Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

jest możliwe i pamietaj ze plemniki sobie mogą poczekać na dojrzewanie jajeczek .
Drugie wyjscie to czekac co dalej i albo uspić ślepy miot albo poszukac im domów .
Nie wiem czy jest jeszcze jakas inna mozliwośc skoro chcesz zachować macicę .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JolkaZ']Tylko słyszałam, że te zastrzyki są szkodliwe. czy możliwe żeby suczka zaszła w ciąże w 5 dniu cieczki ? inne psy się nie interesuję tylko ten był taki narwany[/QUOTE]
Zapewniam Cię że ciąża może być bardziej szkodliwa dla życia Twojej suczki niż zastrzyk - zwłaszcza że to pierwsza jej cieczka, nawet nie zdążyła się fizycznie rozwinąć. Ciąża bardzo obciążą organizm, nawet dorosłych suk, a co dopiero tak młodej, rosnącej. Oczywiście że może zajść w ciąże 5 dnia, na to nie ma reguły. Ja bym poszła do weta po zastrzyk.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JolkaZ']A czy jeśli progesteron byłby bardzo niski to też jest szansa, ze jest w ciąży ?
Wet powiedział aby za 3 tygodnie zrobić USG i jeśli będzie ciąża o pod leki hormonalne.[/QUOTE]

Plemniki mogą czekać na jajeczka nawet kilka dni, więc to duże ryzyko pozwalać suczce w cieczce na kontakt z psami nawet na samym początku krwawienia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosiakds']No i co Pamela wyszedł jakiś filmik?

Rodzice i jak się sunia kryła? wszystko było ok?[/QUOTE]


Sorki . nawal roboty był, suka siekryła bez progesteronu tylko na wyczucie własne, repa i moje, 3 dni temu sie urodziło 7 szczylków, jeden nie przezył. Filmiki wyszły śrenio, czekaja jeszcze na montaz ale jakis materiał z tego będzie. Teraz mam kolejna cieczkę ale nie do krycia jednak może jeszcze cos dokręcimy - w sensie zachowania i psa i suki. Ja dzieło sie dokona dam znac :).

Link to comment
Share on other sites

To i ja dopiszę naszą historię :)

Szykujemy się do pierwszego krycia Piri. Panna wreszcie, po ponad 14 miesiącach raczyła dostałać cieczkę. Baaardzo obfitą.
Wyniki progesteronu:
6 dzień - 0,21ng/ml
8 dzień - < 0,2 ng/ml
10 dzień - < 0,2 ng/ml (wynik dzisiejszy)

Wypadałoby, żeby progesteron wreszcie zaczął rosnąć... :/
Kapki już o nieco mniej intensywnej barwie, suczka spuchnięta na maxa i pomału zaczyna odstawiać ogon.
Następne badanie zrobię 12 dnia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alive']To i ja dopiszę naszą historię :)

Szykujemy się do pierwszego krycia Piri. Panna wreszcie, po ponad 14 miesiącach raczyła dostałać cieczkę. Baaardzo obfitą.
Wyniki progesteronu:
6 dzień - 0,21ng/ml
8 dzień - < 0,2 ng/ml
10 dzień - < 0,2 ng/ml (wynik dzisiejszy)

Wypadałoby, żeby progesteron wreszcie zaczął rosnąć... :/
Kapki już o nieco mniej intensywnej barwie, suczka spuchnięta na maxa i pomału zaczyna odstawiać ogon.
Następne badanie zrobię 12 dnia.[/QUOTE]

Zrób badanie 14 dnia, progesteron na razie będzie rósł bardzo wolno, nie ma jeszcze potrzeby badać co drugi dzień

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']ja bym jednak badała co dwa dni, bo jak sunia tak długo się rozkręca to zwykle skok jest potem bardzo szybki.[/QUOTE]

Nie ma na to reguły, zazwyczaj progesteron zaczyna szybko rosnąc dopiero po przekroczeniu wartości 1,5 ng/ml - 2,0 ng/ml (czyli po wyrzucie hormonu LH) wtedy po około 2 dniach osiąga wartość 4 - 5 ng/ml.

Link to comment
Share on other sites

Ja mimo wszystko zbadam jutro - nie wytrzymam do poniedziałku ;)
Jej matkę też dość późno kryłam (16-18 dzień) ale progesteron rósł pomału od pierwszych pomiarów.
Dziewczyna lubi fundować mi silne wrażenia ;)

Edited by alive
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pamela']Sorki . nawal roboty był, suka siekryła bez progesteronu tylko na wyczucie własne, repa i moje, 3 dni temu sie urodziło 7 szczylków, jeden nie przezył. Filmiki wyszły śrenio, czekaja jeszcze na montaz ale jakis materiał z tego będzie. Teraz mam kolejna cieczkę ale nie do krycia jednak może jeszcze cos dokręcimy - w sensie zachowania i psa i suki. Ja dzieło sie dokona dam znac :).[/QUOTE]

Super!!! chętnie obejrzę :)

alive to całkiem możliwe, że na sex pojedziecie pod koniec tygodnia :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...