Jump to content
Dogomania

Whippety.....


mira

Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cześć :)

Co prawda nie posiadam głupecika, ale jest to jedna z moich ulubionych ras (jak większość chartów z resztą) :) przez pewien czas byłam bardzo bliska posiadania takiego piecha (udało mi się wytrwać, choć trudno było, i doczekać się deerków). Jak zwykle polecam hodowlę Bokamaro, hodowli przyjrzałam się że tak powiem "z bliska" i bardzo podobają mi sie ich psy i podejście hodowców.

Głupeciki są eleganckie, urocze, czyściutkie, spokojne w domu i energiczne na dworze. Baaardzo się przywiązują do właściciela, łatwo sie uczą. Co nieco o nich znajdziesz na stronie Bokamaro: www.bokamaro.republika.pl (hehe, mój tekst "mity i prawda o rasie"). Nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

W przysłości napewno zakupię przedstawiciela tej rasy a to dlatego że prawdopodobnie zrezygnuję z hodowli pinczerów miniaturowych.

Nie podobają mi się ogoniaste a w dodatku ze stojącymi uszami (!)

Jeżeli wejdzie do naszego kraju absolutny zakaz cięcia to wiele ras straci na wyglądzie a jednocześnie na popularności.

W naszym kraju pinczery mini o znakomitym pokroju zdarzają się niezmiernie rzadko.A jeszcze jak się je ''przyozdobi'' powywijanymi ogonami i uszami(bo przecież wcześniej nikt nad wygladem owych nie pracował)- jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Pinczerom średnim ogony w niczym nie przeszkadzają a wręcz dodają im uroku,poza tym mam do nich sentyment. :Dog_run:

Whipetty od zawsze mi sie podobały, ale słyszałam że charty mają trudne charaktery więc zdecydowałam się na pinczera średniego-może dlatego że wcześniej miałam sznaucera.

Wippetko! pisz ile wlezie,to będa dla mnie cenne informacje. :P

Link to comment
Share on other sites

"charty mają trudne charaktery"...

wiesz co, mam 2 charty, pracowałam (a właściwie bawiłam się) z wieloma innymi- szybko i chętnie sie uczą o ile je odpowiednio zmotywujesz (zabawa, smakołyki, żadnej przemocy, krzyku). A już whippety... Kurcze skąd się biorą takie opinie?? Ja tego naprawdę nie rozumiem. :o

I rada- zanim zdecydujesz sie na kupno poznaj jak najwięcej przedstawicieli tej rasy, jak najwięcej hodowli, starannie wybierz hodowlę i rodziców! Żeby nie trafił Ci się piesek nerwowy, lękliwy, wydelikacony, szczekliwy.

Link to comment
Share on other sites

Niestety zabardzo rozpisywać się nie mogę, bo nie mam czasu :-(, ale co nieco napiszę:

Słowo whippet pochodzi od okrzyku whip-it (dalej, jazda!). Okrzyk tez zagrzewał psy do biegu, no i dzięki temu ten wspaniały chart się nazywa whippet :-)

Whippety mają naprawdę niepowtarzalną osobowość. Są wrażliwe, subtelne w każdym calu, uczuciowe, kochane, poprostu wspaniałe, Choć whippet to nie jest pies dla każdego!

Może napisze teraz moje ulubione cytaty o whippetach: :-)

"Whippety są jak fistaszki" - Mirka, to prawda! Jeśli kupisz jednego, nie będziesz mogła przestać i zapadniesz na chorobę zwaną whippetomania! :angel:

"Wydaje się, że ten stworzony do wyścigów pies mógłby prześcignąć sam siebie"- 60km\h przy średniej wielkości mówi samo za siebie :-)

"Przyznać trzeba, że whippety nie potrafią wyglądać prostacko, czy ordynarnie - są zawsze eleganckie" - ja poprostu się rozpływam... :-)

"Born to run"- te 3 słowa mają dla mnie w sobie jakąś siłe :-)

__________________________________

Ja tak co nieco sobie gdybam o imporcie whipa z USA do Polski. Póki co szukam hodowli, a potem zobaczymy, czy się zdecydujeę :-)

Link to comment
Share on other sites

Dla kogo nie jest whippet:

- Jeśli nie jesteś osobą aktywną, nie wybieraj whippeta!

- Jeśli nie chcesz psa, który chcę spędać z Tobą każdą sekundę, nie wybieraj whippeta!

- Jeśli charty nie są twoją pasją, nie wybieraj whippeta!

- Jeśli nie chcesz psa, którego mianem określa się "wulkan energii" nie wybieraj whippeta!

________________________________________________-

Mira, napisz co dokładniej chcesz wiedzieć, bo topic o whippetach jessst barrrdzo obszerny :-)

Link to comment
Share on other sites

no, może nie przesadzajmy z tym 60 km/h ;) biegają najszybciej w stosunku do swojej masy, ale bez przesady... :D

Alimka- :) drugi to Druga czyli półsiostra Małej, czywiście również deerhound :lol: Jest świetnym przykładem na to jakimi charty są "trudnymi psami" ;) w wieku 11 tygodni zna komendy: siad, daj łapę, waruj, stój. Oczywiście jak to dzieciaczek, czasem jej się jeszcze "zapomina" ;)

Dzisiaj Druga bawiła się z 4-miesięcznym whippetem :) :) cudny widok! :angel:

Link to comment
Share on other sites

Whippetko!

Tak jak napisałam na początku, chcę się dowiedziec wszystkiego.

Nie znam tej rasy ale jest coś wniej magnetycznego.Wiem że za parę lat ,gdy juz będe mieszkać za miastem kupię na początek jednego.Pewnie dopiero wtedy przekonam się na własnej skórze co znaczy mieć tą rasę.

Właśnie teraz nasunęło mi się pytanie:Czy te psy czują się lepiej we własnym towarzystwie czy tolerują inne rasy.Czy nie są o siebie zazdrosne.Jeżeli chodzi o charakter to nie lubię psów w typie :lizus :lol: lub niezależny indywidualista. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Tilia,

60km/h biegają wyścigowe whippety (według książek :Dog_run: ), a swój swojego chwali :-)

Mira,

Whippety czują się dobrze w stazie z psami innych rasch, whippetami, a rónie dobrze mogą mieszkać tylko z właścicielem. :-) Co do tego, czy

są o siebie zazdrosne to mogę tylko powtórzyć wypowiedź wszystkich hodowców: "nie" :smilecol:

Whippet lizusem? - nie, te psy pragną spędać każdą chwilę z właścicielem, ale do lizusostwa raczej się nie posuną :angel: , a indywidualistami też nie są :laola:

___________________________________________

Polecam książkę "Whippets - einer ist nie genug".

jeszcze nie czytałam, ale podobno warto przeczytać :-)

Link to comment
Share on other sites

Kurczę!

Ja też chcę whippecika!

Ale dopiero kupiłam PONa, czego nie żałuję, bo jest fantastyczny, właśnie taki, jak się spodziewałam lub lepszy!

Ale chcę jeszcze whippecika!!!

Na pewno kiedyś sobie takie cudeńko kupię.

Tylko, że ostatnio myślę, czy to dobrze chcieć kolejnego rasowego psa, jak tyle psów w schroniskach?

Zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że marzą mi się rasowe piechy.

Mam jednego kundla ze schroniska, więc może powinnam myśleć o kolejnym...

Ale mi sie whippet marzy...

I co ja na to poradzę???

Myślicie, że można takiego znaleść w schronisku?

Link to comment
Share on other sites

Nie mam GG, bo ja tylko gościnnie wpadam do rodziców na internet, a tak całymi dniami przy komputerze siedzi mój brat, którego siła muszę odciągać!

Teraz i tak nie mam warunków na kolejnego psa (finansowych), ale po studiach będę intensywnie szukać.

Może uda mi się znaleść w schronisku charta.

Jeżeli to nie będzie whippet, to trudno...

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że marzą mi się rasowe piechy.

Mam jednego kundla ze schroniska, więc może powinnam myśleć o kolejnym...

Ale mi sie whippet marzy...

I co ja na to poradzę???

Myślicie, że można takiego znaleść w schronisku?

U mnie jest to samo. Co prawda ja zastanawiam się między chartem polskim a wilczarzem irlandzkim (choć przeważa chart polski ze względu na dodatkowy głos od mojej gorszej połowy), ale chciałabym psa rasowego, którego marzy mi sie wystawiać. Mam Fifinkę, cudowną ON-kę i nie wiem czy to nie jest coś złego chcieć rasowca i płacić za niego kasę, niż wziąć piecha ze schroniska. Ale mnie te psy fascynują psychiką i budową i mrzę o nich non-stop...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gdybym miala taka mozliwosc..... to juz dawno kupialabym czarno-bialego whippeta od Lazarusow :fadein:

Niestety..... przy moich dwoch struclach 3 pies nie wchodzi w gre....

Moze jednak kiedys bede miala szanse i mozliwosc adpotowania whippecika...

:wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...