Jump to content
Dogomania

Zywienie


michal195

Recommended Posts

Witam

Chciałbym się zapytać czy jak karmię mojego szczeniaka karmą suchą to dawać mu jakieś kości albo jakieś odpadki od obiadów czy aby karmę i wodę.

Nie śmiejcie się że nie wiem jak karmić no bo jeszcze nigdy nie dawałem psu karmy tylko tj kości, makaron, zupę, jakąś, itp.

proszę o odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Oj, to bardzo kiepska karma, nigdy nie karmiłabym nią swojego psa.

Z tańszych dobrych karm dla młodego psa dobry jest Brit junior, ewentualnie Acana junior, można zamówić przez internet. Generalnie wszystko co można kupić dla psów w supermarketach się nie nadaje, tym bardziej do stałego karmienia.

Link to comment
Share on other sites

Poczytaj na tym forum o diecie BARF.
Mam prawie 9 miesieczna bokserke. Karmiona tylko karmą najlepszych marek - Royal, Eukanuba itp
Chodzila ledwo zywa, apatyczna, wygladala jakby za chwile miala umrzec, nie chciala sie bawic, dyszala, podejrzewalismy chorobe serca. Na sprobowanie przeszlismy z nia na BARFA, czyli surowe jedzenie - glownie kosci i mieso plus warzywa. Mielismy juz dobre z ta dieta doswiadczenia - nasze 2 starsze labradory tylko tak sie zywia, sa radosne, zdrowe, z piekna sierscia. Ale obawialismy sie troche wprowadzac BARFA u szczeniaka.
Sunia po 2 posilkach "zmartwychwstala":multi:. Bawi sie jak szalona, wszystkie badanie extra,
Wiec bede glosic wszem i wobec, ze karmy to zabojstwo naszych pupili. Na raty:angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniyae']Wiec bede glosic wszem i wobec, ze karmy to zabojstwo naszych pupili. Na raty:angryy:[/quote]

e...to przesada;) tak jak opisane wyzej "objawy" psa karmionym suchym - i to, ze wystepowaly dlatego ze pies jadl sucha karme - no bez przesady;)
A royal i eukanuba nie sa w czolowce juz...

Link to comment
Share on other sites

[B]aniyae[/B], ja bym tak pochopnie nie osądzała, że karma be, a barf cacy. Jak już zauważono, są karmy o wiele lepsze od wymienionych to raz. A dwa - zdarzają się i psy nie tolerujące karmy, a świetnie działające na barfie, i odwrotnie.
Jeszcze co do jedzenia - jeśli chodzi o gotowane posiłki, moja suka zawsze miała biegunki po tym wszędzie polecanym dla psa, lekkostrawnym ryżu, a po wstrętnym, ciężkostrawnym makaronie - kupka idealna. I co teraz, mam wszystkim wmawiać, że ryż jest szkodliwy dla psów i trzeba je karmić makaronem, skoro u większości psów jest odwrotnie?
Ja tam nie demonizuję, bo nie jest aż tak ważne, czy ktoś barfuje, czy kupuje dobrą karmę, czy gotuje - ważne, żeby jedzenie było dobrej jakości i służyło danemu psu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...