Jump to content
Dogomania

BIANCA córka Border Collie szuka domu! MA DOM


malawaszka

Recommended Posts

Już po wizycie u okulisty. Kirka traci wzrok... ma jaskrę. Nie da się tego wyleczyć, ale będziemy próbowali spowolnić.... niestety. Staramy się jakoś trzymać i jesteśmy myśli że będzie dobrze.

z tych lepszych wiadomości - po wizycie u weta Kika cały weekend spędziła w warunkach "polowych" na seminarium pasterskim :) Być może za jakiś czas wybierzemy się z nią do Czech aby tam zdała egzamin ZVOP (nasz PIP) gdyż tam psiak nie musi mieć rodowodu aby podejść do egzaminu. Kira bardzo lubi owce i jak dobrze pójdzie to za niedługo będzie miałą swoje... ;]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 666
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pobeczałam się :( to takie cholernie niesprawiedliwe!!!! Ona tyle przeszła, teraz ma Was, szczęście, miłość, sport który kochacie wspólnie... to musiała zachorować...

Jesteście cudowni! Trzymam kciuki żeby się udało jak najdłużej zatrzymać chorobę! :calus:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']bros a jaka usterka powoduje jaskrę?[/QUOTE]

przepraszam ze zacytuję ale tak mi łatwiej

"[COLOR=#000000][FONT=Verdana]Jaskra występuje w dwóch odmianach - z zamkniętym i otwartym kątem przesączenia. Pierwszy z nich polega na tym, że płyn gromadzi się w oku, co powoduje wzrost ciśnienia i w rezultacie wywołuje ból. W przypadku tej odmiany, to właśnie ból sprawia, że chory trafia do lekarza. Niestety drugi typ, występujący w 80% przypadków, nie wywołuje żadnych dolegliwości; jego wykrycie jest więc bardzo trudne. Wśród objawów, które uznać należy za alarmujące wymienić można między innymi: ciągle zimne stopy i dłonie, a także częste bóle głowy. "
[/FONT][/COLOR]
ja miałam pierwszą odmianę, z przeraźliwym bólem głowy ( dosłownie chodzilam po ścianach) - spowodowanym arcywysokim ciśnieniem płynów w oku, miałam laserową korekcję i ustąpiło w 100 %

Link to comment
Share on other sites

niestety u psów operacje wykonuje się BARDZO RZADKO, u Kiry nie ma nawet takiej możliwości. Uszkodzenia w oku są niestety nieodwracalne. W chwili obecnej Ki na 3-5m ma już problem z rozróżnianiem ludzi (raz nawet na warczała na swojego ukochanego Rafała) ale jakoś daje radę :)
Obecnie staramy się obniżać ciśnienie w oczach i jak na razie od ok 3 tygodni wydaje nam się że paczałki Kiki są ładniejsze :) W połowie sierpnia znowu jedziemy do Pani Oftalmolog aby zrobić jeszcze jedno badanie i jasno określić jak duże są uszkodzenia i czy kropelki coś dają. Będzie dobrze ! Musi być :)

Nadal gania za frisbee bo to kocha. Robimy co możemy aby jej w tym pomóc - Rafał zmienił dyski na znacznie wolniejsze, ograniczył ilość konkurencji w jakich będzie występować - za pewne ktoś pomyśli "po co oni jeszcze ciągają ją na zawody?" - taką osobę (i nie tylko) zapraszam 10-12 sierpnia na poznańską Cytadelę na ME USDDN. Dopiero widząc Kiki w akcji można zrozumieć jak bardzo ona to kocha :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kirka już po kolejnych badaniach - jak na razie udaje się przyhamować jaskrę ! ;) Po Kirce widać że jest lepiej - ma mniejsze oczy, obrzęk i zaczerwienienie zeszły, soczewka wróciła na miejsce, ciśnienie w normie - oby tak dalej. Jesteśmy bardzo szczęśliwi choć nasza Pani Wet uświadomiła nas że jaskra jest nieprzewidywalna. Kolejna kontrola koło grudnia.

W między czasie, a dokładniej w zeszły weekend Kirka została Mistrzynią Czech 2012 w konkurencji Dog Dartbee ;) W Poznaniu podczas występu miała niestety "wypadek"... nie zrozumieli się z Rafałem i jedna z ewolucji skończyła się upadkiem Kiry, wyglądało to bardzo groźnie - na szczęście kompletnie NIC się nie stało. Oglądając to dzisiaj na filmiku śmiem nawet stwierdzić że to my byliśmy bardziej wystraszeni sytuacją niż Ki - ona po upadku wstała jak by nigdy nic, zwarta i gotowa do ponownej pracy - sucz twardy, a rodzice dupy wołowe heh ;] Na finałach krajowych w Wawie nie poszło Kirce najlepiej - tzn jej poszło bardzo ładnie jak na ilość emocji, ludzi itp, niestety nie została zbyt dobrze oceniona... ale już w Czechach pokazała na co ją stać zajmując 6 miejsce w Kwalifikacjach na Mistrzostwa Czech - zabrakło jej 1 punktu aby dostać kwalifikację - jednocześnie dostała bardzo wysokie noty m.in. od Melissy Heeter czy Kristiny Schumacher ;)

Początkowo po usłyszeniu diagnozy - Jaskra - ten sezon miał być ostatnim sezonem startów Kirki, ale wstępnie doszliśmy do wniosku że jeśli nadal chce latać to latać będzie ;)

Pozdrawiamy wszystkich !

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000]super wieści! zdrówka dla Kirki

zapraszam na wrześniowe [/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000]głosowanie na kandydata Dogomanii do KrakVetu
zgłosiłam moją mamę i psiaki pod jej opieką, większość po Olkuszu
bardzo potrzebna jest pomoc z karmą

[/COLOR][/COLOR][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/232080-KrakVet-wybieramy-kandydata-na-wrzesie%C5%84!"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/232080[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

[quote name='malawaszka']oo rany ale się spłakałam :mdleje: WSPANIAŁA jest Kira i Wy też! :Rose:[/QUOTE]

My po prostu wzięliśmy ją do siebie - to dzięki TOBIE ona jest z nami, a jej wspaniałość to chyba cecha wrodzona :) Może dzięki filmikowi ktoś jeszcze zdecyduje się na adopcję :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Wczoraj Kirka obchodziła swoje kolejne "ustalone urodziny" i tym samym 9rok z nami :) W między czasie rodzina nam się powiększyła o kolejne pokolenie border collie i o stado 15stu owiec :)

W chwili obecnej Kiki wiedzie życie szczęśliwego emeryta - wczoraj podczas wizyty weterynaryjnej miała sprawdzone serducho które jest w super stanie, miesiąc temu fizjoterapeuta stwierdził że ma świetne umięśnienie jak na swój wiek i żadnych boleści :)

Razem z Kirką serdecznie pozdrawiamy !

ps. kilka lat temu zdiagnozowano u Kiry jaskrę, obecnie jaskra jest zahamowana przez genetyczną chorobę CEA... Kiksi coś tam jeszcze delikatnie widzi :)

22042208_1654090644635656_1422155231614248054_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...