Jump to content
Dogomania

Mały,sparaliżowany Lesio - MA DOMEK I CHODZI !!!!


lolka

Recommended Posts

[B]od soboty w Dłuzynskim schronisku jest mały piesek ze sparaliżowanymi tylnymi łapkami:placz::placz::placz:........[/B]
[B]jak tylko pojawi się na horyzoncie człowiek to biedniutki "podchodzi" do krat ciągnąc za sobą te bezwładne nóżki[/B]

[B]piesio nie miał żadnych specjalistycznych badań, jednak weterynarz stwierdził że to musi być następstwo starego urazu raczej nieoperacyjne, no i zapadła decyzja, że jeśli w ciągu tygodnia nie nastąpi żadna poprawa po podawanych lekach [U][SIZE=3]psiaka uśpią [/SIZE][/U]:-([/B]

[B]jak tylko się o tym dowiedziałam nastąpił że tak powiem zmasowany, babski atak na kierownika, a on dobra dusza niepotrafiący nam odmówić zmienił swoją decyzje.........piesek otrzymał luksus życia, jednak musimy się nim zając i zabrać go jak najszybciej ze schroniska gdzie absolutnie nie ma warunków na trzymanie psa z takim kalectwem...........zimne, nieogrzewane boksy to nie miejsce dla tego maluszka[/B]
[B]cały czas się zastanawiam czy dobrze zrobiłam prosząc o jego życie, czy podołam/podołamy temu wyzwaniu .........[/B]

jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć Lesia podaję konto
[COLOR=black][B][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]T[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]w[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]a[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]r[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]z[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]y[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]s[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]t[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]w[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o [/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]O[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]p[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]i[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]k[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]i [/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]n[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]a[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]d[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] Z[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]w[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]i[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]r[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]z[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ę[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]t[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]a[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]m[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]i[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] w[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] P[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]l[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]s[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]c[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3],[/SIZE][/FONT][/B][/COLOR]
[B][COLOR=black][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]K[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] w[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] D[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]u[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]y[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]n[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]i[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] G[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ó[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]r[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]n[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]j[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3],[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]D[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ł[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]u[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ż[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]y[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]n[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]a[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] G[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ó[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]r[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]n[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]a[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]1[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]F[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3],[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]5[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]9[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]-[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]9[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]3[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] P[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]i[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]ń[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]s[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]k[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3];[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]k[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]n[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]t[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] b[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]a[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]n[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]k[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]w[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]:[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[B][COLOR=black][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]B[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Z [/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]W[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]B[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]K[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] S[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3].[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]A[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3].[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] I[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]/[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]O[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] Z[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]g[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]o[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]r[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]z[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]l[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]e[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]c[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] N[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]r[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] 3[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]4[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] 1[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]9[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] 1[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]9[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]6[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]8[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] 0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] 0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]5[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] 2[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]2[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]0[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]5 [/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]9[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]5[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]5[/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]1[/SIZE][/FONT][/COLOR][/B]
[COLOR=black][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][SIZE=2]ko[/SIZE][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][SIZE=2]niecznie z dopiskiem "dla Lesia"[/SIZE][/SIZE][/FONT][/COLOR]

podaję też bezposredni kontakt do schroniska

[B][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]t[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]e[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]l[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red].[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]([/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]0[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]7[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]5[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red])[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]7[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]7[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]-[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]8[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]0[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]-[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]4[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]1[/COLOR][/SIZE][/FONT][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][COLOR=red]2[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
proszę rozmawiać jedynie z kierownikiem Panem Kula

[COLOR=sandybrown][B]......................................................................................[/B][/COLOR]

l[B]ista darczyńców na Lesia :loveu: :jeśli przekręciłam nazwisko to najmocniej przepraszam, ustalałam to telefonicznie[/B]:oops:


[COLOR=red][B]Diuna wro [COLOR=darkred][COLOR=red](dogo)[/COLOR] 60 zł[/COLOR] [/B]
[B]Aleksandra Kamińska z Łodzi [COLOR=darkred]50 zł [/COLOR][/B]
[B]Monika Nocoń Ornontowice [COLOR=darkred]20 zł[/COLOR][/B]
[B]LeCoyotte [COLOR=darkred][COLOR=red](dogo)[/COLOR] 40 zł[/COLOR] [/B]
[B]Robert Bartosz Kraków od Lidan [COLOR=darkred]30 zł [/COLOR][/B]
[B]Beata Dzianowicz Katowice [COLOR=darkred]35 zł[/COLOR][/B]
[B]Olutka55 [COLOR=darkred][COLOR=red](dogo)[/COLOR] 20 zł[/COLOR][/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Majga [COLOR=darkred][COLOR=red](dogo)[/COLOR] 50 zł[/COLOR][/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Ewa Kamińska z rzeszowa[/COLOR] [COLOR=darkred]50 zł[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Turaczyk Aneta i Łukasz z Krakowa [COLOR=darkred]10 zł[/COLOR][/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Camara (dogo) [COLOR=darkred]38.50 zł[/COLOR][/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Krzysztof Kopytki Warszawa[/B][/COLOR] [COLOR=darkred][B]5zł[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Jolanta Bender[/COLOR][/B] [B][COLOR=darkred]20 zł[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Małgorzata Staszewska [/COLOR][/B][B][COLOR=darkred][COLOR=red]z Prószkowa[/COLOR] 300 zł [/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]Marcin Heller[/B][/COLOR] [B][COLOR=darkred]247,50 zł[/COLOR][/B]
[COLOR=red][B]bazarek od Giselle4[/B][/COLOR] [COLOR=darkred][B]12 zł[/B][/COLOR]
[COLOR=red][B]Bożka[/B][/COLOR] [B][COLOR=red](dogo)[/COLOR] [/B][COLOR=darkred][B]50 zł[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]Wiktor Mozolewicz mała Mieszawska[/COLOR] [COLOR=darkred]50 zł[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Michał Willowski wrocław [/COLOR][COLOR=darkred]30 zł[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Martyna Lendzian Białogard[/COLOR] [COLOR=darkred]10 zł[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red]Wojciech Zajączkowski Opole Hurtownia art.przem. CHEMTEST [/COLOR][COLOR=darkred]100 zł[/COLOR][/B]
........................................
[B][SIZE=3][COLOR=darkred]razem 1228 zł[/COLOR][/SIZE][/B]

[COLOR=red][B][COLOR=darkred]- 300 zł [/COLOR]koszty leczenia i rehabilitacji w klinice, [/B]w tej kwocie zawarta jest nowa wyprawka dla Lesia - specjalistyczna karma jak i obróżka+smyczka i tego typu gadżety
[B][COLOR=darkred]- 178 zł[/COLOR] koszty utrzymania w DT[/B][/COLOR]
.............................................
[SIZE=3][COLOR=darkred][B]stan: 750 zł [/B][/COLOR][/SIZE][COLOR=red][B]w tym:[/B][/COLOR]
[B][COLOR=red]schroniskowe konto [COLOR=darkred]687,50 zł[/COLOR][/COLOR][/B][COLOR=red]
[B]moje konto [COLOR=darkred]62,50 zł[/COLOR][/B][/COLOR]
..............................................
[COLOR=darkred][B]- 62,50[/B][/COLOR] [B][COLOR=red]przekazanie na ITIEGO ( inny sparalizowany psiak)[/COLOR][/B]
...................................................
[COLOR=darkred][B]stan:687,50 zł[/B][/COLOR]

[IMG]http://images42.fotosik.pl/41/826e8b63e6eb0a2emed.jpg[/IMG]


[IMG]http://images31.fotosik.pl/420/4888a51cf329d579med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 481
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lolka'][B](...) [/B][B]piesio nie miał żadnych specjalistycznych badań, jednak weterynarz stwierdził że to musi być następstwo starego urazu raczej nieoperacyjne, no i zapadła decyzja, że jeśli w ciągu tygodnia nie nastąpi żadna poprawa po podawanych lekach [U][SIZE=3]psiaka uśpią [/SIZE][/U]:-( (...)[/B][/quote]
Lolko, skoro piesio nie miał badań, a uraz jest zadawniony to owszem, Pan weterynarz może mieć rację ale nie w 100%.
Dowiedz się proszę, czy pomimo powłóczenia nóżkami piesio trzyma mocz, czy nie. Czy w nóżkach jest czucie, czy są odruchy i czy widać po nim, że coś go boli (choćby grymas pychola przy zmianie pozycji).
Jakie leki są mu podawane?
W jakim jest wieku?
Jak pozbierasz info w piątek (i koniecznie lepsze zdjęcia) napisz PW do [B]Dorotikus[/B], może będzie mogła dopomóc w sprawie kontaktu z fundacją niemiecką. Inna podpowiedź, kierunek [B]Tosia2[/B]. Jakiś czas temu wyadoptowała taką kruszynę do dobrego, podobno sprawdzonego domku w Niemczech. Piesek miał być uśpiony, a klucha w gardle mi ugrzęzła, gdy zobaczyłam fotki jak już w swoim domku docelowym zasuwał na wózeczku. Być może Ci ludzie od Tosi2 mogliby dopomóc w poszukaniu dla niego domku wśród swoich znajomych.
Czy jest w ogóle szansa na zrobienie mu RTG?
Gdyby znalazł się choćby DT to namiary na Pana robiącego wózeczki są.
Pozostałaby zbiórka kasy.

Link to comment
Share on other sites

ja tak sobie już pomyślałam, że jak pojadę w piątek do schroniskowa to go wezmę i skoczymy do Zgorzelca na prześwietlenie, niestety żadnych innych specjalistycznych badan nie ma gdzie zrobić .............. nie dość że schronisko w lesie na odludziu to jeszcze w koło żadnych dużych miast nie ma, gdzie mieliby fachowy sprzęt

Majga piesio na 100% siusia pod siebie, jednak Mariola smarując mu te łapki miała wrażenie jakby próbował napinac mięsnie, może jest szansa żeby noramlnie chodził ..............
najgorsze że nawet jakby udało mi jakos przekonac TZ i w styczniu wzięłabym malucha do siebie na jakiś czas to nie mam gdzie go leczyć, miejscowy weterynarz to dobry jest jedynie do szczepienia i odrobaczania, nawet sterylkę potrafi spartolić a co dopiero taki przypadek

Link to comment
Share on other sites

Lolko, jeśli tylko masz możliwość przepchnąć RTG zrób to, błagam.
Potem można przesłać komuś, w inną część Polski, wynik (a głównie mam tu na myśli kliszę), dla właściwej diagnostyki i określenia, co można dla biedaka zrobić, czy można i jakie są rokowania.
Jeśli dobry wet da nadzieję wtedy jest sens kombinować z wyjazdem z psiakiem.
Wiedząc już na czym stoimy należy ruszyć z tekstem ogłoszeniowym, cegiełkami na allegro pod kątem operacji, jeśli wejdzie w grę, a jeśli nie, kierunek zrzuta na wózeczek, swoją drogą szukać mu DT i/ lub DS.
Tak, czy owak miej na uwadze napisanie do Dorotikus i Tosi2, bardzo Cię proszę.
Będę starała się znaleźć Ci do zdiagnozowania dobrego weta w rejonie Zgorzelca, bo albo się mylę (i pitolą mi się miasta) albo mam w tym rejonie kogoś, kto mógłby dopomóc w zlokalizowaniu takowego.
Tak, czy owak, jeszcze dziś wysmaruję maila do tej osoby z podpytaniem, czy dobrze pamiętam lokalizację. OK?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majqa']Lolko, jeśli tylko masz możliwość przepchnąć RTG zrób to, błagam.
Potem można przesłać komuś, w inną część Polski, wynik (a głównie mam tu na myśli kliszę), dla właściwej diagnostyki i określenia, co można dla biedaka zrobić, czy można i jakie są rokowania.
Jeśli dobry wet da nadzieję wtedy jest sens kombinować z wyjazdem z psiakiem.
Wiedząc już na czym stoimy należy ruszyć z tekstem ogłoszeniowym, cegiełkami na allegro pod kątem operacji, jeśli wejdzie w grę, a jeśli nie, kierunek zrzuta na wózeczek, swoją drogą szukać mu DT i/ lub DS.
Tak, czy owak miej na uwadze napisanie do Dorotikus i Tosi2, bardzo Cię proszę.
Będę starała się znaleźć Ci do zdiagnozowania dobrego weta w rejonie Zgorzelca, bo albo się mylę (i pitolą mi się miasta) albo mam w tym rejonie kogoś, kto mógłby dopomóc w zlokalizowaniu takowego.
Tak, czy owak, jeszcze dziś wysmaruję maila do tej osoby z podpytaniem, czy dobrze pamiętam lokalizację. OK?[/quote]

dziękuje Majguś, bardzo dziękuje
do dziewczyn oczywiście napisze lecz jak będę cokolwiek więcej wiedziała, ja nawet piesia nie widziałam tylko otrzymałam o nim strzępy informacji przez telefon

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka']ja tak sobie już pomyślałam, że jak pojadę w piątek do schroniskowa to go wezmę i skoczymy do Zgorzelca na prześwietlenie, niestety żadnych innych specjalistycznych badan nie ma gdzie zrobić ..............


jednak Mariola smarując mu te łapki miała wrażenie jakby próbował napinac mięsnie, może jest szansa żeby noramlnie chodził ..............


najgorsze że nawet jakby udało mi jakos przekonac TZ i w styczniu wzięłabym malucha do siebie na jakiś czas to nie mam gdzie go leczyć, miejscowy weterynarz to dobry jest jedynie do szczepienia i odrobaczania, nawet sterylkę potrafi spartolić a co dopiero taki przypadek[/quote]

Zdjecie RTG napewno duzo pokaze, to wazne !

Jesli Mariola sie nie myli, to moze rzeczywiscie trzeba bedzie piesiowi masowac lapki i ..... trzymac w cieple ... w schronisku zimnica, a on na zsikanych kaflach :placz: .....

A do stycznia ... jeszcze dwa dlugie tygodnie :placz: ! ! !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaM']Zdjecie RTG napewno duzo pokaze, to wazne !

Jesli Mariola sie nie myli, to moze rzeczywiscie trzeba bedzie piesiowi masowac lapki i ..... trzymac w cieple ... w schronisku zimnica, a on na zsikanych kaflach :placz: .....

A do stycznia ... jeszcze dwa dlugie tygodnie :placz: ! ! ![/quote]

Zuziam ja nie daje głowy, że będę mogła go zabrać .........niestety nie wszystko zależny odemnie, tym bardziej że nie mam wyjścia i jeśli ten połamany kotek przeżył to muszę go wziąć , a mój TZ nie przełknie dwóch sierot w tak ciężkim stanie, poza tym ja nie mam gdzie leczyć tego psiaka a brak mi możliwości jeżdżenia z nim na badania z jednej prostej przyczyny - brak auta

Link to comment
Share on other sites

[I]lolka[/I]...... ja juz Ci proponowalam swietna pania doktor niedaleko od Ciebie.
Ona pracowala w Lubaniu i opiekowala sie sluzboymi psami, ale juz sie zwolnila i prowadzi tylko swoja praktyke.
Jest na okraglo w domu, stale pod telefonem, przyjmuje w soboty i niedziele rowniez, bez zadnego problemu.

Moze u siebie robic podstawowe badania krwi, bo ma specjalny do tego sprzet.
Przeprowadza tez skomplikowane zabiegi i operacje ... ostatnio amputowala lapke kotkowi poszarpanemu przez psa .....:-(.

Poza tym jest przesympatyczna ! ! ! I nigdy nie odmowi pomocy ! ! !


Pisze to, gdyby byla potrzeba konsultacji i zalecenia np. cwiczen , dla sparalizowanego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

a ma może sprzęt do prześwietleń?, podaj mi proszę jej telefon, pewnie mi już raz dawałaś a ja tradycyjnie zgubiłam:oops:
Zuziam zrozum ze ja nie mogę brać tylu sierot, naprawdę bardzo bym chciała ale nie mogę ...........przyczyniła się do tej niecheci mojego TZ ostania tymczasowiczka dredula po której musiałam wymienić drzwi wejsciowe bo je obrzępoliła doszczętnie, a o dziwo małpa w nowym domu nic nie niszczy , może dlatego że tam nonstop ktos z nią jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka']Zuziam ja nie daje głowy, że będę mogła go zabrać .........niestety nie wszystko zależny odemnie, tym bardziej że nie mam wyjścia i jeśli ten połamany kotek przeżył to muszę go wziąć , a mój TZ nie przełknie dwóch sierot w tak ciężkim stanie, poza tym ja nie mam gdzie leczyć tego psiaka a brak mi możliwości jeżdżenia z nim na badania z jednej prostej przyczyny - brak auta[/quote]


Doskonale to rozumiem, wiem... bo widzialam ..... :roll:

Ja tak bym chciala pomoc .....:placz:.... pieska nie moge wziac na 1000 % ! ! !
Moje suki by go rozszarpaly przy najblizszej okazji !
Z nimi mam urwanie glowy .....
Poza tym juz jedna kaleczke mam " pod tymczasowa opieka " juz .... 2 lata ! I moj maz by mnie wywalil, gdybym kolejna bidke wziela .... pewnie by sie wsciekl, bo to tez pewne, ze na ... baaaaardzo dluuuuugo .....
Poza tym, jemu potrzebny ktos stale ... a ja pol dnia poza domem siedze ...

Ale ..... pogadam dzisiaj na temat koteczka .... moze przedswiateczne milosierdzie okaze :-( ......

A czy wtedy pomyslalabys o piesiu :-( .... ? ? ?

Ja z Toba pojade do pani doktor ... zapoznam Was ze soba , dogadamy sie co do ewentualnych kolejnych wizyt .....
Jesli bedzie potrzeba i bedziesz musiala wyjechac .... ublagam rodzine na chwilowa opieke ......
A ... moze Joasia w miedzyczasie cos wymysli ? ? ?

Agusia :placz: !!!!! Pomysl, prosze !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuziaM']Doskonale to rozumiem, wiem... bo widzialam ..... :roll:

Ja tak bym chciala pomoc .....:placz:.... pieska nie moge wziac na 1000 % ! ! !
Moje suki by go rozszarpaly przy najblizszej okazji !
Z nimi mam urwanie glowy .....
Poza tym juz jedna kaleczke mam " pod tymczasowa opieka " juz .... 2 lata ! I moj maz by mnie wywalil, gdybym kolejna bidke wziela .... pewnie by sie wsciekl, bo to tez pewne, ze na ... baaaaardzo dluuuuugo .....
Poza tym, jemu potrzebny ktos stale ... a ja pol dnia poza domem siedze ...

Ale ..... pogadam dzisiaj na temat koteczka .... moze przedswiateczne milosierdzie okaze :-( ......

A czy wtedy pomyslalabys o piesiu :-( .... ? ? ?

Ja z Toba pojade do pani doktor ... zapoznam Was ze soba , dogadamy sie co do ewentualnych kolejnych wizyt .....
Jesli bedzie potrzeba i bedziesz musiala wyjechac .... ublagam rodzine na chwilowa opieke ......
A ... moze Joasia w miedzyczasie cos wymysli ? ? ?

Agusia :placz: !!!!! Pomysl, prosze ![/quote]

Gosia jakby to tylko odemnie zależało mały już byłby u mnie .......... a tak muszę delikatnie oswajać pawła z tym nieszczęsnym przypadkiem, no nie jest łatwo tym bardziej że teraz ma goracy okres w pracy i pierdyliard stresów
mało tego wyjeżdżam na świeta do rodziców i jak wezme tego kotka to sasiad w ramach rewanżu zaopiekuje sie nim z psem nie ma szans

cały czas szukamy jakiegos wyjscia, nie ukrywam że duża nadzieje pokładam w Joannie,ona już powiadomiła u siebie wszelkie fundacje,

Link to comment
Share on other sites

rozmwiałam z wetem i przekazał mi kilka informacji o psiaku..........

pies ma stałe lub czasowe uszkodzenie rdzenia kręgowego, lecz wet nie wyklucza również krwiaka w kanale kręgowym, jedyna możliwością tego sprawdzenia jest zdjęcie kontrastu którego nie ma gdzie na miejscu zrobić, pozostaje jedynie wrocław:placz:, czyli 160 km w jedna strone i brak transportu oraz finduszy:placz::placz:
pies czucie ma zachowane, w tej chwili zostało powstrzymane bezwiedne załatwianie się pod siebie, zaczyna to kontrolować
nie wiadomo kiedy nastąpił ten uraz, zanim trafił do schroniska pies co najmniej od kilku dni był widziany jak czołgał się przy drodze
nie wiem czy mam robić to zwykłe prześwietlenie, wet powiedział że raczej nic nie wykaże pozostaje jedynie kontrast .........no i klops, co robić??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malicja']o cholercia! nie pomoge w transporcie, ale moge pomoc w oplaceniu kontrastu, jesli sie zdecydujecie. jakie bylyby koszty?[/quote]

kochana jesteś:loveu: .............jednak największy problem to zawiezienie psa na badanie, ja nie mam auta i nawet nie mam w tej chwili od kogo pożyczyć..........cały czas myślę co tu robić
dowiem się ile kosztuje ten luksus kontrastu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka'](...) pies ma stałe lub czasowe uszkodzenie rdzenia kręgowego, lecz wet nie wyklucza również krwiaka w kanale kręgowym, jedyna możliwością tego sprawdzenia jest zdjęcie kontrastu którego nie ma gdzie na miejscu zrobić, pozostaje jedynie wrocław:placz:, czyli 160 km w jedna strone i brak transportu oraz finduszy:placz::placz:(...)co robić??[/quote]
Uff. Dobrze, że Zuzia czuwa. Loluś, na spokojnie. :glaszcze:

Po pierwsze, zgodnie z sugestią Zuzi, skieruj swe kroki ku Pani wet, którą Zuzia podpowiada. Wyciągnij do niej psa i poproś o podpowiedź, co do dalszych działań.
Jeśli, a jakoś boję się, że tak będzie, poprze sugestię weta o zdjęciu
z kontrastem to...Zaproś na wątek [B]Koperek [/B](Wrocław), [B]NaamahsChild i Diuna_wro[/B] (Wrocław). Pewno dziewczyny coś dorzucą do tematu, mam nadzieję, że pomogą w dowiedzeniu się, gdzie i po jakich kosztach oraz kiedy można zrobić to badanie.

Idźmy dalej. Kasa.
Jak zbierzesz wszelkie info o psiaku, to co wypunktowałam wcześniej
i to, co pewno mi umknęło, dograsz zdjęcia, zrobię tekst dla biedaka pod kątem cegiełek na allegro.
Mam nadzieję, że kiedy poznamy koszt, ktoś jeszcze, poza cegiełkami, zechce się dorzucić. Na tę okoliczność zmodyfikujesz tytuł i już.
Sama rozpatrzę się we własnej kieszeni (pusta teraz i dziurawa ale może coś na glebę spadło :razz:).
W znaczeniu rozpropagowania cegiełek, a i pomyślunku sytuacyjnego, ściągnij tu również [B]Kamia_s[/B].

Jak dziewczyny, które tu podałam "trafi" :evil_lol:, że im się głowy zawraca, ich złość biorę na siebie. ;)

Odpuszczam na ten moment, skoro jest dobra Pani wet na miejscu, smarowanie maila do znajomej, za to jak ruszą cegiełki na allegro, podeślę jej link z prośbą o poprzesyłanie.

Może tak być? W czym i jak mogę jeszcze pomóc Loluś?

Link to comment
Share on other sites

Może tak być? W czym i jak mogę jeszcze pomóc Loluś?[/quote]

oj Majga najbardziej teraz potrzebuje jakiejś terapii wstrząsowej abym przestała w końcu marudzić i wzięła się do roboty, no ręce mi opadają ostatnio same siermięgi sie pojawiaja, juz brakuje mi siły, czasu i checi do czegokolwiek

najpierw Biszkopt z choroba genetyczną
teraz Verdona z pozrywanymi sciegnami,
dalej idąc Biju z nowotworem na doopce,
Choroo co czeka na operacje
ten bidulek z bezwałdnymi łapkami
a żeby było mało to za godzinke jadę po całego pośrubowanego kotka ze schronu
za ta cała bandę czuje sie odpowiedzialna i nie ma zmiłuj trzeba im pomóc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...