Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Locaa']Witam:) jestem nowa na forum, czytam ten wątek i czytam i postanowiłam napisać jak było u nas:)

Badanie w 5 dniu- 0.70
w 8 dniu- 2.64
w 10 - 6,4

krycie w dniu 11 i 12 :)

Teraz czekamy na efekty:) Pozdrawiamy Kasia z Loca[/QUOTE]

Trzymam kciuki :) a kiedy usg?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alojzyna']u nas 8 dzień cieczki - progesteron 0,48 ng/ml

powtórka badania w czwartek ;)[/QUOTE]

8 dzień - 0,48 ng/mol
11 dzień - 2,32 ng/mol
12 dzień - 2,75 ng/mol
14 dzień - 7,23 ng/mol
15 dzień - KRYCIE (tylko jedno)

dzisiaj na usg widziałam 4 fasolki - przenosimy się na porodówke :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

21.01 - 9 dzień cieczki - 2,16
23.01 - 11 dzień cieczki - 3,07
25.01 - 13 dzień cieczki - 8,01
na seks jedziemy dopiero 27.01 wychodzac z załozenia ze najlepsze dni na krycie są 4 dni po skoku bez wzgledu na wysokość progesteronu .
Drżę jednak zeby nie było za późno .

Edited by rodzice
Link to comment
Share on other sites

[quote name='pamela']W ostatnich miesiącach mielismy dwa krycia przy wysokim wyniku progesteronu i powiem Wam, ze wole chyba obserwować moje repy i zachowanie suk.
Jedna suka z gatunku czyścioszek co to cięzko wychwycić moment cieczki. Inseminowana w sobotę i niedziele (gryzła wściekle, pies umiarkowanie zainteresowany ale bez szału). Progesteron robiony w poniedzialek po kryciu 32n/mlg. Suka (miniatura) urodziła w 67 dniu od pierwszego krycia 7 szczeniaków, z czego wniosek, że raczej była kryta za wcześnie, zapłodnienie nastapiło 4 dni po kryciu na skutek przeżywalności plemników. Druga suka badanie w 8 dniu cieczki miała 12ng poprzednie badanie trzy dni wczesniej i wynik na poziomie 2, przyjechali dzien po tym wyniku 12- zero zainteresowania ze strony psa, suka bierna, przyjechali dwa dni pozniej i powtórka po 36h - oba krycia naturalne praktycznie natychmiast i pies i suka bardzo chętne. USG potwierdziło ciążę. Wydaje mi sie, że progesteron trzeba badac codziennie lub co drugi dzień, zeby mozna było ocenić przebieg wzrostu - patrzenie na same wartosci nie ma sensu. U znajomych też miniatura kryta przy wyniku ponad 30ng/ml urodziła pełen miot.

Ponieważ mamy cieczke i będziemy sie kryć, pomyślałam, że zrobimy kilka filmów pokazujących jak zmienia się zachowanie suki i psa, w kolejnych fazach ceczki moze to komus pomoże :)[/QUOTE]

No i co Pamela wyszedł jakiś filmik?

Rodzice i jak się sunia kryła? wszystko było ok?

Link to comment
Share on other sites

suka stała ale powarkiwała - ale to norma u niej . Pies napalony ale niedoswiadczony , krył na boki , sperma na podłogę . We wtorek po nieudanych próbach poniedziałkowych , rano inseminowałam . Suki w domu wariują , kryją się nawzajem , pod furtką miałam wczoraj napalonego obcego samca . Inseminacje robiłam sama , poczekamy na efekt te kilka tygodni . Szkoda ze nie mozna ciazy stwierdzić prędzej .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rodzice']suka stała ale powarkiwała - ale to norma u niej . Pies napalony ale niedoswiadczony , krył na boki , sperma na podłogę . We wtorek po nieudanych próbach poniedziałkowych , rano inseminowałam . Suki w domu wariują , kryją się nawzajem , pod furtką miałam wczoraj napalonego obcego samca . Inseminacje robiłam sama , poczekamy na efekt te kilka tygodni . Szkoda ze nie mozna ciazy stwierdzić prędzej .[/QUOTE]

Trzymam kciuki! Oby wszystko się udało :)

Locaa gratuluję!

Link to comment
Share on other sites

Gdzie w Poznaniu najlepiej badać progesteron? Chce wykonać badanie jeszcze przed wyjazdem na zagraniczne krycie.

Tu gdzie mieszkam na wynik muszę czekać 2 dni ( jak ma się szczęście, to jest następnego dnia)

Przy poprzedniej cieczce nie badałam progesteronu. Zaufałam reakcji samca którego mam w domu. Tyle że krycie było w Polsce i nie miałam takiego ciśnienia :) Teraz sobie wkręciłam że muszę badać bo jadę za granicę.

Poprzednie krycie ( inseminacja) wypadła w 12 dniu cieczki. Efekt randki 5 szczeniaczków.

Link to comment
Share on other sites

krew pobierz tutaj - dobrze zebyś miała swoją probówkę bo nie zawsze mają
[B] tel. 61 868 54 38 [/B]
ul. Grunwaldzka 248
60-166 Poznań
woj. wielkopolskie

Godziny otwarcia:

Pn-Nd.: [B]całodobowo[/B]

pobrania od 15 do 30 zł zalezy na jakiego weta trafisz
z krwią jedziesz kawałek dalej na tej samej ulicy ( problemy z parkowaniem murowane :cool3: )

[B]Szpital P.L. Certus
[/B]
[TABLE]
[TR]
[TD][URL="http://www.certus.med.pl/pl/placowki/grunwaldzka_-_szpital.html"][IMG]http://www.certus.med.pl/include/user_file/1%20800x566.jpg[/IMG][/URL][/TD]
[TD] [B]ul. Grunwaldzka 156
60 - 309 Poznań[/B]
[B][EMAIL="[email protected]"][email protected]
[/EMAIL][/B]
[B][EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]
[B][COLOR=#f3ae1f]tel. 61 8-604-200[/COLOR][/B]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
koszt badania 43 zł , wyniki po 2 godzinach pod numerem telefonu 61 860 43 56
warto tutaj pobrać probówki do pobrania krwi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='rodzice']21.01 - 9 dzień cieczki - 2,16
23.01 - 11 dzień cieczki - 3,07
25.01 - 13 dzień cieczki - 8,01
na seks jedziemy dopiero 27.01 wychodzac z załozenia ze najlepsze dni na krycie są 4 dni po skoku bez wzgledu na wysokość progesteronu .
Drżę jednak zeby nie było za późno .[/QUOTE]

[quote name='rodzice']suka stała ale powarkiwała - ale to norma u niej . Pies napalony ale niedoswiadczony , krył na boki , sperma na podłogę . We wtorek po nieudanych próbach poniedziałkowych , rano inseminowałam . Suki w domu wariują , kryją się nawzajem , pod furtką miałam wczoraj napalonego obcego samca . Inseminacje robiłam sama , poczekamy na efekt te kilka tygodni . Szkoda ze nie mozna ciazy stwierdzić prędzej .[/QUOTE]

Ciąży nie ma - brzusio pusty - dzisiaj 23 dzień po inseminacji

Link to comment
Share on other sites

U nas tym razem było tak:

5 dzień - 10.02 - 0.63
8 dzień - 13.02 - 2,31
10 dzień - 15.02 - 4,61

No i już przestałam badać progesteron bo mój pies oszalał. Według tego pojechałam na krycie dnia 12 i powtórka 14. Dzień po II kryciu tzn 15 dnia suka jeszcze wykazywała chęć. 16 dnia suka przestałą być "chętna" a mój pies stracił zainteresowanie. Teraz odliczamy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

7 dzień- 1,65
10 dzień -1,85
15 dzień -4
16 dzień - krycie

Teraz czekam co z tego wyniknie. I czekałabym sobie w miarę cierpliwie. Gdyby nie moje suczydło które dostało się jakimś cudem do wiadra z karmą! Zostawiłam ją na przysłowiowe 5 minut. Po powrocie zauważyłam otwarte wiadro.

Dzisiaj ok 5 rano obudziła mnie bo chciała wyjść. Okazało się że jest aż kwadratowa z obżarstwa. Załatwiła się kilka razy, zwymiotowała podobnie. Bączy strasznie do tego jej się odbija.

Czy taka sytuacja może zaszkodzić ewentualnej ciąży. Dzisiaj jest 19 dzień po kryciu.
Na tą chwilę jest już w porządku. Śpi i wygląda na szczuplejszą ...

Podobną sytuację miałam kilka lat temu. Kurier ledwo co odstawił karmę a ona wyżarła dziurę. Tyle że w tedy nie była kryta ...

Link to comment
Share on other sites

Mam bardzo pilną sprawę.
Moja suczka dostał pierwszą cieczkę, dziś ma 5 dzień i na spacerze zaatakował ją pies biegający luzem. Psy się szczepiły.
Nie wiem co robić, czy coś może się stać ? Suczka miała mieć w przyszłości szczeniaki z rodowodem i nie chcę jej sterylizować

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...