Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

Może komuś ta informacja się przyda.

15 dnia w mojej klinice na śląsku wyszło 5,63ng/ml, jednocześnie doktor Marczak zalecił, żebym pobrała dodatkową próbkę krwi i wysłała do jego zaufanego laboratorium. Dziś (16 dnia) otrzymałam wyniki z wczoraj (15 dnia) i wyszło 8,33 nmol/l, czyli jakieś 2,5ng/ml. Jeszcze musimy poczekać :)

Reasumując:

 

4 - 0,61
7 - 1,16
9 - 0,95
11 - 0,86 o 9 rano w jednej klinice, w innej klinice o 17 - 0,64

14  z rana - 3,74

15 - 5,63 (próbka z tego samego pobrania krwi w innym laboratorium - 2,5)

16 ( już w tym drugim laboratorium) - 4,05

17 - 7,04

 

19 i 20 dzień inseminacja nasieniem mrożonym ok. godziny 10.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja mam taką zagwozdkę :( - 4 sierpień - pierwszy dzień cieczki.  10 sierpień -progesteron - 1.59 ng/ml , 11 sierpień - 2.88 ng/ml , 12 sierpień -5.80 ng/ml. Krycie przez iseminacje 13 sierpnia i 15 sierpnia. Usg w 35 dniu nie pokazało nic a suka śpiąca i wiecznie głodna. No byłam pewna, ze jest w ciąży do dziś i dziś zrobiłam rtg (49dz) i niestety potwierdziło diagnoze z wczesniejszego usg :(  Najgorsze ,że mi dalej trudno uwierzyć że ona w ciąży nie jest - chciałaby tylko jeść i spac.Nie podskoczy nawet za smaczka.  Jak się naje to ma brzuch , jak się wy.,,ra to brzucha nie ma.   Tyle miotów odchowanych i taka zagadka.

Myślicie, ze mogła być za wczesnie kryta?? Albo, że może jednak siedzi tam jakiś ukryty???

Link to comment
Share on other sites

arima, Jak na moje oko to za wcześnie inseminacja :(

U kogo robiłaś? Kto wyznaczał Ci termin?

Ja miałam opinie 2 specjalistów od rozrodu i oboje zgodzili się z propozycją inseminacji suki pierwszy raz 2 dni po skoku do ponad 7.

Nie jestem ekspertem, ale ostatnio się dużo nasłuchałam. Ja bym zrobiła 13 sierpniajeszcze raz progesteron, nie inseminację i czekała do konkretnego skoku i wtedy dopiero inseminowała na drugi dzień albo trzeci.

Ja wiem, że każda suka ma inaczej, ale moi znajomi hodowcy, kryjący repem pod nosem - zwykle robią to 14 dnia. U Ciebie wyszło 9 i 11 dnia. Druga sprawa, to różnice w wartościach różnych laboratoriów. No 5,6 to co innego niż 2,5 z tego samego pobrania krwi. Pierwsza wartość ze śląskiej kliniki, która u siebie miała sprzęt, druga z vetlabu warszawskiego. Może i u Ciebie trochę zawyżyło?

A zachowanie Twojej suczki może jest spowodowane urojką? Nie sądzę, żeby rtg się myliło. Słyszałam o przypadkach pomyłek USG, ale nie RTG... :(

Link to comment
Share on other sites

To ja opiszę teraz.

5 dzień - 0,98 

7 dzień - 0.67

9 dzień - 1.99

10 dzień rano - 4,99

11 dzień krycie wieczorem przez inseminacje

12 dzień powtórka

 

26 dzień po kryciu USG wypasionym sprzętem - 3-4 fasolki super widoczne ( 3-4 bo nie wiadomo czy dwa to dwa czy jeden po przesunięciu głowicy ;)

 

Z obserwacji suki - 10 dzień wieczorem zaczęła zachęcać smarkatego samca mojego do krycia. W 11 dniu rano przed wyjazdem masakra - taka chętka. Odruch tolerancji i zachęcanie do 14 dnia cieczki - do rana.

 

Obserwacja samca ( 9 miesięcy życia ) - do 11 dnia cieczki ( rano godz. 6 ) spokój taki że aż myślałam że z nim coś nie tak. Od godz. 6 rano 11 dnia nieustanna próba "dorwania" suki. Potem nasz wyjazd na krycie.  Przyjazd w 12 dniu w nocy. I kolejna "jazda" bez trzymanki czyli dzielenie ze skomlenie z obu stron. 14 dnia cieczki smark znowu się uspokoił i jakby wcale cieczki nie było.

 

Teraz za 11 dni oczekujemy małych pulików :) 

Link to comment
Share on other sites

Karolina też właśnie myśę , że raczej za wcześnie byłam :( Nikt mi nie wyznaczał terminu, sama tak zdecydowałam bo od lat mi się sprawdzało krycie dzień po 5.  Chociaż przypominam sobie sytuacje sprzed 7 lat. Suka leonberger - nie pamiętam już który dzień ale progesteron 7 - krycie w Czechach , byliśmy dzień po przekroczeniu 7ng/ml. Pies zero zainteresowania , czekalismy 3 dni-nic! Właścicielka repa zabrała nas do hodowli haszczaków żeby sprawdzic - suka odstawiała ogon wszystkim a żaden pies nie byl zainteresowany , sprawdzilismy na miejscu progesteron na drugi dzień - 7, na 3 znów 7!  Nie moglismy być dłużej , wróciliśmy do domu . W domu u znajomego hodowcy jeszcze tak z zwyklej ciekawości sprawdzilismy ją Dramińskim - ten hodowca mówi - kryć!, teraz jest czas. Pojechalismy już tak na przypał do drugiego psa którego miałam na oku do niemiec dzień póżniej. To było 6 dni od pierwszego wyniku 7ng/ml. Suka urodziła 7 szczeniąt.

Inny przypadek - progesteron ok5, krycie w Holandii - pojechalismy na drugi dzień , na miejscu progesteron 50- zero szczeniąt..  Od tego czasu zawsze kryłam dzień po przekroczeniu 5 i się sprawdzało... Ale nie tym razem :( Być może lab podał wyniki zawyżone jak u Ciebie albo ten progesteron stał w miejscu... Nie miałam możliwości sprawdzenia progesteronu 13 sierpnia bo musielismy wczesnie rano wyjechac a potem byla sobota, niedzela :(  W każdym razie pies byl mega chętny a suka wogóle i widocznie suka miała racje :(

Link to comment
Share on other sites

Karolina też właśnie myśę , że raczej za wcześnie byłam :( Nikt mi nie wyznaczał terminu, sama tak zdecydowałam bo od lat mi się sprawdzało krycie dzień po 5.  Chociaż przypominam sobie sytuacje sprzed 7 lat. Suka leonberger - nie pamiętam już który dzień ale progesteron 7 - krycie w Czechach , byliśmy dzień po przekroczeniu 7ng/ml. Pies zero zainteresowania , czekalismy 3 dni-nic! Właścicielka repa zabrała nas do hodowli haszczaków żeby sprawdzic - suka odstawiała ogon wszystkim a żaden pies nie byl zainteresowany , sprawdzilismy na miejscu progesteron na drugi dzień - 7, na 3 znów 7!  Nie moglismy być dłużej , wróciliśmy do domu . W domu u znajomego hodowcy jeszcze tak z zwyklej ciekawości sprawdzilismy ją Dramińskim - ten hodowca mówi - kryć!, teraz jest czas. Pojechalismy już tak na przypał do drugiego psa którego miałam na oku do niemiec dzień póżniej. To było 6 dni od pierwszego wyniku 7ng/ml. Suka urodziła 7 szczeniąt.

Inny przypadek - progesteron ok5, krycie w Holandii - pojechalismy na drugi dzień , na miejscu progesteron 50- zero szczeniąt..  Od tego czasu zawsze kryłam dzień po przekroczeniu 5 i się sprawdzało... Ale nie tym razem :( Być może lab podał wyniki zawyżone jak u Ciebie albo ten progesteron stał w miejscu... Nie miałam możliwości sprawdzenia progesteronu 13 sierpnia bo musielismy wczesnie rano wyjechac a potem byla sobota, niedzela :(  W każdym razie pies byl mega chętny a suka wogóle i widocznie suka miała racje :(

Link to comment
Share on other sites

Mi tłumaczono tak, że przy kryciu naturalnym - można kryć dzień po skoku zaraz po 5 ng/ml(owulacja +48h na dojrzewanie jajeczek), bo plemniki mogą pożyć sobie kilka dni. Przy inseminacji nasieniem świeżym podobnie, ale już nasieniem mrożonym - odczekać jeszcze, żeby mieć pewność, że jajeczka są gotowe, bo plemniki z mrożonki żyją max do 24h. Jak są wyjątkowo dobrej jakości, to może ciut dłużej.

 

My założyliśmy, że owulacja 16/17 dzień skok z 4 na 7 + 2dni na dojrzewanie jajeczek i wtedy 2 dni pod rząd inseminacje.

Pysia, Ty inseminowałaś mrożonką czy świeżym nasieniem?

 

U nas dziś 12 dzień od pierwszej inseminacji. 10 dnia zbadałam poziom progesteronu - 48,11ng/ml - Muszę pilnować, bo przy poprzednim kryciu (trochę późnym, bo na drugi dzień po 18,9 ng/ml) - urodził się 1 szczeniak, a na usg 21 dc wet widział 4, więc albo wadliwy sprzęt, albo niedoświadczony wet, albo była resorpcja. Dla świętego spokoju, teraz będę monitorowała poziom progesteronu. Na usg wybierzemy się za 2tygodnie, więc jeszcze trochę muszę poczekać. Po suce ciężko coś stwierdzić, bo w domu klei się strasznie, na zewnątrz na podwójnego świra. Ma apetyt, czyli w sumie bez większych zmian. Chociaż niektóre psy ciągle się nią interesują, czego już kompletnie nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Nasienie było pobrane od psa na miejscu. Krył naturalnie ale coś trafić nie mógł a napalony był tak, że baliśmy się o finał nie w tam gdzie trzeba ;) Kawał drogi więc szkoda rezykować ;) 

 

Moja ma już spory brzuszek.  Apetyt....Brak.  Tak do połowy był super jak na mojego niejadka a potem znikł. I nie pojawił się nadal. Ale jeść dostaje i nawet zjada więcej niż zwykle. Tylko nie pytajcie co ja wyprawiam aby jadła...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

witajcie w jakich jednostkach są robione badania ?
ja obiłam i weterynarz tłumaczył mi że powyżej 10 (nie wiem czego) można kryć suczkę a powyżej 50 już jest za późno
nie wiem co to za jednostki
Ogólnie w dniu badań mieliśmy 14 -
robiliśmy też cytologię i według cytologi dopiero byliśmy przed - albo rozpoczynały się dni płodne
weterynarz mi powiedział że : (badani były robione w piątek) - Sobota to dobry dzień na krycie i powtórka w poniedziałek - OK
Ale że nasza suczka pierwszy raz - Samiec już doświadczony - nasza suczka okazała się cnotką nie wydymką

Suczka stawiała opór nie chałą żeby pies się do niej zbliżał a na siłę było jeszcze gorzej
w niedzielę była bardziej chętna ale nie bawiliśmy się i poszliśmy do weterynarza na inseminację
i kolejny raz we wtorek

Jest szansa że suczka zajdzie w ciąże ?
w Lutym chce zrobić USG żeby być pewną

Link to comment
Share on other sites

Witajcie i doradźcie co zrobić 

6 dzień - 1,6

8 - 1,5

9 - 1,52

10- 1,65

11 - 1,69

12 - 1,61

13 - 1,8

suka odstawia ogon,na znajomego samca reaguje książkowo, spadła jej temperatura o 1 stopień , moje dwie inne suki chcą z nią kopulowac . . . w cytologii 93% komórek bezjądrzastych !!!!! czyli wszytko wskazuje na czas do krycia oprócz progesteronu :/

Do samca mam 800 km ...

jechać w niedzielę? Czy się wstrzymać?

 

przy poprzednim kryciu wyniki były takie :

4 dzień cieczki-1,0

6 dzień -1,3

8 dzień – 1,1

10 dzień -1,1

14 dzień - 3,1

16 dzień krycie przy progesteronie ponad 10  

schemat podobny... a ja zaraz zwariuje !! 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Hej!

Piszę z prośbą o pocieszenie, trochę się dzisiaj załamałam ;(

6 dn - 0,3
8 dn - 0,7
10 dn - 0,5 buuuu  :-(((((

OStatnio było tak:

6 dn - 0,3
8 dn - 0,6
10 dn  - 1,7
11 dn - 3,8
12 dn - 5,4
13 dn krycie i udana ciąża

bardzo skąpa cieczka, suka przesypia całe dnie i nie molestuje drugiej, co zawsze miało miejsce :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ktoś tu jeszcze zagląda? :D

5 dn - 1,3 ng/mol

6 dn - 1,3

8 dn - 1,4

10 dn - 2,1

12 dn - 3,8

13 dn - 6,5

Krycie 14 i 15 dnia po południu

Czekamy teraz do 18 lutego na USG :)

 

Czy po kryciu suki Wam jeszcze plamią i przyciągają samców? Bo u nas i lekko plami jeszcze i psy latają ;/ 3 dni po kryciu

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...