Jump to content
Dogomania

Podpalany staffik?


Vectra

Recommended Posts

No właśnie tak jak w temacie, czy w miotach zdarzaja sie takie psiaki? Przegladam ogłoszenia i trafiłam na szczenieta ktore posiadaja rodowod i siedzi sobie taki.. podpalany :o

[url=http://irishdogs.donedeal.ie/for-sale/dogs/845106]For Sale: staffy pups. Price: €500 - www.IrishDogs.ie[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaba14']No właśnie tak jak w temacie, czy w miotach zdarzaja sie takie psiaki? Przegladam ogłoszenia i trafiłam na szczenieta ktore posiadaja rodowod i siedzi sobie taki.. podpalany :o[/quote]
zdarzaja sie ,mniej lub bardziej podpalane; mniej podpalany jest czesto mylony z pregowanym

Link to comment
Share on other sites

Ewcia podpolane staffiki nie są nie hodowlane to jest tylko kolor niepożądany ,w Polcse na wystawach jeszcze takiego nie widziałam ale w Anglii i Irlandii częsciej można je spotkać

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img175.imageshack.us/img175/9813/s6006428io8.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img175/s6006428io8.jpg/1/][IMG]http://img175.imageshack.us/img175/s6006428io8.jpg/1/w480.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie ale chyba tricolor te fotki co pokazujecie to co innego niz podpalane czyli czarne z plamami rudego - czy sie tricolory wymiennie tu używa??
a swoja droga fajne są tricolory :cool3: tak samo u astów i znam psa z forum tricolora który repa ma :cool3: ( na zielonym bodajże)

Link to comment
Share on other sites

dla mnie troszkę bez sensu, że trikolor czy czarny podpalany lub wątrobiany są niepożądane - jeśli mają w porządku anatomie, charakter i spełniają inne wymogi wzorca to dlaczego są niepożądane? przecież to jakby nie patrzeć staffik .... :roll: to samo z amstaffami - białymi i trikolorami (widziałam w jednej z hodowli dwa wspaniałe trzy kolorki) - jak interpretować wzorzec pod względem umaszczenia? każdy mówi co innego.... ja się zgadzam, że "niepożądany" nie oznacza, że "zabroniony" - to jest tylko barwa sierści, a pies może mieć wiele innych zalet do przekazania swoim potomkom... ale ja się nie znam za bardzo i chętnie poznam opinie osób doświadczonych i wiedzących coś więcej ;)

Link to comment
Share on other sites

agnethka ja uwązma podobnie kolor nie powinien mieć takiegggooo znaczenia jeśli nie wpływa na zdrowie. Np jeden sledzony przeze mnie miot amstaffów u Matki Staffki :) takie cudne anatomicznie i z charakteru wyszły białasy z małymi rudymi plamami i nie nie mieszczą sie we wzorcu nie rozumiem tego ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agnethka']dla mnie troszkę bez sensu, że trikolor czy czarny podpalany lub wątrobiany są niepożądane - jeśli mają w porządku anatomie, charakter i spełniają inne wymogi wzorca to dlaczego są niepożądane? przecież to jakby nie patrzeć staffik .... :roll: [/quote]
zalezy kto na jakie szczegoly zwraca uwage
wg tworcow rasy psy podpalane maja takie same palce srodkowe - zasadniczo dlugie
takie palce nie byly pozadane u staffikow, a sa charakterystyczne dla psow podpalanych (manchestery itp), stad, ze zakladano, ze wraz z kolorem niesione sa takie palce, stad kolor eliminowano
to nie byla kwestia "podoba sie / nie podoba sie" dany kolor, ale uzytecznosci rasy, czyli ruchu, jego zwinnosci i sprawdzania sie w walce
kiedys staffik byl psem "uzytkowym", nie pierdzial w kanape jak w wiekszosci teraz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']słuchajcie ale chyba tricolor te fotki co pokazujecie to co innego niz podpalane czyli czarne z plamami rudego - czy sie tricolory wymiennie tu używa??
a swoja droga fajne są tricolory :cool3: tak samo u astów i znam psa z forum tricolora który repa ma :cool3: ( na zielonym bodajże)[/quote]


właściwie Patka masz rację to są trikolorki ale również nazywane podpalanymi ale zdażają się typowo umaszczone jak dobki
mnie osobiście trikolorki się nie podobają ale podpalańce takie jak dobki wyglądają sensownie

znam również asta trikolora z rowodem ale na wystawie był tylko raz z adnotacją WADA UMASZCZENIA ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']zalezy kto na jakie szczegoly zwraca uwage
wg tworcow rasy psy podpalane maja takie same palce srodkowe - zasadniczo dlugie
takie palce nie byly pozadane u staffikow, a sa charakterystyczne dla psow podpalanych (manchestery itp), stad, ze zakladano, ze wraz z kolorem niesione sa takie palce, stad kolor eliminowano
to nie byla kwestia "podoba sie / nie podoba sie" dany kolor, ale uzytecznosci rasy, czyli ruchu, jego zwinnosci i sprawdzania sie w walce
kiedys staffik byl psem "uzytkowym", nie pierdzial w kanape jak w wiekszosci teraz[/quote]

dzięki strumyku - już łatwiej mi to zrozumieć (co nie tak jest z tymi umaszczeniami) ;)

rozumiem, że wątrobiane też coś ze sobą niosą (już nie piszę o kolorze w typie red nose, bo tam jest wada koloru nosa i oka jak na zdjęciu poniżej - przykładowo)

[IMG]http://www.staffies.republika.pl/image_3.jpg[/IMG]


ale "do kochania" chciałabym mieć kiedyś jakiegoś "odmieńca" ;)


ps. jeszcze bym chciała wiedzieć - jak to jest z białymi amstaffami ;) (bo białe sbt i bullki są uznawane, a cały biały ast już nie)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]takie palce nie byly pozadane u staffikow, a sa charakterystyczne dla psow podpalanych (manchestery itp), stad, ze zakładano, ze wraz z kolorem niesione sa takie palce, stad kolor eliminowano[/QUOTE] Strumyk jak zawsze imponujesz mi wiedzą :) a co z bielą dlaczego u staffikó moze byc a u astó nie (dalmat w genach??)

Canaveral-staff no widzisz jak to jest ;) jak z pokazmai mody, mnie podpalańce nie leżą, a tricolory i owszem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kasia , ten tricolor :mdleje: :loveu: :loveu: :loveu:

asta tricolora widziałam 2 razy , raz był to kundelek , raz psiak z papierem i to na wystawie go widziałam , nieźle mu poszło :multi:
mam gdzieś foty , ale cudo był ...

Już kiedyś pisałam , mówiłam :diabloti: że jak komuś , kiedyś , taki się urodzi - to ja zamawiam :multi: :multi: staffika ma się rozumieć :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']Strumyk jak zawsze imponujesz mi wiedzą :) [/quote]
a dziekuje bardzo - staram sie uczyc :)
[QUOTE]a co z bielą dlaczego u staffikó moze byc a u astó nie (dalmat w genach??) [/QUOTE]
bo z bialym kolorem niesie sie gen gluchoty, stad prawdopodobnie, aby unikac preferowano pigmentacje i oszacowano sobie jakis tam prog, ktory wpisano do wzorca
dlaczego bulle i staffiki moga byc biale - nie wiem :) (ale jak wiemy bywaja gluche bulle i jest to dosc powazny problem)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']a o białych głuchych astach właśnie jeszcze nie słyszałam ale za to z nasilona alergią tak może toto ... choć kolorowe asty też cierpią na alergie :p[/quote]

nasza pręgowana astka
[*] miała alergie - po testach wyszło, że jest uczulona m.in. na samą siebie :diabloti: a w rzeczywistości było zupełnie inaczej, bo po zmianie wykładziny na pcv i wywaleniu dywanu uczulenie przeszło ;) tak więc biel, chyba niekoniecznie ma na to wpływ ;)

też słyszałam o głuchocie wśród białych psów m.in. u dalmatów i bullków

Link to comment
Share on other sites

czyli mieszkajac w Irlandii bede mogla smialo wystawic takiego tri colora?? a w Polsce to zalezy jaki mi sie sedzie trafi?? :lol: bo czytajac czasem forum to nie raz trafilam ze nie kazdy sedzia umie ocenic np. bialego czy rudego staffika :cool1: bo on przeciez ma byc czarny :D

Link to comment
Share on other sites

Żabciu , poczytaj sobie wzorzec i komentarz do wzorca
[url=http://www.staff-bull.info/__orasie.php]| Staffordshire Bull Terrier --- SBT Info --- Staff-Bull.info |[/url]

sędzia , sędziemu nie równy to fakt , dzielą się na znawców rasy i znawców książkowych ;)

w wadach nie ma nic o kolorze , faktycznie przejęzyczyłam się ... te maści są mało poszukiwane , nie są wadliwe
jeśli zatem trafisz za psa z fajnym eksterierem , to będziesz wojować ringi :multi:
oczywiście nie u sędziów którzy uważają , że staffik ma być czarny i gruby :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...