Jump to content
Dogomania
Chefrenek

Jaką rasę mam wybrać vol. 2

Recommended Posts

Rozumiem Cię. Biorąc obojętnie jakiej rasy psa zawsze jest jakieś ryzyko różnych chorób. Na niektóre z nich, hodowcy, czy my jako właściciele nie mamy kompletnie wpływu.

Proszę zajrzyj na grupy na fb, w dzisiejszych czasach większość hodowców / właścicieli psów siedzi właśnie tam, aniżeli na forum :) tutaj już prawie nikt nie został, ja też zaglądam z doskoku :) 

Ja tylko jeszcze tak nadmienię: jeżeli mieszkasz w bloku to pytanie czy masz windę. Nie wyobrażam sobie szczeniaka (rasy obciażonej dysplazją) do 12-18msc życia puszczać samopas po schodach. Psa należałoby znosić, aby zminimalizować ryzyko. I w razie dysplazji też.

A resztę powiedziała Ania, fajnie że Aniu wpadlaś :)

A dlaczego męczy się w bloku? Mój ma 22kg obecnie. Nie chodzi po schodach, jeździmy windą... W 100% rozumiem obawę przed chorobami. Sama mam pewność, że w przypadku następnego psa (jeśli jeszcze się zdecyduję) zbadam dokładnie jest historię pod kątem padaczki. Uważam, że choroby neurologiczne to najgorszy typ chorób w przypadku psów, bo wpływają na mózg i zachowanie...

Ja mam psa dużego 37kg i nie zauważyłam, żeby męczył się przez to, że mieszka w bloku. Oczywiście codziennie ma zapewnione długie spacery lub jadę z nim za miasto, żeby mógł się wybiegać na polach. U rodziców w domu jak z nim przebywam niema roznicy w jego zachowaniu, na dworzu sam siedzieć nie chce.