Jump to content
Dogomania

Wszystko o Rasie Shih-tzu


justa_psa

Recommended Posts

Witam! Jestem nowym uzytkownikiem strony [url=http://www.dogomania.pl]Dogomania.pl[/url] !
Postanowiłam załozyć Post pod tytułem ,,Wszystko o Rasie Shih-tzu''
Ponieważ posiadam ośmio miesięczną suczke właśnie tej rasy.
Proszę o podanie porad.Moge napisac wam że wiem tyle że :
- Należy kapać psa co najmniej co 3 tgodnie
- Czesać psa
- Wychodzić na spacery przynajmnie 15 minutowe
- Przemywać Oczka zwykła wodą i watą
Jeżeli coś źle napisałam i żle to robie to bardzo was proszę poprawcie moje błędy i napiszcie co jeszcze mam robić :) :roll: Liczę na waszą pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Kąpiele - jeśli chcesz jeździć na wystawy to co 3 tygodnie to za mało.
Oczy - woda to też może być za mało. Proponuję kupić płyn do przemywania oczek np. Optex. W przypadku pieska wystawowego i z jasnymi włosami przydałby się też jakiś preparat do zacieków (może ktoś z wystawców coś doradzi)?

15 min spaceru jak dla mojego to stanowczo za mało. Shihy to wulkany energii mogły by latać do upadłego.:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Kąpiele - jeśli chcesz jeździć na wystawy to co 3 tygodnie to za mało.
Oczy - woda to też może być za mało. Proponuję kupić płyn do przemywania oczek np. Optex. W przypadku pieska wystawowego i z jasnymi włosami przydałby się też jakiś preparat do zacieków (może ktoś z wystawców coś doradzi)?

15 min spaceru jak dla mojego to stanowczo za mało. Shihy to wulkany energii mogły by latać do upadłego.:evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]



Masz racje przesadziłam z tym ,,15min''. Najczęściej moja Lucy nie chce wracać no to spacer trwa około 40 min :razz: A poza tym Serdeczne Dzięki za rady xD

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Kąpiele - jeśli chcesz jeździć na wystawy to co 3 tygodnie to za mało.
zo za mało. [/quote]

Zaciekawiłaś mnie :cool3:
A niby dlaczego to jest za mało?
Szczenię przed wymianą włosa możemy kąpać spokojnie raz na 4 tygodnie. W trakcie wymiany częściej - co 7 a nawet do 14 dni w zależności od jej intensywności, po wymianie - wedle uznania. Generalnie - częstotliwość kąpieli jest zależna od rodzaju (gatunku) włosa psa.
I oczywiście jeśli pies biega non stop po błocie, kałużach, itp. kąpiemy go częściej.

Odnośnie przemywania, to mój pies (jako jeden z niewielu) nie miał przebarwień, kiedy jeszcze jeździł na wystawy, być może dlatego, że nie przemywałam mu niczym oczu :eviltong:
[IMG]http://pic70.picturetrail.com/VOL1844/11884971/21133298/351061748.jpg[/IMG]

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']No to gratuluję włosa..mój ma watę. A przebarwień nie ma bo ma ciemną maskę.[/quote]

A może ma poprostu dobrze osadzone oko?
Kiedy włos jest krótki (u szczeniaka czy psa obciętego) drażni gałkę oczną i powoduje obfitsze łzawienie. Kiedy jest długi, ten problem powinien teoretycznie zniknąć.
Mój pies jest obcięty od ponad roku ;) Papilotowanie go i 1,5 godzinne suszenie nieźle dało mi w kość. Obecnie obydwoje jesteśmy szczęśliwsi :evil_lol: Ja, bo nie muszę czesać, a on może się bawić z jamnikami w zabawę "a teraz ja cię pociągnę za ogon" :multi:
[IMG]http://pic70.picturetrail.com/VOL1844/11884971/21133298/351064630.jpg[/IMG]

Pozdrawiam

P.S. Do "watowatego" włosa dobiera się odpowiednie kosmetyki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malinka2']Hej Justa to ja Marca :evil_lol: Powinnaś jeszcze wyrywać mu włosy z uszu bo jeżeli nie to dostanie zapalenia a to strasznie boli:lol:[/quote]
Bez higieny uszu drożdżyca zapewniona. no i oczywiście odżywka do czesania.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Yanni']Bez higieny uszu drożdżyca zapewniona. no i oczywiście odżywka do czesania.[/quote]
Jestem tu nowa, ale mam 10 tyg. Nikiego. Czytałam gdzieś, że nawet nie trzeba u Shi-tzu wyrywać włosów z uszków, jak mu się regularnie przemywa uszy specjalnym do tego preparatem. Więc jak to w końcu jest?:question::question:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roselilius']Jestem tu nowa, ale mam 10 tyg. Nikiego. Czytałam gdzieś, że nawet nie trzeba u Shi-tzu wyrywać włosów z uszków, jak mu się regularnie przemywa uszy specjalnym do tego preparatem. Więc jak to w końcu jest?:question::question:[/quote]
Obowiązkowo, pod rygorem, wyrywać ( nie wycinać) włosy z ucha. Pozostawienie włosków w uszach to drożdżyca i inne bakterie i grzyby ! A czyszczenia czy przemywania oczywiście nie zaniechaj pomimo usuwania włosków. Jak masz z tym problem każdy wet. ci to zrobi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maleńka'][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/87048.html"]justa_psa[/URL] ale to nie jest shih tzu, mi to bardziej na pekińczyka wygląda.[/quote]


Masz rację :razz:
Mój piesek jest pomieszany z Pekińczykiem ...
Mama - shih a Tatuś- pekińczyk xD
Ale dla mnie moja LUCY jest Shih-tzu ;-)

Link to comment
Share on other sites

idąc tym tokiem rozumowania jest tak samo shih jak i pekińczykiem ;)

poza tym jednak zupełnie inaczej jest, jak pies jest mieszanką dwóch ras, zwł. tak różnych jak shih i pekińczyk. wiem, jakie są shih bo mam dwa (w tym jeden w typie rasy, bo bez metryczki) i już między nimi widzę różnice, w tym różnice w jakości włosa, a co dopiero przy hybrydzie ras... wiem, ze shih wyrywa sie włosy z uszu, ale czy pekińczykom też?? sama musisz poznać swojego psiaka, jaką ma szatę (to to nie są te same włosy co w przypadku shih tzu, ponieważ jest on mieszkanką z pekińczykiem...). ale mam nadzieję, że wiele z tego, co służy shih będzie służyło też Twojemu psiakowi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...