Jump to content
Dogomania

mój pies ma gazy


Basia i Barni

Recommended Posts

mój pies ma gazy - ale przeokropne- każdemu sie zdarzy ale ten przegina do tego stopnia ze dorobił się paru niezłych przezwisk jak" pierdzioch" " śmierdziuch" , "ausobus"-bo psyka :diabloti: itd.
je tylko sucha karme Gilpa Junior, do tego czasami kość cielecą do obgryzania.
kupki ma jak bezy choc ostatnio udaje mu sie ukulać coś twardzszego :loveu:

ale zdażają mu się biegunki zwbogacone wykwintnymi pierdzioszkami- troche siara jak tak sobie pierdzi a ludzie chodzą :evil_lol:

co wy na to wasze psy tez tak pierdzą że macie ochotę zwiać , badz przynajmniej otworzyc szeroko okno przy tym mrozie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i Barni']
je tylko sucha karme Gilpa Junior, do tego czasami kość cielecą .

zdażają mu się biegunki.

co wy na to wasze psy tez tak pierdzą /quote]
Kość cielęca jest super, ale nie za często i zależy ile ? Chyba nie cała dla juniora ? Sądzę ,że całkiem sporo stąd te reakcje zagazowania i biegunki. Próbuj też podac inną karmę dla szczeniąt (stopniowo wprowadzając każdą nowość) i ogranicz kości. Zęby może sobie scierać na gryzakach. Układ trawienny powinien powrócić do normy, jest jeszcze bardzo jak widać niedoskonały.

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj zmiany karmy- mojemu psu gilpa również nie slużyła (tez puszczał bąki), oczywiscie stopniowo. Może mu nie odpowiada- kazdy psi brzuszek ma inne preferencje :lol: Odstaw kości zupełenie na pewien czas i sprawdź czy biegunki znikna- nie każdy pies dobrze się po nich czuje.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i Barni']mój pies ma gazy - ale przeokropne- każdemu sie zdarzy ale ten przegina do tego stopnia ze dorobił się paru niezłych przezwisk jak" pierdzioch" " śmierdziuch" , "ausobus"-bo psyka :diabloti: itd.
je tylko sucha karme Gilpa Junior, do tego czasami kość cielecą do obgryzania.
kupki ma jak bezy choc ostatnio udaje mu sie ukulać coś twardzszego :loveu:

ale zdażają mu się biegunki zwbogacone wykwintnymi pierdzioszkami- troche siara jak tak sobie pierdzi a ludzie chodzą :evil_lol:

co wy na to wasze psy tez tak pierdzą że macie ochotę zwiać , badz przynajmniej otworzyc szeroko okno przy tym mrozie :evil_lol:[/quote]
:shake: Tez miałam podobny problem..Prawie,przez dwa lata mo gordonek karmiony był eukanubą tzn 1 posiłek i na drugi posiłek otrzymywał gotowaną porcję rosołową z warzywami i makaronem lub ryżem jako wypełniacz.Z apetytem rzucał się zawsze na drugi posiłek...wręcz go uwielbiał...ale jak potem.. walnął bąka..toooo tynk z sufitu odpadał.Smrody były tak jadowite,że oczy sami mi się zamykały...Szukałam przyczyn tych przykrych również dla niego dolegliwości...napewno cierpiał na bóle brzucha...które mogły by się skończyć skrętem jelit:-(.Za namową koleżanki zrezygnowałam z karmienia suchą karmą....no i nastąpił koniec bąków,smrodów itd.aktualnie jada tylko gotowane mięsko/w nagrodę trochę surowego/,warzywa,suszony kwiat krwawnika,gotowane siemie lniane i jako wypełniacz gotuję mu tylko ryż/podobno w 70% trawiony przez psi organizm.Makaronu nie podaję/nie ufam/.Wszelkiego rodzaju pierdziele,smrody,bąki odeszły w niepamięć...no i pies szczęśliwy.Dzisiaj myślę,że w tych suchych karmach jest coś nie tak/zawsze był karmiony suchym z najwyższych półek/...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia i Barni']zobaczymy tak
bede go karmiła samą karma - bo raz dziennie dodawałam miesko do niej
tylko mysle ze problem moze byc tez taki ze on połyka żarcie jak odkurzacz całą miskę zjada dosłownie w 15 sekund- to może równiez powodować wzdęcia - prawda?[/quote]


Pewnie i to jakie:evil_lol: A wtedy wlaśnie jak znalazł przydaje się Espumisan;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój pies , zawsze puszcza bąki w samochodzie lub jak śpi i przy kąpaniu .
I zawsze się z tego cieszy ; dd
Najgorzej jak wyjdę na dwór i ma biegunkę , to puszcza takie smrody głośne , to ludzie się gapią jak na wariatkę .
Mi to nie przeszkadza , tym bardziej że pies merda ogonem jak zasmrodzi powietrze . ; )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja bym się cieszyła jakby moja suka puszczała najgorsze pierdy na świecie, ona w ogóle nie pierdzi ale za to ciągle zbierają jej sie gazy w brzuchu i natychmiast jestem zdenerwowana podaje espumisan.A wiem ze jakby sobie puściła smrodliwego cichacza to jej by ulżyło a i ja byłabym spokojniejsza.Nadmiar gazów u mojej suki w dużej części na pewno jest spowodowany tempem w jakim pochłania wszystko co jej daję.Karmę, psie ciacha itp. Nawet jak pije wodę to jak psychiczna jakbym jej wydzielała, później odchodzi od miski i zaczyna długo bekać jak najgorszy pijak spod budki z piwem a najlepsze jest to że to mały York. W tym roku w święta, wszyscy siedzą przy stole a tu wyskakuje to małe z kokardką i na pełen regulator beeee... gdybyście widzieli minę mojej teściowej, która nie przepada za psami... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...