Jump to content
Dogomania

Luminal i inne leki-ustalenie dawki


sasha

Recommended Posts

[quote name='JamniczaRodzina.']Czy używa ktoś z Was leku o nazwie Pexion?[/QUOTE]

To nowy lek, dopiero wchodzi na rynek. Pierwszy stworzony specjalnie dla zwierząt. Weterynarze będą uczyć się jego stosowania w najbliższym czasie (np. jak przejść z luminalu na pexion). Niestety jest drogi, może z czasem stanieje, jak będzie bardziej powszechny.

Link to comment
Share on other sites

Moj futrzak jest na mizodinie. Dawka pierwotnie zaordynowana czyli dwa razy dziennie po pół tabletki (pies waży ok 42 kg) jest do dziś, czyli już jakies 2 lata. Ataki są mogę chyba powiedziec tfu tfu sporadyczne, aktualnie cisza od maja, najdłuzsza przerwa w atakach była 8 mcy. Od kiedy bierze mizodin tylko raz zdarzyły się dwa ataki dzień po dniu, wtedy na 4 dni podwoiłam dawke leku i potem wróciłam do poprzedniej. A propos pogody jak najbardziej nasz wet mowi że padalce :evil_lol: to meteoropaci. Mój pies tylko 4 ataki na przestrzeni ostatnich czterech lat mial poza autem, w tym pierwszy i ostatni, wszystkie inne były w aucie, mimo że pies uwielbial i uwielbia nadal jeżdzenie wszystkim czym się da, jeździ autem co dzień, więc to nie żadna atrakcja która mogłaby niby powodować ekscytację. Ataki byly tuz po włączeniu silnika. Zmieniłam auto i na razie cisza oby jak najdłuzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']To nowy lek, dopiero wchodzi na rynek. Pierwszy stworzony specjalnie dla zwierząt. Weterynarze będą uczyć się jego stosowania w najbliższym czasie (np. jak przejść z luminalu na pexion). Niestety jest drogi, może z czasem stanieje, jak będzie bardziej powszechny.[/QUOTE]

a wiesz ile kosztuje? bo ja właśnie dziś o tym leku rozmawiałam z naszą Panią Dr bo w weekend była na konferencji i tam go przedstawiano, ale dzwoniła dziś do hurtowni i jeszcze nie mieli i ceny nie znali'

[B]mch[/B] zazdroszczę stabilizacji... muszę zapytać też o ten mizodin czemu my tego nie możemy dostawać

Link to comment
Share on other sites

O ile dobrze pamiętam niecałe 260 zł w cenie hurtowej dla lecznicy, tak więc dla nas o wiele drożej. Opakowanie powinno wystarczyć na ok. 3 miesiące podawania, ale to pewnie jeszcze zależy od wielkości psa i dawkowania.
Mam nadzieję, że nie pokręciłam niczego z ceną, zapytałam na szybko, usłyszałam o wiele wyższą cenę niż za Luminal i zrezygnowałam. Mam padaczkową tymczasowiczkę, chciałam ją ustawić na tym leku, ale boję się, że jego cena odstraszy potencjalne domy, a i tak wystarczająco ciężko jest znaleźć dom dla psa z padaczką. Tutaj jej wątek tak przy okazji, może ktoś z Was będzie mógł pomóc:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248047-Uśpić-grzeczną-kanapową-młodą-sunię-Padaczka-przekreśla-szanse-na-dom[/URL]

Link to comment
Share on other sites

ale 260 zł za 100 mg czy za 400 mg? jest w petdrugsonilne - ja tam zamawiam vetoryl na Cushinga mojego Zgredka bo jest dużo taniej niż w Pl
[url]http://www.petdrugsonline.co.uk/p-3780-pexion-100mg.aspx?VariantID=6929[/url]
[url]http://www.petdrugsonline.co.uk/p-3781-pexion-400mg.aspx?VariantID=6931[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odnośnie ataków, to mojej suni się przytrafił dziś jakieś pół godziny temu. Ostatni był 1.09. Normalnie powinna dostać pół tabletki Luminalu 100mg o 19 ale pani weterynarz powiedziała, żeby dać szybciej. Bidulka kręci się teraz po mieszkaniu, nie może sobie miejsca znaleźć. Ale zauważyłam dziwną prawidłowość. To już 3 atak o tej godzinie. 20.04 miała o 16:00 (ten dostała zapewne z odstawienia porannej dawki) 1.09 też punkt 16:00 (przyczyna nieustalona), dziś około 15:40 (też nie wiadomo dlaczego). Mam nadzieję, że będzie ok. Teraz znowu jest pod moją baczną obserwacją, nic nie przeraża mnie bardziej jak fakt, że taki atak mógłby przerodzić się w status epilepticus (stan padaczkowy). Zawsze, za każdym razem się tego boje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='JamniczaRodzina.']Czy używa ktoś z Was leku o nazwie Pexion?[/QUOTE]

[quote name='malawaszka']a wiesz ile kosztuje? bo ja właśnie dziś o tym leku rozmawiałam z naszą Panią Dr bo w weekend była na konferencji i tam go przedstawiano, ale dzwoniła dziś do hurtowni i jeszcze nie mieli i ceny nie znali'
[/QUOTE]

Jestem również ciekawa czy ktoś już tutaj używał tego leku? ja właśnie otrzymałam go od lek wet, u nas w bydgoskiej lecznicy jest w cenie 3,60zł/1tab 400mg.
Mój 13-letni bokser od sierpnia w odstępach 1-1,5 mies miał 3 nocne ataki z przewróceniem się i bezwiednym oddaniem moczu ataki wyglądały mi bardziej na zaburzenia kardiologiczne, nagły spadek ciśnienia, nie brałam pod uwagi padaczki i rzeczywiście moi weci postawili wstępną diagnozę niedomykalność zastawki dwudzielnej, pojechałam z psem do innej lecznicy typowo do kardiologa jednak ten po badaniu ekg echo nie potwierdził tej diagnozy za to uznał, że pies ma padaczkę, dostaliśmy pexion 400 w niskiej dawce 2x po 1/2tab oraz aqapurin.
Próbuje cokolwiek o tym leku znaleźć w internecie, jest nowy więc niewiele osób się o nim wypowiada, doszukałam się jednak już negatywnych skutków tego leku stąd moje obawy czy jest to właściwe leczenie, tak naprawdę wchodzi na rynek i będą dopiero go testować na pacjentach. proszę o jakiekolwiek info osoby które może już go od jakiegoś niedługiego czasu stosują, jak leczenie tym lekiem wpływa na wasze psy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vetches']Pexion wywołuje mniej skutków ubocznych jeśli chodzi o wątrobę, ale różnice nie są jakieś spektakularne. Na ostatniej konferencji neurologicznej dowiedziałam się że jeśli ktoś stosował Luminal to nie ma ciśnienia na to żeby przejść na Pexion.[/QUOTE]

no a "oszczędzenie" wątroby nie jest wystarczającym powodem? moja podopieczna przyjmuje w tej chwili 3 tabletki luminalu dziennie, ma około 5-6 lat - jak długo jej wątroba wytrzyma? :( do tego jeszcze bardzo długo musi brać antybiotyki, orungal, enkorton w tej chwili... masę leków... dostaje osłonę wątrobową, ale czy to wystarczy, żeby jej tej wątroby nie rozwaliło?

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)
mój mały też ma padaczkę. Jest m ciężko. Może miał ktoś podobną sytuację.
Pies ma około15 lat, padaczkę od roku, od 2 miesięcy jest kiepsko. Po ataku padaczkowym jest leżący, już wcześniej miał problemy ze stawami. Bierze Luminal 100 mg rano i wieczorem plus od prawie trzech tygodni bromek potasu raz na dobe 650 mg. jest całkiem śnięty, wychodzi na szelkach. Zastanawiam się czy uda się to opanować. Po jakim czasie bromki dają efekt?
Poza tym ma nadczynność tarczycy, zwyrodnienia stawów, wątroba średnia, nerki przewlekla niewydolność... Wszystko leczone.
Miał Tomogafie głowy, nie wykazało nic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']wow duże dawki leków ma - ile on waży?[/QUOTE]

waży 25 kg
w zasadzie dawkę Luminalu ma prawie maksymalną, do 120mgprzy jego wadze jest max.
Przy mniejszej miał ataki. Nawet teraz ma jeszcze lekkie drania mięśniowe
ostatnio był w klinice 3dni w spiączce trzymany bo nie chciało przejść, dlatego ma zwiększony Luminal do 100 mg, po miesiącu znowu miał atak i dołożyliśmy bromki

Link to comment
Share on other sites

Ja zaczynam poważnie się martwić, bo niestety ataki zdarzają się co raz częściej. Najpierw był spokój ponad 130 dni, później ponad 60dni. 7.11 miała atak, dlatego 21.11 zrobiliśmy badanie na stężenie luminalu i cóż wynik dość niski 11,2 ug/ml (norma 15ug/ml - 45 ug/ml).
Dawka dla mojego już 35 kg psiska to 50mg rano (1/2 tabletki) i 50mg wieczorem (1/2 tabletki). Niestety 2.12 znowu miała atak, a to już odstęp ponad 20 dni. Pani wet. kazała jeszcze obserwować, gdyby w krótkim czasie atak znowu się pojawił, mieliśmy zacząć delikatnie zwiększać dawkę. No i cóż, długo nie musieliśmy czekać. Wczoraj, tj. 16.12 kolejny (już tylko 14 dni). Zalecenie pani weterynarz to zwiększenie dawki na 3/4 tabletki rano i 1/2 wieczorem. Zobaczymy czy coś to da.
Dziwi mnie to wszystko bo pies ekspresowo zareagował na leki, ale stężenie luminalu wskazuje na to że pies nie otrzymuje nawet dawki terapeutycznej.

Link to comment
Share on other sites

małą ma dawkę
mój 25 kg dostaje 100mg rano i 100 mg wieczorem plus 625 bromku potasu na dobe
wet zawsze chce ustawić na jak najmniejszej dawce psa,aby dawka była mała i ataki się nie zdarzały
po prostu trzeba zwiększyć dawke Luminalu


[quote name='Bea88']Ja zaczynam poważnie się martwić, bo niestety ataki zdarzają się co raz częściej. Najpierw był spokój ponad 130 dni, później ponad 60dni. 7.11 miała atak, dlatego 21.11 zrobiliśmy badanie na stężenie luminalu i cóż wynik dość niski 11,2 ug/ml (norma 15ug/ml - 45 ug/ml).
Dawka dla mojego już 35 kg psiska to 50mg rano (1/2 tabletki) i 50mg wieczorem (1/2 tabletki). Niestety 2.12 znowu miała atak, a to już odstęp ponad 20 dni. Pani wet. kazała jeszcze obserwować, gdyby w krótkim czasie atak znowu się pojawił, mieliśmy zacząć delikatnie zwiększać dawkę. No i cóż, długo nie musieliśmy czekać. Wczoraj, tj. 16.12 kolejny (już tylko 14 dni). Zalecenie pani weterynarz to zwiększenie dawki na 3/4 tabletki rano i 1/2 wieczorem. Zobaczymy czy coś to da.
Dziwi mnie to wszystko bo pies ekspresowo zareagował na leki, ale stężenie luminalu wskazuje na to że pies nie otrzymuje nawet dawki terapeutycznej.[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

możliwe
albo po prostu dawka jest mała
kiepsko z tą padaczką

[quote name='Bea88']Właśnie od 16.12 podnieśliśmy dawkę odrobinę, tak jak zaleciła pani weterynarz. Mam nadzieję, że pomoże. Być może leki przestały tak dobrze działać bo od rozpoczęcia leczenia pies przytył 3 kg. (było 32kg teraz jest 35kg)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Oby, bo zaczyna mnie przerażać skracający się między atakami czas. I to o połowę. Jeśli podniesienie dawki nie pomoże, to z moich obliczeń wynika, że następny będzie za około tydzień, czyli albo w wigilię albo dzień przed. :( Ale staram się być dobrej myśli, może pomoże. :)

Link to comment
Share on other sites

ojjj sama dobrze wiem co to znaczy
trzymam kciuki by było ok
w każdym razie jeszcze możecie duuużo podnieść Luminal u mnie zaś jest już prawie górna granica.... czekam aż bromki się nasycą w organizmie albo damy Pexion

[quote name='Bea88']Oby, bo zaczyna mnie przerażać skracający się między atakami czas. I to o połowę. Jeśli podniesienie dawki nie pomoże, to z moich obliczeń wynika, że następny będzie za około tydzień, czyli albo w wigilię albo dzień przed. :( Ale staram się być dobrej myśli, może pomoże. :)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ja również trzymam kciuki za Twoją psinkę. Moja na szczęście jeszcze młoda jest (2lata 5miesięcy) i póki co nie widać bo niej by miała się poddać. Dzielnie radzi sobie z chorobą. Pomimo iż ma ataki typu grand mal, trwają one ostatnio jakby krócej niż na początku. Ten ostatni trwał maksymalnie 2 minuty. Później jeszcze chodziła trochę skołowana ale generalnie szybko dochodzi do siebie. Także mam nadzieję, że będzie dobrze...musi być. :)

Link to comment
Share on other sites

eee to spoko
mój ma z 15 lat wszystkie choroby świata normalnie
i nie chodzi :( ale walczę o niego z całych sił

[quote name='Bea88']Ja również trzymam kciuki za Twoją psinkę. Moja na szczęście jeszcze młoda jest (2lata 5miesięcy) i póki co nie widać bo niej by miała się poddać. Dzielnie radzi sobie z chorobą. Pomimo iż ma ataki typu grand mal, trwają one ostatnio jakby krócej niż na początku. Ten ostatni trwał maksymalnie 2 minuty. Później jeszcze chodziła trochę skołowana ale generalnie szybko dochodzi do siebie. Także mam nadzieję, że będzie dobrze...musi być. :)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']no miałam pytać czy ktoś już stosuje, bo my jeszcze nie... a jakie negatywne skutki znalazłaś?[/QUOTE]

tutaj znalazłam taki opis: [url]http://www.vetopedia.pl/odpowiedz27456-Zachowanie_psa_po_przyjmowaniu_leku.html[/url]

Zrobiłam wywiad wśród lekarzy i ma dobrą opinię ten lek, na razie nie zauważyłam u Alfa jakiś niepokojących objawów prócz wzmożonego pragnienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...