Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Zywienie

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 michal195

michal195

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 12 grudzień 2008 - 19:47

Witam

Chciałbym się zapytać czy jak karmię mojego szczeniaka karmą suchą to dawać mu jakieś kości albo jakieś odpadki od obiadów czy aby karmę i wodę.

Nie śmiejcie się że nie wiem jak karmić no bo jeszcze nigdy nie dawałem psu karmy tylko tj kości, makaron, zupę, jakąś, itp.

proszę o odpowiedź

#2 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:12

Jak dajesz dobrą karmę, to w zupełności wystarczy karma i woda. Szczególnie nie powinno się mieszać karmy i domowego jedzenia w jednym posiłku.

Jaka to karma?

#3 michal195

michal195

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 30 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:11

mam karmę Friskies junior, bo suka ma dopiero 3 miesiące

#4 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:25

Oj, to bardzo kiepska karma, nigdy nie karmiłabym nią swojego psa.

Z tańszych dobrych karm dla młodego psa dobry jest Brit junior, ewentualnie Acana junior, można zamówić przez internet. Generalnie wszystko co można kupić dla psów w supermarketach się nie nadaje, tym bardziej do stałego karmienia.

#5 Talia

Talia

Natalia&Tina&Merida

• Members
  • PipPipPip
  • 5894 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 21:13

Popieram w 100% Martens. Możesz jeszcze zobaczyć Diamonds Naturals, Arion. Najlepiej poczytaj o karmach tu na forum.
Dodany obrazek

#6 Jagna

Jagna

Newbie

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 18:09

To zależy jaka jest rasa tej suki.

#7 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 19:03

A co ma to do rzeczy, jeśli chodzi o podawanie nic nie wartej karmy i resztek z obiadu? :hmmmm:

#8 aniyae

aniyae

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 89 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:53

Poczytaj na tym forum o diecie BARF.
Mam prawie 9 miesieczna bokserke. Karmiona tylko karmą najlepszych marek - Royal, Eukanuba itp
Chodzila ledwo zywa, apatyczna, wygladala jakby za chwile miala umrzec, nie chciala sie bawic, dyszala, podejrzewalismy chorobe serca. Na sprobowanie przeszlismy z nia na BARFA, czyli surowe jedzenie - glownie kosci i mieso plus warzywa. Mielismy juz dobre z ta dieta doswiadczenia - nasze 2 starsze labradory tylko tak sie zywia, sa radosne, zdrowe, z piekna sierscia. Ale obawialismy sie troche wprowadzac BARFA u szczeniaka.
Sunia po 2 posilkach "zmartwychwstala":multi:. Bawi sie jak szalona, wszystkie badanie extra,
Wiec bede glosic wszem i wobec, ze karmy to zabojstwo naszych pupili. Na raty:angryy:

#9 Agnes

Agnes

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 8489 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:38

Wiec bede glosic wszem i wobec, ze karmy to zabojstwo naszych pupili. Na raty:angryy:

e...to przesada;) tak jak opisane wyzej "objawy" psa karmionym suchym - i to, ze wystepowaly dlatego ze pies jadl sucha karme - no bez przesady;)
A royal i eukanuba nie sa w czolowce juz...

#10 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 16:31

aniyae, ja bym tak pochopnie nie osądzała, że karma be, a barf cacy. Jak już zauważono, są karmy o wiele lepsze od wymienionych to raz. A dwa - zdarzają się i psy nie tolerujące karmy, a świetnie działające na barfie, i odwrotnie.
Jeszcze co do jedzenia - jeśli chodzi o gotowane posiłki, moja suka zawsze miała biegunki po tym wszędzie polecanym dla psa, lekkostrawnym ryżu, a po wstrętnym, ciężkostrawnym makaronie - kupka idealna. I co teraz, mam wszystkim wmawiać, że ryż jest szkodliwy dla psów i trzeba je karmić makaronem, skoro u większości psów jest odwrotnie?
Ja tam nie demonizuję, bo nie jest aż tak ważne, czy ktoś barfuje, czy kupuje dobrą karmę, czy gotuje - ważne, żeby jedzenie było dobrej jakości i służyło danemu psu.