Jump to content
Dogomania

kompendium ras pedigree


wiska

Recommended Posts

[B]kompendium ras pedigree[/B]:
Napisane przez weterynarzy ,dla hodowcow i sedziow.Kazda rasa dokladnie opisana (podobno ksiazka napisana na poziomie akademickim)-zdrowie,strzyzenie,opieka,sport,wychowanie.Kojazycie ta publikacje?Niestety autorow nie pamietam
Podobno "niedodostania"-czy wy sie z nia spotkaliscie?czy rzeczywiscie nie mozna jej dostac?

P.S taka zolto-biala ksiazka po prawej z logiem pedigree ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Kompedium lekarza weterynarii i hodowcy PSY RASOWE" praca zbiorowa pod edakcją Michała Ceregrzyna.

Książka faktycznie nie do dostania i raczej nie do kupienia, ale jednak udało się poczytać .. Niestety spodziewałam się czegoś lepszego niż to co zawiera: rasy ułożone w porządku alfabetycznym wg nazw ... Miałam nadzieję na podział wg grup FCI ... , na jednej stronie zdjęcie psa danej rasy plus malutka fotka szczenięcia danej rasy a na drugiej stronie krótki opis rasy (nie wzorzec FCI ), na dole pod każdą rasą jeszcze w rameczkach podane predyspozycje rasowe do konkretnych chorób. I tak przez 315 stron.

a od 318 do 462 omówione też króciutko choroby: mięśni, narządu wzroku, nowotworowe,skóry itd.

... później troszkę o żywieniu str. 466-473 (wszystko wg badań Centrum Żywienia Zwierząt domowych WALHAM ...) , BARF feeeee, ani słowa o karmach suchych typu porównanie składów, lista składników NIC...
późniejjeszcze o żywieniu przy różnych problemach zdrowotnych.

Dalej czekam na jakąś super książkę - encyklopedię o psach po polsku a może na 3 książki: 1) PSY RASOWE z podziałem wg grup FCI zawierające historię rasy, wzorzec i komentarz do niego i ładne foty :lol: 2) choroby psów rasowych, 3) ŻYWIENIE PSÓW (karminie tradycyjne, wilgotne karmy przemysłowe, suche karmy, BARF i inne teorie) ....

książkę można przejrzeć i poczytać (w zasadzie jest skierowana do lek . wetów) ale jakąś super książką o psach dla hodowcy i psiarza to chyba nie jest ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka']"Kompedium lekarza weterynarii i hodowcy PSY RASOWE" praca zbiorowa pod edakcją Michała Ceregrzyna.

Książka faktycznie nie do dostania i raczej nie do kupienia, ale jednak udało się poczytać .. Niestety spodziewałam się czegoś lepszego niż to co zawiera: rasy ułożone w porządku alfabetycznym wg nazw ... Miałam nadzieję na podział wg grup FCI ... , na jednej stronie zdjęcie psa danej rasy plus malutka fotka szczenięcia danej rasy a na drugiej stronie krótki opis rasy (nie wzorzec FCI ), na dole pod każdą rasą jeszcze w rameczkach podane predyspozycje rasowe do konkretnych chorób. I tak przez 315 stron.

a od 318 do 462 omówione też króciutko choroby: mięśni, narządu wzroku, nowotworowe,skóry itd.

... później troszkę o żywieniu str. 466-473 (wszystko wg badań Centrum Żywienia Zwierząt domowych WALHAM ...) , BARF feeeee, ani słowa o karmach suchych typu porównanie składów, lista składników NIC...
późniejjeszcze o żywieniu przy różnych problemach zdrowotnych.

Dalej czekam na jakąś super książkę - encyklopedię o psach po polsku a może na 3 książki: 1) PSY RASOWE z podziałem wg grup FCI zawierające historię rasy, wzorzec i komentarz do niego i ładne foty :lol: 2) choroby psów rasowych, 3) ŻYWIENIE PSÓW (karminie tradycyjne, wilgotne karmy przemysłowe, suche karmy, BARF i inne teorie) ....

książkę można przejrzeć i poczytać (w zasadzie jest skierowana do lek . wetów) ale jakąś super książką o psach dla hodowcy i psiarza to chyba nie jest ...[/quote]

Birmanko, a Hansa Rabera encyklopedie Ci się nie podobają? Prawda, dużo historii, ale ja np. bardzo je lubię :lol: a jesli chodzi o żywienie to nie powalające ilości, ale w Wajdzik "Kynologii" są ;) szkoda, że nie ma pozycji porządnie opisującej wzroce i dokładnie, PORZĄDNE zdjęcia... mnie się marzy pozycja z wizerunkiem każdego psa w pozycji wystawowej, zbliżonej na pysk i zdjęciem szczenięcia...:loveu: to by było coś... ale tę ksiązkę pedigree to w sumie bym przejrzała... gdzie miałas okazję ją obejrzeć?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond']Birmanko, a Hansa Rabera encyklopedie Ci się nie podobają? Prawda, dużo historii, ale ja np. bardzo je lubię :lol: a jesli chodzi o żywienie to nie powalające ilości, ale w Wajdzik "Kynologii" są ;) szkoda, że nie ma pozycji porządnie opisującej wzroce i dokładnie, PORZĄDNE zdjęcia... mnie się marzy pozycja z wizerunkiem każdego psa w pozycji wystawowej, zbliżonej na pysk i zdjęciem szczenięcia...:loveu: to by było coś... ale tę ksiązkę pedigree to w sumie bym przejrzała... gdzie miałas okazję ją obejrzeć?[/quote]

Encyklopedie Hansa Rabera baaardzo mi się podobają :loveu: Z tym, że chyba zdaje mi się,były pisane w 1995 roku to już chwilkę temu i też sytuacja niektórych ras się zmieniła trochę od tego czasu. Ale poza tym są rewelacyjne (w każdym razie w języku polskim nie ma żadnych równie wielkich dzieł ;) ) na co wskazują rozlatujące się już okładki moich 2 tomów, które czytam od deski do deski i do snu :lol:

W "Kynologii" owszem jest o żywieniu, ale nie w sensie analizy karm suchych jak to można np. tu na forum poczytać: która lepsza, z czego zrobiona, jak konserwowana, jak czytać składy itd. itp.

A książkę pedigree miałam okazję tylko obejrzeć, bo jeszcze ciągle nie mam czasu, żeby przeczytać ją w całości, a stoi u mnie na półce ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka']Encyklopedie Hansa Rabera baaardzo mi się podobają :loveu: Z tym, że chyba zdaje mi się,były pisane w 1995 roku to już chwilkę temu i też sytuacja niektórych ras się zmieniła trochę od tego czasu. Ale poza tym są rewelacyjne (w każdym razie w języku polskim nie ma żadnych równie wielkich dzieł ;) ) na co wskazują rozlatujące się już okładki moich 2 tomów, które czytam od deski do deski i do snu :lol:

W "Kynologii" owszem jest o żywieniu, ale nie w sensie analizy karm suchych jak to można np. tu na forum poczytać: która lepsza, z czego zrobiona, jak konserwowana, jak czytać składy itd. itp.

A książkę pedigree miałam okazję tylko obejrzeć, bo jeszcze ciągle nie mam czasu, żeby przeczytać ją w całości, a stoi u mnie na półce ;)[/quote]

Tak , tak Raber jest super, ja też często czytam, nawet jakieś notatki sobie robię ;) Niestety trochę za dużo u nas hmm "nieskomplikowanych" książek na zasadzie "mój pies i ja" itp... a szkoda...
O żywieniu to powiem całkiem fajnie było napisane w działach o tejże nazwie w PP, naprawdę mi się podobało. Nie jestem żaden Dietetyk, nic z tych rzeczy, więc doceniłam te artykuły.
Cóż, trzeba czekać na jakąś fajną książkę, skoro to pedigree trochę przereklamowane....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...

witajcie..właśnie wróciłam z konferencji organizowanej przez Mars Polska i mam tę książkę do sprzedania....więc jeśli dalej jest ktoś zainteresowany to zapraszam;]
jestem studentką weterynarii i mam już dwie takie książki, chętnie odstąpię;] w razie pytań moje gg 4571919 pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kirke86']witajcie..właśnie wróciłam z konferencji organizowanej przez Mars Polska i mam tę książkę do sprzedania....więc jeśli dalej jest ktoś zainteresowany to zapraszam;]
jestem studentką weterynarii i mam już dwie takie książki, chętnie odstąpię;] w razie pytań moje gg 4571919 pozdrawiam[/QUOTE]

Ile byś chciała za książkę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...