Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

beagle sa niezwykle ruchliwe,trudne w ukladaniu i maja b silny instynkt mysliwego.Do tego jest to pies ,ktory moze i wytrzyma sam w domu,ale nie jest to dobre dla jego psychiki(nie mowie tego "ot tak"-rozmawialam na ten temat z paroma hodowcami i wszyscy potwierdzili ,z beagle sa wyhodowane do zycia w sforze i b zle sie czuja nawet przy krotkiej nieobecnosci czlowieka/innego psa).Musi byc z nim inny pies lub czlowiek.
szczerz to do twoich warunkow nie polecalabym takiego psa.
A moze jakis spaniel,ew jakis mniejszy owczarkowaty?(polecam shipperke-cudowne,zlote psy)
NSR to swietne psy-przyjazne,"miskowate" ,warto sie nad nimi zastanowic
[B]w twoim przypadku polecalabym adopcje pieska ze schroniska[/B]

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź ;)

Bardzo bym chciała adoptować psa ze schroniska, miesiącami tylko prosiłam i prosiłam rodziców. Powiedzieli : albo rasowiec, albo żaden. Musze się podporządkować, w końcu to moi rodzice, poza tym nie jestem pełnioletnia.

Nad NSDTR się zastanowię, wydaję mi sie jak narazie najodpowiedniejszy, tymbardziej, że uwielbiam retrievery i mam już trochę doświadczenia z tymi psiakami :)
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za rady ;)

Link to comment
Share on other sites

Mam cichą nadzieję, że ty i twoi rodzice rozumiecie, że pies rasowy, to pies z rodowodem :cool3:... Jeśli nie to powiedz, w 5 sekund zostaniesz zasypana informacją dlaczego tak jest i czemu lepiej jest kupić ciut drożej psa z rodowodem [chociaż pety potrafią być dużo tańsze ;)], niż z pseudohodowli [czyli bez rodowodu] :evil_lol:...

Link to comment
Share on other sites

O tym, że rasowy = rodowodowy wiem doskonale, pozostaje jeszcze przekonać o tym rodziców. Powoli widać jakieś rezultaty, ale jeszcze nadal chcą te "rasowe" bez rodowodu. Z tego powodu szukam domisie, czy też pety (jak to wolicie nazywać :) ),ale z rodowodem, zawsze to jakoś taniej, tymbardziej, że nie interesuje mnie ani hodowla, ani wystawianie. Jeśli niewystawowych sie nie znajdzie, to się po prostu uzbiera więcej pieniedzy, albo do schroniska :diabloti: Żadnych pseudohodowli, tego możecie być pewni:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WŁADCZYNI']Skreśl wszelie terriery jeśli dobrze Ci się pracowało z retriverem - nie da się ich pod tym względem porównać;)
Beagle to myśliwy, próbowałaś Tatę podejść pod włos że Toller też?;)[/QUOTE]

Nie, ale w beaglu z pewnością podobało mu się to, że... nie wygląda jak taki salonowy piesek. Toller mu się podoba, mamie też jest za. Chyba wreście jest jakaś rasa podobająca się całej rodzince :multi: I to pod względem wielkości, wygladu i tego przecudnemu charakteru :loveu:
Jakich ciekawych rzeczy dowiedziałam się o tollerach! Słyszeliście ich odgłosy, które wydają, gdy się cieszą? To coś w stylu połaczenie pisku człowieka z kwaczeniem kaczki :lol: Uwielbiam te piaki!! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NUVA']hej, hej widze , że temat gorący ciągle trwa . Jesli chodzi o wybór rasy decyzja ostateczna jeszcze nie podjęta...

a tak uspokajając emocje, to według mnie każdy pies - mały, duży kudłaty i "łysy" potrzebuje się wybiegać, wyspacerować - a przede wszystkim nie może się czuć niepotrzebny i siedziec w koncie i z daleka patrzeć na swioch kochanych właścicieli. Jak będzie się czuł potrzebny i ważny to gwarantuję , że będzie szczęśliwy. Bo co mu nawet z czterech godzin spaceru jak potem siedzi w koncie omijany (tyle tylko , że mu się siusiać nie chce). A sieść długa , krótka - skoro jest pies to musi być i sierść. :lol:

Jest też takie powiedzienie " Jaki właściciel taki pies "[/quote]

super sama chcialam to napisac ale mnie wyprzedzilas
a poza tym to pyta tu kilka osob o psa a odpowiada sie jakby jednaj. ja bym radzila posty czytac b. dokladniej i odp. z cytatem aby wiedziec komu sie odpowiada

jezeli ja lubie ON to nie kupie sobie shi tsu

ja wybralam BOS-a bo wyglada jak ON, jest inteligentny piekny i poprostu tego chce
mialam 17 lat malego spaniela, pogryzl cala rodzine i byl terrorem dla osiedlowych dzieci choc z nimi wychowany byl, acha i byl nam b. polecany-chce powiedziec ze nie bedzie idealnaj rasy, kazda ma wymagania wieksze pod tym czy innym wzgledem...a tak jak u ludzi rozne charaktery niezalezne od rasy moga sie zdarzyc!

I to radzenie moze wygladyc tak- ten co ma yorka te sa najlepsze , wlasciciele labkow- moje super, bo kazdy kocha swojego i jest do niego -rasy -przekonany!!!

psa sobie nie ulepimy na wzor jaki chcemy miec a jak bedziemy swiadomi ze to tez obowiazek i praca aby go na dobrego towarzysza zycia wychowac to mysle ze wszystko powinno dobrze pojsc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonsai_88']To ty nie wiesz? BOS to taka nowa idealna rasa - na daje się dla każdego... nieważne, że pies ma być ruchliwy czy leniwy, łagodny czy agresywny... BOS i tak będzie dobry :evil_lol:

Już raz pisałam, że godzina dziennie żadnemu owczarkowi nie wystarczy :roll:[/quote]

przeciez to nie neva mowila o 1 h spaceru, ona nie pracoje i ma czas na psa, z t 1h do 45 min to byl inny forumowicz

Link to comment
Share on other sites

Na spokojnego psa polecałabym goldena, ale rozumiem, że za duży. W takim razie może coś w stylu: mały kundel schroniskowy?
Generalnie istnieje tendencja, że małe psy są bardziej ruchliwe i szczekliwe. Każda rasa ma osobniki gwałtowne i spokojne.
Ja bym tam polecała doga niemieckiego - one lubią się miziać, leżeć na kanapie - lenie - dłuugi spacerek raz dziennie i dają radę.

Link to comment
Share on other sites

ja mysle ze nie powino sie niczego polecac. kazdy kto ma psa powinnien go poprostu przedstawic co za rasa i dlaczego wlasnie la nieg ta rasa jest ta wlasciwa. tyle ila ras tyle pogladow, awystarczy jedno nieprzyjemne spotkanie z osobnikiem jakiejs tam rasy i juz wypowiadamy sie ze to nie to bo on taki czy inny...:shake:

sa rasy ktore maja predyspozycje do sportu inne do obronny a jeszcze inne sa moze wstechstronne. wydaje mi sie ze to tylko cechy ktore mozna w danej rasie przy odpowiednim prowadzeniu badz szkoleniu od psa latwiej uzyskac. ale chyba nie ma rasy universalnej, cechy charakteru tez sa wazne.

ja moge powiedziec dlaczego ja wybralam ta rase ale chyba dam sobie spokoj z doradzaniem. kazdy musi najlepiej wiedzie czego chce i jakie ma warunki i czy sprosta danej rasie

strasznie mnie denerwuje jak ktos wmawia mi ze wlasnie ta albo inna rasa dla mnie jest odpowidnia bo on wlasnie to wie najlepiej :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hulan']ja mysle ze nie powino sie niczego polecac. kazdy kto ma psa powinnien go poprostu przedstawic co za rasa i dlaczego wlasnie la nieg ta rasa jest ta wlasciwa. tyle ila ras tyle pogladow, awystarczy jedno nieprzyjemne spotkanie z osobnikiem jakiejs tam rasy i juz wypowiadamy sie ze to nie to bo on taki czy inny...:shake:

sa rasy ktore maja predyspozycje do sportu inne do obronny a jeszcze inne sa moze wstechstronne. wydaje mi sie ze to tylko cechy ktore mozna w danej rasie przy odpowiednim prowadzeniu badz szkoleniu od psa latwiej uzyskac. ale chyba nie ma rasy universalnej, cechy charakteru tez sa wazne.

ja moge powiedziec dlaczego ja wybralam ta rase ale chyba dam sobie spokoj z doradzaniem. kazdy musi najlepiej wiedzie czego chce i jakie ma warunki i czy sprosta danej rasie

strasznie mnie denerwuje jak ktos wmawia mi ze wlasnie ta albo inna rasa dla mnie jest odpowidnia bo on wlasnie to wie najlepiej :eviltong:[/quote]

sorry za bledy :oops: mam do d..y tastature i wychodza mi tam takie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem nie można nikomu narzucić jakiego psa ma wybrać ani nawet sugerować: ten jest dla Ciebie dobry i tyle.
* Można doradzać laikowi bądź osobie która jeszcze mało wie o psach,
* można mu opowiadać o psach o rasach
* polecać a nawet podarować dobre książki (tudzież ine publikacje) o psach
* umówić z osobą która dużo wie o psach i jest w tej dziedzinie ekspertem

ALE NIE POWINNO się mówić jaką ma rasę wybrać, osobie która mało wie o psach.:angryy:

Uważam że ten kto chce mieć psa powinien najpierw sam zdobyć taką wiedzę, poczytać o ich psychice potrzebach o rasach psów, ewentualnie dużo rozmawiać z zaprzyjaźnionymi właścicielami psów.:cool1:
To przyszłemu właścicielowi powinien "podobać" się pies/rasa, a wtedy będzie go kochał i będzie dla niego chciał jak najlepiej i zadba o jego potrzeby. :loveu::lol:

Link to comment
Share on other sites

taaa...a moim skromnym zdaniem pytaja tu przede wszystkim osoby ,ktore wiedza ,ze z ksiazek sie niczego nie dowiedza.Prawie kazdy forumowicz ma nie tylko stycznosc ze swoim psem,ale z wieloma innymi rasami-staraja sie pomoc "nowicjuszom".
I chwala pytajacym za to,ze pytaja!Bo to swiadczy o tym,ze decyzja o psie jest przemyslana i chca sie jeszcze czegos dowiedziec.

Link to comment
Share on other sites

Jakby nie chcieli wiedzieć, to by nie pytali - jeśli pytają, to trzeba im doradzić, lepiej to niż żeby kierowali się modą. Poza tym to co pisze wiska: Nie zawsze książki mówią prawdę a skąd laik może wiedzieć co nie jest kłamstwem? Takie jest moje skromniuchne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

heh ma to uzasadnienie tylko w chorobie tzw "szalenstwo spaniela" ma ona podloze padaczkowe ,takie psy sa raczej wykluczone z hodowli i leczone srodkami uspakajajacymi i anydepresantami :razz:

a tak w sumie to kazdy pies moze stac sie agresywny (nawet labki agresywne widzialam)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']
a tak w sumie to kazdy pies moze stac sie agresywny (nawet labki agresywne widzialam)[/quote]
ja mam takiego na ulicy- warczy na każdego, czy człowiek, czy kot, czy pies- tylko na domowników nie reaguje:cool1: do tego jest spasiony(albo -na, nawet nie widać przez tą masę :roll:) na potęgę, wygląda jak kawałek kiełbasy na czterech wykałaczkach:cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']heh ma to uzasadnienie tylko w chorobie tzw "szalenstwo spaniela" ma ona podloze padaczkowe ,takie psy sa raczej wykluczone z hodowli i leczone srodkami uspakajajacymi i anydepresantami :razz:

a tak w sumie to kazdy pies moze stac sie agresywny (nawet labki agresywne widzialam)[/quote]

padaczki nie mial:cool3:

ale na pewno byl szalony- czasami:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...