Jump to content
Dogomania

Dziwne zachowanie... czy to zabawa??


Mellows

Recommended Posts

Witam!

Edo coś się dziwnie zachowuje! Kręci się łapiąc ogon jakby mial pchły... nie ma ich ani łupieżu itp a jednak drepie się jakby je miał. Gdy leży to gryzie sobie udo i łapy tylnie. Czy to może być coś poważnego?? nie ma strupów... krwi ... nie piszczy ...

Młodziutkie szczeniaki akity mają bardzo gęsty podszerstek.W momencie kiedy zaczyna ten puch wyłazić,skóra psiaka swędzi,może się on wtedy drapać i podgryzać.Linienie akit to w ogole ciekawa rzecz.Liniejąca akita wygląda jak żubr albo wielbłąd w trakcie wylinki,z psa zwisaja wtedy waciane dredy.Linieja bardzo intensywnie,ale nowy włos odrasta szybko.Ta wylinka akicia zaczyna sie zawsze od portek i stopniowo przechodzi do przodu.Zdarza się,że akita w trakcie linienia źle się czuje,może mieć nawet podwyższona temperaturę.

Nie zauważyłeś Mellows,że sierśc Edo zrobiła sie tak jakby "nieświeża",że jest bardziej zbita,że jak złapiesz małego za sierść to w ręku zostaja Ci kołtunki?Jeżeli nie,to przyczyna może być taka,jak podała SH i zajrzyj do lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tak patrzę na "Edwarda" i w sumie ten czarny podszerstek mu znika, zostal tylko na głowie. I zrobil sie jaśniejszy :)) Najbardziej mnie zastanawia czy oby nie miał pcheł... ?? No za cholerę nie mogłem niczego znaleźć ale w takim futerku trudno coś doszukać. Tym bardziej że obok w pokoju mam półdziką kotkę i małe które były całkowicie zapchlone. Z nimi zrobiłem pożadek za pomocą płynu przeciw pchłom a Edo dostał obrożę Kiltixa. Jak na razie nic takiego nie zaobserowałem! - oby to były pchły :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...