Jump to content
Dogomania

Prośba o pomoc w dobraniu diety odchudzającej.


Mysha792

Recommended Posts

Witam. Moja prawie już czteroletnia suczka ma tendencję do tycia. Jest po sterylizacji. Ruch ma, ale nie zawsze moge sobie pozwolić wyjść z nią na przynajmniej godzinny spacer, mam do szkoły na południe, wracam późno i musze sie uczyć.. Namawiam rodziców aby wyprowadzali psa pod moją nieobecnością, ale twierdzą, że nie mają czasu, puszczają ją tylko do ogródka, tam młodsza siostra sie z nią pobawi. A tak to pies leży i czeka jak wróce ze szkoły.

Psa już dawno bym odchudziła, gdybym miała tez kontrole nad tym co moja babcia mu daje na śniadanie (często gotuje kurczaka, parówki, daje szynke, nabiały) Próbuje jej wybić z głowy że duże ilości jedzenia, czy też tłuste jest niewskazane dla psa, ale naprawde nie wiem jak przekonać domiwników aby nie dokarmiali psa :shake:

Bianka normalnie dostaje dwa posiłki dziennie. Rano dostaje domowe jedzonko, wieczorem suchą karme Hill's NB. Wcześniej jadła zwykłe lighty, ale niestety wcale nie pomagają, zastanawiałam sie nad typowo dietetyczną karmą np. RC Obesity? + domowe przepisy, które by nie tłuczyły psa.

I właśnie mam prośbe o dobranie domowych przepisów, które nie będą dla psa "bombą" tłuszczową. Mam zamiar też wprowadzić tygodniowy plan co w jaki dzień psu przygotowywać, takie coś może przekonać domowników, aby nie dokarmiali psa i stosowali sie do zasad zapisanych w planie żywieniowym psa.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli mogę Ci coś poradzić to uważam ze 1 posiłek dziennie szczególnie kiedy pies nie wysila się za bardzo spokojnie wystarczy...
ja mam podobny problem z nadwagą u psa, ma 3,5 roku. Ma ruch i nie dostaje wcale duo jedzenia.a jest gruby. a gdyby dostawał 2 posiłki dziennie to juz wogole by ciorał brzuchem o ziemie, wiec na pewno jako pierwszy krok obetnij mu jeden posiłek.. dorosły pies nie potrzebuje aż tyle jedzenia... ;)

Link to comment
Share on other sites

Mi kiedyś pani weterynarz poradziła zamiast 2x jedzonko,to 4x ale w mniejszych ilościach.Bo mój pies,miał sporo ruchu ale zaczął tyć ;/ nie wiedzieliśmy dlaczego,więc pojechaliśmy do weta.Pani poradziła właśnie te 4 posiłki,i jak najwięcej ruchu,po wysiłku fizycznym sporo wody do picia...i np.jak twój psiak lubi surowe warzywka i owoce to możesz dawać zamiast smakołyków.Mój nie lubił,więc mu je gotowaliśmy.Potem mu się znudziły to przemielałam przez maszynke i do suchej.Jadł aż się uszy trzęsły :loveu:

A przepisy...
To: ryż dobrze rozgotowany+kurczaczek+warzywka (oczywiście kurczak w niewielkiej ilości)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Baski_Kropka']Jeśli mogę Ci coś poradzić to uważam ze 1 posiłek dziennie szczególnie kiedy pies nie wysila się za bardzo spokojnie wystarczy...
ja mam podobny problem z nadwagą u psa, ma 3,5 roku. Ma ruch i nie dostaje wcale duo jedzenia.a jest gruby. a gdyby dostawał 2 posiłki dziennie to juz wogole by ciorał brzuchem o ziemie, wiec na pewno jako pierwszy krok obetnij mu jeden posiłek.. dorosły pies nie potrzebuje aż tyle jedzenia... ;)[/QUOTE]

Głupota... :shake: Pies karmiony raz dziennie jest jeszcze bardziej głodny i jeszcze bardziej będzie żebrał u rodziny o smakołyki, plus będzie miał rozepchany żołądek Nie chodzi o ilość posiłków, ale ilość jedzenia ogółem. W czasie odchudzania psa lepiej karmić częściej a w małych porcjach.

Co do samej diety. Jeśli chodzi o gotowane jedzenie, do minimum zmniejsz ilość produktów zbożowych, dawaj głównie mięso z warzywami, plus wiadomo witaminki i odrobina oleju. Na taki mięsno-warzywny posiłek powinna przypadać max. łyżka ryżu czy makaronu. Otręby też są dobrym pomysłem, oczywiście nie w dużych ilościach, jedna-dwie łyżki na posiłek wystarczy.

Co do karmy - typowe lighty często nie dają efektów. Spróbuj kupić psu wysokoenergetyczną karmę, typu Orijen, Taste Of The Wild czy z tańszych Acana Sport i dawaj w malutkich porcjach (sporo mniej niż zalecenia na opakowaniu).

I najważniejsze - jeśli pies jest na okrągło podkarmiany, żadna karma, choćby miała 0 kalorii, psa nie odchudzi. Przede wszystkim trzeba więc wpłynąć na rodzinę. Porozmawiać o skutkach otyłości, ewentualnie drastycznie (u mnie dopiero to zadziałało) - jak psa na okrągło karmią, to ja nie daję mu posiłku. Rodzina zbladła ze strachu że piesek jeść nie dostanie i dokarmianie się skończyło, a przynajmniej baaardzo ograniczyło. Można psu dać kawałek "swojego" jedzenia "na smak", ociupinkę wielkości paznokcia, ale nie całą kanapkę czy połowę obiadu. Moze tak wpłyń na rodzinę; będą mieli satysfakcję, że piesek cośtam dostał, a taka ilość nie wpłynie za bardzo na jego dietę.

[quote name='kredka']
A przepisy...
To: ryż dobrze rozgotowany+kurczaczek+warzywka (oczywiście kurczak w niewielkiej ilości)[/QUOTE]

W niewielkiej ilości to ryż, a nie kurczak ;)

Link to comment
Share on other sites

Dwa dni temu rozmawiałam z weterynarzem na temat otyłości mojego psa, załatwiłam nawet karteczke dla mojej rodziny, że pies jest na diecie. Kupiłam u niego Purine Weterinary OM: [URL="http://www.czterylapki.pl/pies/karmy_lecznicze/purina_veterinary_om,p5284450"][COLOR=#cd2c00]http://www.czterylapki.pl/pies/karmy_lecznicze/purina_veterinary_om,p5284450[/COLOR][/URL]
Na razie pies je TYLKO tą karme, weterynarz zabronił mi dawać co innego, a szantaż rodzinki... poskutkowało, normalny domowy posiłek będę jej dawała max 2 razy w tygodniu(oczywiście nisko kaloryczny).
Mamy teraz także dużo wolnego, więc pies ma intensywniejsze spacery.

Mam nadzieję, że będzie wszystko po mojej myśli.
Dziękuję o odpowiedzi, poinformuję was jak najprędzej kiedy piesek schudnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mam dokładnie ten sam problem z babcią i z rodzicami... dokarmiają psa ciasteczkami, kawałkami parówek,jakimiś warzywami czy owocami. Staje się to już denerwujące !! dobra dzięki mnie schudła [B][I][U]tylko[/U][/I][/B] 0,5 kg w ciągu dwóch miesięcy bo codziennie się z nimi kłóciłam, wychodziłam codziennie na dwu godzinne spacery do parku ale nie mogę robić tego cały czas bo szkoła a im się nie chce ruszyć tyłka :/ robię co w mojej mocy. Teraz ferie poświęcę jej conajmniej pół dnia. Nie chcę aby mój pies zdechł wcześniej poprzez głupotę bliskich mi osób...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...