Jump to content
Dogomania

Cena.... :( dlaczego!!!


Hawanka

Recommended Posts

[FONT=Franklin Gothic Medium]Na początku chcem napisać że jestem wielką miłośniczka psów rasy hawańczyk...:iloveyou:[/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium]W ostatnim czasie szukam po internecie szczeniaków hawańczyka i wszędzie 2,500-3,500 :-(:crazyeye:[/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium]Czy nie można kupić taniej hawańczyka??na ale gratka jest hawańczyk za 300 i 600 złotych ale maja nietypowe umarszczenia...[/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium]:flaming:[/FONT]
[FONT=Franklin Gothic Medium]:placz:Czasami w hodowla sprzedaja hawany duużo taniej bo maja wade np zgryzu ale narazie nie ma takiego ogłoszenia :shake:[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

No niestety rasowe hawanĐczyki sa drogie ,ale my hodowcy też ponosimy wielkie koszty w zakup "reproduktorów" wystawy itp. Oczywiście można kupić za 300zł"hawanczyko -podobne" sa ogłoszenia na alegratce :placz:albo odkładać i za rok kupić 100% hawanczyka.A jeśli nie stać to wziąsc psiaka ze schroniska (on też jest raso-podobny ,jak ten za 300zł)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Century Gothic]Rozumiem :)No i bedzie trzeba odkłatać pieniązki i na drugi rok kupić słodziutkiego hawańczyka masz racje bursztynki.Podobnego nie chce bo fafuś niby jest hawańczykiem ale tak naprawde nie jestem pewna bo rodowodu nie mam ani nawet nie wiem z kąd był brany ponoć z Gdańska ale czy to prawda to też nie wiem:roll: [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Kochani napiszcie proszę na jaką sumę powinnam się przygotować decydując się na sunię hawańczyka? :oops: Być może zdecyduję się ją wystawiać, ale będzie to mój pierwszy psiak z rodowodem i nie wiem czy odnajdę się w świecie wystaw. Bardzo proszę o informację.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ceny hawańczyka z rodowodem są od 2,500 do 3000 zł [/QUOTE] w Polsce, choć i tutaj też zdarzają się wyższe kwoty

Za granicą ceny Hawanków kształtują się na poziomie 500-3000 euro ( być może mogą się zdarzyć i wyższe) - z takimi ja się przynajmniej spotkałam zapytując w różnych hodowlach o ceny

Cena jest uzależniona od marki hodowli, rodziców pieska, narodowości przyszłego nabywcy i zapewne jeszcze od innych czynników, którymi kieruje się hodowca ustalając cenę za poszczególnego szczeniaczka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Fiesta']Dziękuję bardzo za odpowiedź.
A czy zdarzają się w rasie psiaki na kolanka, których cena będzie troszkę niższa?[/QUOTE]
Tak zdarzają sie ;) trzeba śledzić gdzie się rodzą szczenieta i miec kontakt z hodowcą ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest papillonek

Hmmm.....drogie te Wasze hawany :roll: ,ale papillony też nie są tanie,a phalene to już wogóle ,jeśli się znajdzie na sprzedaż to już cud :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Z tymi pozostającymi pojedyńczymi sztukami to jest tak na zasadzie na dwoje babka wróżyła ;) Może zdarzyć się sytuacja, że nabywcy szczeniat nie byli zainteresowani wystawianiem i dlatego została prawdziwa perełka w nadzieji na nabywcę-wystawcę ewentualnie pozostawienie w hodowli, a może być tak, że po prostu wszystko "przebrano" i szczeniak ringów nie zawojuje, delikatnie rzecz ujmując.
Jola77 musisz okreslić o co Ci chodzi bo pojęcie "wystawowy hawańczyk" jest bardzo ogólne. Chcesz zrobić hodowlankę i kiedyś tam mieć jakiś jeden miocik, podbijać ringi w Polsce i za granicą, zająć się hodowlą, czy tylko mile spędzać weekendy na wystawach?

Link to comment
Share on other sites

piesek\suczka był\byłaby wystawiane (chce zrobić kilka championatów plus interchampiona) i myśle tez o parce oczywiscie o szczeniakach narazie nie myśle może jak suczka skończyła by interchampiona :)


oczywiście jak mi starczy sił młoda to ja już nie jestem Niestety....:oops::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Wymagania takie bardziej za min. 1500 euro, a nie 1500 PLN ;)
W każdym razie przy takich oczekiwaniach to pytanie o cenę, a w zasadzie sama kwestia ceny jest ostatnią rzeczą o jakiej powinnaś myśleć.
Kolejna sprawa jest taka, że psa którego oczekujesz nie kupuje się z marszu. Na takiego psa trzeba poczekać i to często bardzo długo np. rok. Ten okres oczekiwania powinien być poprzedzony rozeznaniem w hodowlach, psach i sukach, rozpytaniem o plany hodowlane (niektóre hodowle zamieszczaja info np. na początku roku), oglądaniem przyszłych rodziców, dziadków, miotów jakie dotychczas dali itd.
No i najważniejsza sprawa, nawet wspaniale rokujące szczenię, po świetnych rodzicach, niekoniecznie musi zdobyć tego intera ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...