Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Guciek']U nas zagadka najwieksza trwa nadal. Nie dziwiloby mnie to, gdyby nie typowe cieczkowe objawy. Jest wyciek, są kropki na podłodze, powiekszony srom, zapach, wyciek troszeczke jasniejszy sie zrobil, suka juz nie reaguje na psa warczeniem za jakakolwiek probe wsadzenia nosa pod ogon tylko siada i pozwala na wachanie i lizanie... a wyniki....

3 dzien 2.60
4 dzien 2.42
5 dzien 0,44
7 dzien 0,4 - wynik z psiego labo
10 dzien 0,5 - wynik z psiego labo
14 dzien 0,5 - wynik z psiego labo[/QUOTE]

jeśli jeden wskaźnik zawodzi (progesteron), to zbadałabym np. wymaz, żeby potwierdzić tak niskie wyniki...

Link to comment
Share on other sites

Ruszylo sie minimalnie, bo potem wygladalo to tak

3 dzien 2.60
4 dzien 2.42
5 dzien 0,44
7 dzien 0,4 - wynik z psiego labo
10 dzien 0,5 - wynik z psiego labo
14 dzien 0,5 - wynik z psiego labo
17 dzien 0,6 - tez psie labo

I patrzac na zachowanie suki wobec psow, psow wobec niej, a nawet do tej pory obojetnej SUKI husky po sterylce - chyba cos zaczelo rosnac. Podstawia sie psom, odstawia ogon, juz nie warczy, a haszczance daje na sobie siedziec nawet i godzine po czym obie spelnione i radosne padaja spac... Dzisiaj znow pobieralismy i licze, ze wyjazd na dniach, dzisiaj 21 dzien cieczki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ClarasHeart']U nas we wtorek-wg badania cytologicznego plus tzw.szybki Progesteron (kolorowe fiolki ;) ) bylo jajeczkowanie. Na inseminacje pedzilismy do kliniki specjalizujacej sie w tym (jest tam tez bank nasienia) w czwartek. Tam ponowny Progesteron (ponad 21 :crazyeye: ) i inseminacja. Wet specjalista stwierdzil, ze to strzal w 10! biorac pod uwage szalenstwo psa:) i wyniki progesteronu. Inseminacja prosto do macicy (mialam okazje ogladac zabieg na ekranie-wspaniale uczucie). Wet stwiedtil, ze nie ma sensu kryc ponownie za 2 dni, bo bedzie za pozno.... Co o tym myslicie?[/QUOTE]

Niestety, sunia nie zaszla w ciaze.....

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, wiem jak to jest nic nie zobaczyc :( A swoja droga jesli spod Wawy to do tego samego weta jezdzimy :-)

3 dzien 2.60
4 dzien 2.42
5 dzien 0,44
7 dzien 0,4
10 dzien 0,5
14 dzien 0,5
17 dzien 0,6
21 dzien 3,5
planowane krycie 24 i 26 dzien

Tak wiec wreszcie sie ruszylo, wynik byl z wczorajszej krwi pobranej o 14. Wet poleca kryc w czwartek i sobote bo dzis ma byc owulacja. Na wszelki wypadek jutro rano jednak pobiore krew i wynik bede miala przed ruszeniem w droge tak czy siak :)

Edited by Guciek
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']Guciek trzymamy kciuki! przy takiej suce to można się nadenerwować :P[/QUOTE]

biorąc pod uwagę, że to już trzecie podejście do tego samego psa to tym bardziej ;) ale teraz już na pewno wyznaczyliśmy dobry okres do krycia, pies sprawdzony daje liczne mioty, oby suka nie przestała płodną być i powtórzyła poprzedni wynik - 10 ;)
Dzisiaj juz nawet nie odgryzala sie na naszego rudego samca w domu tylko sie nadstawiala - miejmy nadzieje ze sie uda, jutro po 16 kryjemy :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MisiaM']No i pojechałam, pierwsza inseminacja za nami, jutro powtórka. Pies "zakochał się" i aż piszczał do panny. Zrobiliśmy dodatkowo wymaz z pochwy. Reproduktor jest bardzo doświadczony i "wie" kiedy ma to zrobić. Więc jest nadzieje, że tym razem się powiedzie :)[/QUOTE]

No i się nie powiodło :(

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich. Chciałabym się poradzić w pewnej kwestii. Chodzi dokładnie o sukę wyżła weimarskiego, suka oczywiście hodowlana z uprawnieniami, cieczkująca regularnie. W tym roku zaplanowany był jej pierwszy miot. Cieczka zaczęła się 6.03.2013, po 9 dniach badanie progesteronu i wynik... 6 ng/ml. Dziesiątego dnia cieczki odbyło się pierwsze krycie, suka mało zainteresowana ale ogon odstawiała, pies natomiast bardzo ;) następnego dnia powtórka krycia. Tak dla pewności 13 dni cieczki badanie progesteronu zostało powtórzone , wynik ...10 ng/ml. Co może oznaczać tak niewielki wzrost w przeciągu 4 dni? Czy suczka powinna jechać ponownie do kawalera ? Ona sama nadal niespecjalnie zainteresowana samcami, podczas poprzednich cieczek stała jak zamurowana gdy spotkała jakiegokolwiek psa, ale dopiero od 18 dnia cieczki. Może ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją ?

Edited by evvelina
Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][FONT=verdana]Najlepszy moment do krycia krycia wypada ,kiedy progesteron osiągnie 5-8 ng/ml(chociaż, niektórzy kryją przy wyższych wartościach) wiec wydaje mi się czas był odpowiedni, i teraz trzeba tylko czekac ok 4 tygodni na pierwsze usg:).ja kryłam suczkę w 17 dniu przy progesteronie 2,3(czyli teoretycznie wartość progesteronu za niska) potem dwa dni pozniej już bez badania i ciąza jest potwierdzona:) .Powinnas być dobrej myśli.[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Mnie na studiach uczą, żę kryje się 2 do 4 dni po momencie kiedy progesteron przekroczy 5gm/ml.
Moim zdanie jednrazowe badanie progesteronu i to 9 dni to trochę za mało. Bo chodzi nam o to, żeby wychwycić gwałtowny skok. Ten niewielki skok w 4 dni może oznaczaczać, że ten skok dopiero się zaczął? Ja przy tych wynikach kryłabym trochę później.

Link to comment
Share on other sites

[B][URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/112408-evvelina"]evvelina[/URL] pisała, że krycie było na drugi dzień po wyniku 6 i jeszcze na nastepny dzien - wiec pasowałoby 2 dni po przekroczeniu 5:), wydaje mi się , ze to powinno wystarczyc, aczkolwiek jesli jest taka możliwość to można do kawalera podjechać raz jeszcze i jeszcze raz zbadać progesteron, żeby zobaczyc co i jak.[/B][COLOR=#3E3E3E][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=arial]Dzięki za podpowiedzi. Przekażę właścicielce suczki :) Ja jestem dobrej myśli. Badanie było wykonane dosyć późno, wiem, ale nikt się nie spodziewał takiego wyniku biorąc pod uwagę poprzednie cieczki i dosyć późną gotowość na krycie. Suczka była pokryta 2 i 3 dnia po przekroczeniu [COLOR=#000000]5gm/ml. Według dr [SIZE=2]Marczaka po przekroczeniu [/SIZE][/COLOR][/FONT][COLOR=#000000][FONT=arial]5gm/ml. progesteron powinien rosnąć 4 [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial]gm/ml.na dobę, więc 10 [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial]gm/ml [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial]zbadane 13 dnia trochę nas zdziwiło. Ale widocznie zdarzają się wyjątki ;)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja moją suczkę już drugi raz kryłam dobę po wyniku ok. 3,8 ng/ml i potem dzień przerwy i powtórka :)
Pierwszy miot urodziła 10 szczeniąt - raczej zaszła już przy pierwszym kryciu, bo to był 60ty dzień od pierwszego krycia.
Teraz ma w brzuszku trochę mniej maluchów, ale nadal licznie i czekamy na rozwiązanie. Dzisiaj mamy 58 dzień :)

Była zainteresowana samcem jak najbardziej. Tym razem trzeba im było ciut pomóc, ale uznaliśmy, że skoro ostatnia ciąża była takim sukcesem to dokładnie powielimy tamten schemat. Tylko wtedy krycei wypadło na 11 i 13 dzień cieczki, a teraz 14 i 16 i z innym psem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Apoteoza']Musze sie pochwalic:) kilka dni temu zostala potwierdzona u Cari ciaza:) . Chociaz nie obylo sie bez stresu.
Drugie krycie skonczylo sie inseminacja,pieseczki nie mogly sobie samodzielnie poradzic. 24 dni po pierwszym kryciu USG wykazalo wielkie NIC! Kilka dni pozniej (27 dni po drugim kryciu) na USG widac bijace serduszka:) dobrze widoczne byly dwa szczeniaki,ale mam nadzieje ze maluchow jest troszke wiecej. Ale nie wazna w sumie ilosc, wazne zeby urodzily sie zdrowe i bez problemow.[/QUOTE]

i mamy 8 gagatków:) 5 suczek i 3 pieski
[IMG]https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/558063_657352920948266_760214691_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...