Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Moja suczka zrobiła dużego psikusa. W 6 dniu cieczki miala progesteron 0,3 w 9 dniu 0,2 póżniej była 10dzień sobota, 11dzień niedziela, 12dzień poniedziałek (2maja laboratoria również zamknięte). we wtorek 3maja dopuściłam sukę , chociaż nie miała żadnych objawów większej tolerancji( na oko, zeby nie przegapić momoentu owulacji). W środę zrobiłam progesteron i niespodzianka 25,1! Czy jest jeszcze sens pokrywać sukę powtórnie przy tak wysokim progesteronie? Czy jest szansa, jeśli była zapłodniona po owulacji, że pojawią się małe kluseczki?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam.
U nas wczoraj 9 dzień cieczki.
Badanie progesteronu wynosiło 2,9.
Ponieważ to nasze pierwsze krycie i reproduktora mamy na miejscu postanowiłam dzisiaj wieczorem z nią pojechać do psa (mam akurat dziś możliwość aby ktoś znający się na tym nam pomógł). Suka psa toleruje zawsze (nawet jak nie ma cieczki jest jedynym psem który może na nią wskoczyć).
Pytanie tylko czy jak pojadę dzisiaj to jechać też środa, czwartek i piątek dla pewności?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='rottaska']No to przebiję wszystkich - za badanie płaciłam 25zł w "ludzkim' laboratorium,pobranie krwi u weta -gratis:-)[/QUOTE]

Ja mam podobnie: za badanie płacę 25zł, krew pobiera pani w "ludzkim" laboratorium (nie przeszkadza jej, że to pies). Krew można oddać do 11 a wynik otrzymuję telefonicznie ok. godz. 14.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Katarzyna']Aziza mozesz napisac co to za labor. i gdzie?[/QUOTE]

Ja korzystałam z uprzejmości pani pielęgniarki w Laboratorium "Medyk" w Sędziszowie.
Krew jest badana w Rzeszowie - CM Medyk, tam można także samemu zawieść krew (od poniedziałku do soboty) - od psa nie pobierają.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hmmm ja zanoszę krew do Medyka w Rzeszowie, na Szopena. Cena...................15 zł !!! Wynik około 14-14.30, z krwi pobranej 9-10 rano.
Wynik w ng /ml
Dramiński- wszystko się zgadza, tylko jak się mieszka w lesie, do weta 20 km w jedną stronę i do tego suczkę ktora waży 72 kg to ciężko regularnie dojeżdżać z nią do lecznicy na badanie aparatem Dramińskiego. Kupno tego sprzętu odpada- mam tylko jedna sukę w wieku "rozrodowym".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Możecie mi wytłumaczyć jak się przelicza nmol/ml na ng/ml...bo moj wet.w Kaliszu wlaśnie kazal jechac na krycie we wtorek i wg niego byloby to krycie "w punkt", a dr Marczak w Warszawie, ktory inseminowal suczke, po przeliczeniu progesteronu kazal kryc jeszcze za dwa dni bo wg niego bylo za wczesnie...ja juz nie rozumiem nic. Dzisiaj pojechalismy znowu zbadac poziom progesteronu(wynik bedzie jutro). Wg dr Marczaka krycie powinno byc przy poziomie 25nmol/ml

Link to comment
Share on other sites

1 ng/ml = 3,18 nmol/l - czyli 7 dzień (wtorek)17 nmol to 5,34 ng/ml - w teorii krycie w czwartek i sobotę....ale biorac pod uwage żywotnoć plemników ;)....

A tak naprawdę to każda suka jest inna ..robiliście do tego waginoskopię lub cytologię ?? ale nawet jesli nie to jak suka dopuszcza samsa i najwazniejsze...on jest zainteresowany....powinno być wszystko dobrze ;) trzymam kciuki ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...