Jump to content
Dogomania

biały owczarek amerykańsko-kanadyjski


Recommended Posts

HEj, ja jestem właścicielką w tej chwili już 3 Szwajcarów i właśnie zarejesrowałam hodowlę tej rasy, chyba jedyną w Polsce.

Psy tej rasy NIE MAJA opadających zadów, ich grzbiet jest prosty, a niektórzy wystawcy za granicą ( w Polsce są tylko 2 w Związku) ustawiają je jak ONy. Z charakteru to ma to być łagodniejsza wersja ONa. Ale będąc na wystawie klubowej W Czechach ( po raz pierwszy wisziałam ich TYLE na raz ) wiele z nich było tchórzliwych. Mogą one być bardzo wrażliwe na bodźce a jako białe ( choć nie albinosy ) narażone są na alerigie skórne. Mam 2 sunia i jedna jest tchorzliwa mimo dobrej socjalizacji natomiast druga, ta hodowlana ma wspaniały charakter, nie boi się niczego, uwielbia ludzi, jest otwarta i przyjacielska choc w bardzo ładnie pilnuje obejścia. W mojej hodowli będę się właśnie starała 'tworzyć' nie tchorze. Generalnie to rasa ta zbliżona jest problemami zdrowotnymi i charakterem do ONów od których się wywodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...