Jump to content
Dogomania

Wykluczenie hodowli z ZKwP


UTAAP

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

US jest tylko i wyłącznie od rejestrowania suk hodowlanych (za każdą płaci się rocznie poniżej 40-stu zł) i bodajże też repków- ale tego nie wiem, nie mam repa w swojej małej "hodowli". ZK i PKPR (od niedawna) wystawia psom dokumenty i o ile wiem, są to jedyne dwie legalne org. kyn w Polsce (chyba że jakaś ostatnio powstała ;)).
Dziewczyny- serdecznie Wam współczuję. Nie można tego zostawić. Mogłybyście mi na pw napisać, jakie rasy ona jeszcze "hoduje"? Być może będę coś mogła...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[B][COLOR=#008000][quote]UWAGA ~POWSTAŁY NOWE ORGANIZACJE KYNOLOGICZNE ZE WZGLĘDU NA NOWĄ USTAWĘ O OCHRONIE ZWIERZĄT RODOWODY SĄ WYDAWANE BEZ POKOLENIA CO NIWECZY SENS I PRACE KYNOLOGI POLSKIEJ ORAZ POWSTAŁY ORGANIZACJE PODSZYWAJĄCE SIĘ POD NASZĄ NAZWĘ DODAJĄC SŁOWO W NAZWIE LUB UJMUJĄC SŁOWO . KAŻDY RODOWÓD POWINIEN MIEĆ WPIS PRZEZ SĘDZIGO DANEJ ORGANIZACJI O TYM CZY PIES POSIADA UPRAWNIENIA HODOWLANE ORAZ CZY MA ZALICZONE WYSTAWY ---OD STYCZNIA 2012 OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY ZAKAZ SPRZEDARZY PSÓW BEZ RODOWODU .NASZE METRYCZKI SĄ ZABEZPIECZONE ZNAKIEM WODNYM.PKMPR[/COLOR] . [/B]
Przedmiotem aukcji są rasowe szczeniaki Shih tzu pieski ---MALEŃKIE-- w przepięknych kolorach z włosem jedwabistym prostym i lejącym [włos nie kołtuni się]

Pieseczki dla koneserów maleńkie rasowe pluszaki.. Pieski są naprawdę ładne i bardzo rzadko spotykane. Dostępne w kolorze biało-rudym.
[COLOR=#ff00ff]Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych osiągnięć wystawowych , gdyż nasze pieski przynoszą nam wiele dumy i bardzo dobrze prezentują się na wystawach . Największym zaszczytem jest fakt , iż z naszej hodowli suczka Vicki Kochające Serduszka Zdobyła tytuł " Najpiękniejsze szczenię wystawy " oraz prestiżowy tytuł " Zwycięzca Wystawy " , która odbyła sie 25.09.2011 r. w Częstochowie na Wystawie Międzynarodowej. [COLOR=#888888]----[COLOR=#00ffff]ORAZ JESTEŚMY DUMNI Z NASZEGO REPRODUKTORA JACK NICHOLSON JUNIOR , KTÓRY OTRZYMAŁ TYTUŁ NA WYSTAWIE O ZWYCIĘSTWO POLSKI 2011 PRZYRÓW PIERWSZE MIEJSCE Z ZŁOTYM MEDALEM- ZHPR ! ----WSPÓPRACA JEST Z F.C.I. ORAZ UCI.[/COLOR][/COLOR]
[/COLOR]
[COLOR=#ff0000]POLECAMY BEZPŁATNE PRZYGOTOWANIE SZCZENIĄT DO WYSTAW !!![/COLOR]
[COLOR=#ff0000]W dniu wydania pieska zapewniamy bezpłatne szkolenie w zakresie kąpieli psa , pielęgnacji uszu , pazurków oraz udzielamy rad na temat prawidłowego żywienia .[/COLOR]

Do wglądu karta miotu. po rodzicach o wadze 4 kg.
Szczeniaki dostępne ---- ostatnie zdjęcia na dole. Pieski i suczki identyczne socjalizowane.

Odbiór DO UZGODNIENIA-.2012.05.07urodzone.

Nasze Shih tzu są starannie odchowane w ciepłym, dziecinnym pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym, klimatyzowanym, z automatyczną wentylacją oraz prowadzone pod rygorystycznym nadzorem weterynarza.

Są nauczone czystości. W dniu opuszczenia hodowli są po kwarantannie, jedno- lub dwukrotnie szczepione i trzykrotnie odrobaczane (potwierdzenie przez weterynarza).

Nasze szczeniaki nie posiadają wad, gdyż bardzo starannie dobieramy reproduktory do krycia.

Każdy szczeniak ma przepiękny kolor, doskonałą anatomię oraz bardzo gęsty włos (genetycznie po rodzicach).

Shih tzu jest niezwykle rodzinną rasą, bezgranicznie lubiącą dzieci i inne zwierzęta. Każdy nasz piesek będzie cudownym, domowym pupilem, wesołym i uwielbiającym psoty.

Zawsze i o każdej porze masz kontakt z hodowcą.

Każdego szczeniaka do 6 miesiąca obejmuje ubezpieczenie (zapewniamy następnego szczeniaka).


Jeśli chcesz mieć ślicznego pieska obok którego nikt nie przejdzie obojętnie podziwiając jego urok - powinienieś mieć shih-tzu.

Więcej zdjęć i informacji o rodzicach, wymaganiach tych szczeniaków znajdziesz na [COLOR=#ededed]stronie:[/COLOR]
[URL]http://shihtzuas.com/galeria/zdjecia/galeria2/[/URL]

[SIZE=3][I]
[/I][/SIZE]Ze względu na swe egzotyczne brzmienie nazwa tej rasy jest często przekręcana i pojawia się także w innych formach: Shih-tzu, Shi-tzu, Shi tzu, Shih tsu, Shihtsu, Shihtzu itp. Prawidłowa pisownia to Shih tzu (wym. szi tsu, co w języku chińskim jest zdrobnieniem słowa lew).

Współpracujemy z ośrodkiem rehabilitacyjnym dzieci niepełnosprawnych w dogoterapii. Każde 10 % ze sprzedaży szczeniąt przekazujemy na potrzeby tego ośrodka. Każdy klient otrzyma potwierdzenie tej wpłaty. NA ŻĄDANIE potwierdzony przez ośrodek rechabilitacyjny.

Szczeniaki posiadają wszystkie niezbędne dokumenty aby opuścić hodowlę.
Podpisujemy umowę kupna-sprzedaży.

Każdy kupujący [U]otrzymuje pieska z tatuażem.[/U]

Jeśli pies ma być wywożony za granicę, dodatkowo wydajemy mu paszport i chip (płatne osobno).

Kupujący ma do wglądu kartę przeglądu miotu potwierdzoną przez weterynarza.

[COLOR=#0000ff]Hodowla jest zarejestrowana w urzędzie skarbowym pod numerem
US.PDF/P7X/09/581/U
Hodowla wpisana jest do Krajowego Rejestru Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej.
(podst. prawna. Dz.U. nr 69, poz 763 z późn. zmianami)[/COLOR]

[B]Do ceny szczeniaka wliczona jest wyprawka:[/B]

[LIST]
[*][SIZE=4]szampon,[/SIZE]
[*][SIZE=4]odżywka dla pieska[/SIZE]
[*][SIZE=4] miseczka,etui na kokardki,[/SIZE]
[*][SIZE=4]gumeczki,perfumik[/SIZE]
[*][SIZE=4]spinki,[/SIZE]
[*][SIZE=4]kokardki dla pieska,[/SIZE]
[*][SIZE=4]film DVD O pielęgnacji i obcinaniu psa,[/SIZE]
[*][SIZE=4]karma Joser, [/SIZE]
[*][SIZE=4]mata antysiusiu,[/SIZE]
[*][SIZE=4]grzebień, zabawka pluszowa ,[/SIZE]
[*][SIZE=4]krótki przewodnik o nauce czystości pieska,[/SIZE]
[*][SIZE=4]bezpłatna pielęgnacja włosa i obcinanie. [/SIZE]
[/LIST]
[SIZE=4]
[COLOR=#ff16d0][I]WYPRAWKA DLA SZCZENIĄT JEST SPONSOROWANA PRZEZ PRODUCENTÓW I HURTOWNIKÓW, KTÓRYM BARDZO DZIĘKUJEMY !!! Jeśli masz pytania lub wątpliwości, dzwoń lub pisz .ZE WZGLĘDU NA PRACE W DOGOTERAPII NA TERENIE CAŁEJ POLSKI NIE ZAWSZE JESTEM POD TELEFONEM STACJONARNYM WIEC DZWOŃ PO 19.[/I][/COLOR]
Kontakt: Zawsze odpowiemy na sms'a, oraz na telefon czynny 24/h
Na stronie „O mnie” Dane kontaktowe.

ZANIM KUPISZ SPRAWDŹ OPINIE O SPRZEDAJĄCYM !



Rasa Shih tzu jest dopuszczona do obrotu w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

Sprzedający zapewnia bezpieczne warunki transportu.
Szczeniaki zdrowe, bez wad.
Rodowód jest potwierdzeniem po jakich rodzicach jest dany szczeniak. [/SIZE] [B] Tylko rodowód daje Państwu gwarancję czystości rasy, a więc wygląd i zdrowie szczeniaka. [/B]
[B] Serdecznie polecamy nasze szczenięta! [/B]
[SIZE=4]HODOWLA NALEŻY DO ORGANIZACJI KYNOLOGICZNEJ PKMPR A RODOWODY RODZICÓW wywodzą sie na podstawie związku kynologicznego FCI oraz psy uczestniczą na wystawach NAJLEPSZEJ ORGANIZACI KYNOLOGICZNEJ I PRESTIŻOWEJ ZHPR w Polsce [/SIZE]


Hodowla prowadzona jest od roku 1996. [/quote]

Czy to się kiedyś skończy...?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Oj długo mnie nie było na Dogo... Widzę że pseuduchy znalazły obejście ustawy- zakładając nowe "związki"!:angryy::mad:
Kto jest mądry, a może raczej- obeznany w świecie psich spraw- wie że tylko rodowód ZKwP lub ew. PKPR ma jakąś wartość- reszta to papier którym można sobie...sami wiecie co.:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W związku z zaistniałą jakiś czas temu sytuacją, chciałabym przeprosić panią Danutę Szczotok prowadzącą hodowlę psów rasowych za popełnione przeze mnie czyny. Dopuściłam się znieważenia i poniżenia jej w opinii publicznej; naraziłam ją na szkody korzystając z wszelkich form masowego przekazu. Naraziłam jej dobre imię, jak i imię jej hodowli "Kochające Serduszka" na straty materialne, etyczne i finansowe. Chciałabym wyrazić skruchę, gdyż wszystko, co napisałam nie było prawdą, bo korzystałam z niepotwierdzonych źródeł, działania moje poparte były tylko i wyłącznie złością i zaszkodzeniem drugiej osobie. W ramach przeprosin zobowiązuję się do wpłaty, zasugerowanej kwoty w wysokości 600,00 zł przez Danutę Szczotok na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Pszczynie, z którym współpracę o dogoterapię ma ona podpisaną. Jeszcze raz przepraszam, więcej nie posunę się do moich poprzednich zachowań. M. Sz.

Ps. Moje poprzednie konto zostało wcześniej usunięte przez administratora na moją prośbę, ponieważ chciałam zakończyć wszelakie historie z panią Szczotok, jednakże nie przewidziałam obecnej sytuacji. A także nie wyrażam zgody na kopiowanie oraz rozpowszechnianie moich wypowiedzi!! Proszę aby wszystkie moje zacytowane czy też edytowane i rozpowszechniane dotychczas posty zostały usunięte!

Edited by Madźźź
Link to comment
Share on other sites

Trafiłam na ten wątek przypadkiem, bo przeczytałam w Gazecie Pszczyńskiej powyższe przeprosiny i z ciekawości zaczęłam szukać czegoś w necie o tej hodowli - bo jak wiadomo, nie ma dymu bez ognia. No i w lekkim szoku jestem. Nie wiem, jakie tam są warunki i tak dalej, i jakich magicznych sztuczek z dokumentacją ta Pani dokonuje, ale znalazłam z tym przydomkiem shih tzu, goldeny, labradora, maltańczyki, yorki, dodatkowo Pani pisze też o briardach. Taka ilość hodowanych ras to przecież juz nie hodowla, tylko fabryczka, juz samo to jest delikatnie mówiąc niesmaczne. Ja jestem uczulona na takie "wszystkomające chodofle" i w życiu nie kupiłabym psa z hodowli hodującej więcej niż dwie rasy, a już takie wieloowocowe, które mają tylko i wyłącznie rasy "modne" znaczy się "chodliwe", to czysty interes, a nie miłość do psów.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Jestem w szoku czytając to wszystko, bo nie znałam tej hodowli, ani też nie czytałam opinii na temat tej hodowli, kupiłam z tej hodowli pieska szukając po allegro natrafiłam na stronę tej pani, kupiłam pieska rodowodowego, tak było opisane zapłaciłam 1400 zł piesek otrzymał jakąś metryczkę, rodowodu już nie ale, że piesek śliczny i jak widziałam jak go kąpie i jak się z nim obchodzi zapłaciłam i zabrałam pieska, kocham go nad życie jest moim szczęściem i pupilkiem domowym jest to rasa ( shih tzu ), gdy kupiłam pieska miał 2 miesiące i bliznę po operacji przepukliny, ktoś mi powiedział że robią to takim malutkim szczeniaczkom bez narkozy bo by nie przeżył, piesek był bardzo przerażony gdy chciał kupkę próbował wyskoczyć przez okno a gdy już zrobił kupke chował się i trząsł ze stachu, piesek ma wadę genetyczną stwierdzoną przez lekarza weterynarii, jest po rodzicach z dysplazją, w metryczce jest wzmianka że szczenię jest uprawnione do rodowodu wpisu do PKMPR do wpisu do księgi wstępnej, co to jest za metryczka czy mogę sie tym podetrzeć ? i oznacza to że kupiłam kundelka za 1400 zł ?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Jestem w szoku czytając to wszystko, bo nie znałam tej hodowli, ani też nie czytałam opinii na temat tej hodowli, kupiłam z tej hodowli pieska szukając po allegro natrafiłam na stronę tej pani, kupiłam pieska rodowodowego, tak było opisane zapłaciłam 1400 zł piesek otrzymał jakąś metryczkę, rodowodu już nie ale, że piesek śliczny i jak widziałam jak go kąpie i jak się z nim obchodzi zapłaciłam i zabrałam pieska, kocham go nad życie jest moim szczęściem i pupilkiem domowym jest to rasa ( shih tzu ), gdy kupiłam pieska miał 2 miesiące i bliznę po operacji przepukliny, ktoś mi powiedział że robią to takim malutkim szczeniaczkom bez narkozy bo by nie przeżył, piesek był bardzo przerażony gdy chciał kupkę próbował wyskoczyć przez okno a gdy już zrobił kupke chował się i trząsł ze stachu, piesek ma wadę genetyczną stwierdzoną przez lekarza weterynarii, jest po rodzicach z dysplazją, w metryczce jest wzmianka że szczenię jest uprawnione do rodowodu wpisu do PKMPR do wpisu do księgi wstępnej, co to jest za metryczka czy mogę sie tym podetrzeć ? i oznacza to że kupiłam kundelka za 1400 zł ?

Dodam jeszcze że dwu miesięczny szczeniak którego zakupiłam  był zaszczepiony przeciw wściekliźnie a z tego co wyczytałam i wypytałam weterynarzy nie wolno sczepić przeciw wściekliźnie poniżej trzeciego miesiąca życia. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...