Jump to content
Dogomania

Progesteron


Katarzyna

Recommended Posts

[quote name='Alojzyna']no to małe podsumowanie wyników progesteronu:

8 dzień - 0,76 ng/ml
11 dzień - 2,91 ng/ml
13 dzień - 5,91 ng/ml
15 dzień - 12,60 ng/ml

wczoraj rano robiliśmy to ostatnie badanie i o 13tej wyruszyliśmy w drogę z zamiarem krycia dzisiaj ;) z drogi zadzwoniłam do labo i jak usłyszałam wynik, to zaczęliśmy gnać ile fabryka dała :) 1200 km pokonaliśmy w 9 godzin ;). Oczywiście na samym końcu nasz gps poprowadził nas na manowce :mad: i krążyliśmy dobre pół godziny zanim trafiliśmy do hotelu...

właściciel hoteliku postawiony na nogi - czekał na nas z kluczami, bo hotel normalnie zamykany o 22.00,

właściciele reproduktora w pełnym pogotowiu, lekarz wet. również ;)

krycie odbyło się równo o północy! takiej błyskawicznej akcji ze strony psa jeszcze nie widziałam!

[/QUOTE]

już jesteśmy po badaniu usg - ciąża potwierdzona :) :) :) spodziewamy się 6 szczeniąt choć przy pierwszym liczeniu doszliśmy do 8! co przy tej rasie jest rzadkością (u nas maksymalnie bywało 7)
tak więc czekamy... ;)

z tego wynika, że nie trzeba się bać wysokich progesteronów. Być może mało liczne mioty (4 i 5) były spowodowane tym, że do tej pory kryliśmy za wcześnie, bo na krycia jechałam gdy progesteron był w granicach 5-6.

Link to comment
Share on other sites

my też... po nieudanych próbach przy progesteronie 6-8, w listopadzie, czekalismy głównie na TE dni...na jaśniejszy wysięk z pochwy i zainteresowanie samcem który jest w domu /tester/ Po badaniu / 12 dzień/progesteron 22,00 ng/ml/ + cytologia nabłonki pół/pół owulacyjne - /dopiero samiec w domu zaczął sie panna interesować/..... krycie na 13 i 15 dzień ..kontrolnie cytologia w 14 dzień - nabłonki 100 % owulacuje- wynik 7 maluchów - co jest w naszej rasie sporym wynikiem / 4 chłopców 3 dziewczynki/

Ja mysle, ze trzeba obserwować swoje suki...nie patrzeć na książkowe wytyczne.. każda kryje sie przy innym progesteronie ..i jest to sprawa czasem bardzo indywidualna

Edited by betka-sp
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, może Wy, mądre głowy podpowiecie mi co z tym progesteronem u mojej suki jest nie tak:


PRoGESTERON - 5 dzień cieczki: 0,32 ng/ml
7 dzień cieczki: 0,34 ng/ml
9 dzień cieczki: 0,21 ng/ml
11 dzień cieczki: <0,2 ng/ml
12 dzień cieczki (badanie robione wieczorem, wcześniejsze rano): 0,31 ng/ml

Kiedy to się wreszcie ruszy, bo zaczynam się powoli martwić :/ Suka odstawia ogon, ale tylko kiedy dotykam ją w jego okolicy, psy się interesują, ale bez jakiegoś nadmiernego natręctwa. Wypływ ze sromu koloru rozwodnionej krwi, sam srom duży i pulchny, śluzówka raczej blada.

Zastanawiam się w tym momencie kiedy ją ponownie badać no i przede wszystkim kiedy kryć? Czy brak skoku progesteronu oznacza brak owulacji? Czy można przegapić ten wzrost w ciągu 1 dnia?

Dodam, że krycie planowane, oba psy mają rodowody, są przebadane, matka Mł Ch Pl, Mł Zw Klubu, Ch Pl, ojciec ICh, rasa terier pszeniczny

Będę wdzięczna o wszelkie słowa otuchy!

Pozdrawiam, Małgosia

Link to comment
Share on other sites

nie jest możliwe przegapienie skoku - u twojej suczki jeszcze go nie było - gdyby był, to progesteron miałabyś na bardzo wysokim poziomie (on tak od razu nie spada)
Jeżeli progesteron jest "dziwny" to na twoim miejscu zrobiłabym jakieś dodatkowe badanie np. wymaz

progesteron u twojej suczki już "ruszył", czasami jest tak, że systematycznie rośnie a czasami "stoi" a potem nagle skacze do 10. Dwunasty dzień to dla niektórych suczek jeszcze wcześnie. Ja mam taką jedną suczkę, którą najlepiej kryć 17tego dnia... a czytałam tu na forum o suczkach krytych w 25 dniu...

a zatem cierpliwości, kolejne badanie zrób w poniedziałek

Link to comment
Share on other sites

Ja też się martwiłam, bo pierwsze krycie robiłam w 11 dniu cieczki i wyszło stadko 9 maluszków.
Przy następnym kryciu progesteron dość długo był niski i krycie wyszło mi dopiero w 17 dniu cieczki, gdzie również urodziła się gromadka 9 maluszków. Trzeba badać i cierpliwie czekać :D
Choć wiem z własnego doświadczenia, że z tą cierpliwością to różnie bywa ;)

Link to comment
Share on other sites

My już też po zabawie z progesteronem>

7 dzień - progesteron niziutki, ok 0,4
9 dzień - 0,8
później sobota, niedziela - laboratoria u nas zamknięte. Mam szczęście mieć w domu kryjącego samczyka i to dało mi o wiele więcej informacji niż progesteron - w niedziele zaczął się nią interesować z nastawieniem 'w sumię muszę to pokryje', co było jasnym sygnałem, że za 1-2 dni będzie ten czas ;) W niedziele też zaczęła stawać i odstawiać ogon... Z krwi pobranej w niedziele (dowiadywałam się ju,ż w trasie) progesteron 4,8. Kryliśmy we wtorek, wieczorem.

Dzieci z tego będą, machały nam z USG ;)

Ciężarówka czuje się dobrze, jak widać.
[IMG]http://i181.photobucket.com/albums/x62/KasiaG_album/1-6.jpg[/IMG]

Edited by katarzynaG
Link to comment
Share on other sites

[quote name='katarzynaG']My już też po zabawie z progesteronem>

7 dzień - progesteron niziutki, ok 0,4
9 dzień - 0,8
później sobota, niedziela - laboratoria u nas zamknięte. Mam szczęście mieć w domu kryjącego samczyka i to dało mi o wiele więcej informacji niż progesteron - w niedziele zaczął się nią interesować z nastawieniem 'w sumię muszę to pokryje', co było jasnym sygnałem, że za 1-2 dni będzie ten czas ;) W niedziele też zaczęła stawać i odstawiać ogon... Z krwi pobranej w niedziele (dowiadywałam się ju,ż w trasie_ progesteron 4,8.

Dzieci z tego będą, machały nam z USG ;)

Ciężarówka czuje się dobrze, jak widać.
[IMG]http://i181.photobucket.com/albums/x62/KasiaG_album/1-6.jpg[/IMG][/QUOTE]

A w którym dniu była w końcu kryta? W niedzielę? Czyli w piątek było 0,8 a w niedzielę 4,8?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Impresja&Simarilion']za wcześnie jeszcze! jesli progesteron będzie powyzej 4 to ja bym jeszcze ze dwa dni zaczekała. Mnie radzili kryć powyzej 10.[/QUOTE]


Dlatego jutro zrobię badanie jeszcze raz i może skoczy do coś ok 4, a wtedy to jak słyszałam, z pewnością można już kryć. Poza tym krycie będzie powtarzane po 48 h, więc tak czy siak trafi się w odpowiedni moment, szczególnie że plemniki jakiś czas (min 2 dni) mogą ostatecznie poczekać na dojrzałe jajeczko. Dobrze gadam?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neredie']Dlatego jutro zrobię badanie jeszcze raz i może skoczy do coś ok 4, a wtedy to jak słyszałam, z pewnością można już kryć. Poza tym krycie będzie powtarzane po 48 h, więc tak czy siak trafi się w odpowiedni moment, szczególnie że plemniki jakiś czas (min 2 dni) mogą ostatecznie poczekać na dojrzałe jajeczko. Dobrze gadam?[/QUOTE]

ja bym poczekała 1-2 dni od czasu kiedy poziom będzie powyżej 4.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jest kwestia reproduktora, który jest doświadczony (5 miotów do tej pory), a on to już z pewnością będzie wiedział czy to już czas, czy jeszcze nie :) Najwyżej zostanę jeszcze 2 dni i pokryjemy ją 3-krotnie, czyli wtorek- czwartek- sobota no a wtedy to nie ma bata, musimy trafić w odpowiedni moment!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...