalczyłam, to przydomek pisany normalnymi literami a nie wielkimi. Najwyraźniej to komputer rządzi w ZG a nie ludzie. Generalnie problemy pojawiają się gdy przydomek pisany jest przed imieniem i jeśli imiona i przydomki są obcobrzmiące bo może się okazać, że np. część przydomka potraktowano jako imię lub odwrotnie.
Ja załatwiałam wszystko przez oddział, bo tam miałam bliżej, ale można też jechac osobiście do ZG. Zresztą ostatnie poprawki nanosiłam telefonicznie dzwoniąc do ZG i łopatologicznie literując jakiejś pani imiona psów, bo słowa pisanego niestety nie byli w stanie zrozumieć. Tak więc życzę wytrwałości

Link to comment
Share on other sites

ja mam tak u swojej suczki ktorej ojcem jest
Hosszubereki - Csaszar [B]GAMMA MERA TEAM[/B]

ale w rodowodzie jego imie wyglada tak :
[B]HOSSZUBEREKI[/B]
CSASZAR GAMMA MERA TEAM
i podany ma tylko tytul CH.Pl. mimo ze wraz z metryka do ZG poszly ksera INT CH i kilku innych championatow ( w tej chwili ma ich 12) - ale widac ciezko bylo to dopisac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mar']

Po pierwsze - czy warto sobie w ogóle zawracać tym głowę? (Biorąc pod uwagę, że w każdym katalogu będzie źle).

[/QUOTE]

a dlaczego ma byc w kazdym katalogu źle? dane do katalogu bierze się ze zgloszenia a nie z rodowodu :) wiec jak wpiszesz w zgloszenie dobrze to bedzie wszystko ok :)

ja tez mam blad w rodowodzie mojego psa... jego matka to British Glory BERENIKA a ma wpisane British Glory BERENIKE - narazie nigdzie tego nie zglosilam i w kazdym katalogu (mimo, iż wysyłam ksero rodowodu) bylo wszystko tak jak nalezy czyli BERENIKA a nie BERENIKE :) moze pojde na dniach powalczyc do ZK w sprawie tej literówki, ale szczerze mówiac nie chce mi sie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanna']Ja oddawałam rodowód do poprawy 5 razy. I nadal jest źle . Poprostu się poddałam. Błędy dokładnie takie jak opisuje Mar. W końcu jakaś pani wytłumaczyła mi, że tak jest ustawione w systemi, że to co pierwsze to MUSI być wytłuszczone. Nieważne czy to jest imię czy przydomek :angryy: . Jedyne co wywalczyłam, to przydomek pisany normalnymi literami a nie wielkimi. Najwyraźniej to komputer rządzi w ZG a nie ludzie. Generalnie problemy pojawiają się gdy przydomek pisany jest przed imieniem i jeśli imiona i przydomki są obcobrzmiące bo może się okazać, że np. część przydomka potraktowano jako imię lub odwrotnie.
[/quote]

A to wszystko guzik prawda, bo program pyta czy przydomek przed czy po imieniu. Program jest jeden, chyba że ZG ma coś nowego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maga18']a dlaczego ma byc w kazdym katalogu źle? dane do katalogu bierze się ze zgloszenia a nie z rodowodu :) wiec jak wpiszesz w zgloszenie dobrze to bedzie wszystko ok :)
[/quote]

No to mamy zupełnie inne doświadczenia. Ja w rodowodzie miałem stary adres, w zgłoszeniu podawałem nowy, a w katalogach i tak był stary. Na stary też szły potwierdzenia. Na szczęście jest to adres mojej Mamy, więc wszystko do mnie docierało, ale co do tego, na co patrzą osoby wpisujące zgłoszenia do komp nie mam złudzeń.

Natomiast co do błędu w rodowodzie OKRASY to jest "grubsza" historia. Ojciec mojej suki faktycznie nazwywa się SASQUAHANNA SZYMON i oba te wyrazy są jego imieniem. Przydomka natomiast on nie posiada. Dziwnie dowiedzieć się po takim czasie jak nazywa się ojciec własnego psa, ale pocieszam się, że o tym jak Szymek się naprawdę nazywa nie wiedział prawie nikt. Na marginesie dzis skończył Inerchampionat i Championat Belgii :-)

A zatem jeśli chodzi o błędy, to na placu boju pozostaje jeden: że SASQUAHANNA jest wytłuszczone, a SZYMON nie, no ale to już sobie odpuszczę. Mało istotna kwestia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dzis odebrałam rodowód. I jak sie spodziewałam mam błąd w imieniu babki. W oddziale stwierdzono, że to nie istotne. Ale kurcze ja bym chciała miec poprawny rodowód i teraz co zrobić. Zrobie sobie ksero na wszelki wypadek. Czy musze dzwonic wczesniej do nich? Czy wystarczy jak odeśle rodowód - oczywiscie poleconym? I co mam pisac jakies podanie czy wystarczy tylko napisać gdzie jest błąd i jak ma być? Podpowiedzcie mi bo to moj pierwszy pies z papierami.
Czy oddział powinien wbic mi swoja pieczatke na rodowodzie bo widzialam na jednym taka pieczatke, a ja nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Jak nie możesz przejsć się osobiście to wyślij rodowód do swojego oddziału, dopisz informację, że jest błąd i jak chcesz napisz w którym miejscu i czekaj na kolejny, nowy i poprawny rodowód, który odbierzesz sobie w oddziale. To powinno trwać krócej, jakieś 2 miesiące góra. Zrób sobie ksero, będziesz mogła wysyłać skany czy odbitki przy zgłoszeniach na wystawy.
Masz prawo wymagać prawidłowego rodowodu, bo za niego zapłaciłaś i to nie mało.
Sama tez nie odebrałam rodowodu, bo wpisali mi maść psa czarna podpalana zamiast czarna pęgowana co w przypadku mojego psa jest dużą wadą. Od razu porposiłam o poprawkę, którą i tak robią w warszawie.
Mało tego w metryczkach szczeniąt oddział nie napisał numerów rejestracji oddziałowej. Na co komu te numerki nie?:mad:

Link to comment
Share on other sites

Do oddziału mam rzut beretem ale właśnie w oddziałe stwierdzili, że to nie jest ważne, mój pies ma mieć imie ważne i przydomek a reszta pokolenia to nie ważna. Dlatego chciałabym od razu do Zarządu Głównego bez zachaczania o oddział to załatwić. Można tak samemu bezpośrednio?

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszałam, żeby ktoś cokolwiek załatwił w ZK omijając oddział. Szczególnie w kwestiach papierkowych. Jesli jesteś bardzo młoda, wyślij rodziców, jeśli starsza, sama zdecydowanie zarządaj wymiany. Masz do tego prawo. Nie prosisz, idziesz, zostawiasz rodowód i mówisz ze wrócisz jak będzie poprawiny. Albo pogódź się z błędami. Dziwię się podejściu ropuchy z twojego oddziału, bo u mnie wręcz poproszono mnie o sprawdzenie prawidłowości danych.

Link to comment
Share on other sites

Marta dzieki, a propo Twojej odpowiedzi to ja dużą dziewczynka jestem i pies jest na mnie. Powiedz mi czy w oddziale muszą mi potwierdzić, że zostawiam u nich rodowód do "korekty" czy po prostu zostawia się bez żadnych poświadczeń. I czy musze jakieś podanie o to pisać?

Link to comment
Share on other sites

Sylwria,

Placisz, wiec wymagasz. I masz prawo oczekiwac tego, aby rodowod byl poprawny, bo przeciez za to pracownikom ZG placa, nieprawdaz?
A jesli mi by pani w ZK powiedziala, ze ten blad nie jest istotny i nie chcialaby mi uwzglednic tej 'reklamacji', z pewnoscia zwrocilabym jej uwage, ze to ja decyduje o tym, czy dana pomylka jest istotna, czy nie, a ona jest od tego, zeby przyjac rodowod i wyslac go do ZG. I tyle.


Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, a ja mam trochę inny problem. Moja Emi (golden retriever) ma w rodowodzie wpisane złe umaszczenie. To nie jest błąd ZK, który wystawiał rodowód, tylko osoby oceniającej miot, bo w metryce już miała zapisane "kremowa", chociaż była na tle innych szczeniąt z miotu dużo ciemniejsza.
Teraz, kiedy już dorosła, z całą pewnością nie jest kremowa, ale złota. W zasadzie nie przeszkadzałoby mi to, ale jak ją zgłaszam na wystawę to w polu maść kiedy wpisuję "kremowa" - ręcę mi się trzesą ;). Jeżeli Emi zostanie kiedyś mamą (a tego nie wykluczam), w rodowodach jej potomstwa będzie się powielał ten błąd.
Myślicie że jest sens szarpać się z ZK i próbować to zmieniać? Jest w ogóle szansa na zmianę (jeżeli ten błąd ciągnie się od samego początku), czy to ja czy może hodowca Emi musiałby zawnioskować o zmianę?)

Agata
[url]www.emi.xt.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...