Jump to content
Dogomania

Uwaga zŁodziej psÓw!!!!!


basia

Recommended Posts

Kopiuję z zaprzęgowego forum:

[B][COLOR=red]W trójmieście (okolice Pruszcza Gdańskiego) grasuje złodziej psów rasowych.

Ma na swoim koncie kilka husky z Juszkowa, owczarki, psy małe, zawsze rasowe!


Apeluje, żeby nie zostawiać psów samych przypiętych przy sklepie, nie spuszczać ze smyczy na spacerach, czy zostawiać niepilnowanych na podwórku.

Psy sprzedawane sa na giełdzie w Pruszczu. Dzisiaj miałam okazje porozmawiać z trzema osobami które to spotkały. Dwie z Pruszcza, trzecia z Juszkowa.
[/COLOR][/B]
[B][COLOR=red][/COLOR][/B]
[COLOR=red][SIZE=1][COLOR=black]Jeżeli temat już jest to proszę o jego usunięcie.[/COLOR][/SIZE]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

To naprawdę ważna wiadomość. Uważajcie !
Tak jak pisze autorka tematu :
* Nie zostawiajcie psów przywiązanych do sklepów
* Nie spuszczajcie ich ze smyczy
* Nie spuszczajcie ich w ogóle z oka
* Nie trzymajcie na podwórku

Pamiętajcie złodziej może być każdym przechodniem którego byście o to nie podejrzewali!

P. Basiu, pozwalam sobie skopiować ten tekst i wrzucić go na forum MIAU w dziale Zwierzyniec Ogólny

Pozdrawiam ;)

Link to comment
Share on other sites

Psy kradzione są nie tylko do odsprzedaży ale zdarza się , że w celu uzyskania pieniędzy z nagrody jaką dają później właściciele za znalezienie psów. Czyli inaczej mówiąc najpierw kradną a jak właściciele dają ogłoszenia o poszukiwaniu , zgłaszają się że znaleźli i chcą nagrodę. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja na szczęście Martiego pod sklepem nie zostawiam. :P
I na mam zamiaru! Bo wszędzie sa złodzieje. Nikomu na tym świecie nie można juz ufać! :shake:
Ile jest przypadków, że prosisz kogoś o potrzymanie psa przed sklepem, a on nagle ucieka z psem??? Jest mnóstwo takich przypadków!!! :shake:
Więc apeluję, żebyście PILNOWALI SWOICH PIESKÓW I NIE ZOSTAWIALI ICH POD SKLEPEM, CHYBA, ŻE CHCECIE SIĘ Z NIMI POŻEGNAĆ.
Ale są też ludzie, którzy oddają psiaki po znalezieniu ich. Ale to są nieliczne osoby... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Czy macie więcej informacji?Stało się..Pani tego nigdy nie robiła, ale raz coś ją podkusiło i poszła do sklepu...pies został na zewnatrz...psa nie ma

Ukradli go w sobotę, giełda w Pruszczu jest w niedzielę...szukamy ale... ech więcej w moim podpisie.

Wysoka nagroda za oddanie psa. Bardzo wysoka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Betbet']Czy macie więcej informacji?Stało się..Pani tego nigdy nie robiła, ale raz coś ją podkusiło i poszła do sklepu...pies został na zewnatrz...psa nie ma

Ukradli go w sobotę, giełda w Pruszczu jest w niedzielę...szukamy ale... ech więcej w moim podpisie.

Wysoka nagroda za oddanie psa. Bardzo wysoka.[/quote]

Współczuje. Moich znajomych pies został również skradziony z ogródka.
Na takich złodziei trzeba:mad:
a pozatym ONI nie mają wyrzutów sumienia chyba:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Czy macie więcej informacji?Stało się..Pani tego nigdy nie robiła, ale raz coś ją podkusiło i poszła do sklepu...pies został na zewnatrz...psa nie ma

Ukradli go w sobotę, giełda w Pruszczu jest w niedzielę...szukamy ale... ech więcej w moim podpisie.

Wysoka nagroda za oddanie psa. Bardzo wysoka.[/quote]
[B]Betbet[/B], mam nadzieję, że nie chodzi o spanielka? :roll:
Czy właściciele przeglądali już allegro i inne portale?

Link to comment
Share on other sites

rany co sie teraz dzieje
nam ma poczatku sierpnia skradziono z zamknietej posesji, w bialy dzien piecioletnia sunie husky niestety nie odnalezlismy jej
na poczatku wrzesnia policja wypatroszyla dziuple z kradzionymi psami (ok 30 km od naszego domu) niestety naszej Bastuli tam nie bylo. Rozmawialam z sasiadami i tez mieli proby kradziezy z posesji Masakra
Mam nadzieje ze Wasze ogonki sie znajda

Link to comment
Share on other sites

psy nie są kradzione tylko do tego aby dostać nagrode ,niektóre duże rasy złodzieje sprzedają "łysolcom",który je używaja jako worki trweningowe dla swoich pseudo amstaffow lub pitbulli,potem twe psy są wyrzucane do lasu lub zostawiane na pewną śmierć!!! w zeszłym roku znalazłem prawie zagryzionego owczarka niemieckiego ale niestety humanitarnym wyjściem było uśpienie psa ,ponieważ rany na jego ciele były tak wyszarpane ,że pies nie miał szans na przeżycie i weterynarz podjął decyzję o eutanazji :placz:dlatego ostrzegam wszystkich i apeluję NIGDY NIE ZOSTAWIAJCIE PSÓW BEZ OPIEKI ANI POD SKLEPAMI!!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betbet']Asia chodzi o labradora. właściciele nie dają za wygraną. Mówią, że będą szukać do upadłego.[/quote]
Niech się nie poddają, trzymam kciuki, żeby psiak się odnalazł. :kciuki: :kciuki:



W zeszłym roku w Aleksandrowie Łódzkim grasowała szajka złodziei psów. Działali w ten sposób, że jeden chłopak podjeżdżał na rowerze pod sklep, brał psa pod pachę, odjeżdżał kawałek i przekazywał psa znajomkom do samochodu.
Właściciele ukradzionej spanielki (ogłoszenie o zaginięciu znalazłam na Allegro, napisałam do nich i poznałam historię) jeździli po pseudohodowlach, przeglądali ogłoszenia w gazetach i w końcu trafili na jakiś ślad w jednej z pseudohodowli. Pojechali pod pretekstem kupna szczeniaka. Spytali czy mogą zobaczyć rodziców szczeniąt. Odmówiono, chociaż słyszeli za drzwiami szczekanie kilku psów. W rozpaczy powiedzieli, że tak naprawdę szukają ukradzionej suni. Zostali wyproszeni. Następnego dnia pojechali tam ze znajomym policjantem, żadnych psów już nie było. :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mieszkam w Toruniu i u nas jest podobnie.Ludzie z lenistwa wyjdą sobie z pieskiem-i sklep przy okazji tez odwiedza...moim znajmym ukradziono młodego bokserka, koles na chwilke po masło chyba poszedł :O wrocił po psie ani śladu, kumpela dała popilnowac husky jakim dzieciakom, obiecala im jakis slodycz za to jak wrocila jakies 'maz tej pani' szedl sobie z Didi...zwrocila mu uwage, jeszcze twierdzil, ze to jego..wkurzyła sie jak go ochrzaniła ;/ Sasiadce tez 3 razy chcieli wziasc spaniela, okolo rocznego ale pies wbiegl za pania do sklepu.
Mimo, ze ja czesto mowie znajomym-uwazaj, jak masz rasowego, szczegolnie mlodego psa-nie zostawiaj go pod tych ch* tesco (bo tam to najczesciej ;p) tylko odnies go do domu...
Ale nie, zostawiaja dalej :(
Jak kiedys bylam zmuszona poleciec do małego sklepu to co chwile przez szybe wygladałam, gdzie moja ONka ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Moj kolega ma goldenke. Tez poszedl sobie do sklepu, przywiazal mala na zewnatrz, ale mial ja caly czas na oku. Za chwile ktos podszedl i zaczal odwiazywac mala - kolega wybiegl ze sklepu, a chlopak, ktory odwiazywal psa mowi, ze myslal, ze ktos psa porzucil... Malo co sie nie pobili, ale kolega zmadrzal i od tamtej pory nie zostawia psa nawet na chwile.
Ja z kolei wyszlam z moja wtedy 3 miesieczna dobcia do parku. Zauwazylam dwoch chlopakow, ktorzy sobie przechodzili parkiem. Gdy tylko nas zauwazyli, to jeden szepnal cos do drugiego i zamiast isc dalej, to usiedli na lawce i spogladajac na nas zaczeli szeptac miedzy soba caly czas bacznie nas obserwujac. Zabralam psa czym predzej do domu, a od tamtej pory nosze ze soba gaz - na ludzi, nie na psy.
Choc moja "mala" ma juz prawie 7 m-cy i ludzie nas raczej omijaja, to nigdy nie wiem co moze wpasc komus do glowy.

Link to comment
Share on other sites

Ja dzisiaj wracałam z Tesco i widze takiego yorczka. Odpicowany, sieść jak prosto od groomera, kokardeczka i takie różne. Piesek śliczny ogólnie ;)
ALE siedzi sam przed tesco!
Na szczęście zaraz wyszła właścicielka...
Jak można tak robić?
Ja bym żadnego psa nie zostawiała :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...