Jump to content
Dogomania

Wykluczenie hodowli z ZKwP


UTAAP

Recommended Posts

[SIZE=2][B][COLOR=red]WAZNE! IMPORTANT![/COLOR][/B] (in english, please read further down...)

W związku z pogłoskami na temat rzekomego wykluczenia pana S. (hodowla Granica Polnocy) z szeregu członkow ZKwP (Zwiazku Kynologicznego w Polsce) skontaktowałam się z oddziałem w Chorzowie, gdzie pan S. był zarejestrowany (pan S. byl oficjalnym wlascicielem hodowli, choc pewnie wiekszosc osob miala do czynienia z pania S.). Podaje poniżej informacje jakie udało mi się uzyskać w tej sprawie (informacje potwierdzone przez Prezesa O/Chorzow).

Mniej więcej od maja 2008 pan S. byl zawieszony w prawach hodowcy, w zwiazku z podejrzeniami o lamanie Regulaminu Hodowli Psow Rasowych ZKwP. [B]Od wrzesnia 2008 hodowla Granica Polnocy nie jest juz hodowla ZKwP[/B]. Jej hodowca zostal wykluczony ze Zwiazku wyrokiem Sadu Kolezenskiego z powodu lamania Regulaminu Hodowli. Pisemna informacja w tej sprawie zostala przekazana do wszystkich oddzialow ZKwP.

Zgodnie z Regulaminem Hodowli, skreslenie osoby z listy czlonkow ZKwP oznacza jednoczesnie, ze wszystkie psy zarejestrowane na te osobe takze zostaja skreslone z rejestrow ZKwP. Psy traca wiec uprawnienia hodowlane w ramach ZKwP i nie moga byc przerejestrowane na inna osobe aby te uprawnienia odzyskac.

Od momentu skreslenia hodowcy z listy członkow, dzialalnosc hodowlana w hodowli Granica Polnocy nie podlega regulacjom ZKwP.

Osoby zainteresowane, ktore chcialyby uzyskac dodatkowe informacje, proszone sa o kontakt z oddzialem ZKwP w Chorzowie.

---------------------------------------------------------------------
Following the rumours about the reputed expulsion of Mr S. (kennel Granica Polnocy) from ZKwP (Zwiazek Kynologiczny w Polsce), I have contacted Chorzów branch, where Mr S. had his membership (Mr S. was the official owner of the kennel, although most people have probably dealt with Mrs S.). Below is some information I received regarding this issue (confirmed by the President of Chorzow branch).

Since around May 2008 Mr S. has been suspended in breeding activities in connection with the suspicion of breaking the Breeding Regulations of ZKwP. [B]As of September 2008 kennel Granica Polnocy is no longer a ZKwP kennel[/B]. The breeder was expelled from ZKwP as a result of acting against the Breeding Regulations. A written notice of this matter has been sent to all branches of ZKwP.

According to Breeding Regulations, when a person is expelled from ZKwP all dogs registered with that person are also excluded from ZKwP register. As a result, the dogs lose their breeding qualifications under ZKwP rules, and they can not be re-registered with another person to regain those qualifications.

Following the breeder’s expulsion from ZKwP, breeding activities of kennel Granica Polnocy are no longer governed by ZKwP regulations.

All those concerned who would like some additional information are being asked to contact Chorzow branch of ZKwP.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witaj :razz:

Nie wiem czy mnie pamiętasz, ale jakiś czas temu rozmawialiśmy na temat tej Pani... Pani, która mi sprzedała psa z numerem tatuażu D015 a także komuś innemu sprzedała psa z tym samym numerem... chodzi o shih tzu :razz:

Ale na tych Państwa nie ma siły, pewnie już działają w innym mieście, pod innymi przydomkami...

Ciesze się, że przyczyniłam się do wyrzucenia tej Pani z ZK - dla mnie jest jedną wielką oszustką

Link to comment
Share on other sites

Chcialabym ogolnie - bo szanuje kazda orgazniacje. Jedkak sa powody dla ktorych zdecydowalam sie placic PZPR i tam uczestniczyc niz przepuszczac kase w ZKwP. Wedłyg mnie ZKwP jest komercyjną organizacją, utrzymującą ze swych składek darmozjadów którzy nie dbają o jakość tylko o ilość. Są zamknięci na nowe pomysły. Miałam okazję obejrzeć kilka hodowli firmujących swymi metrykami rasy yorkshire. Jezu-naprawdę jestem wstrząśnięta.Jak można trzymać takie psy w domu w mieszkaniu 10x10 bez możliwości wyjścia na dwor, kontaktu z innymi psami, kontaktu ze światem!!!!!!!!!!!A Znam takich hdowcow - sygnowanych ZKwP!!!!!!!!!!Dla zainteresowanych prosze na priv - podam adresy!!!!!!!Mam jeszcze wiele innych zastrzeżeń - ale te przede wszystkim będę stawiała jako priorytetowe. Można trzymać zwierzę na powierzchni 10x10 ale niech to jest człowiek lub pająk-nigdy pies!!!!!!!!!!!!!Tym bardziej nie terrier!

Link to comment
Share on other sites

[B]GoPo[/B], nie wiem dokladnie jak wyglada prowadzenie hodowli pod patronatem PKPR i na ten temat sie nie wypowiadam. Nie zauwazylam tez zeby w ostatnich postach ktos wypowiadal sie negatywnie o PKPR w stosunku do ZKwP, wiec nie bardzo rozumiem jaki jest cel twojej wypowiedzi...

Organizacja, jak kazda inna, prowadzona jest przez ludzi a ludzie sa tylko ludzmi. Nie wszyscy sa cacy, ale tez nie wszyscy prowadza hodowle bezmyslnie. Jesli cos jest nie tak, to trzeba to probowac zmienic, np.zglosic skarge. Bezmyslnych hodowcow znalezc mozna wszedzie.
I mysle sobie ze 10m x 10m to wcale nie jest tak strasznie, nawet dla teriera, pod warunkiem ze ma mozliwosc wybiegania sie na spacerach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Witam:)
Jestem tu po raz pierwszy...
Jutro miała przyjechać do nas mała suczka z hodowli "Kudłate serduszka"
całe szczęście że przeczytałam wcześniejsze posty o wykluczeniu P. S. z ZKwP. Jak to możliwe jednak żeby sprzedawali szczeniaki z rodowodem?
Wchodziłam też na allegro i patrzyłam na opinie i nie widziałam żadnych negatywnych opinii.

Link to comment
Share on other sites

[B]Natina[/B], to nie musza to byc rodowody ZKwP, zreszta wogole nie wiadomo co kryje sie pod tym pojeciem, bo moze to tez byc tylko haslo reklamowe, ktore oznacza jakis papier ktorego autorem jest sama pani Sz. W kazdym razie ZKwP to raczej nie jest. Jesli hodowca podawalby ze to jest papier ZKwP to zeby to sprawdzic trzeba zadzownic do odpowiedniego oddzialu Zwiazku(spytac hodowce najpier w jakim oddziale jest zarejestrowany) i spytac czy rzeczywiscie taka a taka hodowla hoduje taka a taka rase pod patronatem ZKwP, i czy miala taki a taki miot urodzony w takich a takich dniach ;). Jesli Zwiazek nie potwierdzi danych, to wiemy ze hodowca cos kreci i nie jest wcale czlonkiem ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

.
Jakiś czas temu miałam kupić pieska z pewnej hodowli . Rozmawialiśmy o dokumentach dla psiaka , o wystawach , o wszystkich tych rzeczach co się tyczy pieska rasowego . Wszystko wyglądało dobrze do momentu pokazania dokumentów i okazało się , że rozmawiałyśmy o dwóch różnych instytucjach . Ja byłam przekonana , że kupuję pieska pod patronatem ZKwP a pani przedstawiała dokumenty Zrzeszenia Psów Rasowych ( czy jakoś tam ) . Bardzo była nie zadowolona , że rezygnuję z zakupu pieska . Przekonywała mnie , że mogę brać udział w wystawach organizowanych przez ZKwP . Osoba z którą byłam podziękowała za spotkanie .
Nie o to nam chodziło .
Jak widać organizacja ta również wydaje dla swoich piesków " dokumenty " pochodzenia .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasia01'].
Przekonywała mnie , że mogę brać udział w wystawach organizowanych przez ZKwP .[/quote]
Bardzo watpie zeby to 'zrzeszenie' bylo jedna z "organizacji uznanych przez ZKwP" a tym samym aby psy z tymi 'dokumentami' mogly brac udzial w Zwiazkowych wystawach :shake:

Link to comment
Share on other sites

.
Ja nie mówiłam, że owe Zrzeszenie jest uznawane przez ZKwP . Chodziło mi o to, że owa pani przekonując mnie do zakupu pieska sugerowała, iż będę mogła bez problemu wystawiać go na wystawach Związkowych.
W późniejszym czasie sprawdziłam, że są to dwie odrębne instytucje i psy z dokumentami owego Zrzeszenia nie mogą być rejestrowane w ZKwP .
Przedstawiając to zdarzenie chciałam uczulić przyszłych właścicieli piesków o nieutrzciwości niektórych sprzedających .

Link to comment
Share on other sites

Jasia01, ja cie zrozumialam ;). Cytat: "organizacji uznanych przez ZKwP" pochodzi z regulaminu wystaw ZKwP, bo chcialam zaznaczyc ze ZKwP uznaje pewne inne (niz on sam) organizacje, ale jak juz napisalam wyzej, watpie aby ta o ktorej ty piszesz byla uznawana. Natomiast w twoim poscie powyzej ty wyjasniasz, ze sprawdzilas to, i psy ze wspominanej przez ciebie organizacji nie moga byc rejestrowane w ZKwP. I jak najbardziej uwazam ze dobrze zrobilas piszac tutaj o tym. Jest jasnosc :)

Link to comment
Share on other sites

taaa, ale tak wygląda rodowód na str. "Kudłatych serduszek"
[url=http://shihtzuas.com/rodowody/amelia/]Shih Tzu Amelia — Rodowód[/url]

pierwszy raz widzę coś takiego?

i czy to możliwe by ZK znowu ja przyjęło, tylko pod inny przydomek?:-o

Link to comment
Share on other sites

Czy ja przyjeto czy nie to nie odpowiem. W momencie kiedy ja skreslono z listy czlonkow ZKwP byla zarejestrowana (a raczej pan S.) w oddziale Chorzowskim. Watpie aby byla mozliwa rejstracja tej samej osoby ale pod innym przydomkiem, jesli przeciw tej osobie toczylo sie juz wczesniej postepowanie. Mysle ze jesli sa jakies watpliwosci to rzeba dzwonic do ZK i pytac, czy taka i taka osoba jest czlonkiem i czy prowadzi taka a taka hodowle. Bo ktos kto sprzedaje psy moze powiedziec wszystko co mu sie podoba (czytaj: oplaca), a prawda moze byc inna...

Link to comment
Share on other sites

Witam. W kwietniu zakupilam pieska rasy shih tzu od Pani S. Ogolnie hodowla jest super, piesek jest zdrowy, a w dniu odbioru byl wykompany, uczesany itd. Otrzymalam kilka papierkow od tej Pani w tym jego rodowod. Obecnie jestem za granica a papiery sa w Polsce wiec nawet nie moge sprawdzc oryginalnosci tego papieru. Zaniepokoilo mnie to, ze pies nie ma tatuazu ale wetwrynarz pow. ze tatuaze sa teraz nieobowiazkowe ale i tak zadzwonilam do Pani S. powiedziala mi, ze przeprasza iz nie poinformowala ale teraz tatuazy nie robi poniewaz piesek ma chip i w chipie znajduja sie wszelkie informacje a jesli jej nie wierzymy to zebysmy zadzwonili do ZKwP. Powiedziala, ze attuaze teraz mozna bardzo latwo podrobic, ze kiedys miala przypadek, ze ktos zamienil jej pieski ale dobrze nie slyszlam bo cos przerywalo w telefonie. Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi juz sama nie wiem co mam myslec. Jesli ta Pani mnie oszukala to trudno, moja strata i niedopatrzenie ale piesek czy ma papier czy nie to i tak jest kochany.




Roksana Muszyńska

Link to comment
Share on other sites

[B]Roxy[/B], oczywiscie ze piesek jest kochany :grins:.

Nie wypowiadam sie na temat czy ta pani dba o pieski. To nie o to chodzi. Natomiast jesli chodzi o prawdziwosc info ze pies jest rodowodowy podanych ci prze z ta pania, to uwazam ze zostalas oszukana! To ze pies ma chip to jeszcze nic nie znaczy, kazdego psa mozna zaczipowac niezalenznie od tego czy ma rodowod czy nie. Nie wiem czy w czipie mozna zamiescic takie informacje jak pcochodzenie psa, mysle ze nie. Z reszta, czipy sa produkowane przez firme trzecia, a nie przez hodowce czy pracownikow ZKwP, wiec niby w jaki sposob mialyby zawierac takie informacje? Nie wiem co to za wet powiedzial ze nie ma obowiazku tatuazowania, ale wg mnie podal ci takze bledne informacje :shake:, w kazdym razie jesli chodzi o psy wychodzace z hodowli ZKwP.

Zgodnie z przepisami ZKwP KAZDY PIES MUSI MIEC TATUAZ! To jest oznakowanie ktore ma kazdy pies ktory rodzi sie w hodowli zarejestrowanej w ZKwP. Dla twojej wlasnej wiedzy zadzwonilabym do ZKwP i o to spytala, ale nic mi nie wiadomo o naglym przejsciu ZKwP z tatuazy na chipy. Nawet istnieje specjalna zasada dla polskich psow rodowodowyh wjezdzajacych na teren Wielkiej Brytanii - jako forme oznakowania przed szczepieniem na wscieklizne mozna uznac tatuaz (a nie chip jak u innych psow; zeby wjechac na teren WB trzeba spelnic szereg warunkow, bardzo wazna jest kolejnosc "oznakowanie, potem szczepienie" i tylko dla rodowodowych psow z PL zarej. w ZKwP jest ten wyjatek ze jako oznakowanie mozna uznac tatuaz). Tak wiec zadzwonic do ZKwP nie zaszkodzi, bedziesz miala pewnosc (jesli bedziesz dzwonic, prosze daj znac tutaj na watku czego sie dowiedzialas), ale wg mnie zostalas oszukana, przykro mi :sad:.

Link to comment
Share on other sites

Znalazlam w internecie stronke ZKwP, oddzial w Chorzowie i napisalam emaila do nich czy hodowla kudlate serduszka jest zarejestrowana. Jesli mi nie odpisza to zadzwonie i sie wszystkiego dowiem. Jesli chodzi o vet to ja jestem w Grecji i tu Pani powiedziala, ze tatuaz nie jest konieczny, mielismy wczesniej w domu maltanczyka, ktory mial tatuaz i byla przerazona, ze psy sa tatuowane. Jesli cos sie dowiem na pewno napisze. Dzieki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...