Jump to content
Dogomania

Krew i ropa cieknącę z sutków.


Achajka

Recommended Posts

Witam.
Mam suczkę ON, ma ona 5 lat. Soni powiększyły się wymiona a dzisiaj zauważyłam cieknącą krew. Po naciśnięciu strzyka krew ropa i brązowy płyn. Jutro idę do lekarza. Jednak bardzo się nie pokoje i szukam odpowiedzi tutaj na moje pytania. Czy to mogą być ropomacicze? Nie leci jej krew ani ropa z narządów rodnych. Pies w ciągu 3 miesięcy przybrał trochę na wadzę a dzisiaj zauważyłam ze nie sika miarowo i dużo tylko po kilka kropel i na szybkiego. Co sie dzieje?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie nie dam rady bo lekarze u mnie w "mieście" prowadza wolny biznes. Każdy pracuje jak mu się podoba a telefony rzadko odbieraja i jutro dopiero będę ją wieść do dobrego lekarza z którym już miała styczność :( No nic jutro sie dowiem i napiszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Achajka']Witam.
Mam suczkę ON, ma ona 5 lat. Soni powiększyły się wymiona a dzisiaj zauważyłam cieknącą krew. Po naciśnięciu strzyka krew ropa i brązowy płyn. Jutro idę do lekarza. Czy to mogą być ropomacicze? quote]

Czemu jak powiększyły się gruczoły mleczne nie poszłaś od razu do wet-a?:crazyeye: Nikt Ci tu nie powie czy to ropomacicze czy tylko ropień w gruczole mlecznym nawet jakby był wet-em. Twój pies potrzebuje szybko pomocy i badań.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam bo liczyłam na jakieś podpowiedzi co to MOŻE być a nie na atak ,,pędź szybko do weta i nie pytaj nas". Liczyłam, że ktoś spotkał się z takim objawem. Jakieś przypuszczenia. A nie poszłam do weta, ponieważ w tamtym roku( co roku w zime) powiększaja jej sie wymiona i przybiera na wadze ( z tym że nie leciała krew tylko lekko sie powiększały) i lekarz powiedział że nie ma sie czym martwić że tak jej organizm najwidoczniej sie broni przed zimnem czy cos takiego. Więc gdy w tym roku znów troche przybrała na wadzę to się nie martwiłam. Noc spokojna będzie chyba bo Soniucha się nie uskarża ani nie jest smutna. Zobaczymy jutro w takim razie.

Link to comment
Share on other sites

Wet stwierdził, że to ciąża urojona i lekkie zapalenie. Dał jej zastrzyki, niestety nie powiadomił co daje. Dał także tabletki hormonalne i zalecił ciąże... Średnio mi sie to podoba.. Sonia nie zbyt chciała sie położyć ( nowe zapachy itd) więc tak na szybkiego ją obmacał. Stwierdził ze wymiona są miękkie więc nic jej nie będzie no i 6 tabletek hormonalnych dziennie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Achajka']Wet stwierdził, że to ciąża urojona i lekkie zapalenie. Dał jej zastrzyki, niestety nie powiadomił co daje. Dał także tabletki hormonalne i[B] zalecił ciąże[/B]... Średnio mi sie to podoba. [/QUOTE]
Za takie zalecenie powinien stracic prawo do wykonywania zawodu. :diabloti:
Nie wierze zeby był az tak niedouczony.
Wydaje sie bardziej prawdopodobne ze ma ochote zarobić na opiece nad ciezarna suka i stadem szczeniat :mad:

Link to comment
Share on other sites

To wet konowal. Malo, ze niedostepny, bo pracuje, kiedy mu sie "chce". Wyciek krwawo-ropny zdiagnozowac jako "lekkie zapalenie" :crazyeye:. To jeszcze obciazenie suni tabletkami hormonalnymi, brak dokladnego zbadania. I zalecenie ciazy, jako rozwiazanie problemow, to juz przechodzi pojecie....
Puli ma racje, skoro juz sa problemy ze zdrowiem, to ciaza ich dolozy, bedzie mial wet staly doplyw gotowki przez najblizsze miesiace/lata...
Skad jestes, moze ktos poleci normalnego weta, moze w najblizszym wiekszym miescie?
PS. Zadaj wpisu wszelkich podanych lekow do ksiazeczki zdrowia, masz prawo wiedziec, co podaje, a on obowiazek-powiedziec.
Doczytalam miejscowosc. Wycieczka do Olsztyna/Elblaga wchodzi w gre? A przynajmniej konsultacja telefoniczna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Za takie zalecenie powinien stracic prawo do wykonywania zawodu. :diabloti:
Nie wierze zeby był az tak niedouczony.
Wydaje sie bardziej prawdopodobne ze ma ochote zarobić na opiece nad ciezarna suka i stadem szczeniat :mad:[/quote]

Odkąd mam psa bardzo często szpram po necie i się dokształcam, jakiś czas temu wyczytałam, że takie postepowanie można zastosować w przypadku niezbyt silnego ropomacicza - podaje się wtedy antybiotyki i jakiś środek powodujący skurcze macicy a potem w następnej rujce suka powinna zajść w ciążę - i ta ciąża a raczej poród ma na celu oczyszczenie macicy (wszystko usuwane jest z lochią), a nie zarobek weta. Takie postępowanie stosuje się głównie u suk rasowych, z papierami, przeznaczonych do rozrodu. Nawet kiedyś zagadałam o to swojego weta i potwierdził, z tym że stwierdzil, że skuteczność tej metody jest taka sobie.
Tak więc chyba za szybko tak negatywnie oceniłaś tego weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Przy wycieku z sutek macica ma sie oczyszczac ? Zastosowane leczenie hormonalne na ciaze urojona, nie w kierunku ropomacicza.
Poza tym suka chyba nie jest hodowlana, skoro jako 5-latka do tej pory nie byla kryta. I co po kryciu? Sterylka aborcyjna, uspienie slepego miotu - to te rozwiazanie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Przy wycieku z sutek macica ma sie oczyszczac ? Zastosowane leczenie hormonalne na ciaze urojona, nie w kierunku ropomacicza.
Poza tym suka chyba nie jest hodowlana, skoro jako 5-latka do tej pory nie byla kryta. I co po kryciu? Sterylka aborcyjna, uspienie slepego miotu - to te rozwiazanie?[/quote]

Sorki wielkie, chyba zbyt szybko czytałam ten wątek: wydawało mi się że wet oprócz ciązy urojonej stwierdziła zapalenie macicy. I dlatego mój post dotyczący ropomacicza. Sorry jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Konsultacje fajnie podróż to tylko autobusem z psem godzinę. Rodzice sobie stwierdzili że naczytałam sobie ,, w tym internecie" pan lekarz lepiej wie. A jednak chciałabym zdrowego psa a pomacanie 2 cycków na oślep i podanie leku bez żadnego ważenia ani nic też jakoś mi nie pasowało. I teraz nie wiem. Podawać te tabletki horomalne? ( wet kazał się zgłosić za 3 dni) i powiedział ze po ciąży minie problem urojenia jej. Byłam u innego lekarza wina rodziców (ten bliżej a to samo wie).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Achajka']Konsultacje fajnie podróż to tylko autobusem z psem godzinę. Rodzice sobie stwierdzili że naczytałam sobie ,, w tym internecie" pan lekarz lepiej wie. A jednak chciałabym zdrowego psa a pomacanie 2 cycków na oślep i podanie leku bez żadnego ważenia ani nic też jakoś mi nie pasowało. I teraz nie wiem. Podawać te tabletki horomalne? ( wet kazał się zgłosić za 3 dni) i powiedział ze po ciąży minie problem urojenia jej. Byłam u innego lekarza wina rodziców (ten bliżej a to samo wie).[/quote]

A o sterylizacji nie myślicie? Czy sunia ma papiery hodowlane?

Link to comment
Share on other sites

innego niż kiedyś gdy miała mały wypadek. Tamten lekarz wszystko dobrze zbadał i pomógł dla Soniuchy. Dla tego to tylko aby szybciej i szybciej, nic mi nie objaśnił typu ( co daje lek?po co? jakie będą skutki uboczne?) A gdy wychodziliśmy to drugi lekarz (zupełnie nie znany) nas zaczepił i zapytał ile ma szczeniaków pies na co my powiedzielismy że pies nie ma szczeniaków i ze weterynarz drugi jego kolega stwierdził ciąże urojona. Ten zapytał czy chcemy te tabletki hormonalne. Zerkając na psa ot tak...

Link to comment
Share on other sites

Koszty średnio graja rolę. Problem z rodzicami własnie polega na tym ze jest to pies podwórkowy ja psa wyprowadzam spacerki jedzonko zamawiane (przez neta te lepsze karmy itp) a dla nich pies jest bo jest skoro lekarz powiedział tak to tak ma być. Weterynarz wspomniał o ropomaciczu to tata stwierdził że psa mozna uśpić ot taki nieczuły człowiek z niego na zwierzęta. Ja jednak walcze z tym i pies może sie wybiegac ma pieszczoty dobre jedzenie jednak samej ciężko walczyć bo przeciez internet nie jest wetem. Najpierw sprobuje kolege namówic żeby mnie i psa zawiózł do pani weterynarz która zna moją psiunę. I rodzicom powiedzieć ze wet do d*** jest ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Achajka']Nie, suczka jest w typie ON nie jest rodowodowa. Poleciłby by ktoś jakąś dobrą [B]lecznice w Olsztynie[/B]? Tylko jak rodziców przekonać że pan weterynarz sie myli? :([/quote]

[B]Lecznica Olsztynie[/B] ( warmińsko-mazurskie)
dr wet. Obijalski Mirosław
ul. Księcia Witolda 17 tel.089 527 54 12
godz.pon-pt. 10-14 i 16-19
sob-niedz 10-12.
druga Jego lecznica (inni lekarze przyjmują)
ul.Hanowskiego 9/59
tel.089 543 03 43
Gdybyś się zdecydowała na wizytę to wykonaj najpierw telefon i sie umów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Achajka']Wet stwierdził, że to ciąża urojona i lekkie zapalenie. Dał jej zastrzyki, niestety nie powiadomił co daje. Dał także tabletki hormonalne i zalecił ciąże... Średnio mi sie to podoba.. Sonia nie zbyt chciała sie położyć ( nowe zapachy itd) więc tak na szybkiego ją obmacał. Stwierdził ze wymiona są miękkie więc nic jej nie będzie no i 6 tabletek hormonalnych dziennie.[/quote]


:angryy::angryy::angryy:
Jesssuuuu - ale "fachowiec..."
Boże broń od takich...

[B]Achajka[/B] zrób wszystko aby dostać się z nią do innego weta i nie pozwól jej kryć - na litość boską...:placz:

Link to comment
Share on other sites

Jestem zszokowana, że weterynarze mówią takie rzeczy! Nie ma [B]żadnej!![/B] gwarancji, że po ciąży przy następnej cieczce ciąża urojona nie powróci! A u suk ze skłonnością do ciąży urojonej tak zazwyczaj jest. I co wtedy, wet zaleci kryć sukę co cieczkę?? Czy rozłoży ręce??:razz:

Ciążom urojonym może zapobiec tylko wysterylizowanie suki. Co powinno tym bardziej zostać wam zalecone, jako że ciąża urojona świadczy o problemach hormonalnych i znacznie zwiększa ryzyko ropomacicza i raka sutka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Jestem zszokowana, że weterynarze mówią takie rzeczy! Nie ma [B]żadnej!![/B] gwarancji, że po ciąży przy następnej cieczce ciąża urojona nie powróci! A u suk ze skłonnością do ciąży urojonej tak zazwyczaj jest. I co wtedy, wet zaleci kryć sukę co cieczkę?? Czy rozłoży ręce??:razz:

Ciążom urojonym może zapobiec tylko wysterylizowanie suki. Co powinno tym bardziej zostać wam zalecone, jako że ciąża urojona świadczy o problemach hormonalnych i znacznie zwiększa ryzyko ropomacicza i raka sutka.[/quote]

Martens, aż się bałam, co napiszesz :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...