Jump to content
Dogomania

Porozmawiajmy o rybach


Dolina

Recommended Posts

Cześć. Przeczytałam odgrzany wątek "co jedzą akity" i nasunęło mi się parę pytań odnośnie przygotowywania ryb dla akit.
Donya napisała, że Bimbo bardzo lubi ryby gotowane....jeszcze naszej suni nie gotowałam ryby, ale chetnie sprubuję, więc poprosze o przepis. Pewnie jest trochę roboty przy filetowaniu, ale sprubowała bym jej takie jedzonko zaserwować....

Mam jeszcze pytanie do osób, które podają surowe ryby - filetujecie je? Płetwy idą do śmieci pewnie, i co jeszcze? Co podajecie najczęściej? Karpia?

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś wymyśliłam prezent dla Dajuta i Tara - kupiłam im po pstrągu (w stanie jak opisała Wani) miała być super przkąska, a oba tylko powąchały i olały (chyba nie wiedziały jak się zabrać).
Więc z Anią obdarłyśmy je ze skóry i odrywałyśmy mięso od ości (gołymi rękami bo to w plenerze było) to wtedy raczyły zjeść.
Smakołyk się nie sprawdził a miał być taki rarytas
Co Akita to obyczaj :)

Link to comment
Share on other sites

he,he rozbawiła mnie nazwa tematu dlatego tez wypowiem się jakie [B]
"rybki[/B] [B]lubią moje kitki"[/B], he,he ale mi się zrymowało :eviltong:

otóż Lala jako damesa w rybce lubi się wytarzać, Fumiszona także nie pogardzi taka perfumą

natomiast jeśli chodzi o jedzenie, to Fumi jako prawdziwy Japończyk uwielbia surową rybę czyli sashimi, najlepiej łosoś, potem maślana no i tuńczyk ( oczywiście, to filety) - ale takie jada okazjonalnie jako tzw niedzielne frykasy.

Lala juz nie bardzo woli cos wędzonego też losoś, makrelka - pychota ( oczywiście wszystko bez ości, same mięsko tzw filety)

Link to comment
Share on other sites

Emiko za pierwszym razem zareagowala dokladnie w ten sam sposob co bracia. Podeszla ostroznie do miski i spojrzala mi gleboko w oczy mowiac: "Co Ty mi tu dalas kobieto... oslizgla, zdechla ryba??? Zabieraj mi to, ale juz i dawaj kurczaka! :mad:". ;) Za drugim razem zaczela sie powoli zabierac, a za trzecim zjadla z apetytem :p Trzeba probowac i dac troche czasu na oswojenie sie z nowoscia... Ja do sushi tez musialam sie przekonac... Za to tatara nie zjem do dzis - ohyda! :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='ineczka']Fumi jako prawdziwy Japończyk uwielbia surową rybę czyli sashimi, najlepiej łosoś, potem maślana no i tuńczyk ( oczywiście, to filety) - ale takie jada okazjonalnie jako tzw niedzielne frykasy.
( oczywiście wszystko bez ości, same mięsko tzw filety)[/quote]
Mam podobne preferencje jak Fumi tylko wolę podsmażone z patelni ;)
Chciałbym Was zapytać gdzie zaopatrujecie się w ryby dla psów? Macie jakieś dojścia do ryb w cenie "budżetowej"?
Paweł

Link to comment
Share on other sites

Smieszny wątek - ale może i potrzebny na ten moment. Moje małpy jedzą rybki surowe z główkami i ogonkami - jak przystało na pierwotniaki ;).

Tzn. hodowczyni mojej Feari poradziła mi , żeby tylko na patelence przygrzać chwilkę z jednej i z drukiej - i tak robię.

Od czasu do czasu :loveu:-

rybka b. smakuje.
ps. mój syn bawi się właśnie emotikonkami i zaraz zobaczycie w związku z tym pewnie wszyskite !!!:cool1::oops::loveu::loveu::cool3::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Czy przed podaniem psu ryby, zamrażacie je wcześniej?? Ponoć to ten sam efekt co gotowanie jeśli chodzi o zabijanie bakterii. Trochę się boję dawać psu surowiznę, bo już raz sie zatruł surowym łososiem ( pół kilo dostał). Miałam do tej pory troche obaw przed podaniem psu ryby z ościami, ale widze, że wy dajecie rybę i z ościami i z ogonami , więc spróbuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...