Jump to content
Dogomania

krzywica u jamnika 4 mies.


robert

Recommended Posts

Witam, mam jamnika 4 mies.Od 8 tyg życia karmiony jest pro planem dla szczeniaków. Półtora miesiąca temu zauważyłem że drugie żebro od końca zaczęło odstawać- po prawej stronie mocno, po lewej mniej prawie nie wyczuwalne. Pojechałem do weta, ten zrobił rtg i po oględzinach małego stwierdził że to krzywica i przepisał osteovit 2x 1,5 tabl.dziennie, oprócz tego dostał dwa zastrzyki. Na moje oko nic się nie poprawiło. Martwie się bo temu psiakowi niczego nie brakuje a tu krzywica jak u zabiedzonego szczeniaka. na dodatek ma to być wystawowy jamnik i boje się, że nasze plany dostaną w łeb jak się nic nie poprawi:placz:. Pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='robert']Witam, mam jamnika 4 mies.Od 8 tyg życia karmiony jest pro planem dla szczeniaków. Półtora miesiąca temu zauważyłem że drugie żebro od końca zaczęło odstawać- po prawej stronie mocno, po lewej mniej prawie nie wyczuwalne. Pojechałem do weta, ten zrobił rtg i po oględzinach małego stwierdził że to krzywica i przepisał osteovit 2x 1,5 tabl.dziennie, oprócz tego dostał dwa zastrzyki. Na moje oko nic się nie poprawiło. Martwie się bo temu psiakowi niczego nie brakuje a tu krzywica jak u zabiedzonego szczeniaka. na dodatek ma to być wystawowy jamnik i boje się, że nasze plany dostaną w łeb jak się nic nie poprawi:placz:. Pomóżcie[/quote]

To faktycznie zle wróży,nie wiem czy uzupełnianie wapnia bez badań dokladnych to wystarczające leczenie. Z tego co piszesz nie powinno go brakować, a może problem z przyswajaniem a nie brakiem w karmie. O tym pisze Natalia. No i na efekty leczenia trzeba trochę poczekać.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o zastrzyki to nie wiem jakie bo zapomniałem książeczki:oops: i wet powiedział że wpisze przy następnej wizycie za 3 mies.- jeden był koloru fioletowego drugi przeźroczysty, badań krwi też żadnych nie było. Ząbki mleczne miały zgryz cęgowy, teraz stałe są nożycowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']Zadzwon najlepiej do hodowcy, i zapytaj o radę.[/quote]
Boję się że hodowca zabierze mi małego:placz: bo "źle" się nim opiekuję skoro ma krzywicę- piesek jest u mnie na warunkach hodowlanych. Dlatego też szukam porady na dogomani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...