Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='paulaprzygoda'][quote name='paulaprzygoda']Nasze wyniki:
05.07.2013 1,32 ng/ml
07.07.2013 0,62 ng/ml
10.07.2013 0,96 ng/ml
12.07.2014 3,92 ng/ml
[B]13.07.2013 6,58 ng/ml dzisiejszy wynik.[/B]
Krycie w poniedziałek?[/QUOTE]

Tak! I powtórka następnego dnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaprzygoda'][quote name='paulaprzygoda']Nasze wyniki:
05.07.2013 1,32 ng/ml
07.07.2013 0,62 ng/ml
10.07.2013 0,96 ng/ml
12.07.2014 3,92 ng/ml
[B]13.07.2013 6,58 ng/ml dzisiejszy wynik.[/B]
Krycie w poniedziałek?[/QUOTE]

Tak! I powtórka następnego dnia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaprzygoda']My już po kryciu :D Kryliśmy w poniedziałek i powtórzyliśmy krycie dziś, tzn. w środę. Krycie odbyło się błyskawicznie, bez żadnych problemów, co wskazuje na to, że to był dobry czas. Oby było to efektowne spotkanie, bo reproduktor robi na żywo ogromne wrażenie! :D[/QUOTE]

Bądź dobrej myśli :) badania jej progesteron w poniedziałek?

Link to comment
Share on other sites

Cześć wszystkim:)
To mój pierwszy post na forum..jestem właścicielką 2 labków.
Jedną z suczek planujemy właśnie kryć...to nasze pierwsze podejście, więc nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia.
Oczywiście nie mogło być za łatwo i nasza sunia zaczęła plamić już 2 tygodnie temu...ale krwawienie pojawiło się dopiero w zeszłą niedzielę.
Pierwsze badanie było zrobione w sobotę ponieważ nie miałam pewności czy cieczka się już nie zaczęła- wynik to 0,2 ng/dl
Kolejne badanie we wtorek ..również 0,2 ng/dl
Dzisiaj właśnie idziemy na kolejne zobaczymy czy coś się zaczęło ruszać:)


A i pytanie..może ktoś jest z gdańska i wie gdzie można zrobić w niedziele badanie w laboratorium;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malena']Cześć wszystkim:)
To mój pierwszy post na forum..jestem właścicielką 2 labków.
Jedną z suczek planujemy właśnie kryć...to nasze pierwsze podejście, więc nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia.
Oczywiście nie mogło być za łatwo i nasza sunia zaczęła plamić już 2 tygodnie temu...ale krwawienie pojawiło się dopiero w zeszłą niedzielę.
Pierwsze badanie było zrobione w sobotę ponieważ nie miałam pewności czy cieczka się już nie zaczęła- wynik to 0,2 ng/dl
Kolejne badanie we wtorek ..również 0,2 ng/dl
Dzisiaj właśnie idziemy na kolejne zobaczymy czy coś się zaczęło ruszać:)


A i pytanie..może ktoś jest z gdańska i wie gdzie można zrobić w niedziele badanie w laboratorium;)[/QUOTE]

Rozumiem, że psy z uprawnieniami są? :) jeśli tak, to badać i czekać na wzrost, a bad w niedziele robia pewnie wszystkie kliniki całodobowe, które mają pewnie swoje własne laboratoria. Podzwonilabym i popytala :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ppaula2']A dziś niespodzianka.
14dc - 4,2

Jedziemy na krycie w niedzielę :)[/QUOTE]

Byłyśmy na kryciu w niedzielę 16dc.
Suka chętna :)

Zobaczymy co z tego wyjdzie, bo ze względy na moje samopoczucie kryliśmy tylko raz bez powtórki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malena']Cześć wszystkim:)
To mój pierwszy post na forum..jestem właścicielką 2 labków.
Jedną z suczek planujemy właśnie kryć...to nasze pierwsze podejście, więc nie mamy zbyt wielkiego doświadczenia.
Oczywiście nie mogło być za łatwo i nasza sunia zaczęła plamić już 2 tygodnie temu...ale krwawienie pojawiło się dopiero w zeszłą niedzielę.
Pierwsze badanie było zrobione w sobotę ponieważ nie miałam pewności czy cieczka się już nie zaczęła- wynik to 0,2 ng/dl
Kolejne badanie we wtorek ..również 0,2 ng/dl
Dzisiaj właśnie idziemy na kolejne zobaczymy czy coś się zaczęło ruszać:)


A i pytanie..może ktoś jest z gdańska i wie gdzie można zrobić w niedziele badanie w laboratorium;)[/QUOTE]

My właśnie mamy pierwsze krycie za sobą , więc rozumiem twoje obawy. Szkoda, że nie zaplanowaliście badań co drugi dzień, wyszło by wam badanie w e wtorek, czwartek, sobotę, poniedziałek itd. co do laboratoriów, zadzwoń do jakiejkolwiek większej kliniki, oni na pewno mają podpisaną umowę z laboratoriami, które działają całą dobę i tam wykonaj badania. Jeśli badasz progesteron, to moim zdaniem nie musisz się martwić o dobry czas, bo będziesz miała czarno na białym kiedy to nastąpi. Trzymam kciuki za powodzenie akcji :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mesala']13 dzień cieczki - 5,20 ng/ml
a w 15 dzień cieczki odbyło się dwa razy krycie.
Mam nadzieję, że będą z tego dzieci, tym bardziej, że psiaki były chętne i krycie było naturalne. Trzymajcie za nas kciuki. Teraz odliczamy do usg.[/QUOTE]

I udało się! moja Totti jest w ciąży :lol: na usg były widoczne 4 kuleczki. Termin mamy na 15 sierpnia. Przepisujemy się na porodówkę!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosiczka']Stanadardowo to robi się w 28 dniu.[/QUOTE]

W 28 dniu juz widać bijące serduszka. Ja u briardki robiłam nawet w 23 dniu i widać było brzuch pełen dzieci.

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa. Trzymajcie kciuki :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mesala']W 28 dniu juz widać bijące serduszka. Ja u briardki robiłam nawet w 23 dniu i widać było brzuch pełen dzieci.

Dziękuję Wszystkim za miłe słowa. Trzymajcie kciuki :lol:[/QUOTE]

Ja to mojej Georgi w 21 dniu robiłam... bo nie mogłam wytrzymać ... :D I widać było "bąbelki"

Az trudno uwierzyć, że niedługo znowu mnie te emocje czekają .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malena']nareszcie drgnęło dzisiaj 11 dzień -1,7 ng/dl :D
następne badanie jutro i jeśli będzie około 5 to planujemy pierwsze krycie na sobotę:) jak myślicie dobry termin?[/QUOTE]

Jutro raczej nie będzie jeszcze 5 i ja bym kryla na dzień następny po jego przekroczeniu z powtórka po 24-48h

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malena']nareszcie drgnęło dzisiaj 11 dzień -1,7 ng/dl :D
następne badanie jutro i jeśli będzie około 5 to planujemy pierwsze krycie na sobotę:) jak myślicie dobry termin?[/QUOTE]

Neredie chyba dobrze przewiduje, ze aż tak nie skoczy. Pamiętaj, że pomiędzy może się jeszcze zdarzyć spadek progesteronu. Ja bym kryła na następny dzień po badaniu z poziomem pow. 5 ng/ml i powtórzyła krycie za 48h

([B]na moją logikę[/B] - owulacja następuje po skoku pow. 5ng/ml i dojrzewanie pęcherzyków trwa do 48 godzin więc plemniki mają 48 godzin na dotarcie do jajeczek i po tych 48 godzinach, kiedy jajeczka są już dojrzałe masz następne 48 godzin na zapłodnienie - wtedy kryjesz po raz drugi) jeśli się mylę, proszę poprawić mój tok myślenia, takie wysunęłam wnioski po przeczytaniu tematu :cool3: )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...