Jump to content
Dogomania

czy są tu jakieś szkoty (prosimy zakladac oddzielne tematy!)??


Murak

Recommended Posts

witam?

Coś tu mało energicznie na tym forum pozostałych terierów.

Czyżbyśmy sobie zasłużyli na tę opinię równie nietowarzyskich jak nasze psie indywidualności?

Czas chyba obalić ten zabobon! Pozdrawiam wszystkich właścicieli czterech szkockich ras. :fadein:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozdrawiam Rombka nowicjusz w dogomanii-jak ja .

Juz ci zazdroszczę ,mały szkocik w domu to sama słodycz :lilangel:

no może z tym aniołkiem to lekka przesada,ale są naprawdę rewelacyjnymi psami.Napisz z jakiej hodowli bierzesz maluszka.?

ja po swoją "krokodylicę "jechałam na drugi koniec Polski.

Polecam książeczkę p.Chwalibóg "Teriery ze Szkocji"

i tu jest sporo ciekawych rzeczy http://www.scottieinfo.pl/ramki.htm

Link to comment
Share on other sites

Hey witam, zglasza sie Buba, Pitusia, Pitus i Trycha :angel:

Co to ma byc, ze niby wlasciciele tacy jak szkoty :evil:

szkociory sa the best tak jak ich "mamusie i tatusie"

Co prawda na poczatku, na wystawach tez sie "glupio" czulam, ale teraz jest ok.

Murak mieszkasz w pieknej okolicy - ZAZDROSZCZE bardzo

Rombka ja tez przylaczam sie do prosby na temat nowego szkocika

Hehe :lilangel: dobre, dore

Link to comment
Share on other sites

Tak tak a west i szkot to taki czarno-biały nowofunland z rozdwojeniem jażni jak wiadomo-pozdrowienia dla wszystkich co byłi w Dąbrowie.

A z tym nieodzywaniem się szkocich właścicieli i podobieństwach do ich zbójów to chyba sama pokazałam ,ze coś jest na rzeczy.Najpierw się pyszcze ,że smutno, nikt się nie odzywa i w ogóle a potem się sama zapadam.Zupełni jak moja mała-fika szaleje za chwilę już ma swoje sprawy,już sznuchta pod krzakami ,już a tam se mnie wołaj itd.Każdy własciciel szkota wie o co chodzi.

Hej SzOlka!Zbuszowałam już waszą stronę ale super kompania.

U nas teraz piękna jesień więc możesz zazdrościć na całego!

A Rombek coś się nie odzywa-nie zaspokoi naszej ciekawości? :cry:

To kto w końcu jedzie do tego Raciborza???

Chyba nie będziemy tam sami?Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

hehehe szkot i nowofundland hehehe bardzo, bardzo podobne, czarne to to i kudlate, woda to ich zywiol-moje nurkuja, niewazne, czy to jeziorko, kaluza, czy beczka na deszczowke, no i waz ogrodowy tez jest ok :ylsuper:

Murak, to nie cala moja ekipa, bo mam jeszcze niestety(stety) dwojke szescio miesiecznych kurdupli, co rozwalaja mnie kompletnie i reszte rodzinki tez. "Ty se mow, a ja zdrow" to ich motto zyciowe

Ale jest ok, wesolo i to najwazniejsze

Az tak bardzo jesieni nie zadroszcze (chociaz bardzo) bo u nas tez piknie jest

W Raciborzu mnie na pewno nie bedzie bo to troche za daleko, ale moze kiedys......

Rombek, dawaj, dawaj czekamy!!!

A na wystwach tylko troche odwagi- pewnie tak jest we wszystkich rasach

kazdy sie ukrywa i udaje, szkocomaniackie towazystwo jest ok- nawet te z "najwyzszej polki" wiem bo sama tego doswiadczylam, tylko trzeba sie odwazyc i pozniej idzie jak po masle

Link to comment
Share on other sites

no właśnie -czas chyba wystawić twoją królewnę na wystawie terierów i wszystko się wyjaśni ile mamy wspólnego jedziesz? :lol:

A oto Merlinek5-merlin1.jpg

Kochany tympć- a westa też macie od p.Niny?

Miałam przyjemność rpzmawiać z nią na dwóch wystawach i bardzo miło to wspominam

Widzę Rombek ,ze z ciebie nie amator,będziemy się z a wami rozglądać przy ringu sygnał- czerwona róża ha ha :wink: -dostaliście już nr?-bo my czekamy niecierpliwie,czeka nas jeszcze trymer i ćwiczenia.tylko gdzie tu u nas ćwiczyć jak wkoło tylko las i jak makiem zasiać a potem człowiek(i pies oczywiście głównie)wpada w rejwach hali jak śliwka w nie powiem co...A co tam pozostanie moja malutka nieodkrytym championem co ogon nosi do góry wszędzie tylko nie na wystawie.To co ? Do zaobaczenia :P

Link to comment
Share on other sites

Już się nie mogę się doczekać!!! :angel: Mam nadzieję ,że tym razem pójdzie nam lepiej (tzn. mnie bo ten mój mały zbój dokładnie wie jaki mam nastrój jak mnie pala nerwy to ją tak samo)

Właśnie w tym tygodniu wybieramy się do trymerki bo na razie to wyglądamy jak na tym naszym bannerku.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, informację na priva otrzymałem. Kajteczka trymuje nam p.Nina Perek :) wspomniałem o tym w topicu o trymowaniu westów. Wszystkim mogę życzyć tak zaangażowanej w swoje (które wychodzą z jej hodowli) westy hodowczyni. Wracając do meritum, szkoty są, Merlin sześciotygodniowy :D 6-merlin.jpg

Link to comment
Share on other sites

Właśnie moja po wczorajszym trymowaniu znowu jest krokodylem :lol:

i to takim któremu na grzbiecie można postawić spodek z filiżanką

tylko coś brody nie możemy wychodować -cała zjedzona na kretach :-?

a tobie Rombek zazdroszczę hodowcy miałam przyjemność rozmawiać z ta pania na wystawach.Ja moja mała przywiozłam z nad morza i z moją hodowczynią wcale nie mam kontaktu.

Link to comment
Share on other sites

Skąd my to znamy!!! :lol:

Ale west nie musi mieć takiej długiej brody jak szkot ,zobaczycie co będzie z Merlinkiem jak podrośnie. Słyszałam o takich hodowcach co np. do jedzenia zawijają swoim szkotom brody na papiloty (i nie tylko do jedzenia),ale oczywiście trzeba przyzwyczajać od malucha ,nasza ani słyszeć nie chciała o takich farmazonach,tak samo jak o zakładaniu czegokolwiek żeby nie wycierać kiecki.Gdzie tam!

Ona przestaje fikać po śniegu jak cała przypomina śnieżną kulę i nie może się ruszać bo więcej ma nalepione pod brzychem niż wynosi długość łapek.Jak to się u nas mówi " krótkie nuski dupka wnet"-i miej tu królową wybiegów,huncwot na resorach! a ringówkę ma tam gdzie się jej nóżki kończą.

Dostaliśmy już potwierdzenie zgłoszenia,ciekawe jaka stawka? My idziemy w pośredniej-Może wiesz jak masz kontakt z P.Niną?

Link to comment
Share on other sites

No juz się chwalę bo rada jestem jak terik w lesie

Poszło nam kapitalnie-głównie mówię o tym ,że wreszcie ładnie i bez nerwów potrafiłyśmy się obie pokazać.Oceniał nas sędzia z Finlandi podobno straszny fachman od terików.

Zeszłyśmy z oceną bardzo dobrą i 1 lokatą i takim opisem ,że skakałyśmy z radości . :roflt:

W ogóle było zabawnie bo ludziom tak podobały się te jego opisy ,że wcale nie martwili się niższymi ocenami.

A najprzyjemniejsze było to ,że od pań Perek ze Szkockiej Elity-organizatorek wystawy dostałyśmy puchar "dobrej woli"(za co jeszcze raz dziękuję)tzn ,nie było suczki z doskonałą oceną więc nie było i najlepszej w rasie więc puchar nie trafił formalnie w żadne ręce a nieformalnie do nas z uśmiechem na pamiątkę.

W ogóle wystawa była bardzo przyjemna malutka tylko zimno ale atmosfera bardzo miła ,więc pozdrawiam wszystkich których tam spotkałam.

Aha już piszę jakie były szkoty:

FCI 73 - Terier szkocki

- Scottisch Terrier

Psy - Riiden

Klasa młodzieży

130. ZARAZ WRACAM Koncept, czarne, 2003-11-05, 6542/XX/03, PKR.III-50597

(O:Mł.Ch.Pl.Ch.Rus.UA.SCOTTISH TAUER ExcIusive-M:Ml.Ch.PI.Ch.Pl.NAOMI Koncept), hod.

H.Bakuniak, wt. Elżbieta Jabtkowska

131. ZUCH ZUCHOWSKI Koncept, pręgowane, 2003-11-18, 23978/11/03, PKR.III-49823

(O:Scottish Taver EXCLUSIVE-M:FIKI MIKI Koncept), hod. H.Bakuniak, w). Leszek German,(ten bardzo ładny)

Marta Jamróz

Klasa pośrednia

132. MILKY WAY Affabre, pszeniczne, 2003-07-10, 38766/VIIl/03, PKR.HI-49364

(OInt.Ch.CHAMPAGNE ad Infmitum-M:ANNABELLE Affabre), hod. A.Geremek, wł. Anna

Geremek(a ten szkoda ,że jeszcze taki młodziutki bo chętnie bym nim kryła)Klasa otwarta

133. Filisite Brash IS RUNNER TOP Mt.Ch.Pl., czarne, 2003-08-11, 655/XLI/03, PKR.III-50216

(O:Int.Ch.Ch.Rus.Lit.filisite Brash EGOIST-M:Int.Ch.Mł.Zw.Eur'02PERHAPS SUPER

ELECTRIC), hod. V.Popova, wł. Nina, Anna Perek

Klasa championów

134. MISTING'S Nonstop Int.Ch.Ch.Pl.Ch.Sk.Ch.Cr.Ch.Nl.Ch.VDH, czarne, 2000-08-17,

774/XLIV/00, PKR.III-43218 (O:Int.Ch.Quaint Goodwill-Mrlnt.Ch.Reglan Round of Applause),

hod. T.Taipale, wł. Kazimierz Rabiej

(ten chyba wygrał)

Suki - Hiindinnen

Klasa młodzieży

135. ZGADUJ ZGADULA Koncept, czarne, 2003-11-18, 5839/XFV/03, PKR w przygotowaniu

(O:Int.Ch.Scottish Tauer EXCLUSIVE-M:Int.Ch.FIKI MIKI Koncept), hod. H.Bakuniak, wł.

Dorota Piwowar

Klasa pośrednia

136. FURI Łupikot, czarne, 2003-03-13, 2677/XXVIII/03, PKR.III-48482 (OiCh.Pl.DOWNTOWN

EL HANK-M:BARRACUDA Babariba), hod. R.Kaczmarek, wt. Joanna Jasnos-Gracz(to my)

30

137. TINA Szkocka Sfora, czarne, 2003-04-30, 648/XLI/03, PKR.III-49458 (0:Ml.Ch.Pl.Ch.Pl.PLASTIC PLANET-M:Mł.Ch.Pl.Ch.Pl.LOOPY od Infinitum), hod. M.Rutowicz, wł. Krzysztof Lipczyk

Wyniki będą chyba zaraz na stronie raciborskiego związku

pozdrawiam cała w skowronkach :laola:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...