Jump to content
Dogomania

Jaką rasę mam wybrać vol. 2


Chefrenek

Recommended Posts

[quote name='dog193']Weź collie! Jak już pójdziemy kiedyś na spacer to nasze pieski będa ślicznie razem wyglądac i będzie mamusia ze szczeniaczkiem :loveu:[/QUOTE]

haha no tak :evil_lol: świetny pomysł
Wezmę Dorę i powimy że to bardzo spasiony foks :diabloti:


A tak poważnie to w życiu rasy im nie dopasuję bo takie mają problemy ze wszystkim - ten za bardzo agresywnie wygląda, ten za mały, ten za duży, ten za rudy, ten wygląda nie rasowo... Dom dobry ale wybredni tacy.. rozumiem że chcą psa dopasować ale bez przesady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']też słyszałam że Czechy i Słowacja ma dużo hodowli tejże rasy, ale nie wiem czy pasowały by im koszty związane z ściągniem psa z zagranicy, a i u nast pewnie też tanią rasą nie są, ja myślę że szukając coś do max 1800/2000zł

BOS jest za duży, nie chcą dużego psa, bardziej im odpowiadają rasy średnie[/QUOTE]
koszta ściągania to żadne koszta ;) rodowód wyrabia hodowca, a wy musicie po prostu pojechać po psa, pewnie czasem nawet mniej wyjdzie niż za podróż po polsce :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']koszta ściągania to żadne koszta ;) rodowód wyrabia hodowca, a wy musicie po prostu pojechać po psa, pewnie czasem nawet mniej wyjdzie niż za podróż po polsce :diabloti:[/QUOTE]

wiesz co w sumie tu nawet nie chodzi mi o transport psa, bo z tym pewnie by ni było problemu, bo i tak mają firmę za granicą i tak, ale bardziej mnie interesują właśnie koszty samego szczeniaka, bo nie orientuje się jak wyglądają ceny psów za granicą

Link to comment
Share on other sites

Według mnie najlepsza rasa to owczarek niemiecki. Mam długowłosego, ale krótkowłose nie wymagają aż takiej pielęgnacji sierści. Moim zdaniem to pies do tańca i do różańca. Obronny a jednocześnie spokojny. Wszystko zależy od tego jak się je wychowa. To bardzo mądre psy :) Jedyną ich wadą jest choroba stawów w podeszłym wieku, ale który rasowy pies nie choruje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']wiesz co w sumie tu nawet nie chodzi mi o transport psa, bo z tym pewnie by ni było problemu, bo i tak mają firmę za granicą i tak, ale bardziej mnie interesują właśnie koszty samego szczeniaka, bo nie orientuje się jak wyglądają ceny psów za granicą[/QUOTE]

są raczej tańsze, albo w takiej samej cenie- w czechach jest dużo więcej hodowli i miotów niż u nas ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kochanezwierze']Według mnie najlepsza rasa to owczarek niemiecki. Mam długowłosego, ale krótkowłose nie wymagają aż takiej pielęgnacji sierści. Moim zdaniem to pies do tańca i do różańca. Obronny a jednocześnie spokojny. Wszystko zależy od tego jak się je wychowa. To bardzo mądre psy :) Jedyną ich wadą jest choroba stawów w podeszłym wieku, ale który rasowy pies nie choruje?[/QUOTE]
Nie wiem jaki jest cel tej wypowiedzi, szczególnie,że osoba ostatnio pytająca zaznaczyła,że owczarki odpadają.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Obama']Nie wiem jaki jest cel tej wypowiedzi, szczególnie,że osoba ostatnio pytająca zaznaczyła,że owczarki odpadają.[/QUOTE]

Zapewne reklamowy, zaraz w sygnaturce się pojawią jakieś meble na wymiar, blożek z poradkami albo coś podobnego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Skyy'][B]NightQueen, [/B]mam znajomą, która hoduje w Polsce owczarki szkockie collie krótkowłose, gdybyś była zainteresowana. Możliwe, że planuje miot na ten lub następny rok. ;-)[/QUOTE]

pogadam z nimi i zobaczymy
Będę miała cię na uwadzę i zgłoszę się jeśli się zdecydują ;)

Link to comment
Share on other sites

Z zupełnie innej beczki mi się nasuwa jeszcze whippet - średni, rasowy, pielęgnacja chyba minimalna, no ale to trochę specyficzne pieski są z tego co słyszałam, no i wygląd im może nie podpasować.

Planują coś z tym psem robić bardziej zaawansowanego czy to ma być pies-przyjaciel rodziny?

Link to comment
Share on other sites

No to mógłby być nawet ten whippet, ale miał być psiuńcio bez instynktu, tak? Co prawda są showy, które tego instynktu nie mają i nawet zwierzyny nie pogonią ;) ale jednak z whippetem to jest loteria. Tak jak branie whippeta do sportu... może trafić się show z zajefajnym popędem, albo użytek-flegma (co prawda duże znaczenie ma też właściciel i jego doświadczenie, ale niektórych rzeczy nie da się zmienić, po prostu). No i jeśli już to trzeba tez dobrze wybrać hodowlę. Niestety, boli mnie to co widzę na wystawach, gdzie wygrywa suka przylegająca do podłoża i trzęsąca się ze strachu, ale po prostu ładna i później są po niej szczeniaki z równie zrytą psychą :roll:. Dużo hodowców też nie dba o socjal szczeniąt... W Polsce naprawdę trzeba uważać z whippetami i ktoś, kto się nie orientuje w temacie weźmie pierwszego lepszego z psa z pierwszej lepszej hodowli, albo takiej, gdzie słyszał dobre opinie (bo akurat u charciarzy jest tak, że nikt nikogo otwarcie nie obsmaruje, więc cały syf jest chowany). Niestety, ale jak widzę reklamy na co drugiej stronie hodowli typu: "idealny pies dla każdego, dla osoby starszej, dziecka, dla singla, a do tego super do sportu" to mnie coś strzela. Jak hodowca, który zna np. agility tylko z nazwy, może pisać, że JEGO psy są super w tym sporcie...?
Ale to moja opinia, jestem nawet lekko stronnicza :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]koszmaria a o amstaffie myślałaś?dałabys radę?[/QUOTE]
uwielbiam terriery typu bull,ale boję się,że po jakiejś magicznej granicy wieku psu się odwidzi i będzie chciał wszystkich swoich dotychczasowych psich kumpli zagryźć.

ale podoba mi się inna rzecz w ascie[mieszkam między szkołą a przedszkolem]-żaden dzieciak nie będzie mi się pchał z łapami by pogłaskać

moje typy jak na razie to flat i owczarek niemiecki

aaa i coton de tulear:)

Edited by Koszmaria
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']
moje typy jak na razie to flat i owczarek niemiecki

aaa i coton de tulear:)[/QUOTE]

Fajny rozrzut :lol:

Co do ONka to pracoholik cholerny, dodatkowo ze zdrowiem średniawo, plus raczej ma spore tendencje do stróżowania i trzeba od początku ukierunkowywać te jego cechy, żebyś później nie miała ochoty go zabić za każdym razem, jak coś stuknie na klatce schodowej :evil_lol:

A myślałaś o jakiejś "zdrowszej alternatywie" dla ONka? BOS z dobrej hodowli? OH? Do zabawy w agility zdaje się bardziej predysponowane (choćby ze względu na budowę) niż przeciętny ONek. Chyba, że myślałaś o ONku pracującym, wtedy trochę inaczej się sprawy mają :)

Link to comment
Share on other sites

no właśnie myślałam o użytku z Czech.za bardzo mnie przerażają bojaźliwe onki wystawowe.chcę żeby pies był zrównoważony,a nie gryzł bo się boi.

no ale nie wiem jak jest z ogólną sympatycznością takich piesków,a dla mnie ważniejsze od cech użytkowych jest to,żeby był po prostu miły.

cotonik stąd,że cotonikom można wypracować kondycję,są mądre i czytałam że mają miłe usposobienie.no i da radę z nimi próbować agility i innych psich sportów:)

Link to comment
Share on other sites

Eee, ale owczarki niemieckie, tym bardziej użytkowe to nie mają być milusie pieski do puszczania z innymi. Owczarki powinny być pewne siebie i nieufne, taki pies nie cieszy się do każdej osoby, a pogłaskać się da bo właściciel na to nalega. No i lubią piłować mordę ;) . Według mnie jeśli szukasz miłego i "nienamolnego" psa to w ogóle nie powinnaś celować w grupę pierwszą. A jeśli już to ewentualnie w BOSy lub w bearded collie. Zwłaszcza te ostatnie polecam bardzo do zastanowienia się.
Myślę, że retriever też by się u Was sprawdził - flat myślę, że naprawdę byłby dobrym celem, to bardzo fajne psy (przynajmniej te które poznałam ;) ).

Link to comment
Share on other sites

ja flata poznałam jednego,szczeniaczka:)
przeraża mnie pewna legenda o flatach,a mianowicie to,że flaty podobno...są okropnymi gównojadami,na co nie pomagają ani Rumen tabsy ani suszone żwacze.a ja lubię obcałowywać pyski moich zwierzaków[wiem,że nie higieniczne,ale ja się nie mogę powstrzymać:oops:]
czyli toller,flat i cotonek.
czyli wszelkie owczarki odpadają?bo myślałam też o Harze Fuchs i Chodiaku,mimo że ten pierwszy to maluszek.

a czy Airedale Terriery się sprawdzają w agility?czy zostaje dla nich tylko Obiedence?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']

a czy Airedale Terriery się sprawdzają w agility?czy zostaje dla nich tylko Obiedence?[/QUOTE]
Pewnie :) Kochają ruch, jednak to przychlasty, które ciągle chcą być przy swoim człowieku, ale można je konsekwentnie wysyłać na miejsce ;) Tylko pisałaś, że nie chcesz psów myśliwskich?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...