Jump to content
Dogomania

jak szkolić głuchego psa?


isa

Recommended Posts

  • 5 months later...

ogromna prosba z mojej strony!

szukam [u]wszelkich[/u] informacji na temat metod szkolenieowych, jakie stosuje sie wobec psow ulomnych - gluchych, albo slepych.

slyszalam ze rozni sie to od "normalnego" szkolenia. tzn., ze nie do konca da sie zastosowac wobec psa gluchego nauki komend za pomoca gestowi, a wobec slepego - za pomoca glosu?

cos mi sie obilo o uszy o obrozy wibracyjnej dla gluchych psow?

potrzebuje tez wszelkich namiarow na szkoleniowcow (polskich i zagranicznych), ktorzy maja praktyke w ukladaniu takich psow, a chocby wiedze na ten temat.

z gory dziekuje za pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']
potrzebuje tez wszelkich namiarow na szkoleniowcow (polskich i zagranicznych), ktorzy maja praktyke w ukladaniu takich psow, a chocby wiedze na ten temat.

[/quote]
Napisz do mnie na adres
[email][email protected][/email]
Wiem, ze Zofia Mrzewinska wyszkolila czlowieka do porozumiewania sie z glucha dalmatynka. Chyba calkiem niezle czlowiekowi poszlo bo tam PT bylo chyba zdane dosyc wysoko, ale pewnosci co do ilosci punktow nie mam.
Widzialam nagrany film z tego szkolenia, cos niesamowitego :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Witam was, przyzneje ze nie wiedzialam gdzie sie z tym udac, a wyszukiwarka mi nie pomogla

w kazdym arzie pytam, czy ktos z was ma doswiadczenie z gluchym psem??
mam pania chetna na adopcje gluchej dalmatynki, martwi sie jednak co bedzie jak w czasie spaceru zerwie sie ze smyczy, jak beda na nia wolac itd

wiem ze psy sa spostrzegawcze i mowe ciala rozumieja w lot, ale co gdy pies jest odwrocony tylem? Pani chyba czeka na jakies konkrety, wiec prosze o pomoc
;)
mam nadziejej ze macie z tym jakies doswiadczenie, ja przyznaje nie- choc moj jamnik gluchego bardzo czesto udaje ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Ja jestem z Krakowa, szkolilam glucha dalmatynke, niech ta pani porozumie sie ze mna, niech napisze na priv.
Szkoli sie psa na gesty - najtrudniej zrozumiec "dobrze" i "zle", znajomi, ktorym dalmatynke szkolilam, sprowadzili dla niej ze Stanow specjalna obroze elektryczna, ktora daje tylko wrazenie delikatnego mrowienia, jak iskanie po siersci - to dla przywolania, zwrocenia uwagi, gdy pies nas nie widzi.
Tylko na litosc, niechze ludzie natychmiast wysterylizuja rodzicow tej suczki, nie rozmnazaja ani jej, ani jej rodzenstwa!!!!
Bo gluchota jest dziedziczna i sa tysiace gluchych dalmatynczykow na swiecie, sa nawet strony internetowe poswiecone ich problemom.
Linkow niestety nie mam, stracilam w jakiejs awarii komputera.

Zofia
acha, uwaga, pies, ktory jest gluchy, ma utrudnione kontakty z innymi psami - nie slyszy sygnalu bolu w zabawie!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam,
Moja przyjaciółka miała kiedyś, dawno temu, białego, głuchego boksera. Jeden sie taki w miocie urodził, metryczki nie dostal, ale odchowala go (chorowal często) i miala go u siebie. Niestety ani ona, ani Bert na zadne szkolenie nie chodzili. Były to czasy, w których psy głuche poprostu usypiano. Zresztą jego głuhota wydala sie później, w wieku ok 3 miesięcy. Piesek sie do panci bardzo przywiązał. Kłopoty zaczęły sie, gdy ktos z rodziny przyjechał. Przy świątecznym stole wynikła zażarta dyskusja miedzy rodzeństwem o politykę.
Braciszek zaczął żywo gestykulować cos tam argumentując i...Bert rzucil sie na niego i dośc dotkliwie pogryzł. Nawet domownicy nie byli pewni, czy cos mu sie nie spodoba i nie zacznie zębami kłapać w obronie panci. Naprawde musiała mieć oczy dookoła głowy i stale Berta koło siebie. Jej skinienie i Bert leżał spokojnie, ale jak nie zauważyła to horror.

Jestem stara psiara, ale musiałabym duuużo sie nauczyc, żeby wziąśc odpowiedzialnośc za głuchego psa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kiwi przecież wiesz,że ja mam głuchego dalmatyńczyka od 10 m-cy
Chodzi o Laufra ,którego nikt z powodu jego głuchoty nie chce adoptowac:shake:
Głuchota wcale nie jest straszna jak mamy z nia kontakt na codzień:lol:
Poprostu rozumiemy się bez słów:evil_lol:
Głuchy pies o wiele więcej uwagi zwraca na swojego właściciela niż niejeden słyszący pies.
Postaram się o ta strone o głuchych dalmatyńczykach i ich szkoleniu
Pozdrawiam
P.ś Pani mrzewińska jezeli tylko bedę mogła skontaktuje się z pania na pw w sprawie słyszącego ale uciekającego dalmatyńczyka\
Goraco pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

bunia, t pytanie zadalam bo byla kiedys na pwp glucha dalmatynka i mialam chetych, jednk sie wystraszyli wlasnie gluchoty, zwlaszcza ze maja male dzieci bla bla bla
:roll:

nic nie moglam poradzic przeciez nie bede ich przekonywac na sile....
zreszta oni wogole wtedy zrezygnowali i slyszacej tez nie chcieli
bunia, pamietam o lauferku, jednak juz mi sei myli ktory ejst gluchy, ktory sley a ktory nie ma łapy....
tyle tych bied jest

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

witam wszystkich:p
zglosila sie ostatnio do mnie jedna z forumowiczek, której sunia amstaffa miala niedawno szczeniaczki. Wszystko szlo wspaniale, szczeniaczki znalazly nowe, wspaniale i kochające domki. I pewnie byloby tak nadal gdyby nie telefon od nowego wlaściciela...
pan ma male dziecko, a ostatnio weterynarz stwierdzil, ze szczeniak jest gluchy i ze w przyszlości moga byc problemy...
stąd moja prosba...Ten pan bardzo kocha tego pieska, staral się znaleźć mu dom wśród znajomych, niestety się nie udalo...zostala podjeta decyzja o oddaniu szczeniaczka...
dlatego zaczelam się zastanawiac czy jest może mozliwość wyszkolenia takiego psa?tak, zeby stal się bardziej "przewidywalny"?
jesli znacie ktokolwiek kto mial juz doczynienia z takim problemem prosże bardzo o pomoc, sprawa jest pilna, jesli nic nie da się zrobic to maluch bedzie musial szukac nowego domu...

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Gluche psy szkoli sie na gesty, oprocz tego sa specjalne obroze wibracyjne dajace bardzo delikatny impuls podobny do mrowienia.
Wszystko o tym, jak radzic sobie z gluchym psem na stronie [URL="http://www.deafdogs.org"]www.deafdogs.org[/URL]

Hodowczyni powinna na przyszlosc absolutnie zrezygnowac z krycia swojej suki - wada moze byc wrodzona, czesto wystepuje u dalmatynczykow.
Szkolilam glucha dalmatynke - naprawde duze wyzwanie dla wlascicieli, bardzo duzo pracy. Zwlaszcza przy socjalizacji. Taki pies ma utrudniona komunikacje z innymi psami.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

dziekuje bardzo za szybka odpowiedź:multi:
wszystko jednak wskazuje na to, ze dotychczasowy wlaściciel pieska jednak nie zdecyduje sie na dalsze go trzymanie...trzeba bedzie go oddać:shake:
ale na szczęscie juz się zglosila jedna osoba zainteresowana, która chcialaby go zaadoptować i szkolić tak zeby ladnie go wychować:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='Mrzewinska']Gluche psy szkoli sie na gesty, oprocz tego sa specjalne obroze wibracyjne dajace bardzo delikatny impuls podobny do mrowienia.
Wszystko o tym, jak radzic sobie z gluchym psem na stronie [URL="http://www.deafdogs.org"]www.deafdogs.org[/URL]

Zofia[/quote]

Widziałam kiedyś w telewizji szkolenie głuchego białego doga. Odbywało się to na zasadzie stałego kontaktu wzrokowego z psem i przekazywaniu swojej woli za pomocą gestów, mowy ciała i mimiki twarzy. Wymaga to od właściciela nieustannej uwagi i skupienia.
Słyszałam jeszcze o szkoleniu przy pomocy latarki, ale więcej nie wiem na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Mrzewinska']Gluche psy szkoli sie na gesty, oprocz tego sa specjalne obroze wibracyjne dajace bardzo delikatny impuls podobny do mrowienia.
Wszystko o tym, jak radzic sobie z gluchym psem na stronie [URL="http://www.deafdogs.org"]www.deafdogs.org[/URL]

Hodowczyni powinna na przyszlosc absolutnie zrezygnowac z krycia swojej suki - wada moze byc wrodzona, czesto wystepuje u dalmatynczykow.
Szkolilam glucha dalmatynke - naprawde duze wyzwanie dla wlascicieli, bardzo duzo pracy. Zwlaszcza przy socjalizacji. Taki pies ma utrudniona komunikacje z innymi psami.

Zofia[/quote]
Zosiu ja potrzebuję szkolenia dla osoby właśnie z dalmatynka w Krakowie .Bida jest głucha i ma zly kontakt z suczką jamniczka obecną też w tym domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Ech, widzę, że temat podupadł.
Ja sobie go zapisuję, ponieważ mam głuchego psa i sama go "szkolę", znaczy wychowuję.

Gdyby ktoś miał pytania, jak wygląda życie codzienne i nauka z takim psem, czyli głuchym, proszę piszcie nawet tutaj w wątku.
Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bolsbokser']Ech, widzę, że temat podupadł.
Ja sobie go zapisuję, ponieważ mam głuchego psa i sama go "szkolę", znaczy wychowuję.

Gdyby ktoś miał pytania, jak wygląda życie codzienne i nauka z takim psem, czyli głuchym, proszę piszcie nawet tutaj w wątku.
Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem.[/QUOTE]
W czwartek przyjechał do Gdowa k.Krakowa na DT szczeniak 6 mies. Trufel, jego zachowanie wskazuje, że prawdopodobnie nie słyszy,
ale szybko sie uczy od suni Yzmy rezydentki, zajrzyj proszę na wątek, Twoje rady będą na pewno cenne, ostatnie posty opisują jego zachowanie, przed nami za tydzień ogólny przegląd Trufelka u specjalisty.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/218427-Piękny-wyrzucony-szczeniak-już-w-DT-szukamy-DS?p=18143034#post18143034[/URL]

Pozdrawiam pieknie:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtuś']W czwartek przyjechał do Gdowa k.Krakowa na DT szczeniak 6 mies. Trufel, jego zachowanie wskazuje, że prawdopodobnie nie słyszy,
ale szybko sie uczy od suni Yzmy rezydentki, zajrzyj proszę na wątek, Twoje rady będą na pewno cenne, ostatnie posty opisują jego zachowanie, przed nami za tydzień ogólny przegląd Trufelka u specjalisty.

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/218427-Piękny-wyrzucony-szczeniak-już-w-DT-szukamy-DS?p=18143034#post18143034[/URL]

Pozdrawiam pieknie:)[/QUOTE]
Nie ma problemu, zajrzę i chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami, uwagami.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...