Jump to content
Dogomania

Pieska sprzedajemy tanio, bo ma niewielką przepuklinę...


Mazek

Recommended Posts

Przepuklinę się operuje, ale na obejrzenie takiego pieska wybrałabym się z weterynarzem. Jeżeli hodowca chce się pozbyć psiaka ze względu na "niewielką przepuklinę", to sprawdziłabym, czy nie ma innych wad/dolegliwości, bo przepuklinę można zoperować. Nie jestem wetem, więc trudno mi autorytatywnie stwierdzić, że każda przepuklina może być zoperowana bez śladu. Jesli jesteś zainteresowany kupnem tego szczeniaka, zajrzyj na strony vetserwisu i skonsultuj się z zaufanym wetem. Na jakim poziomie jest cena za pieska?

Link to comment
Share on other sites

Przepuklinę się operuje, ale na obejrzenie takiego pieska wybrałabym się z weterynarzem.

Na razie nie byłem go jeszcze oglądać - zaciekawił mnie taki przypadek bowczesniej się z tym nie spotkałem...

Jeżeli hodowca chce się pozbyć psiaka ze względu na "niewielką przepuklinę", to sprawdziłabym, czy nie ma innych wad/dolegliwości, bo przepuklinę można zoperować. Nie jestem wetem, więc trudno mi autorytatywnie stwierdzić, że każda przepuklina może być zoperowana bez śladu.

własnie mam takie same wątpliwości a znając życie hodowca będzie zapewniał, że to żaden problem i jest to proste jak szczepienie :D

Jesli jesteś zainteresowany kupnem tego szczeniaka, zajrzyj na strony vetserwisu i skonsultuj się z zaufanym wetem. Na jakim poziomie jest cena za pieska?

Ceny jeszcze nie znam - chodzi o doga niemieckiego - a cena prawdopodobnie nie przekroczy 1 tys. zł

Link to comment
Share on other sites

Mokka dobrze gada! Najlepiej pokazać szczeniatko wetowi. A jeśli jest to naprawdę tylko niewielka przepuklina to wystarczy zabieg chirurgiczny (psiak musi być pod narkozą) i po sprawie. Trwa krótko i goi się szybko.

Wiem, bo przeżyłam przepuklinkę pępkową. Hodowca uczciwie powiedział, że sunia ma i że jest niewielka, mój wet potwierdził.

Zabieg kosztował około 300 pln

ps. szczeniak z przepukliną jest psem, czy suczką. Pytam, bo usłyszeliśmy od weta, że gdyby tak niewielka przepuklina pępkowa była u psa - to nawet by nie operował - tylko obserwował. U suki, która ma w planach być hodowlana - powiedział, że lepiej zaszyć.

Link to comment
Share on other sites

ps. szczeniak z przepukliną jest psem, czy suczką. Pytam, bo usłyszeliśmy od weta, że gdyby tak niewielka przepuklina pępkowa była u psa - to nawet by nie operował - tylko obserwował. U suki, która ma w planach być hodowlana - powiedział, że lepiej zaszyć.

ten szczeniak to piesek - i hodowca informuje lojalnie o tym "defekcie"

zainteresowałem się tym ogłoszeniem, stąd moje zapytanie i nawet wreszcie się zalogowałem, bo do tej pory to tylko czytałem ...

pozdrawiam zatem wszystkich

Link to comment
Share on other sites

Czyli wygląda na to, że cena jest niewygórowana.

Zajrzyj na wtserwis, poczytaj co tam piszą o przepuklinie, zawsze możesz do nich napisać, jeśli masz jakieś pytania czy wątpliwości - na pewno odpiszą (odpisują raczej szybko). A potem do weta, bo ja samodzielnie nie pojechałabym oglądać chorego szczeniaka. Najważniejsze jest, aby pies mógł dalej żyć, normalnie funkcjonować i nie cierpieć.

Link to comment
Share on other sites

W mojej rasie - Airedale Terrier - przepukliny pępkowe są najczęściej spotykane ze wszystkich ras. Konsultowałam się ze znajomymi hodowcami i nikt nie obniża cen z powodu niewielkich przepuklin pępkowych. Znakomita większość z nich nie wymaga zabiegu operacyjnego, nawet u suk z aspiracjami hodowlanymi.

Zaznaczam, że to, co piszę, dotyczy tylko małych przepuklin pępkowych. Przepukliny pachwinowem, jak również większe pępkowe, są poważniejsze i na nich się nie znam.

Dwa szczeniaki Misi (mają teraz 3,5 miesiąca) miały małę przepukliny pępkowe. Powstały, gdy szczeniaki miały 6 tygodni. U chłopca, przepuklinka zniknęła sama z siebie w wieku ok. 11 tygodni. U dziewczynki nadal jest, troszkę się powiększyła, ale za wcześnie jeszcze, żeby zdecydować, czy będzie trzeba ją operować. W każdym razie, jako hodowca obiecałam tylko, że gdyby taka potrzeba zaszła, to zoperuję to na właśny koszt. Ceny szczeniaka nie obniżyłam. Konsultowałam się również oczywiście w tej sprawie z moim wetem, który uważa, że małymi przepuklinami pępkowymi w ogóle nie należy się przejmować. Sam niedawno wybierał szczeniaka dla swoich rodziców i wybrał właśnie sunię z przepuklinką, bo najbardziej mu się podobała z innych powodów.

Więc ja upewniłabym się, że chodzi o przepuklinę pępkową, że jest rzeczywiście niewielka (choć co znaczy "niewielka" u doga niemieckiego - nie potrafię Ci powiedzieć :wink: ) i skonsultowałabym się z wetem. Również upewniłabym się, że to jedyna wada. I jeśli tak - to wygląda że trafiłaś (łeś?) na dobrą okazję :wink: .

Link to comment
Share on other sites

U mopsow przepuklina to tez czesta przypadlosc. Jezeli to jeszcze szczenie to mozna stosowac porofix - sa to plasterki, ktore stosuje sie tez u niemowlat - do kupienia w aptece za okolo 6 zł. Przy niewielkiej przepuklinie powinno pomoc.

Dobrze, ze ta przepuklina u chlopaka...ze wzgeldow jak wyzej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...